Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Schizofrenie
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 6:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Zdravím, zatím jsem zde nenašla nic z čistě psychiatrického oboru. Nicméně mne to zajímá a ráda bych se optala zda i takováto onemocnění jsou s příčinou někde v našich špatných stravovacích návycích. Nějak mi to nejde dohromady. Přitom je toho také hodně mezi lidmi a léčba mnohdy málo účinná. Děkuji.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenie
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 10:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Veverka píše:
Zdravím, zatím jsem zde nenašla nic z čistě psychiatrického oboru. Nicméně mne to zajímá a ráda bych se optala zda i takováto onemocnění jsou s příčinou někde v našich špatných stravovacích návycích. Nějak mi to nejde dohromady. Přitom je toho také hodně mezi lidmi a léčba mnohdy málo účinná. Děkuji.

V naprosté většině případů je tento problém ze špatného pH a následné demineralizace, což v konečném důsledku poškozuje vše v celém těle včetně nervového systému. Cesta zpět je sice zdlouhavá, ale kdykoliv je možný návrat do původního stavu, akorát musí člověk hodně chtít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenie
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 12:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Jarda píše:
V naprosté většině případů je tento problém ze špatného pH a následné demineralizace, což v konečném důsledku poškozuje vše v celém těle včetně nervového systému. Cesta zpět je sice zdlouhavá, ale kdykoliv je možný návrat do původního stavu, akorát musí člověk hodně chtít.

Díky, jsem chytřejší. Nicméně by to asi opravdu nebylo jednoduché. Zažila jsem takto jednoho člověka a bylo by s ním asi dost těžké pořízení. Jsou to pak hodně svérázní lidé, kterým cokoliv vysvětlit je nadlidský úkol. \":(\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenie
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 7:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Veverka píše:
Díky, jsem chytřejší. Nicméně by to asi opravdu nebylo jednoduché. Zažila jsem takto jednoho člověka a bylo by s ním asi dost těžké pořízení. Jsou to pak hodně svérázní lidé, kterým cokoliv vysvětlit je nadlidský úkol. \":(\"

Ale bylo, pokud by se nemocný zavřel do léčebny a dostal k jídlu pouze to, co mu pomůže, tak by to dříve, nebo později snědl a pravděpodobně by se uzdravil. Ale to by to musel i někdo chtít a to je ten největší problém, protože ekonomicky je vhodnější ho nekonečně dlouho léčit, ale nevyléčit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenie
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 9:07 am 
Offline

Registrován: sob lis 20, 2010 9:00 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, dle toho co jste psal, kdyby s vámi byl nemocný trpící schizofrenií ochotný spolupracovat, určitě by se uzdravil? I přestože bere větší dávky léků a léčí se zhruba 4roky? Bližší informace o závažnosti zatím nemám, znám jej pouze krátce.
Máte už s tím nebo s podobným onemocněním nějaké zkušenosti? Děkuji moc za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenie
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 12:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Cala píše:
Dobrý den, dle toho co jste psal, kdyby s vámi byl nemocný trpící schizofrenií ochotný spolupracovat, určitě by se uzdravil? I přestože bere větší dávky léků a léčí se zhruba 4roky? Bližší informace o závažnosti zatím nemám, znám jej pouze krátce.
Máte už s tím nebo s podobným onemocněním nějaké zkušenosti? Děkuji moc za odpověď

Ano, dá se to tvrdit skoro s jistotou, naprostá většina duševních poruch je tvořena překyselením, nedostatkem konkrétních látek a mnohdy jde i breberky, především plísně. Po odstranění těchto příčin většinou mizí problém velice rychle, někdy i v řádu několika týdnů. Zaručit se ovšem nedá u žádné lidské činnosti nikdy nic, protože vždy existuje spousta jemných nuancí, které se dopředu těžko předjímají, především spolupráce pacienta, se kterou bývá až tak největší problém a já mu za zadkem bohužel stát nemohu. Jedná se o celkem běžný zdravotní problém a lidé s ním jezdí celkem často, většinou ale u nich není důležité řešit tento problém, protože dost často mají k tomu horší potíže, třeba raka a odstranění duševního problému je tedy pouze vedlejší produkt léčení závažnější nemoci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz