Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Uzliny
PříspěvekNapsal: stř bře 10, 2010 6:01 pm 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2010 6:17 pm
Příspěvky: 8
Prosím vás Jarda, už od svojich 12 rokov mám za pravým uchom takú menšiu hrčku, asi uzlinu, na dotyk nebolí vôbec. Nikdy som ju nejak moc neriešil, myslel som, že to časom zmizne samé, ale zatiaľ sa to nezmenilo ani trochu a to aj napriek tomu, že svoje stravovacie návyky som zmenil už pekných pár mesiacov dozadu. Neviete čím to môže byť spôsobené? Vďaka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzliny
PříspěvekNapsal: stř bře 10, 2010 7:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
frilo píše:
Prosím vás Jarda, už od svojich 12 rokov mám za pravým uchom takú menšiu hrčku, asi uzlinu, na dotyk nebolí vôbec. Nikdy som ju nejak moc neriešil, myslel som, že to časom zmizne samé, ale zatiaľ sa to nezmenilo ani trochu a to aj napriek tomu, že svoje stravovacie návyky som zmenil už pekných pár mesiacov dozadu. Neviete čím to môže byť spôsobené? Vďaka.

Většinou se jedná o zapouzdřené parazity, ale odhadnout to takhle na dálku, to opravdu jde těžko. Můžete vyzkoušet jak to bude reagovat na MMS, přičemž se používá aktivované, potře se to místo a cca po minutě se omyje vodou. Toto se častokrát denně opakuje a pomalý průnik chlórdioxidu do tkáně je zpravidla vyžene do těla, kde se o ně postará imunitní systém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzliny
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 2:59 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jak se dá řešit, když jsou zduřelé uzliny za čelistí a pod čelistí a tak vůbec... V podstatě vlivem detoxikace... Předpokládám, že lymfa má co dělat a zřejmě nestíhá... Samotné uzliny na dotek nebolí, spíš celá oblast je cítit, že je....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzliny
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 3:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Jak se dá řešit, když jsou zduřelé uzliny za čelistí a pod čelistí a tak vůbec... V podstatě vlivem detoxikace... Předpokládám, že lymfa má co dělat a zřejmě nestíhá... Samotné uzliny na dotek nebolí, spíš celá oblast je cítit, že je....

Melouny a silně zásaditá moč, alespoň na nezbytnou dobu musíte udržet 7,5-7,8 pH. Také by šlo aplikovat koření proti breberkám, jako pelyněk, hřebíček a ořešák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzliny
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 3:30 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Melouny a silně zásaditá moč, alespoň na nezbytnou dobu musíte udržet 7,5-7,8 pH. Také by šlo aplikovat koření proti breberkám, jako pelyněk, hřebíček a ořešák.

Poradí si s tím tělo i samo nebo je zapotřebí to podpořit? Hrozí, že se uzliny z toho podělají nebo zvrhnou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzliny
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 3:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Poradí si s tím tělo i samo nebo je zapotřebí to podpořit? Hrozí, že se uzliny z toho podělají nebo zvrhnou?

Tak asi bych se zase tolik nebál, ale dráždit hada bosou nohou také není nutné. Nechápu, proč neuděláte to, co jsem vám radil a zkoumáte, co se stane když to neuděláte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzliny
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 4:10 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Tak asi bych se zase tolik nebál, ale dráždit hada bosou nohou také není nutné. Nechápu, proč neuděláte to, co jsem vám radil a zkoumáte, co se stane když to neuděláte.

Ten Hřebíček mohu použít, tak jak jste popisoval kůru proti parazitům nebo ho mohu přidávat do jídla? Je nutné ten hřebíček podávat v tobolkách 0?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzliny
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 6:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Ten Hřebíček mohu použít, tak jak jste popisoval kůru proti parazitům nebo ho mohu přidávat do jídla? Je nutné ten hřebíček podávat v tobolkách 0?

Obávám se, že používat hřebíček do jídla není zrovna ideální a pochybuji, že by vám to chutnalo. To je důvod pro jeho užívání v tobolkách a používají se v tomto případě tobolky velikosti 00. Také s jeho přeháněním to nedoporučuji, jde o velice silný prostředek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzliny
PříspěvekNapsal: pát srp 13, 2010 10:48 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mám od dětství velké krční mandle, hodně jsem trpívala na angíny. Mohou se také nějak zmenšit?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzliny
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 7:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Mám od dětství velké krční mandle, hodně jsem trpívala na angíny. Mohou se také nějak zmenšit?

Osobně bych vyzkoušel natírání, nebo postřikování roztokem jódu, například Lugolův roztok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zvetsene pohyblive uzliny
PříspěvekNapsal: úte říj 25, 2011 2:49 pm 
Offline

Registrován: úte říj 25, 2011 2:39 pm
Příspěvky: 1
Dobry den mam jiz dlouhou dobu nejake hrbolky na zadech v bederni(?panevni?) krajine. byl jsem na sono vysledek:

pohyblive kulovite resistence charakteru v. s. miznich uzlin, vel. v pravo 17x5mm, vlevo 14x4mm okoli bez patol. echogenit
parenchymatocsni organy dutiny brisni bpn.

dr. chmela

obvodni lekar nevi co semnou myslite ze by byl pro me vhodny postup k cisteni krevni lymfy jak jsem nasel zde na strankach ?
dietou jsem za posledni dva mesice zhubl 10 kilo tim se staly vice na pohmat vyraznymi ty uzliny nebo co to je.. lze i nejak jinak a hlavne bezpecne procistit (?zmensit?) uzliny nez pomoci toho navodu na procisteni krevni lymfy ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zvetsene pohyblive uzliny
PříspěvekNapsal: úte říj 25, 2011 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
nadej píše:
Dobry den mam jiz dlouhou dobu nejake hrbolky na zadech v bederni(?panevni?) krajine. byl jsem na sono vysledek:

pohyblive kulovite resistence charakteru v. s. miznich uzlin, vel. v pravo 17x5mm, vlevo 14x4mm okoli bez patol. echogenit
parenchymatocsni organy dutiny brisni bpn.

dr. chmela

obvodni lekar nevi co semnou myslite ze by byl pro me vhodny postup k cisteni krevni lymfy jak jsem nasel zde na strankach ?
dietou jsem za posledni dva mesice zhubl 10 kilo tim se staly vice na pohmat vyraznymi ty uzliny nebo co to je.. lze i nejak jinak a hlavne bezpecne procistit (?zmensit?) uzliny nez pomoci toho navodu na procisteni krevni lymfy ?

Ono je otázkou, co je jejich příčinou, osobně bych vyzkoušel jednak odkyselení na hodnoty 7,5-7,8 pH a dále něco proti parazitům, tedy třeba MMS, nebo trojčátko, to by fungovat mohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzliny
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2012 12:27 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
v poslednom case mam akoby hrcu v krku, neviem , ci su to zvacsene mandle, ale skor asi uzliny - niekde po oboch stranach pod celustou. je to dost citit a jeto neprijemne a hrca v krku mi akoby viac narastie, ked mam stresovu chvilku - rozculim sa a podobne. tiez mam dojem ze sa mi to akoby zhorsi, ked rano uzijem lugol - pijem 5% 8kvapiek + selen 300.
citam, ze radit protiparazitne prostriedky, chystam sa uz dlhsie na trojcatko, snad mi to stav este nezhorsi, hoci asi skor by malo pomost.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzliny
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2012 9:36 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
ovekyska píše:
v poslednom case mam akoby hrcu v krku, neviem , ci su to zvacsene mandle, ale skor asi uzliny - niekde po oboch stranach pod celustou. .....

To môžu byť aj podráždené slinné žľazy. Chodí sa s tým napočudovanie k zubárovi a nie ku krčnému \":)\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uzliny
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2012 12:44 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Sybilla píše:
To môžu byť aj podráždené slinné žľazy. Chodí sa s tým napočudovanie k zubárovi a nie ku krčnému \":)\" .

z čoho mozu byť podrazdene?
edit:
vcera som listovala cez google, aby som zistila, co sa nachadza v miestahc, kde ten opuch mam a na jednom obrazku som jednoznacne uvidela slinne zlazy, zasmiala som sa tomu. len na webe som nic, okrem zapalu naobjavila. bolesti vsak nemam, je to len opuch.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz