Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 10:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Katka P píše:
Děkuji za odpověď, jen mám problém, se sestavením jídelníčku. Už nyní jsem nevěděla co jí mám dát, aby s jejím nechutenstvím něco snědla. Nyní bere vysoké dávky prednisonu, tak se její váha drží,ale jakmile začneme prednison vysazovat, její hmotnost klesne klidně o 4 kg za měsíc a to je u čtyřletého dítěte hrozně moc. Mohl by jste mi prosím nějaký jídelníček poradit. Ještě jednou moc děkuji

To se blbě radí, já nemohu jasnovidecky odhadnout, co jí kyseliny vyvolá a co ne, zde je nutné si celý proces dopředu vyzkoušet a stravu sledovat z hlediska pH, tedy jak se chová v těle, zda zásadotvorně, nebo kyselinotvorně. Pokud víte jak se strava bude chovat, tak máte napůl vyhráno, protože záněty se v zásaditém těle moc nevyskytují a s přetlakem omega 3 mastných kyselin už vůbec ne. Jinak to prostě nejde, protože to už by šlo o čiré jasnovidectví a to opravdu neovládám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 10:54 pm 
Offline

Registrován: pát lis 26, 2010 11:07 pm
Příspěvky: 6
Dobrý večer, asi si musíte myslet, že jsem úplně hloupá, ale do nedávna mě ani ve snu nenapadlo, že si budu hlídat co sním. Bohužel tedy nyní úplně nevím, co malé bude a co nebude, dělat dobře. Jak mám poznat, jestli jí ta určitá potravina v těle působí zasadotvormě, nebo kyselinotvormě. Dá se to nějak změřit? Jestli to mám měřit těmi proužky z moči, jaké ph by měla dcera mít? Mám jí podávat jedlou sodu, abych dosáhla požadovaného výsledku rychleji, také jsem četla o tom peroxidu hořčíku, myslíte, že užívání tablet Oxi oxc je u čtyřletého dítěte možné, po případě v jakém množství. Když by jste měl chvilku, mohla bych Vám zavolat, nebo se spojit přez skype? Děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: úte pro 14, 2010 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Katka P píše:
Dobrý večer, asi si musíte myslet, že jsem úplně hloupá, ale do nedávna mě ani ve snu nenapadlo, že si budu hlídat co sním. Bohužel tedy nyní úplně nevím, co malé bude a co nebude, dělat dobře. Jak mám poznat, jestli jí ta určitá potravina v těle působí zasadotvormě, nebo kyselinotvormě. Dá se to nějak změřit? Jestli to mám měřit těmi proužky z moči, jaké ph by měla dcera mít? Mám jí podávat jedlou sodu, abych dosáhla požadovaného výsledku rychleji, také jsem četla o tom peroxidu hořčíku, myslíte, že užívání tablet Oxi oxc je u čtyřletého dítěte možné, po případě v jakém množství. Když by jste měl chvilku, mohla bych Vám zavolat, nebo se spojit přez skype? Děkuji moc

Proč hloupá, prostě v dané problematice neinformovaná, což je sice špatné, ale v místních podmínkách zcela normální. Opravdu se měří pH moče a zapisují se reakce na danou potravinu, která musí být co nejjednodušší, aby se stejný postup dal kdykoliv opakovat. Problematika pH je zde dobře popsána, tak to prostudujte, pH musí zachovávat konkrétní křivku v průběhu dne. Odkyselení klidně můžete vyzkoušet, ale hlavně by bylo vhodné zjistit deficity na jednotlivých minerálech a dalších látkách, jako třeba B12. Patrně nebude mít hořčík, zinek, křemík a možná i mnohé další látky. Peroxid hořčíku nemůže škodit a rozhodně ho můžete vyzkoušet. Dávkování navyšujte postupně, velice těžko se odhadují reakce. Zavolat mě klidně můžete, ale někdy je to docela problém, protože já si mnohdy připadám jako zaměstnanec telefonní ústředny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: sob led 22, 2011 11:05 pm 
Offline

Registrován: sob led 22, 2011 10:13 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer,
je to asi 4 roky,co mi byla zjištěna Ulcerozní kolitida.Nejdříve jsem neměla nějak velké potíže,ale v těhotenství jsem ve 38tt dostávala velké křeče do břicha,bohužel jsem nemohla dostat žádné léky.Po porodu jsem měla chvíli klid,jen občas lehké příznaky,ale od listopadu 2009 mám problémy.Krev ve stolici(docela dost),občas i velké bolesti břicha a na záchod chodím i 10x denně(na stolici).Pokaždé,když se tyto problémy vrátí dostanu klysma Salofalk 10x a stále mám čípky Asacol.Po klysmatu se mi vše zlepší,ale ne na dlouho.Za 7 měsíců jsem klysma měla 3x.Nevim,jestli je to moc,ale nyní bych potřebovala další.Doposud mi ale nikdo neřekl,co za jídlo se musí omezit.Vlastně vždy dostanu jen recept a nic víc.V posledních 4 týdnech se mi dost zvětšilo břicho,někdy ho mám nafouklé,že to až bolí,jsem hrozně unavená(spánku mám dost),na váze neubívám,spíše naopak,je to asi 4 dny,co mám opět krev ve stolici....můžou všechny ty příznaky souviset s moji diagnozou?V únoru mi při ultrazvuku také zjistili nález na játrech Fokální nodulární hyperplazii.Před 14 dny jsem měla antibiotikové čípky od gynekologa,často užívám algifen na bolestli hlavy.Můžete mi prosim poradit,co dělat,abych neměla takové problémy a jaká vyšetření,nebo postupy by měly při léčbě být?Chtěli bychom s manželem miminko,tak nevim,jestli je to dobré.Děkuji za rady a názory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 11:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Alča píše:
Dobrý večer,
je to asi 4 roky,co mi byla zjištěna Ulcerozní kolitida.Nejdříve jsem neměla nějak velké potíže,ale v těhotenství jsem ve 38tt dostávala velké křeče do břicha,bohužel jsem nemohla dostat žádné léky.Po porodu jsem měla chvíli klid,jen občas lehké příznaky,ale od listopadu 2009 mám problémy.Krev ve stolici(docela dost),občas i velké bolesti břicha a na záchod chodím i 10x denně(na stolici).Pokaždé,když se tyto problémy vrátí dostanu klysma Salofalk 10x a stále mám čípky Asacol.Po klysmatu se mi vše zlepší,ale ne na dlouho.Za 7 měsíců jsem klysma měla 3x.Nevim,jestli je to moc,ale nyní bych potřebovala další.Doposud mi ale nikdo neřekl,co za jídlo se musí omezit.Vlastně vždy dostanu jen recept a nic víc.V posledních 4 týdnech se mi dost zvětšilo břicho,někdy ho mám nafouklé,že to až bolí,jsem hrozně unavená(spánku mám dost),na váze neubívám,spíše naopak,je to asi 4 dny,co mám opět krev ve stolici....můžou všechny ty příznaky souviset s moji diagnozou?V únoru mi při ultrazvuku také zjistili nález na játrech Fokální nodulární hyperplazii.Před 14 dny jsem měla antibiotikové čípky od gynekologa,často užívám algifen na bolestli hlavy.Můžete mi prosim poradit,co dělat,abych neměla takové problémy a jaká vyšetření,nebo postupy by měly při léčbě být?Chtěli bychom s manželem miminko,tak nevim,jestli je to dobré.Děkuji za rady a názory

Trochu si to nastudujte, klystýry si dělejte klidně sama a třeba i denně podle potřeby. Ty vaše potíže jsou pouze důsledkem špatné stravy a znečištěného zaneseného střeva, nic jiného. Celý problém je podle mě v kvasinkách, tak si nastudujte všechno o kandidě a pokud ji zvládnete, mělo by se vše srovnat. Stav jater to pouze potvrzuje a někde zde je popsán plivací test, který je docela spolehlivý a kvasinky si tím vytestujete. Vyšetření nepotřebujete žádná, protože tímto se moderní medicína nezabývá, to je prevence a zdravá strava a to není téma pro medicínu, tam se práškuje a řezničí. Pokud problém hodně zjednoduším a není to urážka, tak neznám auto, které by normálně jelo s bramborou ve výfuku a to je zhruba ten váš stav, ze kterého vše pramení i ty bolesti hlavy a další potíže. Naprosto vše, na co se ptáte, je zde mnohokrát popsáno a stačí tedy sednout a číst. Pokud bude něco nejasné i tak, klidně se ozvěte a já se pokusím doplnit chybějící detaily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 6:43 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 6:35 pm
Příspěvky: 4
Zdravím Vás.
Moje zdravotné problémy sa začali v roku 2004. Na základe prítomnosti krvi v stolici mi gastroenterológ kolonoskopicky diagnostikoval ulceróznu proktokolitídu. Sám však nebol presvedčený o správnosti diagnózy nakoľko moje krvné testy presne nepoukazovali na toto ochorenie. „Liečil“ som sa 5 rokov (Salofalk, Pentasa), no liečba samozrejme vôbec nezaberala. Zlepšenie nastávalo len na krátky čas. Od roku 2009 neužívam žiadne lieky a svoj stav sa snažím udržiavať pod kontrolou klyzmami (harmanček 150ml na noc). Po vysadení sa však stav vracia. Momentálne som upravil stravu na základe odporúčaní na vašej stránke a vysadil som zo stravy cukor, múku, mliečne výrobky. Morskú soľ som nahradil Himalájskou. Denne vypijem 3 litre prefiltrovanej vody a popíjam ovocné a zeleninové šťavy pripravované doma na odšťavovači ( mrkva, ananás, jablká, cvikla, zeler ) a jedlo sa snažím konzumovať čo najviac v surovom stave. Momentálne ma trápi úbytok váhy, zápal očí a extrémne suchá koža na tvári a rukách. S pokožkou na tvári mám problém už asi 15 rokov (červené šupinaté mapy s náznakmi vyrážok) a varixy na ľavej nohe, mierna anémia od roku 2000. Prosím Vás o radu ako ďalej pokračovať ohľadom stravy a iných možností prírodnej liečby. Neviem, či je vhodné zaradiť do stravy pohanku, pšeno, amarant, jogurt, hydinu, ryby a iné. Doplnky výživy tu nespomínam nakoľko som už vyskúšal rôzne „zázračné“ prípravky a boli to zbytočne vyhodené peniaze (Joalis, Energy, Chlorella užívaná denne 5 rokov a podobne).
Vek: 37, Výška: 179 cm, Váha: 62kg, krvná skupina B
Ďakujem za odpoveď a ostávam s pozdravom. Kamil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 7:30 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
nykys píše:
Zdravím Vás.
Moje zdravotné problémy sa začali v roku 2004. Na základe prítomnosti krvi v stolici mi gastroenterológ kolonoskopicky diagnostikoval ulceróznu proktokolitídu. Sám však nebol presvedčený o správnosti diagnózy nakoľko moje krvné testy presne nepoukazovali na toto ochorenie. „Liečil“ som sa 5 rokov (Salofalk, Pentasa), no liečba samozrejme vôbec nezaberala. Zlepšenie nastávalo len na krátky čas. Od roku 2009 neužívam žiadne lieky a svoj stav sa snažím udržiavať pod kontrolou klyzmami (harmanček 150ml na noc). Po vysadení sa však stav vracia. Momentálne som upravil stravu na základe odporúčaní na vašej stránke a vysadil som zo stravy cukor, múku, mliečne výrobky. Morskú soľ som nahradil Himalájskou. Denne vypijem 3 litre prefiltrovanej vody a popíjam ovocné a zeleninové šťavy pripravované doma na odšťavovači ( mrkva, ananás, jablká, cvikla, zeler ) a jedlo sa snažím konzumovať čo najviac v surovom stave. Momentálne ma trápi úbytok váhy, zápal očí a extrémne suchá koža na tvári a rukách. S pokožkou na tvári mám problém už asi 15 rokov (červené šupinaté mapy s náznakmi vyrážok) a varixy na ľavej nohe, mierna anémia od roku 2000. Prosím Vás o radu ako ďalej pokračovať ohľadom stravy a iných možností prírodnej liečby. Neviem, či je vhodné zaradiť do stravy pohanku, pšeno, amarant, jogurt, hydinu, ryby a iné. Doplnky výživy tu nespomínam nakoľko som už vyskúšal rôzne „zázračné“ prípravky a boli to zbytočne vyhodené peniaze (Joalis, Energy, Chlorella užívaná denne 5 rokov a podobne).
Vek: 37, Výška: 179 cm, Váha: 62kg, krvná skupina B
Ďakujem za odpoveď a ostávam s pozdravom. Kamil

kedze som trpel niecim podobnym (crohnova choroba) a pred par mesiacmi aj vahovo som bol na tom podobne (184cm/63kg), tak skusim par rad, co sa mi osvedcili...
urcite by som vyradil bez vynimky vsetky ovocne stavy a aj ovocie celkovo, dalej by som vyradil aspon zatial vsetku vysokosacharidovu zeleninu (mrkvu, cervena repa a asi aj zeler, ak si odstavujete ten bulvovy). odstavoval by som si napriklad len uhorky, cibulu, stonkovy zeler, salat, ciernu redkovku a to vsetko s mierou (v pociatocnej faze max. 0,6,- 0,7 nizkosacharidovych stiav rozdelenych minimalne na 2 davky), pretoze za den by bolo dobre, keby si nezkonzumovali viac ako 60g sacharidov...
klystiry som si robil so srvatky co mi zostala pri vyrobe kefiroveho tvarohu...celkovo odporucam zohnat si kefirove hubicky a vyrabat si z nich kefir alebo kefirovy tvaroh, kedze v nich su obsiahnute tak laktobacily, tak potrebne pri tejto chorobe (v kupovanom jogurte ich je neporovnatelne menej)...
taktiez by som jedol kyslu kapustu, kedze aj tam su laktobacily alebo nepasterizovanu ovciu bryndzu...
urcite by som v prvej faze nezaradoval ani pohanku, ci amarant ani nic podobne, skor by som sa zameral v rozumnej miere na kvalitnejsie, tvrde syry (kozi, ovci, parmezan...), maslo alebo obcas na maso z kacice, ci morky, respektive kura, ak viete zohnat domace...v rybach tiez nie je problem...a tiez som jedol neustale fungicidne pripravky...
a celkovo by som si nastudoval vlakna o candide a kvasinkach a tiez o protikvasinkovej diete...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 8:02 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Doporučím stránku
www.lowdosenaltrexone.org
Naltrexon je látka použivaná k léčbě závislosti na opiátech, v lékařské praxi se používají tablety 50 mg. Někdo chytrý přišel na to, že dávka okolo 2-3 mg
je pro tělo takřka neznatelná a nemá žádné vedlejší účinky, krom toho, že velmi dobře působí na autoimunitní onemocnění. Když tak do google hodit
"colitis low dose naltrexone" a vyběhnou vám zkušenosti lidí, kteří si tím při tomto závažném onemocnění pomohli...
Kdyby Vás to zaujalo napište, poradím, jak Naltrexon získat...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 10:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nykys píše:
Zdravím Vás.
Moje zdravotné problémy sa začali v roku 2004. Na základe prítomnosti krvi v stolici mi gastroenterológ kolonoskopicky diagnostikoval ulceróznu proktokolitídu. Sám však nebol presvedčený o správnosti diagnózy nakoľko moje krvné testy presne nepoukazovali na toto ochorenie. „Liečil“ som sa 5 rokov (Salofalk, Pentasa), no liečba samozrejme vôbec nezaberala. Zlepšenie nastávalo len na krátky čas. Od roku 2009 neužívam žiadne lieky a svoj stav sa snažím udržiavať pod kontrolou klyzmami (harmanček 150ml na noc). Po vysadení sa však stav vracia. Momentálne som upravil stravu na základe odporúčaní na vašej stránke a vysadil som zo stravy cukor, múku, mliečne výrobky. Morskú soľ som nahradil Himalájskou. Denne vypijem 3 litre prefiltrovanej vody a popíjam ovocné a zeleninové šťavy pripravované doma na odšťavovači ( mrkva, ananás, jablká, cvikla, zeler ) a jedlo sa snažím konzumovať čo najviac v surovom stave. Momentálne ma trápi úbytok váhy, zápal očí a extrémne suchá koža na tvári a rukách. S pokožkou na tvári mám problém už asi 15 rokov (červené šupinaté mapy s náznakmi vyrážok) a varixy na ľavej nohe, mierna anémia od roku 2000. Prosím Vás o radu ako ďalej pokračovať ohľadom stravy a iných možností prírodnej liečby. Neviem, či je vhodné zaradiť do stravy pohanku, pšeno, amarant, jogurt, hydinu, ryby a iné. Doplnky výživy tu nespomínam nakoľko som už vyskúšal rôzne „zázračné“ prípravky a boli to zbytočne vyhodené peniaze (Joalis, Energy, Chlorella užívaná denne 5 rokov a podobne).
Vek: 37, Výška: 179 cm, Váha: 62kg, krvná skupina B
Ďakujem za odpoveď a ostávam s pozdravom. Kamil

Člen jiddu vám to píše správně, ale mimo uvedené, bych podpořil nadledvinky a nasadil protizánětlivé oleje rybáč, brutnák, pupalku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 11:00 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Vševěd píše:
Doporučím stránku
http://www.lowdosenaltrexone.org
Naltrexon je látka použivaná k léčbě závislosti na opiátech, v lékařské praxi se používají tablety 50 mg. Někdo chytrý přišel na to, že dávka okolo 2-3 mg
je pro tělo takřka neznatelná a nemá žádné vedlejší účinky, krom toho, že velmi dobře působí na autoimunitní onemocnění. Když tak do google hodit
"colitis low dose naltrexone" a vyběhnou vám zkušenosti lidí, kteří si tím při tomto závažném onemocnění pomohli...
Kdyby Vás to zaujalo napište, poradím, jak Naltrexon získat...

http://www.psychoweb.cz/leky-a-letaky/n ... davkovani/

Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Naltrexone 50 mg nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Mezi nejzávažnější nežádoucí účinky patří depresivní stavy, sebevražedné myšlenky, sebevražedné pokusy a halucinace Ačkoliv jsou tyto účinky vzácné, pokud se u Vás objeví, musíte okamžitě požádat lékaře nebo lékárníka o pomoc a radu.

Ostatní nežádoucí účinky jsou:

velmi časté (vyskytují se u více než 1 z 10 osob)

bolesti hlavy, poruchy spánku, neklid, nervozita, bolesti nebo křeče v břiše, pocit nevolnosti, bolest kloubů a svalů, pocit slabosti a ztráta energie.

časté (vyskytují se u více než 1 z 100, ale u méně než u 1 z 10 osob)

pocit žízně, závratě, třes, zvýšené pocení, vertigo (točení hlavy), slzící oči, bolest na prsou, průjem nebo zácpa, potíže s močením, vyrážka, ztráta chuti, opožděná ejakulace, snížená potence, pocit strachu, zvýšená energie, malomyslnost nebo podráždění a kolísavé nálady.

vzácné (vyskytují se u více než 1 z 10 000, ale u méně než 1 z 1000 osob)

depresivní pocity, sebevražedné myšlenky, sebevražedné pokusy, poruchy řeči, problémy s játry.

velmi vzácné (vyskytují se u méně než 1 z 10 000 osob)

snížený počet krevních destiček, což může způsobovat snadnější tvorbu modřin, vzrušení, halucinace, euforie, třes a kožní vyrážka.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

NO KOMENT \":twisted:\"
Mimochodem autoimunitní onemocnění je ovlivnitelné stravou a přírodními postupy ( bez účasti farmaceutických vynálezů ) čerpáno z ověřených zdrojů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 9:06 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
jani píše:
http://www.psychoweb.cz/leky-a-letaky/naltrexone-aop---pribalovy-letak-ucinky-nezadouci-ucinky-davkovani/

Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Naltrexone 50 mg nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Mezi nejzávažnější nežádoucí účinky patří depresivní stavy, sebevražedné myšlenky, sebevražedné pokusy a halucinace Ačkoliv jsou tyto účinky vzácné, pokud se u Vás objeví, musíte okamžitě požádat lékaře nebo lékárníka o pomoc a radu.

Ostatní nežádoucí účinky jsou:

velmi časté (vyskytují se u více než 1 z 10 osob)

bolesti hlavy, poruchy spánku, neklid, nervozita, bolesti nebo křeče v břiše, pocit nevolnosti, bolest kloubů a svalů, pocit slabosti a ztráta energie.

časté (vyskytují se u více než 1 z 100, ale u méně než u 1 z 10 osob)

pocit žízně, závratě, třes, zvýšené pocení, vertigo (točení hlavy), slzící oči, bolest na prsou, průjem nebo zácpa, potíže s močením, vyrážka, ztráta chuti, opožděná ejakulace, snížená potence, pocit strachu, zvýšená energie, malomyslnost nebo podráždění a kolísavé nálady.

vzácné (vyskytují se u více než 1 z 10 000, ale u méně než 1 z 1000 osob)

depresivní pocity, sebevražedné myšlenky, sebevražedné pokusy, poruchy řeči, problémy s játry.

velmi vzácné (vyskytují se u méně než 1 z 10 000 osob)

snížený počet krevních destiček, což může způsobovat snadnější tvorbu modřin, vzrušení, halucinace, euforie, třes a kožní vyrážka.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

NO KOMENT \":twisted:\"
Mimochodem autoimunitní onemocnění je ovlivnitelné stravou a přírodními postupy ( bez účasti farmaceutických vynálezů ) čerpáno z ověřených zdrojů.

Tomu se říká hysterická reakce. Ad jedna, u Naltrexonu se užívá cca 1/20 běžné denní dávky, místo obvyklých 50 mg jen 2-3, takže o tom uživatel vůbec neví. To je jako vypít pět litrů vína nebo deci.
Je to pro Vás stejné? A za druhé, Crohn nebo UC jsou nemoci s takovými projevy, že i kdyby tam nějaké vedlejší účinky byly, stálo by to za to.
Které ověřené zdroje máte na mysli? Buďte prosím konkrétní. Miluju takové výstřely do tmy.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 7:47 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 6:35 pm
Příspěvky: 4
Ďakujem obom za cenné rady. Jedálniček prisposobím, akurát mám problém s mliečnym kefírom nakoľko od detstva samotné mlieko odmietam. Chcem sa opýtať na možnosť zaradenia vodného kefíru TIBI aj vzhľadom na jeho prípravu s cukrom. Inak syr a jogurt sem tam zvládam a maslo v menšom množstve. Bryndza je v poriadku, kupujem pravidelne.
S pozdravom Kamil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 11:01 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
nykys píše:
Ďakujem obom za cenné rady. Jedálniček prisposobím, akurát mám problém s mliečnym kefírom nakoľko od detstva samotné mlieko odmietam. Chcem sa opýtať na možnosť zaradenia vodného kefíru TIBI aj vzhľadom na jeho prípravu s cukrom. Inak syr a jogurt sem tam zvládam a maslo v menšom množstve. Bryndza je v poriadku, kupujem pravidelne.
S pozdravom Kamil

v tomto pripade TIBI kefir nie je vhodny...ved kefir nemusis pit, aj ked vela ludi, co mlieko neznasa, tak kefir znasaju...a ak ti to predsa nebude smakovat, tak s kefirovych hubiciek sa da vyrobit napriklad tvaroh alebo syr (a mnoho dalsich typov o kefire najdes vo vlakne s touto tematikou)...ja to robim tak, ze do cez sitko prelejem spraveny kefir...dole do misky stecie asi tak za den syrovatka a hore ostane prakticky tvaroh...a potom ten pouzijem do sirnej patlanice (to je napriklad pokrm na doplnenie tych protizapalovych omega3kyselin)...
a ano aj v bryndzi su laktici, ale iba v tej nepasterizovanej, priamo zo salasa...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 9:33 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 6:35 pm
Příspěvky: 4
jiddu píše:
v tomto pripade TIBI kefir nie je vhodny...ved kefir nemusis pit, aj ked vela ludi, co mlieko neznasa, tak kefir znasaju...a ak ti to predsa nebude smakovat, tak s kefirovych hubiciek sa da vyrobit napriklad tvaroh alebo syr (a mnoho dalsich typov o kefire najdes vo vlakne s touto tematikou)...ja to robim tak, ze do cez sitko prelejem spraveny kefir...dole do misky stecie asi tak za den syrovatka a hore ostane prakticky tvaroh...a potom ten pouzijem do sirnej patlanice (to je napriklad pokrm na doplnenie tych protizapalovych omega3kyselin)...
a ano aj v bryndzi su laktici, ale iba v tej nepasterizovanej, priamo zo salasa...

Hlásim sa po mesiaci upravenej stravy. Konzumoval som prevažne surovú stravu podľa odporúčaní na fóre a párkrát v týždni som zaradil aj 100% bryndzu a nepasterizovanú ovčiu hrudku. Aj napriek úsiliu jesť dostatok stravy plus čerstvé zeleninové šťavy som zišiel váhovo znova rapídne dole. Posledný týždeň som prekonal veľkú slabosť s horúčkami a vodnatou stolicou. Čokoľvek som zjedol a vypil preletelo to cez moje zažívanie. Obrovskú nechuť k zelenine akú momentálne pociťujem som ešte nikdy nezažil a to som vegetariánom od 14-tich rokov. Tak ako som sa spočiatku cítil výborne a strava mi chutila dnes je to všetko inak. Neviem ako ďalej pretože sa musím doslova nútiť nasilu niečo zjesť. Neviem či bola táto cesta pre mňa správna a čím môžu byť tieto súčasné problémy spôsobené. Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ulcerozní kolitida
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nykys píše:
Hlásim sa po mesiaci upravenej stravy. Konzumoval som prevažne surovú stravu podľa odporúčaní na fóre a párkrát v týždni som zaradil aj 100% bryndzu a nepasterizovanú ovčiu hrudku. Aj napriek úsiliu jesť dostatok stravy plus čerstvé zeleninové šťavy som zišiel váhovo znova rapídne dole. Posledný týždeň som prekonal veľkú slabosť s horúčkami a vodnatou stolicou. Čokoľvek som zjedol a vypil preletelo to cez moje zažívanie. Obrovskú nechuť k zelenine akú momentálne pociťujem som ešte nikdy nezažil a to som vegetariánom od 14-tich rokov. Tak ako som sa spočiatku cítil výborne a strava mi chutila dnes je to všetko inak. Neviem ako ďalej pretože sa musím doslova nútiť nasilu niečo zjesť. Neviem či bola táto cesta pre mňa správna a čím môžu byť tieto súčasné problémy spôsobené. Ďakujem za odpoveď.

A měl jste v té stravě dostatek tuků? Také je nutné vybalancovat trochu jin a jang, protože přechod pouze na jednu stranu tělo likviduje, což je u vegetariána dost pravděpodobné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz