Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:05 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 4:25 pm 
Offline

Registrován: stř črc 23, 2014 5:05 pm
Příspěvky: 45
Jarda píše:
Tak cena asi nic moc, určitě bych ji zkoušel sehnat z levnějšího zdroje. Osobně se domnívám, že zase o takový zázrak nepůjde, tam slušně funguje kolagen, křemík a kyselina hyaluronová, přičemž je nutné silně tlumit zánět.

Děkuji moc za odezvu!!
Th.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 6:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sestřička píše:
Co takhle vyléčit Crohnovu chorobu takto pomocí transplantace střevní mikroflóry?

NÁVOD NA DOMÁCÍ TRANSPLANTACI STŘEVNÍ MIKROFLÓRY

Je nutno zakoupit COLONCLEAN- výplachová sada pro domácí hydrocolon, ke kterému během kompletace nepřiděláme napouštěcí vak s hadičkou, přiděláme pouze vypouštěcí 3 litrový vak, který v případě zákroku bude současně současně sloužit i jako napouštěcí.

Pacient, tedy příjemce střevní mikroflóry, podstoupí nejprve důkladný výplach střev, minimálně 4 klystýry po sobě.
Dárce si lehne na lůžko umístěné minimálně 40 cm na podlahou, je mu do konečníku zaveden modrý tubus a injekční stříkačkou napuštěn zajišťovací balonek, aby tubus nevyklouznul. Do vypouštěcího 3 litrového vaku (v tomto případě i napouštěcího) dáme 2 litry vody o teplotě 40 stupňů celsia a napojíme na tlustou hadici spojenou s tubusem zavedeným do rekta dárce. Vak poté nadzdvihneme asi půl metru nad tělo dárce, aby voda samospádem natekla do dárcova střeva. Dárce podrží tekutinu minimálně 5 minut ve střevě, poté sáček dáme na podlahu pod tělo dárce, takže fekálie z něj samospádem vytečou. V případě, že voda ve vaku, která vytekla ze střev dárce, obsahuje málo fekálií, znovu vak zvedneme na pár minut na tělo dárce a celý obsah mu napustím zpět do střeva.. Opět počkáme několik minut a pak opět vak položíme na zem a necháme do něj znovu vytéct obsah dárcových střev. Vyloučení fekálií též podpoříme jemnou masáží dárcova břicha (z pravé strany doleva). Postup lze opakovat tolikrát, dokud není obsah sáčku dostatečně zahuštěný fekáliemi.

Jakmile je vak naplněn dostatečně hustými fekáliemi, necháme ho ležet na zemi a vyjmeme z dárcova konečníku modrý tubus. Nyní na lůžko umístíme pacienta (příjemce) a modrý tubus a a injekční stříkačkou napustíme zajišťovací balonek, aby tubus nevyklouznul. Vak s dárcovými fekáliemi poté nadzdvihneme asi půl metru nad tělo dárce, aby jeho obsah samospádem natekl do příjemcova střeva. Po napuštění vyjmeme tubus z příjemcova konečníku, přičemž příjemce by měl zaujmout polohu, ve které udrží transplantovanou střevní mikroflóru co nejdéle ve svém střevě. Je též velmi vhodné, pokud mění polohu a několikrát si lehne na pravý bok, aby se transplantované fekálie dostaly do celého tlustého střeva, včetně vzestupné části. Ideální je, pokud příjemce udrží transplantát aspoň 15 minut.

Proti tomuto postupu se nedá namítat naprosto nic a myslím, že by mohl u většiny případů pomoci, nicméně bohužel současné myšlení lidí není na to připraveno. Mě bohatě stačí když vidím jak se kroutí při nadhození téma urinoterapie a to nemyslím orálně, ale pouze do klystýru a přitom pokud předsudky někdo překoná a jedinkrát vyzkouší, už většinou jiný nálev nepoužívá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Crohn, nízká váha
PříspěvekNapsal: úte pro 09, 2014 12:07 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 1:28 pm
Příspěvky: 3
Je to můj první příspěvek na tomto fórum a tak bych na úvod chtěl poděkovat za jeho tvorbu a údržbu panu Jardovi a také dalším za spoustu komentářů. Fórum pročítám již tři měsíce, postupně se snažím naučit základy správného stravování, které ač by měly být běžnou znalostí obyvatelstva, tak opravdu nejsou.

Nyní trochu o mě. Mám diagnostikovaného Crohna. Zhruba od konce 2013 jsem začal mít opět zdravotní problémy a postupně jsem ubýval na váze. Ze svých poměrně stabilních 65 kg při 178 cm jsem se dostal na 55 kg. Po sérii vyšetření mi byl nalezen aktivnější zánět na tenkém střevě, na který jsem bral od července Prednison. Byl jsem historicky především na vařené stravě, částečně dodržoval bezezbytkovou dietu, jedl bílé pečivo, maso. Od letošního února tento směr upravuji, vyloučil jsem uzeniny, omezil maso, pečivo a zařadil více zeleniny. Tu jsem dříve vařil, aby vláknina nedráždila tolik střevo. Po objevu odšťavňovače jsem pravidelně zařadil šťávy, zejména zeleninové.

Léky jsem postupně téměř vysadil. Problém je, že jsem začal opět hubnout. Z 58 kg, na které jsem s Prednisonem „přibral“ jsem zpět u 54 kg. Kromě toho mi z posledního odběru vyšel zánět (CRP 15, měl jsem také lehčí virózu). Připíši, že podle rad z tohoto fóra problém zkouším řešit metodicky. Krkací test je v normě. Měl jsem podezření na štítnou žlázu podle nižší teploty pod jazykem, ale krevní odběry TSH, FT4 byly v normě. Nedávný krevní obraz je v normě. Na výsledky vlasové analýzy čekám. Ph ráno přibližně 5,4, postupně se zvyšuje do zásaditých hodnot k 7,5 a večer opět ke kyselejším. Plivací test značí kandidu (to bych po loňských antibioticích a kortikoidech čekal, ale nevím jak potvrdit a případně jak protikvasinkovou dietou stav dále nezhoršovat).

Všude se řeší, jak hmotnost snížit. Já bych ji chtěl stabilizovat a postupně „správně“ zvyšovat. Vzhledem ke svým zdravotním problémům a podvýživě, bych se však nechtěl dopouštět zbytečných chyb. Proti zánětům jsem zařadil kokosový olej, kakaové máslo, kurkumu, skořici. Patrně budu mít horší vstřebávání, zejména tuků. Nevím jak jej spravit.

Snažím si na věci udělat vlastní pohled, protože jsem postupně zjistil, že protichůdná stravovací doporučení jsou dána vždy kontextem, který se řeší. Proto chápu i časté opětovné dotazy uživatelů a při množství příspěvků zde volím přímý dotaz. Přijde mi, že kolektivní inteligence tohoto fóra hodně ví a má sílu. Proto bych vás chtěl poprosit o postřehy a rady. Pokud byste k radě připsali i krátké zdůvodnění proč zrovna takto, případně mě odkázali někam, kde si to můžu načíst, budu za to jako začátečník vděčný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: úte pro 09, 2014 7:53 pm 
Offline

Registrován: úte srp 05, 2014 10:08 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den,
koncem listopadu 2013 mi diagnostikovali Crohna v tenkém střevě a žaludeční vřed.Zpočátku jsem bral léky Pentázu a Helicid ve vysokých dávkách a přidal jsem Wobenzym a chlorelu. Zpočátku se mi přitížilo a pak se vše náhle zlepšilo. Přidal jsem vitamín C 3x1000mg denně, pangamin, spirulinu a velmi pozvolna začal jíst zeleninu a ovoce. Až jsem už mohl jíst převážně jen živou stravu, cítil jsem, že léky které beru mi zatěžují organismus, který se tak nemůže soustředit na léčbu choroby a trápí se s jedy obsažených v lécích. Tak jsem je vysadil úplně. Teď už jím jen vitamín C, spirulinu, chlorelu,pangamín s Q10, cacaové boby a česnek. Cítím se zdráv a bez potíží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: úte pro 09, 2014 11:38 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ashar píše:
Dobrý den,
koncem listopadu 2013 mi diagnostikovali Crohna v tenkém střevě a žaludeční vřed.Zpočátku jsem bral léky Pentázu a Helicid ve vysokých dávkách a přidal jsem Wobenzym a chlorelu. Zpočátku se mi přitížilo a pak se vše náhle zlepšilo. Přidal jsem vitamín C 3x1000mg denně, pangamin, spirulinu a velmi pozvolna začal jíst zeleninu a ovoce. Až jsem už mohl jíst převážně jen živou stravu, cítil jsem, že léky které beru mi zatěžují organismus, který se tak nemůže soustředit na léčbu choroby a trápí se s jedy obsažených v lécích. Tak jsem je vysadil úplně. Teď už jím jen vitamín C, spirulinu, chlorelu,pangamín s Q10, cacaové boby a česnek. Cítím se zdráv a bez potíží.

DIk za uzitecny prispevek a gratuluju, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: stř pro 10, 2014 9:31 pm 
Offline

Registrován: stř črc 23, 2014 5:05 pm
Příspěvky: 45
Dobrý den,

pro všechny pacienty CCH - zkuste gel Aloe Vera od německé firmy LR:
http://www.lr-czech.com/aloe-vera-gel/c-3179/

Nejsem v žádném případě zastánce "pyramidového marketingu", LR produkty jsou dosti drahé, ovšem zřejmě i kvalitní. Ze zkušeností několika lidí v mém okolí se za použití gelu AV od firmy LR z potíží (vč. CCH) vyléčilo již "ze pár" lidí (potvrzeno biopsií střeva). Finančně náročné, ovšem lépe zkusit, než se dávkovat léky. Chce to min. 6 měsíců, vše je však dosti individuální.
Pozor: musí to být vskutku GEL (tj. min. kolem 92% AV), nikoliv šťávičky z lékáren nebo další "gely" s nižším % obsahem AV.

Hodně štěstí!
Th.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: čtv pro 11, 2014 10:53 am 
Offline

Registrován: úte srp 05, 2014 10:08 pm
Příspěvky: 5
Hledal jsem všechny možnosti léčby Crohnovy choroby, ale že by zrovna Aloe byl ten správný lék, to se mi nezdá. Nikdy jsem o tom neslyšel a určitě bych to zkusil, kdybych věděl, že by mi to mohlo pomoct.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: čtv pro 11, 2014 7:20 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 1:28 pm
Příspěvky: 3
Th. píše:
Dobrý den,

pro všechny pacienty CCH - zkuste gel Aloe Vera od německé firmy LR:
http://www.lr-czech.com/aloe-vera-gel/c-3179/

Nejsem v žádném případě zastánce "pyramidového marketingu", LR produkty jsou dosti drahé, ovšem zřejmě i kvalitní. Ze zkušeností několika lidí v mém okolí se za použití gelu AV od firmy LR z potíží (vč. CCH) vyléčilo již "ze pár" lidí (potvrzeno biopsií střeva). Finančně náročné, ovšem lépe zkusit, než se dávkovat léky. Chce to min. 6 měsíců, vše je však dosti individuální.
Pozor: musí to být vskutku GEL (tj. min. kolem 92% AV), nikoliv šťávičky z lékáren nebo další "gely" s nižším % obsahem AV.

Hodně štěstí!
Th.

Díky za tip, před pár lety jsem se k Aloe od LR dostal. Něměl jsem tenkrát takové potíže, ale měl jsem pocit, že se po Aloe gel střevo zklidnilo. Aloe mi nedávno doporučoval i jeden lékař zabývající se alternativními metodami jako doplněk stravy, s tím, že střeva zklidňuje, ale dál jsem po tom nepátral. Zkusím si něco najít případně vyzkouším znovu.

Tenkrát jsem sehnal tento produkt z Německa od jedné známé, co se tam přihlásila do jejich sítě. Nevzpomínám si přesně, ale vyšlo to odhadem tak o 30 % levněji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn, nízká váha
PříspěvekNapsal: stř pro 24, 2014 12:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Johny píše:
Je to můj první příspěvek na tomto fórum a tak bych na úvod chtěl poděkovat za jeho tvorbu a údržbu panu Jardovi a také dalším za spoustu komentářů. Fórum pročítám již tři měsíce, postupně se snažím naučit základy správného stravování, které ač by měly být běžnou znalostí obyvatelstva, tak opravdu nejsou.

Nyní trochu o mě. Mám diagnostikovaného Crohna. Zhruba od konce 2013 jsem začal mít opět zdravotní problémy a postupně jsem ubýval na váze. Ze svých poměrně stabilních 65 kg při 178 cm jsem se dostal na 55 kg. Po sérii vyšetření mi byl nalezen aktivnější zánět na tenkém střevě, na který jsem bral od července Prednison. Byl jsem historicky především na vařené stravě, částečně dodržoval bezezbytkovou dietu, jedl bílé pečivo, maso. Od letošního února tento směr upravuji, vyloučil jsem uzeniny, omezil maso, pečivo a zařadil více zeleniny. Tu jsem dříve vařil, aby vláknina nedráždila tolik střevo. Po objevu odšťavňovače jsem pravidelně zařadil šťávy, zejména zeleninové.

Léky jsem postupně téměř vysadil. Problém je, že jsem začal opět hubnout. Z 58 kg, na které jsem s Prednisonem „přibral“ jsem zpět u 54 kg. Kromě toho mi z posledního odběru vyšel zánět (CRP 15, měl jsem také lehčí virózu). Připíši, že podle rad z tohoto fóra problém zkouším řešit metodicky. Krkací test je v normě. Měl jsem podezření na štítnou žlázu podle nižší teploty pod jazykem, ale krevní odběry TSH, FT4 byly v normě. Nedávný krevní obraz je v normě. Na výsledky vlasové analýzy čekám. Ph ráno přibližně 5,4, postupně se zvyšuje do zásaditých hodnot k 7,5 a večer opět ke kyselejším. Plivací test značí kandidu (to bych po loňských antibioticích a kortikoidech čekal, ale nevím jak potvrdit a případně jak protikvasinkovou dietou stav dále nezhoršovat).

Všude se řeší, jak hmotnost snížit. Já bych ji chtěl stabilizovat a postupně „správně“ zvyšovat. Vzhledem ke svým zdravotním problémům a podvýživě, bych se však nechtěl dopouštět zbytečných chyb. Proti zánětům jsem zařadil kokosový olej, kakaové máslo, kurkumu, skořici. Patrně budu mít horší vstřebávání, zejména tuků. Nevím jak jej spravit.

Snažím si na věci udělat vlastní pohled, protože jsem postupně zjistil, že protichůdná stravovací doporučení jsou dána vždy kontextem, který se řeší. Proto chápu i časté opětovné dotazy uživatelů a při množství příspěvků zde volím přímý dotaz. Přijde mi, že kolektivní inteligence tohoto fóra hodně ví a má sílu. Proto bych vás chtěl poprosit o postřehy a rady. Pokud byste k radě připsali i krátké zdůvodnění proč zrovna takto, případně mě odkázali někam, kde si to můžu načíst, budu za to jako začátečník vděčný.

Zdánlivě na vašem postupu není co rozporovat, ovšem zdaleka nadáváte plné informace. U tohoto onemocnění velice záleží na stresu a fyzické zátěži, tedy třeba aktivní sport vidím jako těžký problém, nebo nervy při sedavém zaměstnání u kompu taktéž. Nechte si laboratorně zjistit hladinu ranního kortizolu a také hladinu estradiolu z krve, případně i celodenního kortizolu ze sbírané moče. Estradiol záněty silně provokuje a mnoho mužů ho má paradoxně zvýšený. Zjistěte si jaké jíte potraviny s vyšším obsahem tryptofanu a vyzkoušejte je ze stravy vyřadit, tím se zvyšuje serotonin a také to provokuje zánět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: stř pro 24, 2014 12:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ashar píše:
Dobrý den,
koncem listopadu 2013 mi diagnostikovali Crohna v tenkém střevě a žaludeční vřed.Zpočátku jsem bral léky Pentázu a Helicid ve vysokých dávkách a přidal jsem Wobenzym a chlorelu. Zpočátku se mi přitížilo a pak se vše náhle zlepšilo. Přidal jsem vitamín C 3x1000mg denně, pangamin, spirulinu a velmi pozvolna začal jíst zeleninu a ovoce. Až jsem už mohl jíst převážně jen živou stravu, cítil jsem, že léky které beru mi zatěžují organismus, který se tak nemůže soustředit na léčbu choroby a trápí se s jedy obsažených v lécích. Tak jsem je vysadil úplně. Teď už jím jen vitamín C, spirulinu, chlorelu,pangamín s Q10, cacaové boby a česnek. Cítím se zdráv a bez potíží.

Pěkný výsledek, ale dejte sem i info o případných změnách v oblasti stresu a fyzické zátěže. Radikální změna stravy je sice výborná, ale nemusí vyhovovat každému, nějaké procento lidí syrovou stravu jako jediné možné jídlo prostě nedá, protože se pak klepou zimou jak drahý pes a to je dost limituje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: ned led 04, 2015 9:23 pm 
Offline

Registrován: úte srp 05, 2014 10:08 pm
Příspěvky: 5
Kurkuma funguje pokud se k ni přidá Caienský pepř. Stačí na špičku nože.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2015 8:38 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 1:28 pm
Příspěvky: 3
Při svém hledání mi některé věci začínají zapadat, žel stále vůbec ne dostatečně. Jak jsem zmiňoval, postupně jsem v půlce prosince vysadil Prednison, při kterém se zánět ztlumil, dnes jsem však byl na UZ střev a je tam opět aktivní zánět. Problém je, že mi na něj budou chtít nasadit Imuran. Mně se do něj nechce, protože nechci potlačovat imunitu.

Se stresem máte pravdu, je to určitě jeden z faktorů, který mi nemoc zhoršil. Z vlasové analýzy i z přístroje na měření variability srdeční frekvence mi vyšla převaha sympatiku. Nemám ani tak fyzický stres jako psychický a s tím spojené výkyvy nálad. Fyzickou námahu teď příliš nemám, nepravidelně zařazuji chůzi a odpočinkové cvičení. Problém je, že se mi psychickému stresu stále nedaří bránit.

Je to docela bludný kruh zbavit se psychické zátěže a nepoužít přitom potraviny a doplňky bohaté na trypthophan zvyšující tvorbu serotoninu. Na stres mi byla doporučena homeopatika Serotinin nebo kapky Avis z Finclubu, které jsou na bázi ovsa. Navíc většina potravin s tryptohhanem jako kuřecí, krůtí, losos, vejce nebo banány chápu buď jako dobře stravitelné pro střeva a důležitý zdroj bílkovin.

V čem teď po výsledcích vlasové analýzy spatřuji určité dílčí řešení je doplnění hořčíku, který je deficitní -44 % a také poměr Ca/Mg +351 %. Z krve jsem jej měl na nižší „normě“ 0,8 mmol. To by snad mohlo uvolnit napětí. Pane Jardo, napíši Vám ohledně objednávky chloridu hořečnatého, společně s kolagenem jak doporučujete výše.

Vlasová analýza také poukázala na možnou vyšší tvorbu aldosteronu kvůli Na/Mg. Sodík mám hodně zvýšený 195 %, poměr Na/Mg až na 1119 %. Ještě bych se chtěl ujistit, ty testy na ranní kortizol a estradiol jsou dostupné přes laboratoře Synlab jak máte na stránkách nebo myslíte, že by šly dotázat i u lékaře?

Děkuji

Připíši, že přechod na živou stravu nepovažuji nyní rozhodně za řešení, alespoň ne teď v zimě, protože bych organismus nezahřál. Jsem rychlý metabolický typ. Navíc ta strava je opravdu zádrhel a těžko se to dá jednoduše vše zjistit a zajistit, aby byla nasazena „ta správná“, kterou to na individuální úrovni řešit. U výše zmiňované chlorely (a spirulíny) jsem např. našel poznámku, že nevhodné při střevním zánětu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: sob úno 07, 2015 11:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ashar píše:
Kurkuma funguje pokud se k ni přidá Caienský pepř. Stačí na špičku nože.

To jste zjistil kde? Nejde náhodou o běžný pepř?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: sob úno 07, 2015 11:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Johny píše:
Při svém hledání mi některé věci začínají zapadat, žel stále vůbec ne dostatečně. Jak jsem zmiňoval, postupně jsem v půlce prosince vysadil Prednison, při kterém se zánět ztlumil, dnes jsem však byl na UZ střev a je tam opět aktivní zánět. Problém je, že mi na něj budou chtít nasadit Imuran. Mně se do něj nechce, protože nechci potlačovat imunitu.

Se stresem máte pravdu, je to určitě jeden z faktorů, který mi nemoc zhoršil. Z vlasové analýzy i z přístroje na měření variability srdeční frekvence mi vyšla převaha sympatiku. Nemám ani tak fyzický stres jako psychický a s tím spojené výkyvy nálad. Fyzickou námahu teď příliš nemám, nepravidelně zařazuji chůzi a odpočinkové cvičení. Problém je, že se mi psychickému stresu stále nedaří bránit.

Je to docela bludný kruh zbavit se psychické zátěže a nepoužít přitom potraviny a doplňky bohaté na trypthophan zvyšující tvorbu serotoninu. Na stres mi byla doporučena homeopatika Serotinin nebo kapky Avis z Finclubu, které jsou na bázi ovsa. Navíc většina potravin s tryptohhanem jako kuřecí, krůtí, losos, vejce nebo banány chápu buď jako dobře stravitelné pro střeva a důležitý zdroj bílkovin.

V čem teď po výsledcích vlasové analýzy spatřuji určité dílčí řešení je doplnění hořčíku, který je deficitní -44 % a také poměr Ca/Mg +351 %. Z krve jsem jej měl na nižší „normě“ 0,8 mmol. To by snad mohlo uvolnit napětí. Pane Jardo, napíši Vám ohledně objednávky chloridu hořečnatého, společně s kolagenem jak doporučujete výše.

Vlasová analýza také poukázala na možnou vyšší tvorbu aldosteronu kvůli Na/Mg. Sodík mám hodně zvýšený 195 %, poměr Na/Mg až na 1119 %. Ještě bych se chtěl ujistit, ty testy na ranní kortizol a estradiol jsou dostupné přes laboratoře Synlab jak máte na stránkách nebo myslíte, že by šly dotázat i u lékaře?

Děkuji

Připíši, že přechod na živou stravu nepovažuji nyní rozhodně za řešení, alespoň ne teď v zimě, protože bych organismus nezahřál. Jsem rychlý metabolický typ. Navíc ta strava je opravdu zádrhel a těžko se to dá jednoduše vše zjistit a zajistit, aby byla nasazena „ta správná“, kterou to na individuální úrovni řešit. U výše zmiňované chlorely (a spirulíny) jsem např. našel poznámku, že nevhodné při střevním zánětu.

No, to nevím, trypthophan zvyšující tvorbu serotoninu vidím jako nebezpečné počínání, serotonin a zánět to moc nejde dohromady. Psychiku ovlivněte hořčíkem, ten zánět spíše tlumí, tedy je to z vašeho pohledu ideální. Srovnat základní čtyřku minerálů Ca,Mg,Na,K je nutnost, jinak se bude stále motat na místě. Uvedené hormony dělají všechny laborky, ale pouze z krve a to by přes doktora určitě šlo, ze slin to tu nedělá nikdo a mě trvalo skoro rok, než jsem to protlačil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: pát dub 10, 2015 5:28 pm 
Offline

Registrován: ned úno 13, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 25
Ahoj,

rád bych věděl návod pana Jard, jak si píchat HCL do žíly, který zde zmiňoval.


Děkuju


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz