Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon úno 15, 2021 3:19 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Dobrý den,

pokud jsou ledviny přetížené z koupelí v hořčíku a sodíku(dělala jsem dlouhodobě a velké množství) sedne si to samo postupem času nebo je třeba nějak podpořit? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon úno 15, 2021 3:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Dobrý den,

pokud jsou ledviny přetížené z koupelí v hořčíku a sodíku(dělala jsem dlouhodobě a velké množství) sedne si to samo postupem času nebo je třeba nějak podpořit? děkuji

Jak přetíženy? Pokud jsou ledviny v slušném stavu, což se dá snadno ověřit vyšetřením z krve, konkrétně jde o položku cystatin C, tak musí zvládnout naprosto neuvěřitelné dávky těchto minerálů. Třeba u sodíku se bavíme až o dávce 100 g soli denně a to orálně tedy bez možnosti aby si ten vstup tělo regulovalo, což si při transdermální aplikaci může regulovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2021 12:25 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2021 8:51 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den, chci se zeptat na bolest ledvin. Občas se mi stává, že mě začne bolet nad křížem v oblasti ledvin. Bolest bych popsal jako tupou vnitřní bolest, která ale rychle odezní (za cca 1 minutu maximálně). Děje se v poměrně dlouhých časových intervalech. Kdybych to měl shrnout, jde o minutovou bolest jedenkrát za měsíc. Nevíte čím to může být? Případně zda tato bolest něco předesílá? Děkuji za vaše rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2021 3:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Martin98 píše:
Dobrý den, chci se zeptat na bolest ledvin. Občas se mi stává, že mě začne bolet nad křížem v oblasti ledvin. Bolest bych popsal jako tupou vnitřní bolest, která ale rychle odezní (za cca 1 minutu maximálně). Děje se v poměrně dlouhých časových intervalech. Kdybych to měl shrnout, jde o minutovou bolest jedenkrát za měsíc. Nevíte čím to může být? Případně zda tato bolest něco předesílá? Děkuji za vaše rady.

Ledviny většinou nebolí, spíše se ozývají nadledviny, ty vystřelují do bederní oblasti a mají přímou souvislost s adrenální únavou. Pro klid duše si nechte v laborce udělat vyšetření cystatin C a pokud budou hodnoty nízké v ledvinách bych problém patrně nehledal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2021 2:42 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na slabou inkontinenci u muže, která nastává ihned po močení a trvá zhruba 30-60 minut. Napřed jsem myslel, že to bude ze stresu a tak se tělo chce prostě vyprázdnit, ale nastává to i v naprosto klidových situacích vždy po močení. Chce se mi jakoby neustále na záchod. Mohl by být problém v ledvinách nebo močáku, nebo to třeba souvisí s úplně něčím jiným? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2021 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na slabou inkontinenci u muže, která nastává ihned po močení a trvá zhruba 30-60 minut. Napřed jsem myslel, že to bude ze stresu a tak se tělo chce prostě vyprázdnit, ale nastává to i v naprosto klidových situacích vždy po močení. Chce se mi jakoby neustále na záchod. Mohl by být problém v ledvinách nebo močáku, nebo to třeba souvisí s úplně něčím jiným? Děkuji

Těžko odhadovat, já bych za tím hledal spíše prostatu. Vyzkoušel bych buď pár dní provádět klystýry, což většinou problém eliminuje, nebo pokud by se vám do klystýrů nechtělo pak mohou pomoci konopné čípky aplikované na noc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob bře 19, 2022 1:28 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den, posledního cca půl roku mě hodně trápí jedna věc. Mívám odjakživa ráno po probuzení žízeň a vypiju před snídaní cca 0,5l vody. V poslední době se mi ale stává, že po vypití mi během 10 minut začne být na omdlení, začnou mi brnět ruce a jazyk, píská mi v uších, ochabnou mi svaly, začnou mi v nich záškuby a začne mi být zima - ruce a nohy úplně ledové . Tenhle stav se postupně srovná, když si dám během dopoledne něco v čem je hodně draslíku (zelenina nebo doplněk s draslíkem). Celkově musím draslík hodně doplňovat (denně jen v suplementech kolem 4g) - hladinu v krvi mám dle vyšetření 4,1 (ref. 3,8 -5,1) , sodík 141 (ref 137 -145 ). Napadlo mě jestli za tím nemůžou být ledviny. Vyšetření týkající se ledvin nejsou mimo ref. meze. Nesetkal se někdo s něčím podobným?


Přílohy:
ledviny.PNG
ledviny.PNG [ 23.94 KiB | Zobrazeno 10137 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: ned bře 20, 2022 11:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
masek píše:
Dobrý den, posledního cca půl roku mě hodně trápí jedna věc. Mívám odjakživa ráno po probuzení žízeň a vypiju před snídaní cca 0,5l vody. V poslední době se mi ale stává, že po vypití mi během 10 minut začne být na omdlení, začnou mi brnět ruce a jazyk, píská mi v uších, ochabnou mi svaly, začnou mi v nich záškuby a začne mi být zima - ruce a nohy úplně ledové . Tenhle stav se postupně srovná, když si dám během dopoledne něco v čem je hodně draslíku (zelenina nebo doplněk s draslíkem). Celkově musím draslík hodně doplňovat (denně jen v suplementech kolem 4g) - hladinu v krvi mám dle vyšetření 4,1 (ref. 3,8 -5,1) , sodík 141 (ref 137 -145 ). Napadlo mě jestli za tím nemůžou být ledviny. Vyšetření týkající se ledvin nejsou mimo ref. meze. Nesetkal se někdo s něčím podobným?

Tím pitím na lačno se naředí zbylé tělní minerály a může vznikat problém. Pití nalačno většinou rychle rozpohybuje střeva donutí člověka k vyprázdnění, což je sice dobře nicméně při potížích které uvádíte bych asi nejdříve jedl a pak pil, nebo si jenom loknout třeba deci a zbytek s odstupem po jídle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon bře 21, 2022 4:43 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den,
pokud si pití rozložím a piju až po jidle, tak je to opravdu mnohem lepší. S čím by mohla souviset ta zvýšená potřeba draslíku a že ho tělo neudrží? Dohledal jsem, že může být souvislost s deficitem zinku. Ten mám podle testů z krve v pořádku (kolem středu reference) a pak jsem ještě četl o souvislosti s taurinem. Může být ještě nějaký jiný faktor?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: čtv bře 24, 2022 8:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
masek píše:
Dobrý den,
pokud si pití rozložím a piju až po jidle, tak je to opravdu mnohem lepší. S čím by mohla souviset ta zvýšená potřeba draslíku a že ho tělo neudrží? Dohledal jsem, že může být souvislost s deficitem zinku. Ten mám podle testů z krve v pořádku (kolem středu reference) a pak jsem ještě četl o souvislosti s taurinem. Může být ještě nějaký jiný faktor?

Na to odpovědět nedovedu, tím jsem se nikdy nezabýval, jde o opravdu ojedinělý problém. Taurin bych určitě vyzkoušel tím nic nepokazíte a můžete tím citelně zvýšit vylučování žluče, což není na závadu. Jinak se domnívám že by nebylo špatné se podívat i na oponentní prvek zinku, tedy měď a pokud bude dost vysoká tak zinek cíleně zvednout na horní hranici normy a sledovat zda se bude stav upravovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: čtv bře 24, 2022 3:22 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
Děkuji, vyzkouším to, měď v séru mám lehce nad spodní hranic: 12,8umol/l.
Nechal jsem si ještě aktuálně otestovat hořčík v erytrocytech a vitamin B6. Oboje mám nad horní hranicí. Dlouhou dobu jsem suplementoval b komplex B50 a Hořčík Re-mag. Oboje ale už neužívám cca 5 měsíců. Před 3 měsící jsem měl hořčík v erytrocytech 2,35, ale žádný suplement s hořčíkem neužívám, takže se dost zvýšil. Hořčík v séru mám na středu: 0,81umol/l

Aktuální hodnoty:
Mg v ery.: 2,77 umol/l - refrerence: 1,44 - 2,60
Vitamín B6: 116 nmol/l - reference: 20 - 73

Nemůže to s tím nějak souviset? Všechny ostatní testy z krve byly v pořádku (kromě glukózy na lačno, tu mám zvýšenou - 5,71 umol/l)


Přílohy:
vysledky2.JPG
vysledky2.JPG [ 80.6 KiB | Zobrazeno 9923 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2022 11:51 am 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
Jarda píše:
Na to odpovědět nedovedu, tím jsem se nikdy nezabýval, jde o opravdu ojedinělý problém. Taurin bych určitě vyzkoušel tím nic nepokazíte a můžete tím citelně zvýšit vylučování žluče, což není na závadu. Jinak se domnívám že by nebylo špatné se podívat i na oponentní prvek zinku, tedy měď a pokud bude dost vysoká tak zinek cíleně zvednout na horní hranici normy a sledovat zda se bude stav upravovat.

Nechal jsem si aktuálně udělat komplexní testy. Kromě cukru v krvi se vše zdá být v pořádku. Před odběrem jsem nejedl víc jak 12 hodin, takže mi to přijde hodně. A draslík mi oproti minulým testům klesl...


Přílohy:
08_04.JPG
08_04.JPG [ 80.17 KiB | Zobrazeno 9606 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2022 2:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
masek píše:
Nechal jsem si aktuálně udělat komplexní testy. Kromě cukru v krvi se vše zdá být v pořádku. Před odběrem jsem nejedl víc jak 12 hodin, takže mi to přijde hodně. A draslík mi oproti minulým testům klesl...

Tak vyšší cukr nalačno není zrovna ideální, někde si kupte nebo pučte glukometr a vyzkoušejte posledovat jak reagujete po jídle prostě zátěžový test. Také vitamín D bych zvedl do horní čtvrtiny referenčního intervalu tedy cca na 95. Každopádně v testech není ani jeden parametr železa a mědi, což by určitě stálo za kontrolu a zrychlil bych štítnou žlázu tam je ideál kolem hodnoty TSH 1.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob kvě 07, 2022 8:27 am 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
Jarda píše:
Tak vyšší cukr nalačno není zrovna ideální, někde si kupte nebo pučte glukometr a vyzkoušejte posledovat jak reagujete po jídle prostě zátěžový test. Také vitamín D bych zvedl do horní čtvrtiny referenčního intervalu tedy cca na 95. Každopádně v testech není ani jeden parametr železa a mědi, což by určitě stálo za kontrolu a zrychlil bych štítnou žlázu tam je ideál kolem hodnoty TSH 1.

Nechal jsem si otestovat i železo a měď. Potěšil mě ceruloplasmin, ten se mi nikdy nepodařilo dostat na víc jak 0,19.


Přílohy:
zelezo.JPG
zelezo.JPG [ 33.05 KiB | Zobrazeno 9206 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny - ledviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob kvě 07, 2022 1:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
masek píše:
Nechal jsem si otestovat i železo a měď. Potěšil mě ceruloplasmin, ten se mi nikdy nepodařilo dostat na víc jak 0,19.

Tak to se vám celkem povedlo protože nyní máte volnou měď cca 1,29 což je v normě a i když té mědi není zrovna moc je alespoň pro tělo využitelná. Ty hodnoty železa bych interpretoval jako stav zánětu, tedy že ten vysoký feritin neukazuje vysoké železo, ale podle všeho zánět. Tedy spíše by jste měl ovlivnit zánět v těle, ale pokud by jste snížil citlivě i to železo určitě by jste tím ničemu neuškodil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz