Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 6:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Zkusím slovo do pranice. S nízkým tlakem / ráno běžně 80/30 - při špatném počasí i méně - / si neví nikdo rady. Já sama se s tím morduju už od puberty a řešením je ranní káva. Dříve mi to bylo fuk, ale posledních 10 let ne. Přes den, kdy jsem stále v pohybu je to kousek lepší, ale stejně mi to 100/60 nepřeleze, ale aspoň už neomdlívám. Dnes už je to tedy káva překapávaná a tak trvá déle její nástupní účinek, ale funguje narozdíl od všeho ostatního. Zatím jsem neobjevila žádnou zeleninu, ovoce, ani bylinku, která by ji nahradila. Přitom se chci kávy zbavit a vypustit ji ze života. Máte někdo zkušennost - nápad jak se tohoto nešvaru zbavit ???
Stravování se pouze přírodně mi problémy nedělá. Naopak se těším na jaro a zelenou louku, kde ,,se budu pást " jak naše kozy. Sice si i v zimě pěstuji bylinky v hrnečkách, i kopřivy nám rostou celoročně v květináčích, ale není to ono. Chybí jim sluníčko \":(\" a mně také. \":)\"
\":(\" \":(\"
Dva dny jsem nepila kávu, ani čaje.
A je tu zas průšvih. Ráno jsem nebyla schopna ničeho.
Naštěstí mne už doma znají po tom co puls byl téměř nehmatný, uvařili mi kafčo a po malých lžičkách mi jej lili pusy.
Za hodinku už jsem mluvila, ale vstávání se mi zadařilo až po 3 hodinách.
Prostě musím fungovat za pomoci kávy a čajů z bylin, které mi pomáhají, ale přeci jen né tak, jak bych ráda. Jsem dost závyslá na počasí a některé dny jsou o prima motolicích a někdy i omdlévání.
Je to tedy doufám opravdu jen dočasné a snad mi někdo poradíte, jak toto zvládat bez kávy.
Ta mi nesvědčí, ale nevím, jak se jí zbavit. Zatím se mi to bez ní fakt nedaří.
\":?:\" \":!:\" \":?:\" \":!:\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 1:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Veverka píše:
Přes den, kdy jsem stále v pohybu je to kousek lepší...
Vyzkoušej 3x týdně sport (návštěvu fitka nebo si jen zaběhej). Když už nic, alespoň zlepšíš prokrvení a zjistíš nakolik ti sport s tlakem zahýbe...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 2:57 pm 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:47 pm
Příspěvky: 74
Veverka píše:
Zkusím slovo do pranice. S nízkým tlakem / ráno běžně 80/30 - při špatném počasí i méně - / si neví nikdo rady. Já sama se s tím morduju už od puberty a řešením je ranní káva. Dříve mi to bylo fuk, ale posledních 10 let ne. Přes den, kdy jsem stále v pohybu je to kousek lepší, ale stejně mi to 100/60 nepřeleze, ale aspoň už neomdlívám. Dnes už je to tedy káva překapávaná a tak trvá déle její nástupní účinek, ale funguje narozdíl od všeho ostatního. Zatím jsem neobjevila žádnou zeleninu, ovoce, ani bylinku, která by ji nahradila. Přitom se chci kávy zbavit a vypustit ji ze života. Máte někdo zkušennost - nápad jak se tohoto nešvaru zbavit ???
Stravování se pouze přírodně mi problémy nedělá. Naopak se těším na jaro a zelenou louku, kde ,,se budu pást " jak naše kozy. Sice si i v zimě pěstuji bylinky v hrnečkách, i kopřivy nám rostou celoročně v květináčích, ale není to ono. Chybí jim sluníčko \":(\" a mně také. \":)\"
\":(\" \":(\"
Dva dny jsem nepila kávu, ani čaje.
A je tu zas průšvih. Ráno jsem nebyla schopna ničeho.
Naštěstí mne už doma znají po tom co puls byl téměř nehmatný, uvařili mi kafčo a po malých lžičkách mi jej lili pusy.
Za hodinku už jsem mluvila, ale vstávání se mi zadařilo až po 3 hodinách.
Prostě musím fungovat za pomoci kávy a čajů z bylin, které mi pomáhají, ale přeci jen né tak, jak bych ráda. Jsem dost závyslá na počasí a některé dny jsou o prima motolicích a někdy i omdlévání.
Je to tedy doufám opravdu jen dočasné a snad mi někdo poradíte, jak toto zvládat bez kávy.
Ta mi nesvědčí, ale nevím, jak se jí zbavit. Zatím se mi to bez ní fakt nedaří.
\":?:\" \":!:\" \":?:\" \":!:\"

Dobrý den, jsem tu nová, ale podobný problém mi trápí také. Padlo to na mne po porodu druhého syna a někdy je to hodně nepříjemné.
Také mi nikdo neumí poradit. Všichni jen abych kafovala, ale to se nedá pít celý den jak voda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 3:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Host píše:
Vyzkoušej 3x týdně sport (návštěvu fitka nebo si jen zaběhej). Když už nic, alespoň zlepšíš prokrvení a zjistíš nakolik ti sport s tlakem zahýbe...

Jejdanánky, já nejsem lenoch. Do fitka to máme 70 km a to tedy časově nestíhám. Ale vstávám denně o 4 a chodím si lehnout do 21 nejdéle. Celý den jsem v pohybu a na čerstvém vzduchu. A běhy přespolní to znám také. Kolikrát naháním havěť co tu chovám po polích a to není o pár metrech a 10 minutách sprintu. Denně chodím procházky se psíky a nejkratší trasa je 6 km.
Plavu od časného jara až v podstatě do zámrazů.
A i přes všechen pohyb se mi tlak příliš nezvedá.
A když si jdu chvilku sednout dom k PC a kouknout co je tu nového ?? No netrvá dlouho a dycinky mi zvedne práce od stolu.
Jak přijdou sezonní práce, asi se tu ani neohřeji.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 3:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Emidlo píše:
Dobrý den, jsem tu nová, ale podobný problém mi trápí také. Padlo to na mne po porodu druhého syna a někdy je to hodně nepříjemné.
Také mi nikdo neumí poradit. Všichni jen abych kafovala, ale to se nedá pít celý den jak voda.

To se nedá. Já mám pocit, že mi po kávičce / a to už ji piji jen jednu ráno, abych vylezla z pelechu / zlobí žlučník, tak jsem se pustila do jaterní kůry a uvidim, zda mi to pomůže i na tlak.
Budu se snažit i vypucovat střeva a snad poté ?????????
Uvidim, co se bude dít.
Jináč žiji opravdu zdravě jak naše kozenky. Jediný nešvar je ta káva, ale snad se i té zbavím.
Na mne porody vliv neměly. Je to po nich, jak před nimi.
Ale třeba po přechodu budeme mít opačný problém. \":D\" \":D\" \":D\"
Jsem ale ráda, že nejsem na toto sama.
Lékaři si s tím nevědí rady vůbec -> káva + štamprdle = FUJ !!!
Jsem abstinent a nekuřák a tuto by mi asi porazilo.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 8:07 pm 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:47 pm
Příspěvky: 74
Veverka píše:
To se nedá. Já mám pocit, že mi po kávičce / a to už ji piji jen jednu ráno, abych vylezla z pelechu / zlobí žlučník, tak jsem se pustila do jaterní kůry a uvidim, zda mi to pomůže i na tlak.
Budu se snažit i vypucovat střeva a snad poté ?????????
Uvidim, co se bude dít.
Jináč žiji opravdu zdravě jak naše kozenky. Jediný nešvar je ta káva, ale snad se i té zbavím.
Na mne porody vliv neměly. Je to po nich, jak před nimi.
Ale třeba po přechodu budeme mít opačný problém. \":D\" \":D\" \":D\"
Jsem ale ráda, že nejsem na toto sama.
Lékaři si s tím nevědí rady vůbec -> káva + štamprdle = FUJ !!!
Jsem abstinent a nekuřák a tuto by mi asi porazilo.

A jéje. Budu se muset více hýbat. Zaměstnání mám sedavé a bydlím v bytovce. Ven na ,,čerstvý" městský vzduch se mi nechce. Nadváhu tedy nemám, stravuji se jakž takž. Musím to dovyladit, až co přečtu místní přízpěvky a udělám si ve všem pořádek. Je toho tu moc.
jaterní kůra a očista střev ? No tam bych mohla také začít.
Jen to musím celé pročíst.
A sama určitě nejsi. Je nás mnohem víc, jen se o tom nepíše. Lékaři to neřeší a tak s tím každý žije jak umí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 10:30 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Emidlo píše:
A jéje. Budu se muset více hýbat. Zaměstnání mám sedavé a bydlím v bytovce. Ven na ,,čerstvý" městský vzduch se mi nechce. Nadváhu tedy nemám, stravuji se jakž takž. Musím to dovyladit, až co přečtu místní přízpěvky a udělám si ve všem pořádek. Je toho tu moc.
jaterní kůra a očista střev ? No tam bych mohla také začít.
Jen to musím celé pročíst.
A sama určitě nejsi. Je nás mnohem víc, jen se o tom nepíše. Lékaři to neřeší a tak s tím každý žije jak umí.

Ano nikdo to nechce řešit. Tak třeba budeme průkopkyně a objevitelky. \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 11:36 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Hm, keď sa nad tým človek zamyslí, tak čo môže spôsobovať nízky krvný tlak? Pri vysokom tlaku je to jasné, že krvinky sa pohybujú na tesno cez rôzne cievy a tak srdce zvyšuje tlak, aby sa krvinka tadiaľ prepchala. Našiel jednu zaujímavú stránku http://fit.server.sk/zdravie/detail/12422-nizky-krvny-tlak/ je tam aj taký bod, že liečba horským prostredím, čo si myslím Veverka, že máš \":)\" a na spodu je že pravidelná očista 1-2x do roka. Inak okrem toho čo sa dá najsť všetko na internete a oficialnu príčinu nízkeho krvného tlaku medicína doteraz nepozná, tak môj známy tiež roky trpel nízkym tlakom. Až raz náhodou mu zistili, že mal porušenú kdesi bránicu z vnútornej strany a že pomaličky krvácal. Keď mu to zašili, tak sa mu tlak po rokoch vrátil zase do normálu. Asi by som tiež volil postup, vyčistiť črevá, pečen, pojedanie SP, kefírky, a možno si skusiť dať spraviť rozbor krvy + vlasovú analýzu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 12:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
mohy píše:
Hm, keď sa nad tým človek zamyslí, tak čo môže spôsobovať nízky krvný tlak? Pri vysokom tlaku je to jasné, že krvinky sa pohybujú na tesno cez rôzne cievy a tak srdce zvyšuje tlak, aby sa krvinka tadiaľ prepchala. Našiel jednu zaujímavú stránku http://fit.server.sk/zdravie/detail/12422-nizky-krvny-tlak/ je tam aj taký bod, že liečba horským prostredím, čo si myslím Veverka, že máš \":)\" a na spodu je že pravidelná očista 1-2x do roka. Inak okrem toho čo sa dá najsť všetko na internete a oficialnu príčinu nízkeho krvného tlaku medicína doteraz nepozná, tak môj známy tiež roky trpel nízkym tlakom. Až raz náhodou mu zistili, že mal porušenú kdesi bránicu z vnútornej strany a že pomaličky krvácal. Keď mu to zašili, tak sa mu tlak po rokoch vrátil zase do normálu. Asi by som tiež volil postup, vyčistiť črevá, pečen, pojedanie SP, kefírky, a možno si skusiť dať spraviť rozbor krvy + vlasovú analýzu.

Díky za odkaz. V podstatě mám vše, co tam píší. Jen psychika se tu někdá u mne rozhoupe.
Pracuji na vyčištění organismu od fujtajblů a pak uvidím, zda to byla příčina.
Prošla jsem si i lékařská vyšetření a né mnohdy příjemná a nenašli vůbec nic.
Jsem prý zdravá jak řípa.
Tak babo raď \":?:\" \":!:\"
Fakt nevím, ale já na to přijdu a pak : To budete koukat. \":D\" \":D\" \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 3:18 pm 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:47 pm
Příspěvky: 74
mohy píše:
Hm, keď sa nad tým človek zamyslí, tak čo môže spôsobovať nízky krvný tlak? Pri vysokom tlaku je to jasné, že krvinky sa pohybujú na tesno cez rôzne cievy a tak srdce zvyšuje tlak, aby sa krvinka tadiaľ prepchala. Našiel jednu zaujímavú stránku http://fit.server.sk/zdravie/detail/12422-nizky-krvny-tlak/ je tam aj taký bod, že liečba horským prostredím, čo si myslím Veverka, že máš \":)\" a na spodu je že pravidelná očista 1-2x do roka. Inak okrem toho čo sa dá najsť všetko na internete a oficialnu príčinu nízkeho krvného tlaku medicína doteraz nepozná, tak môj známy tiež roky trpel nízkym tlakom. Až raz náhodou mu zistili, že mal porušenú kdesi bránicu z vnútornej strany a že pomaličky krvácal. Keď mu to zašili, tak sa mu tlak po rokoch vrátil zase do normálu. Asi by som tiež volil postup, vyčistiť črevá, pečen, pojedanie SP, kefírky, a možno si skusiť dať spraviť rozbor krvy + vlasovú analýzu.

Pročetla jsem odkaz a nesplním skoro nic. Mám co dohánět. Je to prima tip. dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 3:47 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Veverka píše:
Zkusím slovo do pranice. S nízkým tlakem / ráno běžně 80/30 - při špatném počasí i méně - / si neví nikdo rady. Já sama se s tím morduju už od puberty a řešením je ranní káva. Dříve mi to bylo fuk, ale posledních 10 let ne. Přes den, kdy jsem stále v pohybu je to kousek lepší, ale stejně mi to 100/60 nepřeleze, ale aspoň už neomdlívám. Dnes už je to tedy káva překapávaná a tak trvá déle její nástupní účinek, ale funguje narozdíl od všeho ostatního. Zatím jsem neobjevila žádnou zeleninu, ovoce, ani bylinku, která by ji nahradila. Přitom se chci kávy zbavit a vypustit ji ze života. Máte někdo zkušennost - nápad jak se tohoto nešvaru zbavit ???

Ja mivala tlak 60/30 v klidu. Mela jsem s nim problem od detstvi.Po dlouhodobych pustech se me upravil do normalu,a dokonce ani prilis nepocituju zmeny tlaku pri zmene pocasi)kdyz ma byt osklivo).Dest ale pravidelne hodinu predem ohlasuji zivanim \":)\" Jinac jsem zjistila,ze vyznamne ma na mou unavu vliv pojidani vit C.Presto,ze se stravuju vitariansko-vegetariansky s obcasnym uletem ,tak mam toho C nedostatek.Beru pri kancelarske praci 1000mg rano-s dlouhodobym ucinkem a pri sportu 1000mg rano a 1000mg vecer.

Proste je treba vzit na vedomi,ze suroviny jsou uz tak znehodnocene,ze konzumujeme braky byt v biokvalite.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 5:10 pm 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:47 pm
Příspěvky: 74
Maria píše:
Ja mivala tlak 60/30 v klidu. Mela jsem s nim problem od detstvi.Po dlouhodobych pustech se me upravil do normalu,a dokonce ani prilis nepocituju zmeny tlaku pri zmene pocasi)kdyz ma byt osklivo).Dest ale pravidelne hodinu predem ohlasuji zivanim \":)\" Jinac jsem zjistila,ze vyznamne ma na mou unavu vliv pojidani vit C.Presto,ze se stravuju vitariansko-vegetariansky s obcasnym uletem ,tak mam toho C nedostatek.Beru pri kancelarske praci 1000mg rano-s dlouhodobym ucinkem a pri sportu 1000mg rano a 1000mg vecer.

Proste je treba vzit na vedomi,ze suroviny jsou uz tak znehodnocene,ze konzumujeme braky byt v biokvalite.

Vitamin C ja jim jak bombony. Nezabírá mi to. taky kupuju ten 1000 s prodlouženym účinkem.
Přesto cítím stabilně únavu a vyčerpání.
Hladovku jsem taky zkoušela a le to bych se dopracovala ke kolapsu. to pro mě není.
budu bádat dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 5:28 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Pokud kolabujes pri pustu,pak mas zrejme nefunkcni cakralni system.
Urcite je kazdemu v nejakem useku hladovky zle,ale je dobre to trenovanim prekonat.Treba jen tim,ze dobu prodlouzis o kousek dale.Je to jak pri sportu,tam taky zatez zvysujes pozvolna.
Vice si ktomu nastuduj na www.pust.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 5:46 pm 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:47 pm
Příspěvky: 74
Maria píše:
Pokud kolabujes pri pustu,pak mas zrejme nefunkcni cakralni system.
Urcite je kazdemu v nejakem useku hladovky zle,ale je dobre to trenovanim prekonat.Treba jen tim,ze dobu prodlouzis o kousek dale.Je to jak pri sportu,tam taky zatez zvysujes pozvolna.
Vice si ktomu nastuduj na http://www.pust.cz

tak jsem na to koukla. Dalo by se to zvládnout. Ale poraďte jak vařit dětem a ochutnávat co ony pak budou jíst a přitom neochutnat ??
Děti nemohu držet na půstu. To snad chápete.
A nikdo jiný není kdo by se o ně postaral.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nízký krevní tlak
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 5:51 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
No prosim, a sme pri psychike. A emociach. Etikoterapiu a duchovne poznanie na vas!!! \":-)\" A cchi-kung a jogu. \":-)\" A naucit sa spravne dychat.
Ako prebehnut sa po poli je fajn, ale na cvicenia, co cielene harmonizuju energiu to nema \</div

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz