Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krev ve stolici dítěte
PříspěvekNapsal: ned kvě 09, 2010 11:54 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 09, 2010 11:01 pm
Příspěvky: 3
Dobrý večer, pane Zajíčku, prosím o názor a radu. Naše 5 letá dcera se již 3.měsíc potýká s příměsí krve skoro při KAŽDÉ stolici. Začalo to silným opruzením konečníku, zdálo se mi, že jde o kandidózu. Sedacími koupelemi v dubové kůře a řepíku a Imazolem jsem ji toho zbavila. Ale po týdnu se začala objevovat čerstvá krev na konci stolice. Pediatrička nás poslala na proktologii, tam nás hned poslali na rektoskopii v narkóze. Našli anální trhlinu, doporučili větší hygienu, změkčovat stolici stravou (vláknina, zelenina, pitný režim), předepsali laktulozu, Faktu mast a hypermanganové koupele. Vše jsme dělali, ale dodnes bez efektu. Dcera má dvojče, chlapce, který je astmatik a silný alergik na mléko, takže jsem se již dříve začala zajímat o alternativní léčbu. Bílé jedy se snažíme eliminovat, používám reflexní terapii, chodíme na kliniku čínské medicíny, zkoušeli jsme i reiki a odblokování, do koupele přidávám jedlou sodu a mořskou sůl apod. Často je pouze krev na toal.papíře a také se objevil i jakýsi hlen či hnis a také jakoby krevní sraženinky. Snažím se do ní dostat 2dcl vody každou hodinu (což nevím jestli je správné, ale nevím jak by vypila víc naráz), stolici má měkčí, ale formovanou, chodí cca 2x denně(pokud vypije dost tekutin). Asi před 1,5 rokem nás posílali na vyndání nosní mandle, protože dlouhodobě kašlala a měla zadní zelenou rýmu, operaci jsme zdárně odmítli. Občas se jí ta rýma vrací, ale jinak je zdravá, ani alergii nemá. Má hodně ráda sladké (až se mi to zdá divné), ale snažím se nahrazovat ovocem. Nedávno jsem narazila na Vaše stránky, kde doporučujete klyzma ledovou vodou. Od včera to zkoušíme, ale opatrně (jak psychicky tak fyzicky je na to 5leté dítě nezralé....). Prosím, co si o tom myslíte a co byste radil změnit v jakémkoliv směru? Může to být příznak Crohnovy choroby, když jiné potíže, bolesti ani průjmy nemá? Už jsem z toho dost vyčerpaná a nerada bych, aby to na ní zanechalo jakékoliv trauma, znovu se nám nechce podstupovat např. kolonoskopii apod...Děkuji mnohokrát a přeji hezký týden! Debora


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krev ve stolici dítěte
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 10:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="Debora":1za5118f]Dobrý večer, pane Zajíčku, prosím o názor a radu. Naše 5 letá dcera se již 3.měsíc potýká s příměsí krve skoro při KAŽDÉ stolici. Začalo to silným opruzením konečníku, zdálo se mi, že jde o kandidózu. Sedacími koupelemi v dubové kůře a řepíku a Imazolem jsem ji toho zbavila. Ale po týdnu se začala objevovat čerstvá krev na konci stolice. Pediatrička nás poslala na proktologii, tam nás hned poslali na rektoskopii v narkóze. Našli anální trhlinu, doporučili větší hygienu, změkčovat stolici stravou (vláknina, zelenina, pitný režim), předepsali laktulozu, Faktu mast a hypermanganové koupele. Vše jsme dělali, ale dodnes bez efektu. Dcera má dvojče, chlapce, který je astmatik a silný alergik na mléko, takže jsem se již dříve začala zajímat o alternativní léčbu. Bílé jedy se snažíme eliminovat, používám reflexní terapii, chodíme na kliniku čínské medicíny, zkoušeli jsme i reiki a odblokování, do koupele přidávám jedlou sodu a mořskou sůl apod. Často je pouze krev na toal.papíře a také se objevil i jakýsi hlen či hnis a také jakoby krevní sraženinky. Snažím se do ní dostat 2dcl vody každou hodinu (což nevím jestli je správné, ale nevím jak by vypila víc naráz), stolici má měkčí, ale formovanou, chodí cca 2x denně(pokud vypije dost tekutin). Asi před 1,5 rokem nás posílali na vyndání nosní mandle, protože dlouhodobě kašlala a měla zadní zelenou rýmu, operaci jsme zdárně odmítli. Občas se jí ta rýma vrací, ale jinak je zdravá, ani alergii nemá. Má hodně ráda sladké (až se mi to zdá divné), ale snažím se nahrazovat ovocem. Nedávno jsem narazila na Vaše stránky, kde doporučujete klyzma ledovou vodou. Od včera to zkoušíme, ale opatrně (jak psychicky tak fyzicky je na to 5leté dítě nezralé....). Prosím, co si o tom myslíte a co byste radil změnit v jakémkoliv směru? Může to být příznak Crohnovy choroby, když jiné potíže, bolesti ani průjmy nemá? Už jsem z toho dost vyčerpaná a nerada bych, aby to na ní zanechalo jakékoliv trauma, znovu se nám nechce podstupovat např. kolonoskopii apod...Děkuji mnohokrát a přeji hezký týden! Debora[/quote:1za5118f]
Na tento problém vám asi MUDci nepomohou, podle mého názoru má namnožené kvasinky, které ve střevě vyvolávají zánětlivé procesy a likvidují střevní stěnu. Za těchto okolností nedokážete tu fisuru uzavřít a dítě zbytečně trpí. To, že jste ji nenechala rozřezat je dobře, ale musíte to řešit systematicky, což bohužel neděláte. Ledová voda není na klystýr, ale pouze na vymývání konečníku a análního kanálu do hloubky cca 4 cm. Prostudujte si toto

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krev ve stolici dítěte
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 10:46 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 09, 2010 11:01 pm
Příspěvky: 3
Děkuji za rychlou odpověď! Asi jsem to s klystýrem trochu popletla, myslela jsem výplach. Od rána jej provádíme urinou a myslím, že i za tak kraťoučkou dobu to zabírá! Plivací test neznám, pročetla jsem diskuze a hned zítra ráno provedeme. Jak dlouho je třeba jej dělat, aby byl směrodatný? Tak týden? Dávám strouhanou mrkev, kefír, ale zatím v malém množství, víc do ní nedostanu....Ozvu se jak jsme na tom. Ještě jednou díky! Debora


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krev ve stolici dítěte
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Debora píše:
Děkuji za rychlou odpověď! Asi jsem to s klystýrem trochu popletla, myslela jsem výplach. Od rána jej provádíme urinou a myslím, že i za tak kraťoučkou dobu to zabírá! Plivací test neznám, pročetla jsem diskuze a hned zítra ráno provedeme. Jak dlouho je třeba jej dělat, aby byl směrodatný? Tak týden? Dávám strouhanou mrkev, kefír, ale zatím v malém množství, víc do ní nedostanu....Ozvu se jak jsme na tom. Ještě jednou díky! Debora

To ne, na ten test stačí dva,až tři dny. Kefír klidně může být jako jediné jídlo a pokud ho je dost, tak nevidím problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krev ve stolici dítěte
PříspěvekNapsal: ned kvě 16, 2010 12:50 am 
Offline

Registrován: ned kvě 09, 2010 11:01 pm
Příspěvky: 3
Dobrý večer, plivací test dopadl následovně: Po 30min. zůstala část bublinkovatých slin na hladině a na dno se oddělila jakási hmota vypadající jako jemná bílá krupička v jednom chumlu. Nevím, co to znamená, ale tuším, že dobře to není. Zkoušely jsme 3 dny za sebou a vždy stejný výsledek. Krev má dcera po vyprázdnění ve stolici stále, stravu jsme upravili opravdu zásadně podle Vašich rad, navíc jsme byli aktuálně na klinice čínské medicíny, kde nám změnu stravování potvrdili a schválili a předepsali bylinky na upravení čchi. Dostali jsme také mast přímo na anální problémy tohoto typu. Zatím žádná změna, vím, chce to čas. Pokud má v sobě kvasinky, pokusím se vynajít co nejvíce potravin, které by je mohly vyhubit, ale kysané zelí apod. do ní asi nedostanu...Uvidíme, zatím děkuji za rady a navedení na lepší cestu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krev ve stolici dítěte
PříspěvekNapsal: ned kvě 16, 2010 8:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="Debora":pucfws5v]Dobrý večer, plivací test dopadl následovně: Po 30min. zůstala část bublinkovatých slin na hladině a na dno se oddělila jakási hmota vypadající jako jemná bílá krupička v jednom chumlu. Nevím, co to znamená, ale tuším, že dobře to není. Zkoušely jsme 3 dny za sebou a vždy stejný výsledek. Krev má dcera po vyprázdnění ve stolici stále, stravu jsme upravili opravdu zásadně podle Vašich rad, navíc jsme byli aktuálně na klinice čínské medicíny, kde nám změnu stravování potvrdili a schválili a předepsali bylinky na upravení čchi. Dostali jsme také mast přímo na anální problémy tohoto typu. Zatím žádná změna, vím, chce to čas. Pokud má v sobě kvasinky, pokusím se vynajít co nejvíce potravin, které by je mohly vyhubit, ale kysané zelí apod. do ní asi nedostanu...Uvidíme, zatím děkuji za rady a navedení na lepší cestu![/quote:pucfws5v]
Dodejte domácího kefíru, co se do ní dostane a koukněte se po kvalitním kokosovém oleji, třeba zde http://www.tropicai.cz/. Toho můžete dávat 2-4 lžíce denně, velice dobře to kvasinky likviduje i zlepšuje defekaci, protože bez tuku se špatně kadí. Další dobré jídlo, pro tento případ, je sirná patlanice, což si zde můžete nastudovat

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krev ve stolici dítěte
PříspěvekNapsal: ned kvě 23, 2010 11:08 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Po stolici je prospěšné vymývání análního kanálu cca 4 cm hluboko studenou vodou, což sice je značně nepříjemné, ale funguje to výborně a je vhodné aby si na to dítě samo zvyklo, jako na samozřejmost a součást osobní hygieny.

My uz nekolik let pouzivame BIDET-nastavec k prkynku WC, ktery neni az tak drahy a da se namontovat. Je to vyborna vec i na hemoroidy a hygienu analniho otvoru-papirem by se clovek takto nikdy "neutrel"... \":lol:\"
Uz jsme si na to tak zvykli ze nam to chybi kdyz musime na velkou mimo domov.... \":wink:\"
Neni to neprijemne-lze regulovat proud vody tak aby to nebylo bolestive a pritom vymylo cast streva... \":!:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz