Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 9:56 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob kvě 23, 2020 7:52 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
No skusim im tam zavolať vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte kvě 26, 2020 4:11 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Tak som tam volal (v pondelok) a bohužial tam tie výsledky držia len 3 pracovné dni a ja som tam bol minulu stredu.. čiže v piatok už boli fuč...

Chcel by som sa ale spýtať na nejake zdroje kde sa da dobre informovať o rôznych vitaminoch a mineráloch.. pride mi že v tom nemam poriadok..

Často sa napriklad píše že Selen treba s Jodom na štitnu .. tomu rozumiem lebo selen aktivuje T4 na T3 , tiež sa píše že Je dobrý aj Zinok.. to už vôbec neviem prečo a neviem kde takéto informácie hladať..

Na internete som hladal rôzne dôvody prečo mam vyrážky na hlave (ale iba vo vlasoch) z ktorých mam lupiny.. a nenašiel som žiadny rozumný dôvod.. iba 150 možných teorií čo by za tým bolo.. strašne ma svrbia .. pomáha len ked si dam horucu kupel a všetko to na chvilku svrbí menej.. počas pôstu tieto vyrážky zmizli do 3 dni.. ale mimo pôst ich mam viac menej permanentne.. dakedy svbria viac dakedy menej.. aj na ketogenickej strave som to mal ale prišlo mi to miernejšie. Momentálne som na bezlepkovej strave, snažím sa viac jedal denne a držat nízko glykemicky index.. pohánka,proso,fazula to su moje "cukrové" potraviny.. ktoré kombinujem s bielkovinami a tukmi.. (vajcia,maslo,slanina,kokosvý olej,orechy, kokosvý orech, avokádo, oliváč) nerozumiem tomu.. prečo sa to zhoršilo? Intolerancia ktorá spôsobuje len vyrážky mi pride divná.. tam by bola aj bolest hlavy a iné symptómi ktoré nemám.. Tak isto ma palia aj líca.. je to ako keby "začervenanie" nestretol sa niekto s niečim podobným? Mam pocit že tie líca maju spojitost s pečenou.. ale nerozumiem tomu.. každý den si dávam citron a olivový olej, raz za 3-5 dni smoothie z citronových šupiek a oliváč + zázvor a už som mal aj jednu pečenovu očistu podla hlavnej stránky.. čo by mohlo pomôcť, pôstit sa nedokážem furt.. po 21 dnovom pôste som mal problém už aj so 7 dnovým.. potrebujem oddych aj od pôstu, hoci viem že očista na pôste je maximálna.. Budem rád za akukolvek radu, mám v tomto nejak chaos


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte kvě 26, 2020 5:22 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Menma: Jsou to hodiny a hodiny čtení a spojování informací, které si běžní lékaři běžně nespojují.

Například kvantum informací je zde: http://orthomolecular.org/library/jom/index.shtml

Případně pokud jsi schopen problém pojmenovat a zařadit, tak texty a studie zde:
https://vitamindwiki.com/VitaminDWiki

K jódu: https://www.ihsymposium.com/wp-content/ ... _Final.pdf

Psychické problémy článek "The Effectiveness of Targeted Nutrient Therapy in Treatment of Mental Illness" - Walsh):
https://www.aph.gov.au/Parliamentary_Bu ... tach01.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte kvě 26, 2020 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Tak som tam volal (v pondelok) a bohužial tam tie výsledky držia len 3 pracovné dni a ja som tam bol minulu stredu.. čiže v piatok už boli fuč...

Chcel by som sa ale spýtať na nejake zdroje kde sa da dobre informovať o rôznych vitaminoch a mineráloch.. pride mi že v tom nemam poriadok..

Často sa napriklad píše že Selen treba s Jodom na štitnu .. tomu rozumiem lebo selen aktivuje T4 na T3 , tiež sa píše že Je dobrý aj Zinok.. to už vôbec neviem prečo a neviem kde takéto informácie hladať..

Na internete som hladal rôzne dôvody prečo mam vyrážky na hlave (ale iba vo vlasoch) z ktorých mam lupiny.. a nenašiel som žiadny rozumný dôvod.. iba 150 možných teorií čo by za tým bolo.. strašne ma svrbia .. pomáha len ked si dam horucu kupel a všetko to na chvilku svrbí menej.. počas pôstu tieto vyrážky zmizli do 3 dni.. ale mimo pôst ich mam viac menej permanentne.. dakedy svbria viac dakedy menej.. aj na ketogenickej strave som to mal ale prišlo mi to miernejšie. Momentálne som na bezlepkovej strave, snažím sa viac jedal denne a držat nízko glykemicky index.. pohánka,proso,fazula to su moje "cukrové" potraviny.. ktoré kombinujem s bielkovinami a tukmi.. (vajcia,maslo,slanina,kokosvý olej,orechy, kokosvý orech, avokádo, oliváč) nerozumiem tomu.. prečo sa to zhoršilo? Intolerancia ktorá spôsobuje len vyrážky mi pride divná.. tam by bola aj bolest hlavy a iné symptómi ktoré nemám.. Tak isto ma palia aj líca.. je to ako keby "začervenanie" nestretol sa niekto s niečim podobným? Mam pocit že tie líca maju spojitost s pečenou.. ale nerozumiem tomu.. každý den si dávam citron a olivový olej, raz za 3-5 dni smoothie z citronových šupiek a oliváč + zázvor a už som mal aj jednu pečenovu očistu podla hlavnej stránky.. čo by mohlo pomôcť, pôstit sa nedokážem furt.. po 21 dnovom pôste som mal problém už aj so 7 dnovým.. potrebujem oddych aj od pôstu, hoci viem že očista na pôste je maximálna.. Budem rád za akukolvek radu, mám v tomto nejak chaos

Na ty informace vám suprově odpověděl člen pefi a pokud jde o tu pokožku vyzkoušejte křemík. Prostě si kupte přesličku a denně dejte 2-4 lžičky na 5 minut vařit pak 15 min vyluhovat zcedit a vypít, dovede to docela zázraky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte kvě 26, 2020 9:19 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
K tomu jódu je dost podstatné ještě toto - na stránce je PDF dokument ke stažení:
https://steppingstonesliving.com/the-guide/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř kvě 27, 2020 7:12 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Vdaka za rady a odpovede, pozrem si tu prasličku, akurat plánujem ešte aj korene pupavy ist si nazbierat a aj to piť, teraz mam horec. Snad to pomôže... stále čakam na tie výsledky a zajtra idem k obvodnej na krv tak uvidím potom to tu pridam všetko.. snad mi obvodna dá vysledky testov do ruky nech to sem môžem pridať.

Ja som sa tiež začal trošku tomu venovať, ale je toho strašne vela a ani neviem čo konkrétne mam študovat.. vo worde si robím dokument kde si ukladam informácie.. napriklad methylaciu,aminokyseliny,neurotransmitery,vitamíny,rôzne orgány, nervový systém atd.. no ked študujem strácam sa... ako náhle dôjde k biochemii tak som stratený..
Poslednu dobu sa neviem zbavit pocitu že problém je niekde tam v rozladený organizmu.. či už hormony, neurotransmitery, vitamíny/minerály .. všekto to nejak spolu suvisí ako pavučina informácií.. prečo musím ja študovat zdravie ked by sme tu mali mat na to vyučených ludí.. ktorým za to aj platíme.. pozriem tie veci dakujem.. ked budu vysledky tak to sem dam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř kvě 27, 2020 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Vdaka za rady a odpovede, pozrem si tu prasličku, akurat plánujem ešte aj korene pupavy ist si nazbierat a aj to piť, teraz mam horec. Snad to pomôže... stále čakam na tie výsledky a zajtra idem k obvodnej na krv tak uvidím potom to tu pridam všetko.. snad mi obvodna dá vysledky testov do ruky nech to sem môžem pridať.

Ja som sa tiež začal trošku tomu venovať, ale je toho strašne vela a ani neviem čo konkrétne mam študovat.. vo worde si robím dokument kde si ukladam informácie.. napriklad methylaciu,aminokyseliny,neurotransmitery,vitamíny,rôzne orgány, nervový systém atd.. no ked študujem strácam sa... ako náhle dôjde k biochemii tak som stratený..
Poslednu dobu sa neviem zbavit pocitu že problém je niekde tam v rozladený organizmu.. či už hormony, neurotransmitery, vitamíny/minerály .. všekto to nejak spolu suvisí ako pavučina informácií.. prečo musím ja študovat zdravie ked by sme tu mali mat na to vyučených ludí.. ktorým za to aj platíme.. pozriem tie veci dakujem.. ked budu vysledky tak to sem dam.

Tak lékaři sice mnohdy tvrdí že jde o jejich výsledky, ale v tom nemají pravdu, jde o vaše data a patří vám ne jim a na vyžádání vám je musí minimálně okopírovat byť třeba za úplatu, myšleno za čas a tisk třeba 10,-Kč stránka. Jinak stále žijete v omylu že je někdo tedy lékař na tento druh služby vyučený, což je klam. On je naučený pracovat ve schématech která nemají s celostní medicínou nic společného, tedy tuto službu od nich neočekávejte, takových kteří to tak dělají je opravdu málo a musel by jste mít velké štěstí aby se vám takového povedlo najít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát kvě 29, 2020 5:52 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Ďakujem za informácie.. no.. ono obvykle lekári niesu ani radi ked ich pacient v podstate "obchádza" tým že si pýta výsledky atd.. ale ja na to kašlem.. je to moje zdravie a ked som od nej potreboval pomoc tak len smer psychologia/iatria .. v tomto som strašne sklamaný.. a presne na to som narážal.. že škoda že tu nemáme takých ludi čo vidia celkový obraz, vedia efektívne liečit aj chronicke problémy .. všetko so suladom s prirodou.. vystihli ste to .. radšej by som platil takému liečitelovy ako poistovnu z ktorej nič nemam .. v minulosti dostávali liečitelia plat napriklad od krála ked bol zdravý.. nezarábali na tom ked bol chorý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon čer 08, 2020 9:16 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Dobrý deň, konečne mi dorazili výsledky čo som si dal robiť tak tu dávam výsledky

Příloha:
A1.jpg
A1.jpg [ 119.93 KiB | Zobrazeno 8103 krát ]

Příloha:
A2.jpg
A2.jpg [ 114.75 KiB | Zobrazeno 8103 krát ]

Snad to bude fungovat ak nie skusim to opraviť, budem rád za akukolvek pomoc pri vyhodnocovaný vysledkov. Ďakujem.

Inak som prekvapený teda čakal som skor že budem mat nízky zinok a nie meď.. neviem čo si mam myslieť. Zajtra idem k obvodnej a potom sem pridám aj jej výsledky. Len sa modlím že pri preventívke robia aj TSH hormon bolo by to vhod. Ak nie skusim vyprosiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon čer 08, 2020 10:08 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Měď nízká, ceruloplasmin nízký, homocystein zvýšený.
Zinek normální, tělo se zinek snaží uklízet do albuminu, aby udrželo poměr Cu/Zn.
Podle to chce:
- podpořit tvorbu ceruloplasminu
- dodávat v malém množství měď, nedodávat minimálně nějakou dobu žádný zinek navíc
- vyhýbat se citrátům
- dodávat křemík

Vůči větším dávkám syntetického vitamínu C být opatrný.

Co se týče zvýšeného HCY, stálo by za to udělat rozbor dostupnosti B vitamínů, otestovat reakce na různé formy B6, B9, B12 a když tak pak brát nějaký umírněný B-komplex a k tomu B6/B9/B12 ve formě, po které se člověk cítí lépe.

Pokud si nepamatuješ po probuzení sny, nebo máš noční můry, tak ti nejspíš chybí B6.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte čer 09, 2020 3:53 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím ďakujem za odpoveď, tak obvodná na moje prekvapenie nič nenamietala a dala mi výsledky aj keď asi tam toho moc není, no pridám to tu.

Příloha:
O1.jpg
O1.jpg [ 57.55 KiB | Zobrazeno 8061 krát ]


Příloha:
O2.jpg
O2.jpg [ 66.61 KiB | Zobrazeno 8061 krát ]

Neviem čo znamená ten kreatinin hraničný. Každopádne tie biele krvinky su riadne mimo.. bud vysoké alebo nízke a Leukocyty celkovo na spodnej hranici, v minulosti často pod hranicou. Červene krvinky pod hranicou Hemoglobín tiež na spodnej hranici, čo to može znamenať ? Ak by som sa mal riadit logikou optima tak málo čo sa tej logiky drží.. všetko je viac menej rozladené.

Citace:
Měď nízká, ceruloplasmin nízký, homocystein zvýšený.
To je celkom zvláštne, nehodí sa to ani na under ani na over methylatora či ? Pri nizkej medi býva nízky aj homocysteín, naopak ak by mal byt vysoký homocysteín tak by som mal mat zrejme toxicitu medou alebo optimum ja som pod.

Citace:
- podpořit tvorbu ceruloplasminu
- Akým spôsobom sa to dá ?

Citace:
vyhýbat se citrátům
Mám doma citrát horčíku, občas si dám tak 1-4 gramy možno tak 1-3x do týždna, mam prestať ?

Citace:
Vůči větším dávkám syntetického vitamínu C být opatrný.
- Je pravda že poslednu dobu som ho užíval viac, je možné že by to mohla byt pričina nízkej medi pripade ceruloplasminu?

Citace:
Co se týče zvýšeného HCY, stálo by za to udělat rozbor dostupnosti B vitamínů, otestovat reakce na různé formy B6, B9, B12 a když tak pak brát nějaký umírněný B-komplex a k tomu B6/B9/B12 ve formě, po které se člověk cítí lépe.

Myslím že žiadne negatívne reakcie na B vitamíny nemám, skusil som methylfolát a necitil som žiadnu zmenu psychicku. Uzkosť som zatial žiadnu nemal takže pri uzkosti posudit neviem, dávka bola 400 mcg Možem skusit aj 2 dávku ale ako hovorím reakcia bola neutrálna. B12 som tiež skusil jednotlivo velku dávku a v pohode. Niacín tiež skor neutrálne možno mierne relaxujúce mi to pride. B6 som ešte netestoval mám pyridoxín nie p5p, Inakšie mam B-complex s pomerne slušnými dávkami a tiež som nič nepozoroval, je pravda ale že teraz som to kvoli vysledkom vobec neužíval žiadny B až po testoch minulý týžden som skusil B9 a B12. Sny si moc nepamatám ale nemožem povedat že vobec neviem čo sa mi snívalo.

Chcem sa spýtať, je možné že ta meď nejak spôsobovala mozgovu hmlu? Alebo problémy s psychikou? Teda ten nedostatok myslím. Cholsterol mam tiež nad hranicou, ale tu by trebalo ešte pomer HDL k celkovému no to možno neskôr, ten cholesterol može niečo indikovať ? Moc vážne to neberem, skor je to lepšie ako mat pod hranicou. Jedávam často tuky, može to značit že telo nevie dobre hospodáriť s tukmi ? alebo ma problem s metabolizaciou ?

Otázka je čo dalej, ak neni problém v methylacii a nemam ani toxicitu medou, tak ked to zrovnam všetko bčkami a medou tak potom čo?

Každopádne dakujem za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř čer 10, 2020 9:07 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Nízká měď a ceruloplasmin je i u Wilsonovi nemoci a tam není příčinou deficit mědi, ale to, že tělo ukládá měď kam nemá a léčí se to paradoxně velkými dávkami zinku. U Wilsona se proto dělá ještě test vylučování mědi močí.

Narušení metabolismu mědi se může projevovat desítkami různých příznaků včetně psychiky, mozkové mlhy, žloutenky, boletí kloubů, ... V podstatě skoro cokoliv.
Pokud nijak nereaguješ ani na větší dávky B vitamínů, tak můžeš mít methylaci v pořádku.

Bohužel, já tě už o moc víc nasměrovat nedokážu - krevní obraz interpretovat neumím. Podle mě je ale zjištění, že nemáš v pořádku metabolismus mědi docela výrazný posun kupředu.

Citrát bych určitě nebral.
Dlouhodobé vysoké dávky vitamínu C umí metabolismus mědi narušit, může to vést k přebytku i k deficitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř čer 10, 2020 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Chcem sa spýtať, je možné že ta meď nejak spôsobovala mozgovu hmlu? Alebo problémy s psychikou? Teda ten nedostatok myslím. Cholsterol mam tiež nad hranicou, ale tu by trebalo ešte pomer HDL k celkovému no to možno neskôr, ten cholesterol može niečo indikovať ? Moc vážne to neberem, skor je to lepšie ako mat pod hranicou. Jedávam často tuky, može to značit že telo nevie dobre hospodáriť s tukmi ? alebo ma problem s metabolizaciou ?

Otázka je čo dalej, ak neni problém v methylacii a nemam ani toxicitu medou, tak ked to zrovnam všetko bčkami a medou tak potom čo?

Každopádne dakujem za pomoc.

Rozházená měď to dělat může a psychiku také, cholesterol s tím také může souviset, jde vlastně o zánět, což ve své podstatě ukazuje i homocystein. Osobně v tom cholesterolu nevidím velký problém to zvýšení není zásadní. Jinak vám dobře radí člen pefi a pokud jde o tu krev i tam je reálná souvislost s tou mědí protože nízká, nebo biologicky nedostupná měď brání dobré krvetvorbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2020 3:11 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Příznaky deficitu mědi jsou horší, pokud je i nedostatek selenu. Kdo má málo mědi, má často málo křemíku, pokud je křemíku dost, jsou příznaky deficitu mědi slabší.
Pokud je nízký ceruloplasmin, tak to může znamenat, že

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2020 8:22 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, ďakujem pekne za odpovede.

Ako prebieha ten test medi v moči? Stači tú moč dať 1x alebo sa to napriklad testuje počas celeho dna ? Ide mi o to, že či je možné si ju dať vyšetrit z moču.

Je zaujimavé že to môže až za tolko problémov, je za tým nedostatok nejaka príčina ktorá spôsobuje nedostatok ? Mimo stravovacích a suplementovacích problemov.

O tej medi fakt moc neviem, hlavne sa rieši nejaka dvojamocná trojmocná meď alebo mitomeď, uprimne tieto pojmy mi moc nehovoria.

Ten citrát teda užívať nebudem. Viatmín C som neužíval dlhodobo len posledné 2-3 mesiace v priemere tak 1-2 gramy denne. Pred testami som ho moc neužíval skoro vobec a teraz už vobec.

Štítna žlaza mi vyšla dobre, má zmysel teda užívať ten jod a selen? Kedže spomínate selen ako pomoc pri problemoch s medou tak by som ho rád užíval, lebo aj podla vlasovky ho mam nedostatok, a zase k selenu treba aj jod. Nemôžem si spôsobiť hyperthyroidozu ? Mam lugolov roztok. Kremík mam tiež nízky tak isto aj bor a mangán.

Čo je tá mitomeď ? Ako to mam suplementovať ? Asi nemyslíte nejaký klasický doplnok ktorý najdem napr. na iherbe ? Mitomeď mi dá dokopy aj ceruloplasmín? Potom by som skusil zajsť teda znova na testy. Možno by suhlasila aj obvodná kedže sukromne vysledky videla takže logicke odvôvodnenie na vyšetrenie mám.

To s tými elektrolytmy suhlasím.. ale neviem ako to funguje.. Proste poslednu dobu sa ladujem solou vkuse, jem také množstvo ktoré by inému zdvihlo tlak alebo ho nafuklo vodou. Ja si to všetko v pohodičke dávam.. Ráno si dam povedzme 5 gramov soli k pohánke a maslu väčšinou cca 200-250 gramov pohánky ( dodržujem teraz tu stravu na nadobličky s normalnou hladinou cukru počas dna) A za 3-4 hodiny si kludne možem dať znova rovnako množstvo a takto aj 3-4x za den.. Na ketogenickej strave som tomu rozumel kedže inzulín spôsobuje to že telo sa nezbavuje soli. Takže som jej potreboval viac, teraz mam aj nejake cukry v strave a nič.. draslík naopak vôbec neužívam, jedine ak niečo mám tak s potravy a to zeleniny - občas si dám avokádo, kokosový orech alebo listovu zeleninu. Nerozumiem tomu. Vápnik vobec neužívam. Pri vlasovke bol vyšší a megnezium som mal deficitne , užíval som citrát ale ten teraz užívať asi nebudem. Ešte ma napada, či ketogenicka strava nemohla spôsobiť nedostatok medi? Kedže tá sa skôr nachádza v strukovínach/obilninach pseudoobilninách, ktoré teraz už v strave mám. Existuje nejaký domáci test alebo nejaké odhady že mam v pohode rovnováhu elektrolytov alebo proste posluchať chut tela (sol/draslik) Ten vapnik užívat nechcem, k tomu treba aj D a K2.

Inak može mi uživanie vitaminu B zhoršovať problém so spaním? Užívam hlavne ráno ak planujem v ten den si nejaky zobrať. No 3 dni dozadu som si dal B6 a teraz 2 noci sa mi uplne nanič zaspáva alebo zle spí. Po B12 som mal podobný problem a nevedel som zaspať. Užívam melatonin no ani ten tomu nepomáha.

Ešte trochu mimo témy možno pán Jarda ak by vedel, jedávam teraz strukoviny, no často vidím v stolici uplne nestrávene zvyšky, chápem semiačka nejaké atď.. ale strukoviny? A to som si dal fakt zaležat a prežul som to aj 50-75x kym som preglgol a vyšlo to snad take ako som preglgol.To isté aj zelenina, ked jem mrkvu tak mam oranžovu stolicu, červenu kapustu - tak mam podobnej farby, vidno to pri klystíroch. Užívam aj HCL no neviem čo by dalej mohlo byť za problém. Ak je zničená/znižená absobrica v čreve akým spôsobom to mám dať dokopy keď telo si z toho stejnak nič nevezme? Toto ma trápi dlho, pravdepodobne kvoli tomuto mam problémy so spaním pretože telo ma rozhodené aminokyseliny, hormony alebo podobne veci. Myslím si že aj nadobličky sa kvoli tomuto ešte nedokázali dať dokopy. Na črevo je fajn glycín a kolagén ale využije z toho niečo moje telo ked metabolizmus tukov je u mna na nič? Kyselinu užívam dostatočne, no niečo dalej nefunguje, žlčík ma bolieva a pečienka tiež neni najlepšie na tom. Pankreas ked je oslabený musí bolieť alebo nie? Na mikrofloru mam teraz kimchi, kvasenu zeleninu, čoskoro pribudne fermentovaná soja (natto a tempeh, a vodný kefír ) Proste absolutne žiadna absorbcia živín.. minule som si dal tuniaka v konzerve s olivovým olejom a par dni na to moja stolica mala proste tú istu arómu. Užívam aj Horec + mam už aj korene z pupavy. Hnevá ma to, lebo viem že možem mat akukolvek dobru stravu a aj tak to všetko len vide von.

Ďakujem ešte raz za odpovede.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 43  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz