Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon lis 13, 2017 1:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
George43 píše:
Ty výsledky jsou skutečně překvapující. Jako příklad lze uvést hodnoty fosforu. V biochem. rozborech mám dlouhodobě hodnotu P sníženou a ve VA je vykázán přebytek +200% a poměr Ca/P -57%. V této souvislosti je zajímavé, že jak v popisu VA, tak při standartním vyšetření u lékaře, tomu nikdo nevěnoval pozornost.

Ve vlasové analýze by se to mělo odrazit na hodnocení rychlosti a typu metabolizmu, jde o jeden z určujících faktorů, tedy asi by se tím někdo měl zabývat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon lis 13, 2017 9:38 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Myslím, že smysluplnější bude, když sem dám svoje výsledky z předmětné analýzy. Jsou tedy nepříliš veselé.

Ca/P -57%
Na/K -44%
Ca/K +210%
Zn/Cu -33%
Na/Mg +80%
Ca/Mg +753%
Fe/Cu -63%
Ca/Na +219%
Cu/Mo -19%
Fe/Co +215%
Ca/Sr +259%
Ca/Fe +248%
K/Li +138%
K/Co +441%
Ca/Si +1677%
I/Se -31%

Pokud jsem tomu správně rozuměl, musím primárně suplementovat hořčík, kobalt a lithium. Dále vitamíny D, K2 a B12 vzhledem k obsahu kobaltu. Lithium mám mimochodem deficitní i v biochem. rozboru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte lis 14, 2017 5:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
George43 píše:
Myslím, že smysluplnější bude, když sem dám svoje výsledky z předmětné analýzy. Jsou tedy nepříliš veselé.

Ca/P -57%
Na/K -44%
Ca/K +210%
Zn/Cu -33%
Na/Mg +80%
Ca/Mg +753%
Fe/Cu -63%
Ca/Na +219%
Cu/Mo -19%
Fe/Co +215%
Ca/Sr +259%
Ca/Fe +248%
K/Li +138%
K/Co +441%
Ca/Si +1677%
I/Se -31%

Pokud jsem tomu správně rozuměl, musím primárně suplementovat hořčík, kobalt a lithium. Dále vitamíny D, K2 a B12 vzhledem k obsahu kobaltu. Lithium mám mimochodem deficitní i v biochem. rozboru.

V podstatě to píšete dobře, hořčík natvrdo, trochu sodík, prostě rovnat oponenty vápníku a případně i ty ostatní, ale to si většinou sedá do dobrých čísel se srovnáním základní čtyřky sodík, draslík, hořčík, vápník. S tím déčkem opatrně, pokud neznáte hladinu áčka-retinolu, ten déčko vytlačuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2018 1:26 am 
Offline

Registrován: pon bře 19, 2018 1:17 am
Příspěvky: 1
Uvažuji o analýze vlasů a zajímalo by mě, zda Vám to, pokud jste to podstoupili, vůbec pomohlo - nebo naopak spíše to bylo zbytečné vyhození peněz a lpění na něčem, co je totální kravina. Tedy i když jste správně suplementovali, výsledek to nepřineslo.
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2018 8:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
pethra píše:
Uvažuji o analýze vlasů a zajímalo by mě, zda Vám to, pokud jste to podstoupili, vůbec pomohlo - nebo naopak spíše to bylo zbytečné vyhození peněz a lpění na něčem, co je totální kravina. Tedy i když jste správně suplementovali, výsledek to nepřineslo.
Díky.

Podle všeho nějak nechápete k čemu tento program slouží, jde o proces nutričního vyvažování kdy i když budete správně suplementovat a budete stále ve stresu stav možná udržíte, ale těžko zlepšíte. Výsledky vás mají nasměrovat k pochopení kde je problém a odstranit příčinu, ne záplatovat složitě důsledek nějaké chyby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2018 12:22 pm 
Offline

Registrován: pát úno 23, 2018 6:25 pm
Příspěvky: 16
Zdravím,

už jsem tu našel jeden podobnej případ ale pro ujasnění.
Měl jsem na vlasovce vysokej vápník,nízkej hořčík ( asi klasika dnes \":D\" ). Cronometr potvrdil stejnou situaci v příjmu.
Ale když jsem začal dávat hořčík (jen 400mg čistého ve formě chloridu), tak po pár týdnech jsem začal cítit návaly úzkosti a neklidu. Tabletka šumivého kalcia to v klidu zahnala.
Chápu to správně že v hořčíku mám pokračovat, eventuálně úzkost zahnat kalciem pokud nejde jinak ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2018 12:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Jan517 píše:
Zdravím,

už jsem tu našel jeden podobnej případ ale pro ujasnění.
Měl jsem na vlasovce vysokej vápník,nízkej hořčík ( asi klasika dnes \":D\" ). Cronometr potvrdil stejnou situaci v příjmu.
Ale když jsem začal dávat hořčík (jen 400mg čistého ve formě chloridu), tak po pár týdnech jsem začal cítit návaly úzkosti a neklidu. Tabletka šumivého kalcia to v klidu zahnala.
Chápu to správně že v hořčíku mám pokračovat, eventuálně úzkost zahnat kalciem pokud nejde jinak ?

I to je cesta, lze to tak řešit, ale spíše budete mít nízký kortizol který hořčík ještě snižuje. Teoreticky by to šlo potvrdit pokud máte i nižší sodík než draslík pak to asi sedí. Každopádně rozumné množství vápníku ničemu neškodí, pokud ho uložíte do kostí a zubů vitamínem K2 MK-7.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2018 12:53 pm 
Offline

Registrován: pát úno 23, 2018 6:25 pm
Příspěvky: 16
Jarda píše:
I to je cesta, lze to tak řešit, ale spíše budete mít nízký kortizol který hořčík ještě snižuje. Teoreticky by to šlo potvrdit pokud máte i nižší sodík než draslík pak to asi sedí. Každopádně rozumné množství vápníku ničemu neškodí, pokud ho uložíte do kostí a zubů vitamínem K2 MK-7.

Sodík a draslík jsou na vlasovce stejné. Poměr je podle biomolu přesně takový jaký má být. Nízký kortizol ? Já myslel že obvykle bývá problém vysoký


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2018 1:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Jan517 píše:
Sodík a draslík jsou na vlasovce stejné. Poměr je podle biomolu přesně takový jaký má být. Nízký kortizol ? Já myslel že obvykle bývá problém vysoký

To záleží na stupni adrenální únavy a hořčík ho snižuje dosti citelně. Každopádně není problém to tím vápníkem kompenzovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát kvě 25, 2018 5:21 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Pořád platí doporučení na tu polskou laboratoř? Mám si asi nechat udělat analýzu zdravotní, že? Díky za odpověď, snažila jsem se to tu pročíst, ale je toho hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát kvě 25, 2018 7:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
zu_za_na píše:
Pořád platí doporučení na tu polskou laboratoř? Mám si asi nechat udělat analýzu zdravotní, že? Díky za odpověď, snažila jsem se to tu pročíst, ale je toho hodně.

Ano, zde se to zatím nedělá a jiné řešení v EU patrně také zatím není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát kvě 25, 2018 8:32 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Jarda píše:
Ano, zde se to zatím nedělá a jiné řešení v EU patrně také zatím není.

Výborně, tak to udělám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2018 9:38 pm 
Offline

Registrován: pát úno 23, 2018 6:25 pm
Příspěvky: 16
Zdravím,nechal jsem si udělat vlasovou analízu a tady jsou mé výsledky. Jaké jsou vaše doporučení co jak srovnat ? Děkuju

Ca/P -63%
Na/K +5%
Ca/K -16%
Zn/Cu +120%
Na/Mg +255%
Ca/Mg +141%
Fe/Cu +76%
Ca/Na -54%
Cu/Mo -71%
Ca/Sr +147%
Ca/Si +729%

Ca +13%
Na +19%
K +13%
P +124%
Zn -30%
Mg -23%
Fe -39%
Cu -47%
Ni -54%
Si -86%
B -42%
Sr -67%
I -38%
Mn -73%


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2018 6:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Jan517 píše:
Zdravím,nechal jsem si udělat vlasovou analízu a tady jsou mé výsledky. Jaké jsou vaše doporučení co jak srovnat ? Děkuju

Ca/P -63%
Na/K +5%
Ca/K -16%
Zn/Cu +120%
Na/Mg +255%
Ca/Mg +141%
Fe/Cu +76%
Ca/Na -54%
Cu/Mo -71%
Ca/Sr +147%
Ca/Si +729%

Ca +13%
Na +19%
K +13%
P +124%
Zn -30%
Mg -23%
Fe -39%
Cu -47%
Ni -54%
Si -86%
B -42%
Sr -67%
I -38%
Mn -73%

To nemáte zase tak špatné a je potřeba srovnat hlavně poměr vápníku proti hořčíku a sodíku proti hořčíku. Vzhledem k tomu že jinak máte poměr sodíku proti draslíku a poměr vápníku proti draslíku téměř srovnaný je vlastně ve vašem případě pouze potřeba dostat do těla hořčík. Mimo to bych asi dodával křemík ten určitě nezaškodí a bór jako kofaktor přisvojování hořčíku. Předpokládám že jakmile srovnáte tuto základní formaci porovná se i zbytek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2018 7:51 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Jarda píše:
To nemáte zase tak špatné a je potřeba srovnat hlavně poměr vápníku proti hořčíku a sodíku proti hořčíku. Vzhledem k tomu že jinak máte poměr sodíku proti draslíku a poměr vápníku proti draslíku téměř srovnaný je vlastně ve vašem případě pouze potřeba dostat do těla hořčík. Mimo to bych asi dodával křemík ten určitě nezaškodí a bór jako kofaktor přisvojování hořčíku. Předpokládám že jakmile srovnáte tuto základní formaci porovná se i zbytek.

Škoda, že pán nepopsal svůj jídelníček s ohledem na podíl živočišné a rostlinné stravy a veškeré zdravotní komplikace / varovné příznaky, abychom se poučili, nýbrž zatím pouze ty související s vyčerpáním nadledvinek. Z jeho vlasového rozboru vyplývá nedostatek většiny minerálů důležitých pro chod štítné žlázy a obranyschopnost organismu. Dále by mě zajímalo, čím vším se u něj fyzicky projevuje zmiňovaný nedostatek křemíku a stroncia. Co rozbor krve, vápník je v normě nebo mírným přesahem ukazuje na příštítná tělíska (parathormon)?

Výzkum stopových prvků v kostní tkáni, její význam a využití
https://is.muni.cz/el/1431/podzim2009/Bi7360/stopove.pdf?lang=en
Kalciofosfátový metabolismus
[url]https://www.wikiskripta.eu/w/Kalciofosfátový_metabolismus#Udr.C5.BEov.C3.A1n.C3.AD_homeost.C3.A1zy_v.C3.A1pn.C3.ADku[/url]

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 43  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz