Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 9:09 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bílkoviny v moči
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 9:02 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Dobrý den. Při měření pH moči téměř od začátku pozoruji, že mám v moči bílkoviny. Ráno méně, večer hodně. Často mám i sotva viditelné rosolovité až mléčné kousky, které v moči plavou. Asi tři roky jsem nebyla nemocná a nebrala žádné léky. Urologické problémy jsem neměla nikdy. Nic mě nebolí a tak nemám tušení jaký zánět (nebo co) moje tělo řeší. Nevím jestli je dobré nechávat to tak ani co s tím případně dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílkoviny v moči
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 7:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Dobrý den. Při měření pH moči téměř od začátku pozoruji, že mám v moči bílkoviny. Ráno méně, večer hodně. Často mám i sotva viditelné rosolovité až mléčné kousky, které v moči plavou. Asi tři roky jsem nebyla nemocná a nebrala žádné léky. Urologické problémy jsem neměla nikdy. Nic mě nebolí a tak nemám tušení jaký zánět (nebo co) moje tělo řeší. Nevím jestli je dobré nechávat to tak ani co s tím případně dělat.

To je otázka zda jde o bílkoviny, ty by vám ukázal TriPhan při měření pH, jako zvýšené hodnoty v moči a to, že tam cokoliv vidíte, ještě neznamená, že jde o bílkoviny. Pokud nemáte žádné potíže, tak bych se zase tak neznepokojoval a pokračoval v nastolené očistě organizmu. Zpravidla to po nějaké době vše vymizí a problém bude vyřešen, bez nějakého zkoumání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílkoviny v moči
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 7:51 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
TriPhan mi je tam ukazuje a ne úplně málo. Já bych se tím nijak neznepokojovala, pokud to má být součástí očistného procesu, ale nikde k tomu nemohu najít žádné informace. Ta možná souvislost s nějakým skrytým zánětem mne trochu rozhodila. Zkusím se tím zatím nezabývat, ono se to tělo čistí poměrně krátce, tak co bych taky chtěla...
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílkoviny v moči
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 7:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
TriPhan mi je tam ukazuje a ne úplně málo. Já bych se tím nijak neznepokojovala, pokud to má být součástí očistného procesu, ale nikde k tomu nemohu najít žádné informace. Ta možná souvislost s nějakým skrytým zánětem mne trochu rozhodila. Zkusím se tím zatím nezabývat, ono se to tělo čistí poměrně krátce, tak co bych taky chtěla...
Díky.

Toto bývá dost často důsledek solení běžnou kuchyňskou solí a po jejím vynechání se většinou vše celkem rychle rovná i když zrovna ledviny se opravují opravdu dost dlouho a celkem blbě. Možná by to sneslo vypláchnout ledvinovou kůrou pomocí melounů a uvidíte jak se to změní, či nezmění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílkoviny v moči
PříspěvekNapsal: pon dub 12, 2010 2:54 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Využila jsem příležitosti a dala moč do laborky. Bílkoviny mám negativní. Protože vím, že TriPhan tu používá hodně lidí, podělím se o komentář, který jsem dostala. Náměr bílkovin je normální po sportovní aktivitě, proto pravidelně večer naměřím. Ty ranní nazelenalé okraje je prý nějaká zbytková, normální hodnota. Snad toto info pomůže někomu, koho ty pH proužky taky znepokojují a nemá snadnou možnost si to laboratorně ověřit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz