Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 3:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dystonie a botulotoxin
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2019 10:35 am 
Offline

Registrován: úte bře 27, 2018 11:43 am
Příspěvky: 6
Dobrý den, je zde někdo, komu byl aplikován botulotoxin kvůli cervikální dystonii? Mám z něj obavu a nevím jak na něj bude mé tělo reagovat (vím o případech, kdy pacienti skončili v nemocnici, ale to jsou asi výjimečné situace). Bylo by lepší, kdybych BTX odmítla, ale stáčení hlavy začíná být neúnosné, stejně jako bolest krčních svalů a zhoršující se prostorová orientace kvůli hlavě, která je "na křivo". Nemoc mě omezuje nejen v zaměstnání, ale i domácnosti, v zálibách...
Je nějaký alternativní způsob, jak tuto nemoc vyléčit?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dystonie a botulotoxin
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2019 12:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Kestrel píše:
Dobrý den, je zde někdo, komu byl aplikován botulotoxin kvůli cervikální dystonii? Mám z něj obavu a nevím jak na něj bude mé tělo reagovat (vím o případech, kdy pacienti skončili v nemocnici, ale to jsou asi výjimečné situace). Bylo by lepší, kdybych BTX odmítla, ale stáčení hlavy začíná být neúnosné, stejně jako bolest krčních svalů a zhoršující se prostorová orientace kvůli hlavě, která je "na křivo". Nemoc mě omezuje nejen v zaměstnání, ale i domácnosti, v zálibách...
Je nějaký alternativní způsob, jak tuto nemoc vyléčit?

Děkuji.

O metodě samotné nic nevím, ale pokud je za problémem spazmus svalů v krční oblasti je jednoznačně možné takový problém řešit množstvím jiných a určitě méně problematických způsobů. Fungují konkrétní uvolňovací cviky, masáže, obklady, hluboké prohřátí, akupresurní a akupunkturní body a mnoho dalších metod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dystonie a botulotoxin
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2019 5:03 pm 
Offline

Registrován: úte bře 27, 2018 11:43 am
Příspěvky: 6
Děkuji za odpověď. Podstoupila jsem rehabilitaci, elektroléčbu, magnetoterpii a masáže. Nic z toho mi nepomohlo, jen krátkodobě (asi na 1h.) rehabilitace na závěsném systému Redcord. Hloubkovým prohřátím myslíte suché teplo nebo je to jedno?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dystonie a botulotoxin
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2019 5:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Kestrel píše:
Děkuji za odpověď. Podstoupila jsem rehabilitaci, elektroléčbu, magnetoterpii a masáže. Nic z toho mi nepomohlo, jen krátkodobě (asi na 1h.) rehabilitace na závěsném systému Redcord. Hloubkovým prohřátím myslíte suché teplo nebo je to jedno?

To by mělo být v zásadě jedno, ale nejsnadněji dostanete teplo do hloubky biolampou o vlnové délce 750 nm. Prostě taková ta žárovka pod kterou se ohřívají terarijní zvířata.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dystonie a botulotoxin
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2019 6:35 pm 
Offline

Registrován: úte bře 27, 2018 11:43 am
Příspěvky: 6
Děkuji za upřesnění.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz