Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 4:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2020 6:47 pm 
Offline

Registrován: ned črc 01, 2018 2:56 pm
Příspěvky: 25
Jarda píše:
To je hodně nestandardní situace a slyším o něčem takovém poprvé vždy fungují relativně spolehlivě. Osobně jsem jim vždy poukazoval částku poštovní poukázkou a do dopisu přikládal kopii ústřižku a nikdy nebyl problém. Patrně by bylo rozumné jim zatelefonovat, oni mají i pracovníky mluvící česky nebo slovensky a dá se domluvit.

Ďakujem za info. Skúsim im tam zavolať a uvidím, že ako dopadnem \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2020 11:56 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Menma21 píše:
Je možné ten borax (koncentrát 1g v 1 litri) následne po tých lyžiciach dávať do citronovej štavy? Dnes som to tak spravil, zachová si to ten istý učinok ?

Borax je zásadíty, takže to může s kyselinou nějak reagovat. Na druhou stranu nám jde o získání bóru, a ten se nikam neztratí, takže by to snad ničemu nemělo vadit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát srp 07, 2020 10:08 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
diky za odpoveď, tiež ma to napadlo že to nejak spolu musí reagovať, no popravde sa to dá piť v pohode, už si dávam 3 lyžice rozriedeneho boraxu v litru vody a chuťovo necítim takmer rozdiel od normálnej vody. Riedim tie 3 lyžice ešte asi tak 100ml vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2020 1:49 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1961
pefi píše:
Borax je zásadíty, takže to může s kyselinou nějak reagovat. Na druhou stranu nám jde o získání bóru, a ten se nikam neztratí, takže by to snad ničemu nemělo vadit.

Mimo buňky bude bór (kyselina boritá) stejně tvořit komplexy s vitamínem C (kyselinou askorbovou) jako askorbátoboritan, neboť udržování pH krve si vyžaduje stabilizaci alkalickými ionty kovů - solemi a hydrogenuhličitany. Je tedy možné sypat do nápoje vedle kyseliny hydrogenuhličitan, takto pokud vím vznikají askorbáty a acetylsylicyláty (Acylpirin + C, L-lysine acetylsalicylate + glycine), ale bylo by dobré na sobě otestovat a porovnat i účinek samotné kyseliny, aby se vyloučilo riziko neúčinnosti sloučenin a bór do vysvětlení podávat raději odděleně od céčka.

Complexation of boric acid with vitamin C
https://www.researchgate.net/publication/236893479_Complexation_of_boric_acid_with_vitamin_C
Boron ascorbate and preparation method thereof
https://patents.google.com/patent/CN104151341A/en
Why bortezomib cannot go with ‘green’?
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3860349/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne pon srp 17, 2020 3:48 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2020 9:54 pm 
Offline

Registrován: ned srp 16, 2020 9:45 pm
Příspěvky: 5
Můžu poprosit o názor ? Děkuji

Ca 425
Na 72
K 33
P 77
Zn -29
Mg 310
Fe -61
Cu -21
Ni -31
Mn -43
Se -60
Cr -26
Mo -7
Co 126
Ag -96
Si -60
S -16
I -44
Sn -43
V -43
Sr +56
B -67
Li 160
Ba 16


Ca/P +210
Na/K +29
Ca/K +329
Na/Mg +1
Fe/Cu -26
I/Se +40
Ca/Mg +206


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon srp 17, 2020 11:56 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Takové výsledky bych chtěl taky \":)\"
Mírně pro tuto zemi klasické deficity: Jód+Selen (začněte selenem pak přidejte jód), bór, a konzumovat trochu víc hořčíku.
Neškodilo by zvážit, zda:
- nezvýšit příjem fosforu a draslíku.
- nedodávat i trochu zinku s mědí (dobrý stav molybdenu naznačuje, že mědi není přebytek)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2020 7:32 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Mozem tiez poprosit o nazor?Doplnam Jod(riasy, lugol), Selen (para), Draslik , Horcik, Zinok vsetko citrat. Niektore hodnoty hlavne pomery su katastrofalne, neviem co prestat/zacat doplnat. Asi ako prve znizit zelezo(nemoze to byt chyba skusit aj krvne testy?). Niektore veci su protichodne, cakal som malo medi kedze doplnam len zinok ale tej mam dost.

Ca (vápník)- 2 %
Na (sodík) + 214 %
K (draslík)+ 771 %
P (fosfor) + 99 %
Zn (zinek)- 15 %
Mg (hořčík)+ 111 %
Fe (železo)+ 792 %
Cu (měď)+ 21 %
Ni (nikl)+ 48 %
Mn (mangan)+ 135 %
Se (selen)+ 15 %
Cr (chróm)+ 33 %
Mo (molybden)+ 162 %
Co (kobalt)- 25 %
Ag (stříbro)- 89 %
Si (křemík)- 83 %
S (síra)+ 27 %
I (jód)- 36 %
Sn (cín)- 70 %
V (vanad)+ 82 %
Sr (stroncium)- 79 %
B (bór)- 36 %
Li (lithium)+ 175 %

pomery
Ca/P- 65 %
Na/K- 64 %
Ca/K- 91 %
Zn/Cu+ 16 %
Na/Mg+ 243 %
Ca/Mg- 23 %
Fe/Cu+ 1017 %
Ca/Na - 85 %
Cu/Mo- 77 %
Fe/Co+ 817 %
Ca/Sr+ 240 %
K/Co+ 1058 %
Ca/Si+ 466 %
I/Se- 44 %


Myslel som ze viac draslika znizi sodik(pouzivam draselnu sol)Namiesto toho mam vela aj sodika aj draslika. Takze s tymi pomermi je to zlozitejsie ako sa zda.
Diky


Naposledy upravil vladdo dne pát zář 04, 2020 7:54 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2020 7:45 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Mi to nijak katastrofální nepřijde. Draslíku trochu uberte a jezte jogurty nebo tvarohy (zdroj Ca).
Zajímavé je to vysoké železo, zkusil bych zařadit vitamín B12. Co železný panel z krve?
Taky by se hodil nějaký zdroj křemíku (přeslička, pivo, bambusové výhonky?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2020 7:59 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
pefi píše:
Mi to nijak katastrofální nepřijde. Draslíku trochu uberte a jezte jogurty nebo tvarohy (zdroj Ca).
Zajímavé je to vysoké železo, zkusil bych zařadit vitamín B12. Co železný panel z krve?
Taky by se hodil nějaký zdroj křemíku (přeslička, pivo, bambusové výhonky?)

Diky. Skusim krvne testy zeleza este.Dolezity je ceruloplazmin?B12 by pomohla znizit zelezo?Kazdy den jem strukoviny viacmenej klicim. Obsahuju zelezo ale nie tak ako mak napr.
Vitamin C zhorsi situaciu s prebytkom?

Draslik som zacal brat koli znizenej HCL (uz sa to riesilo tusim upramene.cz krkaci test).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon zář 07, 2020 1:29 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Metabolismus železa:
https://www.labtestsonline.cz/vysetreni ... eleza.html
Takže v prvním kole bych zjistil jak jste na tom se železem a pak má smysl pátrat dál po příčinách.
Pokud byste měl deficit B12, tak nefunguje správně metabolismus železa - můžete ho míst dost, ale tělo pak železo ho nedokáže využít.
Ten ceruloplasmin by měl smysl spíš, kdybyste měl železa málo,protože ten spíš vypovídá o metabolismu mědi a deficit železa je důsledek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát pro 11, 2020 5:06 pm 
Offline

Registrován: ned črc 01, 2018 2:56 pm
Příspěvky: 25
Dobrý deň.

Mohol by som niekoho poprosiť o názor. Prvý krát robený rozbor z vlasov. Ďakujem.
Ca (vápník) + 43 %
Na (sodík) – 67 %
K (draslík) – 47 %
P (fosfor) + 77 %
Zn (zinek) – 29 %
Mg (horčík) + 20 %
Fe (železo) – 49 %
Cu (meď) – 42 %
Ni (nikl) – 83 %
Mg (mangan) – 84 %
Se (selen) – 38 %
Cr (chróm) – 41 %
Mo (molybden) – 46 %
Co (kobalt) – 93 %
Ag (striebro) – 96 %
Si (kremik) – 94 %
S (síra) + 2 %
I (jód) – 28 %
Sn (cín) – 82 %
V (vanad) – 67 %
Sr (stroncium) – 26 %
B (bór) – 93 %
Li (lithium) – 82 %
Ba (barium) – 65 %

Pomery:
Ca/P – 42 %
Na/K – 37 %
Ca/K + 125 %
Zn/Cu + 103 %
Na/Mg – 36 %
Ca/Mg + 96 %
Fe/Cu + 34 %
Ca/Na + 107 %
Cu/Mo – 46 %
Fe /Co + 499
Ca/Sr + 38 %
Ca/Fe + 97 %
K/Li + 202 %
K/Co + 700 %
Ca/Si + 2249 %
I/Se + 16 %


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2020 8:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
charlie77 píše:
Dobrý deň.

Mohol by som niekoho poprosiť o názor. Prvý krát robený rozbor z vlasov. Ďakujem.
Ca (vápník) + 43 %
Na (sodík) – 67 %
K (draslík) – 47 %
P (fosfor) + 77 %
Zn (zinek) – 29 %
Mg (horčík) + 20 %
Fe (železo) – 49 %
Cu (meď) – 42 %
Ni (nikl) – 83 %
Mg (mangan) – 84 %
Se (selen) – 38 %
Cr (chróm) – 41 %
Mo (molybden) – 46 %
Co (kobalt) – 93 %
Ag (striebro) – 96 %
Si (kremik) – 94 %
S (síra) + 2 %
I (jód) – 28 %
Sn (cín) – 82 %
V (vanad) – 67 %
Sr (stroncium) – 26 %
B (bór) – 93 %
Li (lithium) – 82 %
Ba (barium) – 65 %

Pomery:
Ca/P – 42 %
Na/K – 37 %
Ca/K + 125 %
Zn/Cu + 103 %
Na/Mg – 36 %
Ca/Mg + 96 %
Fe/Cu + 34 %
Ca/Na + 107 %
Cu/Mo – 46 %
Fe /Co + 499
Ca/Sr + 38 %
Ca/Fe + 97 %
K/Li + 202 %
K/Co + 700 %
Ca/Si + 2249 %
I/Se + 16 %

Z mého pohledu bych se snažil snížit vápník ideálně dodáváním křemíku třeba formou přesličky. Dále je potřeba srovnat vyšším dávkováním hořčík, to by chtělo cca 10 mg na kilo váhy a den a pak zvednout sodík, což stabilizuje nadledvinky, sníží stres a nebudou se tolik vyčerpávat ostatní položky. Z ostatních prvků by bylo potřebné dodávat bór cca 3-10 mg denně který zlepšuje přisvojování hořčíku a pak podpořit fungování štítné žlázy která vyloženě potřebuje zvednout selen a jód. Selen dávejte ve formě selenomethioninu minimálně tři týdny samostatně a teprve poté začít zvedat jód ideálně formou mořských řas kombu. Ostatní asi nyní nemá význam řešit protože jak začnete pohybovat s tím co jsem napsal tak celá sestava se zásadně změní a uvidíte jak. Možná by ještě nebylo špatné se nechat si udělat vyšetření na hladinu mědi a ceruloplazminu a pokud bude měď nízká i ve vyšetření z krve začít rovnat i měď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2020 12:17 pm 
Offline

Registrován: ned črc 01, 2018 2:56 pm
Příspěvky: 25
Jarda píše:
Z mého pohledu bych se snažil snížit vápník ideálně dodáváním křemíku třeba formou přesličky. Dále je potřeba srovnat vyšším dávkováním hořčík, to by chtělo cca 10 mg na kilo váhy a den a pak zvednout sodík, což stabilizuje nadledvinky, sníží stres a nebudou se tolik vyčerpávat ostatní položky. Z ostatních prvků by bylo potřebné dodávat bór cca 3-10 mg denně který zlepšuje přisvojování hořčíku a pak podpořit fungování štítné žlázy která vyloženě potřebuje zvednout selen a jód. Selen dávejte ve formě selenomethioninu minimálně tři týdny samostatně a teprve poté začít zvedat jód ideálně formou mořských řas kombu. Ostatní asi nyní nemá význam řešit protože jak začnete pohybovat s tím co jsem napsal tak celá sestava se zásadně změní a uvidíte jak. Možná by ještě nebylo špatné se nechat si udělat vyšetření na hladinu mědi a ceruloplazminu a pokud bude měď nízká i ve vyšetření z krve začít rovnat i měď.

Ďakujem Jardo veľmi pekne za objasnenie a dáva to celkom logiku, hlavne čo sa týka toho horčíka na ten stres, keďže už asi 5 a 1/2 roka mám rozhodenú psychiku vďaka kvantám antibiotík, ktoré mi po predpisoval môj obvodný doktor a následne z toho úplne rozhodené črevo. Práve tej rozhodenej psychiky a úzkosti sa neviem nijako zbaviť a následkom toho mám zle fungujúce trávenie, kde to vyústilo až do chronickej pankreatídy a aj zníženej funkcie pečene. Mám problém aj s častým močením, asi tak 2 1/2 roka a neviem či to súvisí s obličkami. Aký typ horčíku by ste mi doporučil na to vyrovnanie môjho deficitu. Vopred ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2020 5:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
charlie77 píše:
Ďakujem Jardo veľmi pekne za objasnenie a dáva to celkom logiku, hlavne čo sa týka toho horčíka na ten stres, keďže už asi 5 a 1/2 roka mám rozhodenú psychiku vďaka kvantám antibiotík, ktoré mi po predpisoval môj obvodný doktor a následne z toho úplne rozhodené črevo. Práve tej rozhodenej psychiky a úzkosti sa neviem nijako zbaviť a následkom toho mám zle fungujúce trávenie, kde to vyústilo až do chronickej pankreatídy a aj zníženej funkcie pečene. Mám problém aj s častým močením, asi tak 2 1/2 roka a neviem či to súvisí s obličkami. Aký typ horčíku by ste mi doporučil na to vyrovnanie môjho deficitu. Vopred ďakujem.

Pokud vezmu v potaz ten stav mědi pak bych nedoporučil citrát a jinak je to v zásadě jedno, prostě takový který vám bude vyhovovat chuťově a cenově. Na střeva by jste si asi měl dělat kimchi a vyzkoušet ty střevní brouky trochu porovnat. Močení by se mělo porovnat dodáním té soli jak jsem vám psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2020 9:26 pm 
Offline

Registrován: pon črc 22, 2019 5:38 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den,

dělám si průběžně analýzu z vlasů. Vždycky jsem měl dostatek selenu a spíš málo jodu ale nijak jsem to neřešil protože skrvna se držela dobře.

No ale v poslední analýze mě skočil dolů selen. Nic jsem nezměnil, vše dělám stejně. Zkusil jsem selen doplnit ale nic se nestalo. Tak proč mi tak spadl ?

Děkuji za nápady \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 43  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz