Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 8:44 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Papilomatóza laringu
PříspěvekNapsal: stř srp 28, 2019 8:35 am 
Offline

Registrován: stř pro 19, 2012 1:52 pm
Příspěvky: 11
Zhruba před rokem jsem po dovolené začal mírně chraptit nepřikládal jsem tomu žádnou pozornost, cca po měsíci kdy se obtíže spíše stupňovaly jsem navštívil ORL, kde jsem dostal na předpis spousty prášků + antibiotika nic nepomohlo. Po 3 mesícich jsem se dostal až na ORL do UVN Střešovice kde po fibroskopii našli papilon na hlasivkách do měsíce jsem šel na operaci kde papilon chirurgicky odstranili doktorka mě už tenkrát upozornila že se mi to pravděpodobně vrátí a vše budu muset absolvovat znova a znova. Dnes je 8 měsíců po operaci a ja opět chraptím \":-(\" Jen pro info je mi 40let žádná nadváha vcelku sportuji stravuji se normálně. Na některých forech jsem četl, že jsou lidé třebo po 7 operacích a téměř přišli o hlas. Předem děkuji za reakce na můj dotaz děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Papilomatóza laringu
PříspěvekNapsal: stř srp 28, 2019 1:32 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Pokud je papilomatóza virového původu, tak není žádné velké překvapení, že operace velmi často nevede k trvalému úspěchu. K úspěchu povede, pokud se vám podaří dostat imunitní systém do stavu, že infekci sám zažene na ústup. Až se budete cítít jako rybička, tak papilon buď zmizí sám, nebo pomůže jeho odstranění. Takže trvalé řešení bych hledal v podpoře imunitního systému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Papilomatóza laringu
PříspěvekNapsal: čtv srp 29, 2019 12:51 pm 
Offline

Registrován: stř pro 19, 2012 1:52 pm
Příspěvky: 11
Děkuji za odpověd zkusím tedy posílit imunitu. Na druhou stranu jsem minimalně 10let s ničím nemarodil, když nepočítám lehké nachlazení od dětí atd...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Papilomatóza laringu
PříspěvekNapsal: čtv srp 29, 2019 1:12 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Imunita má dvě složky - Th-1 a Th2. Tyto dvě složky je potřeba mít v rovnováze. Zkuste si načíst jak se pozná z krve disbalance Th-1 a Th-2 abyste věděl, které rameno imunity potřebujete posilovat, protože posilováním špatného ramene imunity si posílíte disbalanci a imunitu jako celek oslabíte. Posilovat totiž musíte to slabší z obou ramen.

Nastudované do detailu to nemám, tudíž vás mohu jen nasměrovat kde trřeba začít číst:
V angličtině:
https://medium.com/@jameslilley24/are-y ... fb050005a5

Tady máte ukázku žádanky a vás budou zajímat hodnoty v sekci buněčná imunita - intracelulární cytokiny:
https://ulbld.lf1.cuni.cz/file/3286/zad ... 812019.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Papilomatóza laringu
PříspěvekNapsal: čtv srp 29, 2019 3:36 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
Veľmi zaujímavé a užitočné. Ale keď sa mi aj podarí presvedčiť MUDr aby mi dala urobiť imunologické vyšetrenie, zistím, či mám dominantné Th1 alebo Th2, čo ďalej? Dá sa z nejakého zdroja zistiť, ako urdžiavať v rovnováhe Th1 - Th2?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Papilomatóza laringu
PříspěvekNapsal: čtv srp 29, 2019 4:00 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Když zjistíte které rameno dominuje, tak jsou pak k dispozici seznamy doplňků, které:
a) balancují Th1 a Th2 (vitamín D, rybí olej, ...)
b) Posilují Th1 (Astralagus, Echinacea, Lékořice, Meduňka lékařská, Houba Maitake, Granátové jablko).
c) Posilují Th2. (Extrakt ze smrkové kůry, extrakt z grepových semínek, extrakt ze zeleného čaje, reservatrol, pycnogenol).

A člověk pak dodává a) a k tomu dle výsledku buď b) nebo c).
Některé patogeny umí Th1/Th2 vychylit ve svůj prospěch, takže je to pak další z indícií směřující k odhalení toho, jaký prevít se zmocnil ovládání imunitního systému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Papilomatóza laringu
PříspěvekNapsal: čtv srp 29, 2019 6:30 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
Ďakujem. Som zvedavá, čo mi povie MUDra, keď za ňou prídem s Th1 a Th2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Papilomatóza laringu
PříspěvekNapsal: čtv srp 29, 2019 7:07 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Výsledky rozboru si musíte interpretovat sama. Obávám se, že očekávat, že to udělá MUDra, je přehnaný optimismus.

Th1 cytokiny: IL-2, IFN-y, TNF-a
Th2 cytokiny: IL-4, IL-5, IL-10

V případě podezření na autoimunitní problémy se doporučuje ještě nechat udělat poměr CD4/CD8.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Papilomatóza laringu
PříspěvekNapsal: pát srp 30, 2019 10:10 am 
Offline

Registrován: stř pro 19, 2012 1:52 pm
Příspěvky: 11
Děkuji za navedení a ukázání směru kde by mohl být problém. Problematiku si nastuduji objednám se na imunologii a uvidíme. Pokud se dozvím něco zásadní ihned napíši aještě jednou děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Papilomatóza laringu
PříspěvekNapsal: pát srp 30, 2019 11:12 am 
Offline

Registrován: stř pro 19, 2012 1:52 pm
Příspěvky: 11
V tomto článku je vše pěkně vysvětleno.
Pokud jsem to tedy pochopil správně budu muset podpořit větev Th-1 , každopádně uvidím co bude v tom imunologickém vyšetření a podle toho se zařídím.
http://www.nutravita.cz/nutraceutika-a- ... hy-imunity


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Papilomatóza laringu
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2019 9:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Cernano píše:
Zhruba před rokem jsem po dovolené začal mírně chraptit nepřikládal jsem tomu žádnou pozornost, cca po měsíci kdy se obtíže spíše stupňovaly jsem navštívil ORL, kde jsem dostal na předpis spousty prášků + antibiotika nic nepomohlo. Po 3 mesícich jsem se dostal až na ORL do UVN Střešovice kde po fibroskopii našli papilon na hlasivkách do měsíce jsem šel na operaci kde papilon chirurgicky odstranili doktorka mě už tenkrát upozornila že se mi to pravděpodobně vrátí a vše budu muset absolvovat znova a znova. Dnes je 8 měsíců po operaci a ja opět chraptím \":-(\" Jen pro info je mi 40let žádná nadváha vcelku sportuji stravuji se normálně. Na některých forech jsem četl, že jsou lidé třebo po 7 operacích a téměř přišli o hlas. Předem děkuji za reakce na můj dotaz děkuji.

Pokud je zdrojový problém virového původu tak jak vám píše člen pefi není operace řešení a je opravdu potřeba srovnat imunitu. Každopádně je vhodné se pokusit blokovat i samotný virus buď pomocí humátů nebo lyzinu, což jsou celkem neškodné a levné doplňky které mohou poměrně solidně omezit replikační schopnosti virového problému, tedy ho sice asi neodstraní, ale mohou proces zastavit což je i tak docela výhra. Oboje máme na e-schopu tak se podívejte a můžete vyzkoušet. Pro lepší pochopení citace ze studie konkrétně o HIV:
Citace:
ZÁVĚR "Společně, výsledky dosud ukazují, že humózní látky jsou slibné kandidáty pro profylaktické, ne terapeutické použití při léčbě virových onemocnění."
Poznámka redakce: Tento poslední závěr je založen pouze na omezených studiích uvedených výše. Tyto studie ukazují, že humická / fulvová kyselina je nejprve preventivní, protože narušuje schopnost viru připojit se k hostitelské buňce, proniknout do hostitelské buňky a reprodukovat sama sebe.

Vědecké studie prokázaly, že pokud je hostitelská buňka proniknutá před zavedením Humic / Fulvic Acid, reprodukční proces se nezastaví. Nicméně, po rozmnožení viru, hostitelská buňka uvolňuje nové viry do krevního oběhu. V tomto okamžiku, pokud je přítomna humická / fulvová kyselina, může zabránit tomu, aby se nová generace virů připojila k dalším hostitelským buňkám. Jedná se o terapeutické opatření, které výše uvedený výzkum konkrétně neověřuje v postupu, a proto výše uvedený závěr. Dále by se předpokládalo, že interakce Humic / Fulvic Acid ve vztahu k výše uvedeným virovým studiím bude fungovat i pro většinu, ne-li pro všechny virové onemocnění. Další studie probíhají po celém světě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Papilomatóza laringu
PříspěvekNapsal: úte zář 03, 2019 9:23 am 
Offline

Registrován: stř pro 19, 2012 1:52 pm
Příspěvky: 11
Humatyl a Lysin objednány. Budu to dávkovat 3g lysinu 1g humatylu denně. Termín na imunologii jsem dostal až na půlku listopadu tak do té doby budu užívat aspoň toto. Kdyby měl ještě někdo nějaký postřeh rád si nechám poradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Papilomatóza laringu
PříspěvekNapsal: úte zář 03, 2019 6:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Cernano píše:
Humatyl a Lysin objednány. Budu to dávkovat 3g lysinu 1g humatylu denně. Termín na imunologii jsem dostal až na půlku listopadu tak do té doby budu užívat aspoň toto. Kdyby měl ještě někdo nějaký postřeh rád si nechám poradit.

Osobně bych minimálně na začátku na humáty přitlačil, studie na lidech sice pracují většinou s relativně malou dávkou, nicméně jiné studie na zvířatech uvádějí dávky naprosto koňské a efekt slušný přičemž vedlejší účinky žádné. Sám jsem ze zkušebních důvodů užíval cca dva měsíce dávku kolem 4g denně a dva týdny dokonce dvojnásobek tedy 8g a evidentně se nic špatného nedělo. Mám dokonce ruskou studii kde humátem bylo řešeno omlazení starých slepic a projekt došel až do stádia kdy nosný objem stravy byl humát což kupodivu fungovalo tak že slepice již vynesené zase dobře snášely vejce, ale s černým bílkem jinak žádný problém, nechcípla ani jedna.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz