Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2020 11:58 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
Ohonek píše:
Dobrý den,

dělám si průběžně analýzu z vlasů. Vždycky jsem měl dostatek selenu a spíš málo jodu ale nijak jsem to neřešil protože skrvna se držela dobře.

No ale v poslední analýze mě skočil dolů selen. Nic jsem nezměnil, vše dělám stejně. Zkusil jsem selen doplnit ale nic se nestalo. Tak proč mi tak spadl ?

Děkuji za nápady \":)\"

Selen spotřebovává štítná žláza a je nutný pro imunitní systém tedy je klidně možné že došlo k přetížení uvedených oblastí a k vyššímu nároku na dodávané množství selenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon pro 14, 2020 9:05 pm 
Offline

Registrován: ned črc 01, 2018 2:56 pm
Příspěvky: 25
Jarda píše:
Pokud vezmu v potaz ten stav mědi pak bych nedoporučil citrát a jinak je to v zásadě jedno, prostě takový který vám bude vyhovovat chuťově a cenově. Na střeva by jste si asi měl dělat kimchi a vyzkoušet ty střevní brouky trochu porovnat. Močení by se mělo porovnat dodáním té soli jak jsem vám psal.

Ďakujem veľmi pekne za výklad, skúsim s tým niečo spraviť a dám vedieť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon pro 14, 2020 9:17 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
charlie77: Jen bych doplnil pana Jardu. Málo křemíku indikuje s vysokou pravděpodobností problémy s mědí (deficit biodostupné mědi). Nízký kobalt může souviset s deficitem B12.

Psychické problémy může dělat jak měď, tak deficit B12 (nebo narušení metabolismu vitamínu B12), případně deficit nebo narušení metabolismu folátu.

Na vašem místě by stálo za to udělat z krve a sám si vyhodnotit výsledky:
Na, K - kvůli tomu močení, důležité je nejen být v normálním intervalu (to téměř určitě budete), ale velmi podstatný je i rozumný vzájemný poměr Na/K.
Cu a ceruloplasmin (kvůli mědi)
Zn - protože Zn a Cu musí být v rovnováze
B12
folát

U Cu, Zn a ceruoplasminu byste měl být ideálně někde poblíž středu normálního intervalu
U B12 a folátu byste neměl být při okraji normálního rozmezí a už vůbec ne mimo normální rozmezí, přičemž přebytek je stejně zásadní problém, jako deficit!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř pro 23, 2020 11:08 am 
Offline

Registrován: ned črc 01, 2018 2:56 pm
Příspěvky: 25
pefi píše:
charlie77: Jen bych doplnil pana Jardu. Málo křemíku indikuje s vysokou pravděpodobností problémy s mědí (deficit biodostupné mědi). Nízký kobalt může souviset s deficitem B12.

Psychické problémy může dělat jak měď, tak deficit B12 (nebo narušení metabolismu vitamínu B12), případně deficit nebo narušení metabolismu folátu.

Na vašem místě by stálo za to udělat z krve a sám si vyhodnotit výsledky:
Na, K - kvůli tomu močení, důležité je nejen být v normálním intervalu (to téměř určitě budete), ale velmi podstatný je i rozumný vzájemný poměr Na/K.
Cu a ceruloplasmin (kvůli mědi)
Zn - protože Zn a Cu musí být v rovnováze
B12
folát

U Cu, Zn a ceruoplasminu byste měl být ideálně někde poblíž středu normálního intervalu
U B12 a folátu byste neměl být při okraji normálního rozmezí a už vůbec ne mimo normální rozmezí, přičemž přebytek je stejně zásadní problém, jako deficit!

pefi ďakujem veľmi pekne za rozbor mojej vlasovej analýzy a podľa rady pána Jardu a teba si čo najskôr dám spraviť rozbor z krvi a uvidím čo ďalej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon úno 15, 2021 9:12 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2021 8:58 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
rád bych slyšel názor někoho zkušenějšího na můj rozbor z vlasů, co přidat, co ubrat. Je mi 30 let, sedavá práce s počítači, pájení plošných spojů (v minulosti s olovem), chronická borelióza 15 let a neuralgie trojklanného nervu 3 roky.

Ca (vápník) + 10 %
Na (sodík) + 531 %
K (draslík) + 959 %
P (fosfor) + 69 %
Zn (zinek) – 30 %
Mg (horčík) - 40 %
Fe (železo) + 42 % Máme dost železitou vodu
Cu (meď) – 15 %
Ni (nikl) – 19 %
Mg (mangan) – 4 %
Se (selen) – 50 %
Cr (chróm) + 1 %
Mo (molybden) + 47 %
Co (kobalt) – 21 %
Ag (striebro) – 97 %
Si (kremik) – 67 %
S (síra) - 1 %
I (jód) – 30 %
Sn (cín) – 31 %
V (vanad) + 43 %
Sr (stroncium) – 85 %
B (bór) – 44 %
Li (lithium) + 192 %
Ba (barium) – 36 %

Toxické prvky, procenta z limitu
As (arsen) 0,002 z 0,5, 0,4%
Hg(rtuť) 0,091 z 0,5, 18%
Al(hliník) 3,89 z 10, 38%
Cd(kadmium) 0,193 z 0,3, 64%
Pb(olovo) 2,17 z 4, 54%


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon úno 15, 2021 11:14 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Zajímavější než jednotlivé prvky bývají poměry prvků.
Jinak tam vidím potenciálně deficitní:
- zinek a hořčík
- selen, s odstupem pak by to chtělo začít dodávat i trochu jódu, ale začít selenem
- možná vitamín b12 (ten by to ideálně chtělo potvrdit z krve)
- bór
- křemík
- občas vynechat zinek a místo něj dodat trošku mědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2021 10:10 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
totem90 píše:
Dobrý den,
rád bych slyšel názor někoho zkušenějšího na můj rozbor z vlasů, co přidat, co ubrat. Je mi 30 let, sedavá práce s počítači, pájení plošných spojů (v minulosti s olovem), chronická borelióza 15 let a neuralgie trojklanného nervu 3 roky.

Ca (vápník) + 10 %
Na (sodík) + 531 %
K (draslík) + 959 %
P (fosfor) + 69 %
Zn (zinek) – 30 %
Mg (horčík) - 40 %
Fe (železo) + 42 % Máme dost železitou vodu
Cu (meď) – 15 %
Ni (nikl) – 19 %
Mg (mangan) – 4 %
Se (selen) – 50 %
Cr (chróm) + 1 %
Mo (molybden) + 47 %
Co (kobalt) – 21 %
Ag (striebro) – 97 %
Si (kremik) – 67 %
S (síra) - 1 %
I (jód) – 30 %
Sn (cín) – 31 %
V (vanad) + 43 %
Sr (stroncium) – 85 %
B (bór) – 44 %
Li (lithium) + 192 %
Ba (barium) – 36 %

Toxické prvky, procenta z limitu
As (arsen) 0,002 z 0,5, 0,4%
Hg(rtuť) 0,091 z 0,5, 18%
Al(hliník) 3,89 z 10, 38%
Cd(kadmium) 0,193 z 0,3, 64%
Pb(olovo) 2,17 z 4, 54%

Jak vám píše člen pefi tak bez poměrů prvků je to celé dosti nečitelné, ale poměry si lze dodělat sám. Napište mě do emailu o výpočet poměrů prvků a já vám pošlu soubor do kterého si naťukáte ta vaše čísla a vyjdou poměry což pak lze číst poměrně dobře. Pokud jde o železo tak jeho příjem je tělo schopno regulovat ovšem má to vždy své mouchy hlavně v případě rozhozené mědi na což vás upozornil člen pefi. Z vlasovky se zrovna tato část interpretuje dosti obtížně tam je nutné si nechat udělat vyšetření z krve, což jsem zde již také psal a pokud to nechcete hledat tak mě napište do emailu že chcete i testy na železo a měď a já vám pošlu soubor co je potřeba testovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2021 9:20 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2021 8:58 pm
Příspěvky: 3
Děkuji za tabulku, doplňuji vypočítané poměry prvků


Ca/P -53%
Na/K -40%
Ca/K -91%
Zn/Cu 37%
Na/Mg 2312%
Ca/Mg 200%
Fe/Cu 153%
Ca/Na -92%
Cu/Mo -71%
Fe/Co 39%
Ca/Sr 436%
Ca/Fe -45%
K/Li 262%
K/Co 34%
Ca/Si 236%
I/Se 39%

Ca/Pb 81%
Zn/Cd 20%
Fe/Pb 152%
Mg/Pb 21%


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2021 3:41 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
totem90 píše:
Děkuji za tabulku, doplňuji vypočítané poměry prvků
Ca/P -53%
Na/K -40%
Ca/K -91%
Zn/Cu 37%
Na/Mg 2312%
Ca/Mg 200%
Fe/Cu 153%
Ca/Na -92%
Cu/Mo -71%
Fe/Co 39%
Ca/Sr 436%
Ca/Fe -45%
K/Li 262%
K/Co 34%
Ca/Si 236%
I/Se 39%

Ca/Pb 81%
Zn/Cd 20%
Fe/Pb 152%
Mg/Pb 21%

hořčík, hořčík, hořčík
potenciální problém s elektrolyty Na / K
potenciální přebytek mědi (deficit zinku)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2021 4:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
pefi alebo ktokoľvek, máte niekde po ruke link o medi? - v kontexte zdravia samozrejme \":wink:\", lebo tu čítam o "dobrej" medi, o "zlej" medi, o ceruloplazmine, etc. etc. a som z toho jeleň. Alebo aspoň angl. keywords, nech viem, čo mám googlovať. Ta (keď už sme pri tej angl. \":D\")

Inak jódová škvrna mi vydržala cca 14 hodín, predpokladám, že je to stále málo, či? Užíval som nejaký čas až 45 mg I2 denne (forma modrý jód) a necítil som žiadne nežiadúce účinky, takže som musel mať brutálny deficit. Len ma to trochu nakoplo (hyperaktivita - mini hypománia?).

A ad zinok - je bežná nevoľnosť? Nie je mi vyslovene zle, ale cítim nejakú ťažobu a po pol hodinke to prejde. Vysvetľujem si to tak, že je to forma citrátu...

Update: Čo sa týka tej medi, tak som našiel videa na youtube (keyword: bioavailable copper)

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Naposledy upravil neti dne stř úno 17, 2021 7:31 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2021 4:25 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
totem90 píše:
Děkuji za tabulku, doplňuji vypočítané poměry prvků


Ca/P -53%
Na/K -40%
Ca/K -91%
Zn/Cu 37%
Na/Mg 2312%
Ca/Mg 200%
Fe/Cu 153%
Ca/Na -92%
Cu/Mo -71%
Fe/Co 39%
Ca/Sr 436%
Ca/Fe -45%
K/Li 262%
K/Co 34%
Ca/Si 236%
I/Se 39%

Ca/Pb 81%
Zn/Cd 20%
Fe/Pb 152%
Mg/Pb 21%

Tam je zcela zásadní dodat hořčík jak vám píše člen pefi plus podpůrné látky pro jeho vstřebávání tedy hlavně bór, křemík a vitamíny skupiny B především B6. Ideální by bylo pokud je takové vyšetření někde ve vašem okolí dostupné nechat si udělat hořčík z erytrocytů a pak by jste měl jasno jak si stojíte. Ostatní zatím řešit okrajově protože jak zvednete zásadně jeden prvek přeformátujete tím celý stav a teprve poté řešit další složky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2021 8:36 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
S mědí je to neuvěřitelně zašmodrchané. Nevolnost po zinku je celkem běžná, trpí tím kde kdo. Nevolnost po zinku mi zmizela po té, co jsem zinek doplnil. Teď už mi lehčí nevolnost vyvolá pouze jedna konkrétní tekutá forma zinku. Dříve mi jakýkoliv zinek v jakokoliv podobě vyvolal prudké křeče v žaludku a nevolnost, zejména nalačno to bylo hodně divoké. Dnes už tabletky se zinkem mohu na lačno, jen ta tekutá forma se mnou ještě cloumá. Moje ničím nepodložená hypotéza je, že se dodáním deficitního zinku vyvalí měď, které se tělo chce zbavit a to je ona nevolnost. Stačí postupně dodávat zinek a mělo by to časem zmizet.
Protože se zinek bije s mědí, tak bych doporučil několik týdnů brát zinek třeba 4 dny v týdnu 2x denně a pak tři dny v týdnu zinek nebrat, aby si tělo mohlo z jídla nabrat tolik mědi, kolik uzná za vhodné.

Jód 14 hodin je podle mě velmi slušné. Doplňte si radši selen.

Ještě k té mědi - pokud je ve vlasovce nízký molybden a nízký křemík, tak je pravděpodobné, že má člověk moc mědi, které se tělo chce zbavit (to dělá pomocí molybdenu) a současně mu chybí biodostupní měď a to nějak kompenzuje pomocí křemíku. Tím se spotřebovává molybden a křemík a proto jsou nízké. Měď taky ovlivňuje metabolismus železa. A toxicita mědi je schopna způsobit, že tělo ztrácí draslík močí, proto může být ten nízký draslík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2021 9:27 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2021 8:58 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Tam je zcela zásadní dodat hořčík jak vám píše člen pefi plus podpůrné látky pro jeho vstřebávání tedy hlavně bór, křemík a vitamíny skupiny B především B6. Ideální by bylo pokud je takové vyšetření někde ve vašem okolí dostupné nechat si udělat hořčík z erytrocytů a pak by jste měl jasno jak si stojíte. Ostatní zatím řešit okrajově protože jak zvednete zásadně jeden prvek přeformátujete tím celý stav a teprve poté řešit další složky.

Děkuji oběma za rady. Začnu doplňovat zejména hořčík malát, a s menší vervou B komplex, zinek, křemík a podívám se po krevních testech. Děkuji \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát úno 19, 2021 8:37 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
neti píše:
pefi alebo ktokoľvek, máte niekde po ruke link o medi? - v kontexte zdravia samozrejme \":wink:\", lebo tu čítam o "dobrej" medi, o "zlej" medi, o ceruloplazmine, etc. etc. a som z toho jeleň. Alebo aspoň angl. keywords, nech viem, čo mám googlovať. Ta (keď už sme pri tej angl. \":D\")

V souvislosti s analýzou vlasů je obecně dobrý zdroj D. Wilson, s mědí můžeš začít zde:
https://www.drlwilson.com/Articles/copp ... ndrome.htm

Autor je trochu tak trochu magor, ale současně je to studnice velmi zajímavých informací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2021 5:29 pm 
Offline

Registrován: ned led 07, 2018 11:14 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, nechal jsem si udělat analýzu vlasu u Biomol a dostal i stravovací program k tomu.
Chtěl jsem poprosit o Váš názor na ten program nebo jak jinak srovnat ty hodnoty předem děkuji.


Přílohy:
doplnkový výživový program.png
doplnkový výživový program.png [ 25.3 KiB | Zobrazeno 7847 krát ]
analýza z vlasu stopové prvky.png
analýza z vlasu stopové prvky.png [ 33.97 KiB | Zobrazeno 7847 krát ]
analýza z vlasu poměry prvků.png
analýza z vlasu poměry prvků.png [ 31.03 KiB | Zobrazeno 7847 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz