Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř dub 24, 2024 12:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 8:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
ovekyska píše:
je mozne, ze mi proste nestihaju ladviny?
1. mam vahu 48kg, pri tejto vahe mi je podla mojho pocitu neunosne pit 3l tekutin denne, ak jem len ovozel. stacilo by mi
2l?
2. je pravda, ze sa neodporuca pit v pribehu hodiny viac ako 8dl vody, ze je to potom velka zataz na ladviny?

Jeden docent urológ v jednom článku s trochou humoru napísal toto:
Naše ledviny jsou schopny během hodiny zpracovat 300 – 350 ml vody, tzn. jeden větší hrnek. Pokud pijeme najednou více tekutiny, ledviny to nezvládají a močí odchází i tolik potřebné minerály, stopové prvky a vitamíny rozpustné ve vodě (těch je většina). Není tedy možné pít “do zásoby”. Rozdělte si svou denní dávku tekutin do několika dílčích částí – a hlavně – pijte přes den! Ledviny jsou energeticky na vrcholu své funkce denně mezi 17. až 19. hodinou. Po této době zvolňují až do rána. Mezi pátou a sedmou ranní odpočívají. Pokud budete hodně pít večer a během noci, škodíte si, namáháte ledviny a močový měchýř, a to si pište, že vám to spočítají! Nejvíc pak škodí alkohol, hlavně mezi 21. a 23. hodinou, tedy v době, kdy se odehrává většina mejdanů. Existuje vzorec pro výpočet obecného příjmu tekutin, který se počítá v závislosti na váze. Svou váhu násobíme koeficientem 0,035 a výsledek označuje doporučenou denní dávku tekutin v litrech. Příklad:
64 kg x 0,035 = 2,24 litru tekutin denně
Toto množství vyloučíte během 24 hodin močí. Ovšem je tu ještě stolice, dech, pot a menstruační krev – tudy všudy rovněž z těla odchází voda. Takže ve vedru, při fyzické i psychické zátěži, při průjmovitých onemocněních, silné menstruaci, virózách a nachlazeních, během očistných programů (pozor, týká se to i psychoanalýzy!), ve větrném počasí, prostě vždy, když jste v zátěži, musíte pít ještě víc! Ale nepřehánět! Ostatně jíteli zeleninu a ovoce, polévky a sýry, můžete si je směle připsat na konto 1 litru vody denně přijaté v potravě.
A protože jste teď po přečtení tohoto článku po psychické zátěži, jděte si načepovat ještě jednu sklenku vody!

Dúfam, že ti to na základnú orientáciu pomôže. Každý sme iný a nemôžeme piť podľa predpisu ale toľko koľko komu vyhovuje. Moja kolegyňa v priebehu dopoludnia vypije 3 litre čaju a vody a za celý deň tak cca 4,5 litra, v horúcom lete aj viac. Keby som to skúsila ja, skončím v nemocnici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 9:12 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Sybilla píše:
Dúfam, že ti to na základnú orientáciu pomôže. Každý sme iný a nemôžeme piť podľa predpisu ale toľko koľko komu vyhovuje. Moja kolegyňa v priebehu dopoludnia vypije 3 litre čaju a vody a za celý deň tak cca 4,5 litra, v horúcom lete aj viac. Keby som to skúsila ja, skončím v nemocnici.

Dakujem, pomohlo. Podla toho by som mala denne vypit iba necelych 1,7l vody. Kazdopadne, som trochu znepokojena, nikdy som (aspon som o tom nevedela) nemala taketo problemy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 9:26 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
hm, dalsia vec, co som zabudla spomenut je, z pijem uz par dni hroznovu stavu, pol litra. vraj je dobra na ladviny, ale kedze ma trochu z nej prehana, musim zvolnit, znizit mnozstvo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte říj 11, 2011 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
Dobry den jarda, citam tuto diskusiu, ale aj tak sa opytam, nez vsetko precitam, vysoke pH zatazuje ladviny, ja som po peripetiach s krcovymi zilami (pravdepodobne dosledok zbavovania sa tela kyselin a malo som dbala na spravne pH + nadmerna zataz) sa staele nezbavila opuchov noh, co som si myslela, ze je povod v tych krcakoch. lenze ono je to vsetko samozrejme prepojene a vysledovala som si, ze y to mohlo byt z ladvin, totizto, napriklad vdera som nahle v priebehu mozno polhodiny pocitila taky akoby opuch tvare (mam dojem, ze to aj vidno, ale nie som si ista) a samozrejme noh, vaha oproti ranu vyskoci o 2 kila. bolo to vecer a zmerala som si pH - 7,58, to sa mi nedari vyrazit ani stravou.
teraz, co sa udialo pocas dna:
rano ph nieco ledva nad 5, tak som si doobeda dala sodu, potom som zabudla merat. popoludni, v dostatocnom casovom odstupe od jedla zacinam pit vodu. bola som vsak dost smadna, tak som vypila pravdepodobne dost vody v prilis kratkom case, odhadujem tak 8dl, isla som von s detmi, po navrate zacali moje problemy a pH uz velmi vysoke, co by uz malo klesat. po veceri som si dala cecko, pH kleslo na 7,05. po 2 hodinach sa stale drzalo, tak som dala este cecko a islo hore na 7.28 \":shock:\" potom som to uz neriesila, lebo som sa bala cecko na ladviny.
je mozne, ze mi proste nestihaju ladviny?

podobne problemy spatne ked si uvedomim, som mala niekolkokrat pri pecenovkach, pri poste, kde proste pijem vela vody, opuchy a tazke nohy, pH zial z tych obdobi nemam merane.

cize co robit?

postrehla som toto a tu by som sa aj opytala.
1. mam vahu 48kg, pri tejto vahe mi je podla mojho pocitu neunosne pit 3l tekutin denne, ak jem len ovozel. stacilo by mi
2l?
2. je pravda, ze sa neodporuca pit v pribehu hodiny viac ako 8dl vody, ze je to potom velka zataz na ladviny?
3. ako je to so zrazanim pH ceckom, ked je pravdepodobny problem s ladvinami?
4. je pravda, ze kruhy pod ocami znacia problemy s ladvinami? mam ich od malicka.


kvoli tymto problemom som prestala s ocistami - teda mam na mysli jednodnove posty a pecenovky.
dakujem.

Tak je možné, že to ledviny nestíhají, ale to je pak potřeba řešit, proč to nestíhají a ne je odstavit od vody.
1)Objem tekutin nejde nějak porovnávat s váhou, třeba já v letních měsících běžně piji více jak 5 litrů a nevidím v tom problém, maximum mám i 12 litrů, ale to už ne pravidelně.
2)Ono se toho nedoporučuje, nebo doporučuje docela dost, nicméně to je vždy třeba řešit ne podle doporučení, ale dle zdravého rozumu. Nicméně více jak 0,5 litru za 30 minut je třeba už mít vyzkoušeno s tím problém opravdu někdo může mít.
3)Céčko by nemělo nijak vadit.
4) Ledviny tvoří pytlíky pod očima, kruhy jsou od jater, nebo nadledvinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte říj 11, 2011 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
hm, dalsia vec, co som zabudla spomenut je, z pijem uz par dni hroznovu stavu, pol litra. vraj je dobra na ladviny, ale kedze ma trochu z nej prehana, musim zvolnit, znizit mnozstvo.

To asi nebude dobrý nápad, ta je plná draslíku a ten je silně odvodňuje, čili možná by nebylo špatné si nechat vyšetřit stav sodíku a draslíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte říj 11, 2011 10:09 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
To asi nebude dobrý nápad, ta je plná draslíku a ten je silně odvodňuje, čili možná by nebylo špatné si nechat vyšetřit stav sodíku a draslíku.

podľa VA som mala nadbytok draslíku. To bolo však už snáď pred polrokom, no nemyslím, že by som mala zrovna moc sodíka, jem hodne draslíkových potravín, no snažím sa aj celkom dosť soliť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: úte říj 11, 2011 10:13 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Opravdu minimální množství tekutin, které denně piji je 3 litry a minimální dávka na jedno vymočení je 0,3 litru, většinou 0,5 litru a pokud se snažím tak 0,7 litru. Ovšem je potřeba počítat, že ani toto není ideál a dle mého názoru se dá zadržet ještě mnohem více, dokonce ten zadržený objem stoupá s množstvím vypité tekutiny, protože klesá kyselost moče a měchýř je tedy kyselinami méně drážděn.

no toto ma zaujalo, mne sa párkrát podarilo ráno po noci nazbierať na jedno wc posedenie až do 1,4 litra \":-D\" to hádam nie je nejaký problém..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2011 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
podľa VA som mala nadbytok draslíku. To bolo však už snáď pred polrokom, no nemyslím, že by som mala zrovna moc sodíka, jem hodne draslíkových potravín, no snažím sa aj celkom dosť soliť.

Ano, myslím si, že jde o přebytek draslíku, ale to se dá snadno z krve zjistit a za pár korun.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2011 8:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
no toto ma zaujalo, mne sa párkrát podarilo ráno po noci nazbierať na jedno wc posedenie až do 1,4 litra \":-D\" to hádam nie je nejaký problém..

Ne, to problém určitě není, naopak to svědčí o dobrém stavu močového měchýře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: čtv říj 20, 2011 9:35 am 
Offline

Registrován: stř zář 21, 2011 9:18 pm
Příspěvky: 10
Na netu se to nedalo najít. Dá se ten jelení cvik provádět i v sedě? Jaký je postup?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2011 7:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pavelb píše:
Na netu se to nedalo najít. Dá se ten jelení cvik provádět i v sedě? Jaký je postup?

Dá, třeba při jízdě autem prostě stáhnete půlky, vtáhnete konečník co nejvíce do těla, jako když se zadržuje stolice a držíte. Zpočátku pouze krátce a častěji, ale dá se to natrénovat i na více jak deset minut na jedno zatažení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2011 12:01 pm 
Offline

Registrován: stř zář 21, 2011 2:01 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
obracím se na Vás s velkou prosbou o pomoc. Od svých 16-ti let trpím na opakované záněty močových cest. Vždy se tak děje po intenzivnějším pohlavním styku.Poslední dva roky po akutním zánětu močových cest (vždy mám v moči krev), jsem měla pokoj a nyní se potíže zase po dvou letech vrátili!Během tohoto a minulého měsíce jsem měla 3x zánět močových cest s krví v moči a strašnou bolestí. Vždy skončím v nemocnici,tam mi nasadí antibiotika a pošlou mě domu. Před dvěma lety mi dělali všemožná vyšetření a na nic se nikdy nepřišlo kromě toho že mám v moči bakterii e.coli. Nejsem si jistá jestli to může mít souvislost s tím že mi v prosinci zjistili ulcerozní kolitidu (již jsem Vám psala do fóra problémy se střevem).Nyní mám UC bez obtíži a jsem bez léků, provádím klystýry tak dvakrát do týdne heřmánkovým čajem.Přijde mi to jako na houpačce,nejprve se celá léta léčím s močovým měchýřem, pak obtíže ustanou,začnou zlobit střeva a když se střeva uklidní a dají do pořádku zase začne zlobit močový měchýř.Pořídila jsem si lichořeřišnici,snažím se jíst a pít brusinky ale vždy mi učinně zabere jen antibiotikum.Co jsem tak vyčetla zde na fóru koupila jsem včera Triphan na měření ph moči,ale teď když mám v moči krev a beru ATB bude výsledek zřejmě zkreslen... ? Už opravdu nevím jak bych si měla pomoci.
Předem díky za odpověď
Martina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: stř říj 26, 2011 6:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Martinka.k1 píše:
Dobrý den,
obracím se na Vás s velkou prosbou o pomoc. Od svých 16-ti let trpím na opakované záněty močových cest. Vždy se tak děje po intenzivnějším pohlavním styku.Poslední dva roky po akutním zánětu močových cest (vždy mám v moči krev), jsem měla pokoj a nyní se potíže zase po dvou letech vrátili!Během tohoto a minulého měsíce jsem měla 3x zánět močových cest s krví v moči a strašnou bolestí. Vždy skončím v nemocnici,tam mi nasadí antibiotika a pošlou mě domu. Před dvěma lety mi dělali všemožná vyšetření a na nic se nikdy nepřišlo kromě toho že mám v moči bakterii e.coli. Nejsem si jistá jestli to může mít souvislost s tím že mi v prosinci zjistili ulcerozní kolitidu (již jsem Vám psala do fóra problémy se střevem).Nyní mám UC bez obtíži a jsem bez léků, provádím klystýry tak dvakrát do týdne heřmánkovým čajem.Přijde mi to jako na houpačce,nejprve se celá léta léčím s močovým měchýřem, pak obtíže ustanou,začnou zlobit střeva a když se střeva uklidní a dají do pořádku zase začne zlobit močový měchýř.Pořídila jsem si lichořeřišnici,snažím se jíst a pít brusinky ale vždy mi učinně zabere jen antibiotikum.Co jsem tak vyčetla zde na fóru koupila jsem včera Triphan na měření ph moči,ale teď když mám v moči krev a beru ATB bude výsledek zřejmě zkreslen... ? Už opravdu nevím jak bych si měla pomoci.
Předem díky za odpověď
Martina

Vše, co popisujete, pochází z kyselosti a podle všeho si ji nějak zvednete na špatné hodnoty, čímž se okamžitě spustí problém. Je třeba si to pH moče pravidelně měřit a držet se pokud možno na hodnotách 7,5-7,8 pH, přičemž je vhodné podpořit nadledvinky a dodat tělu omega 3 mastné kyseliny. To by mělo zánětlivé procesy zastavit, ale nesmíte se vrátit zpět, je to běh na dlouhou trať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 6:07 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Moje známá - starší dáma, trpí zúžením močové trubice - zejména ji trápí slabý a pomalý proud moči, pocit nevyprázdněného měchýře. Hodnoty pH ukazují zakyselení. Před několika lety prodělala infarkt.
Jí obvyklou stravu ("zdravější" verzi - hodně zeleniny, tmavé pečivo... ) a má pravidelný pohyb venku - procházky a práci na zahradě.

Lékaři ji jako pomoc nabídli dilataci - rozšiřování trubice zaváděním postupně se rozšiřující sondy, což je v jejím případě za prvé dost bolestivé ještě několik dnů po zákroku a za druhé to neřeší problém (nutno po pár měsících znovu opakovat). Prý je tato nemoc u starších lidí dost rozšířená.

Kromě dlouhodobé klasiky - očisty, srovnání pH, dodání omega 3 - je něco, co by mohlo cíleně pomoc pro rychlejší úlevu?
Napadl mě jelení cvik a možná brusinkový džus?

Předem díky za rady

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 1:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Amy píše:
Moje známá - starší dáma, trpí zúžením močové trubice - zejména ji trápí slabý a pomalý proud moči, pocit nevyprázdněného měchýře. Hodnoty pH ukazují zakyselení. Před několika lety prodělala infarkt.
Jí obvyklou stravu ("zdravější" verzi - hodně zeleniny, tmavé pečivo... ) a má pravidelný pohyb venku - procházky a práci na zahradě.

Lékaři ji jako pomoc nabídli dilataci - rozšiřování trubice zaváděním postupně se rozšiřující sondy, což je v jejím případě za prvé dost bolestivé ještě několik dnů po zákroku a za druhé to neřeší problém (nutno po pár měsících znovu opakovat). Prý je tato nemoc u starších lidí dost rozšířená.

Kromě dlouhodobé klasiky - očisty, srovnání pH, dodání omega 3 - je něco, co by mohlo cíleně pomoc pro rychlejší úlevu?
Napadl mě jelení cvik a možná brusinkový džus?

Předem díky za rady

To vás napadlo správně a také zvýšení dodávky omega 3 mastných kyselin a odparazitování.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz