Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř úno 26, 2020 11:25 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2020 11:06 am
Příspěvky: 108
Nepochopili sme sa \":(\"
V prvom rade Doc. Škarda nie je žiadny šarlatán, ani liečiteľ. Je to uznávaný vedecký pracovník, ktorý denne celé hodiny čumí do mikroskopu.
Ďalej, som si vedomý toho, že my - Európania - sme "nakazení" grécko-rímskym zmýšľaním, ktoré, okrem iného, pojem duch a duša spája do jedného. Ale človek nie je len duša a telo (psyché a sóma (ψυχή, σώμα), ale je tu aj duch - πνεύμα.
Zaujímavé je, že pre pojmy duch a duša sú v každom jazyku používané rozdielne výrazy, ale Európania si to nejako stále spájajú do jedného \":roll:\"
Ja by som k žiadnemu liečiteľovi, ani šarlatánovi nikdy nešiel, ani to nikomu nedoporučujem, lebo viem, aké je to nebezpečné \":evil:\"
A práve tu, predpokladám, mohol tiež nastať ten problém \":(\"
Odpoveďou na všetko je Ježiš Kristus \":wink:\"
Skutky apoštolov 10:38 Viete o Ježišovi z Nazareta, ako ho Boh po­mazal Duchom Svätým a mocou, takže chodil, dob­re robil a liečil všet­kých diab­lom po­sad­nutých, pre­tože Boh bol s ním.

_________________
Keď nehľadíme na veci, ktoré sa vidia, ale na veci ktoré sa nevidia. Lebo veci, ktoré sa vidia, sú dočasné; ale tie, ktoré sa nevidia, sú večné. 2. Korintským 4:18


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 01, 2020 10:03 am 
Offline

Registrován: ned dub 16, 2017 6:31 pm
Příspěvky: 16
Mily scooors,

nahodou som natrafil na Vase prispevky, pri hladani informacie o spargli. \":wink:\" Poslal som Vam sukromnu spravu. Zaroven verejne uvediem nasledovne (pripadne neologizmy si nevsimajte, jedna sa o preklad z azbuky).

Syndróm chronickej únavy u detí a dospelých

Shehab L.F., Shehab H.Yu.
(Tver, Rusko; Saida, Libanon)

V posledných rokoch sa pozornosť lekárov čoraz častejšie obracia na syndróm chronickej únavy (CFS), v anglickej jazykovej literatúre Chronický únavový syndróm, ktorý sa relatívne nedávno vytvoril v nosologickej jednotke. Je to kvôli nárastu počtu pacientov, tak u nás, ako aj v zahraničí. Aj keď existuje veľa nejasných otázok týkajúcich sa etiológie choroby, patogenézy, prevencie a liečby CFS. Väčšina výskumníkov súhlasí s viacfaktorovým modelom vzniku CFS. Dôraz je kladený na chronické vírusové infekcie, psychologické, sociálne, mentálne a fyzické stresové faktory, životný štýl, psychologické charakteristiky pacienta, podvýživa, faktory životného prostredia. Bolo navrhnuté, že CFS je spojená s infekciou vírusom Epstein-Barr, ľudským herpetickým vírusom HHV6 typu 6, enterovírusmi Koksaki B. Ak chcete podozrenie na CFS na ambulantnej báze u detí a dospelých, ktorého hlavnou sťažnosťou je únava po dlhú dobu, je potrebné vylúčiť akékoľvek ochorenie. sprevádzané chronickou únavou.

Boli vyvinuté kritériá na diagnostiku CFS. Rozlišujú sa hlavné a sekundárne kritériá. Medzi prvé patrí pretrvávajúca alebo opakujúca sa únava do 6 mesiacov, ktorá nezmizne po odpočinku; neprítomnosť iných chorôb, ktoré môžu viesť k chronickej únave. Predovšetkým je potrebné vylúčiť tieto choroby: onkologické, autoimunitné, chronické lokalizované infekcie, tuberkulóza, histoplazmóza, blastomykóza, kokcidiomykóza, parazitárne choroby toxoplazmózy, infekcie HIV, chronická a subakútna bakteriálna endokarditída a endogénna depresia. , sarkoidóza, chronická hepatitída, roztrúsená skleróza, myasténia gravis, tyreotoxikóza, Addisonova choroba, Itsenko-Cushingova choroba, diabetes mellitus, chronické ochorenia pľúc a srdca, gastrointestinálny trakt, pečeň, hematologické ochorenia.

Medzi sekundárne kritériá patrí: mierna horúčka, zimnica, zápal v nosohltane, bolestivé lymfatické uzliny, nevysvetliteľná generalizovaná svalová slabosť, myalgia, dlhodobá únava v tele po cvičení, bolesť hlavy, artralgia, fotofóbia, zábudlivosť, podráždenosť, ťažkosti s myslením, syndróm. porucha pozornosti s hyperaktivitou, depresia, poruchy spánku. Diagnóza vyžaduje prítomnosť hlavných kritérií a 8 z 11 sekundárnych alebo 6 z 11 sekundárnych plus 2 z 3 somatických (mierna horúčka, nie exsudatívna faryngitída, zvýšenie predných a zadných krčných alebo axilárnych lymfatických uzlín).

Medzi pacientmi, ktorí mohli predpokladať syndróm chronickej únavy, boli: 4 učitelia vysokých škôl, 2 učitelia školy, 4 študenti a 3 školáci, vek 12 - 45 rokov (spolu 13 ľudí). Spočiatku bol počet pacientov omnoho väčší, niektorí z nich vypadli po vyšetrení metódou ART (giardiáza, helmintická invázia, tyreotoxikóza, nedostatok vitamínu atď.). Debutom CFS u 4 pacientov bol psychogénny stresový faktor, 5 - fyzikálny stresový faktor vo forme akútnej respiračnej infekcie. Vyšetrenie a ošetrenie sa uskutočnilo pomocou hardvérovo-softvérového komplexu "IMEDIS-EXPERT" spoločnosti "IMEDIS" (verzia 7.5).

Hlavnými ťažkosťami boli predĺžený subfebrilný stav, nemotivovaná svalová slabosť, svalové napätie, opakujúca sa bolesť hlavy, poruchy spánku, ťažkosti s asimiláciou vzdelávacieho materiálu v škole alebo na vysokej škole, pocit strachu, afektívne poruchy od miernej melanchólie po depresívne stavy, zlá tolerancia zvýšenej a zníženej okolitej teploty. životné prostredie, potenie. Dôkladné vyšetrenie v podmienkach liečebnej nemocnice neodhalilo žiadne choroby, liečba sa zvyčajne vykonáva v týchto prípadoch - antibiotiká, sedatíva, analgetiká, vitamíny a imunostimulanty, prídavné látky v potravinách. Napriek absencii zjavnej patológie zistenej vnútornými orgánmi, pretrvávanie sťažností viedlo k ešte výraznejšej úzkosti pre zdravie človeka a rôzne fóbie. Ak proces mentálnej adaptácie zlyhá, potom fyziologické zložky emócií pod psychogénnym stresom získajú patogenetický význam, čo spôsobí zahrnutie nervových a hormonálnych adaptačných väzieb.

Mechanizmus psychosomatického narušenia môže byť znázornený nasledovne: chronické stresové účinky spôsobujú afektívne napätie s aktiváciou sympatickej časti autonómneho nervového systému, čo vedie k uvoľňovaniu monoaminov neurotransmiterov. Posledne menované spôsobujú neurohumorálne a endokrinné zmeny a potom zmeny vo vaskulárnom systéme a vnútorných orgánoch v dôsledku realizácie hypotalamického účinku nervovými cestami, systému uvoľňujúcich faktorov a tropických hormónov hypofýzy. Zmena vegetatívno-humorálnej regulácie vedie k vzniku psycho-vegetatívneho syndrómu podľa ICBC somatoformnej autonómnej dysfunkcie. Tvorba somatoformnej vegetatívnej dysfunkcie závisí od genetickej predispozície, od nedostatku rôznych systémov tela získaných v ontogenéze, od osobnostných charakteristík pacienta.

Veríme, že pri tvorbe CFS súťažia dve hlavné príčiny: chronické vírusové infekcie, ktoré sa vyskytujú latentne, a mentálne faktory, ktoré majú patogénny význam, všetko sa prekrýva s priaznivou pôdou vo forme genetickej predispozície, osobnostnými črtami, nepriaznivými účinkami geopatogénnych zón, elektromagnetickým žiarením atď. Pretože 100% pacientov našlo viac vírusových ukazovateľov v rôznych kombináciách: vírus herpes simplex, adenovírusy, vírus Coxsackie skupiny, vírus Epstein-Barrovej, herpes zoster, respiračný syncytiálny vírus, cytomegalovírusový antigén pri absencii klinických príznakov, ktoré spôsobujú.

Psychologické vyšetrenie zahŕňalo identifikáciu psychogénneho stresu, psychologické testy na identifikáciu osobnosti pacienta, abnormality správania, interakciu s ostatnými, deti potrebovali ďalšie vyšetrenie ďalších členov rodiny, najmä matky. Vykonali sa počítačové testy MMPI, Eysenck, Lusher. Chcel by som poukázať na veľmi vysokú koreláciu pri určovaní psycho-vegetatívnej záťaže a jej stupňa metódou testu vegetatívnej rezonancie (ART) a testov Lushera, Eisencka a MMPI. Psychosomatické prejavy vo forme úzkosti a emocionálneho stresu reagovali pomalšie a vymizli neskôr ako somatické ťažkosti vo forme subfebrilného stavu, arteriálnej hypotenzie, bolesti hlavy, atď. že sú schopní kontrolovať ich stav. Pri liečbe sme aplikovali kognitívno-behaviorálnu psychoterapiu, princíp biologickej spätnej väzby, keď sa pacient priamo zúčastňuje na liečbe s pomerne vysokou účinnosťou.

Krátky a rovnomerný liečebný plán pre pacientov s CFS pozostával z:

Eliminácia detegovaných vírusov metódou frekvenčnej rezonančnej terapie so záznamom frekvenčných preparátov.
Eliminácia patologického účinku geopatickej zóny zaznamenaním liečiva s frekvenčnou rezonanciou.
Vykonávanie indukčných programov frekvencií mozgu po testovaní na ART.
Biorezonančná a multirezonančná terapia podľa rôznych stratégií a rôznych modifikácií (kruhová, podľa postihnutých meridiánov, podľa času aktivity so zaznamenaním BR liečiva na konci).
Psychoterapeutický účinok. Boli použité rôzne meditačné techniky, celková relaxácia a „mäkká“ hypnóza podľa M. Ericksona.
Vymenovanie zložitých homeopatických liekov spoločnosti Heel a Guna.

zistenie

CFS je polyetiologické ochorenie, najdôležitejšími etiopatogénnymi mechanizmami sú chronická vírusová infekcia a tvorba somatoformnej vegetatívnej dysfunkcie.
Účinnou metódou liečby CFS je komplexná liečba softvérom IMEDIS-EXPERT a hardwarovým komplexom IMEDIS, ktorý umožňuje optimálnu kombináciu homeoterapie, biorezonancie a multirezonancie, indukcie, rezonančnej frekvencie a psychoterapie.


Nenechajte sa odradit pojmami ako biorezonancia, homeopatia. V nasich koncinach pouzivaju nefunkcne pristroje a ako spravne poznamenavate, ludia pri zisteni, nieco im nefunguje, zatahuju do situacie svoje prebujnele EGO vsevedov a vsadebolov. Niektore rady clenov sa tahali spravnym smerom, ovsem ako aj lekari, tak aj homeopati, ci alternativci, nie su schopni ponorit sa hlboko do komplexnych procesov mechanizmu organizmu. A po dalsie, nie posledne, aj ludia pouzivajuci spomenutu technologiu, su len medziclankami, je nutne najst, najlepsie, lekara, ktory vystudoval medicinu, je bystrejsi, ako jeho kolegovia a zaroven je mentalne schopny pouzivat vsetky funkcie technologie. Tych funkcii je velke mnozstvo, rozpravame sa o cisle vacsom ako 10000, co limituje mnohych disponentov technologie, kedze ich mentalne kapacity im dovoluju pouzivat len nepatrny zlomok moznosti.

Prajem vsetko dobre.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2020 1:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Snad nevadí, že to napíšu do tohoto vlákna. Ten nadpis celkem sedí i ke mně..
Chci se poradit hlavně ohledně jater. Jsem ročník 84. V dětství jsem měl problémy s parazity, v roce 2000 prodělána borelioza, neléčena. Příznaky se za dva roky hromadily. Těžké bolesti hlavy, závratě, pocit duševní nemocí, hučení v hlavě, bolesti nohou, bolest u srdce každodenní. Nejdříve nesnášenlivost alkoholu, ale po 2 letech kdy byly ty závratě nesnesitelné, jsem zjistil, že když si dám třeba 2 piva tak je to lepší. Tlak u srdce, závratě a taková ta úzkost. Časem jsem pil už při každé příležitosti kdy jsem někam musel jet a takto si vypěstoval závislost. Časem mě to úplně sežralo a v roce 2003 - 2007 jsem byl úplná troska. Pití každý den od rána do večera, při pokusech přestat delirirum. Byl jsem schopný vypít i více než flašku tvrdého denně.
Skončilo to v roce 2007 v protialkoholní léčebně. Na detoxu šílené jaterní hodnoty. GMT 28,94, AST 4,1. Bilirubin 91. Játra zvětšena.
Absolvoval jsem 3 měsíční léčbu, od té doby jsem se alkoholu nedotkl. Nikdy mi ani nechutnal, bylo to ze zoufalosti z toho šíleného stavu, který jsem se snažil přepít. Alkohol jsem bral jako lék. Pak už nebylo těžké se k němu nevracet, když jsem se zbavil fyzické závislosti.
Každopádně poté jsem se cítil fyzicky o dost hůře než dřív i když už testy vycházely v pořádku. Ale snažil jsem se alespoň pracovat na částečný úvazek a chodit na brigády. Pak tam furt byly ty příznaky, které mě donutily pít. Musel jsem to řešit, ale doktoři na nic nepřišli. Byl jsem přesvědčený, že je to stále ta neuroborelioza a dočetl jsem se, jak složité je diagnostikovat ji, tak jsem se rozhodl ji léčit na vlastní pěst. Nejdříve koloidním stříbrem, poté jsem si sehnal kombinaci antibiotik. Nakonec jsem bral kombinaci minocyklin a plaquenil na 6 měsíců. Po ni jsem se cítil psychicky skvěle. Zmizely těžké neuro příznaky podobné duševní nemoci, jak kdybych se probral z letité demence. Byl to skvělý pocit.
Ale poté jsem se zase cítil jinak zle, fyzicky zle. Podobně jak po alkoholu. Hodně jsem zhubl, byl jsem žlutý. Musel jsem antibiotika vysadit, tělo na ně nemělo sílu. Musel jsem i přestat kouřit, od té doby nekouřím. To bylo koncem roku 2009. Lékař udělal krevní testy, kde byl pouze zvýšený bilirubin, jaterní testy úplně v normě. Přestal jsem být schopný dojíždět i na brigády, nohy mě neunesly, bylo mi na omdlení. Úplně jiné stavy než z příznaků z té boreliozy. Musel jsem si sedat všude kam jsem šel, těžko se mi dýchalo. Na nic se nepřišlo, tak jsem myslel, že je to třeba z kvasinek z atb léčby. Dieta trochu pomohla, tak mi byl doporučen flukonazol. Musel jsem to nějak řešit, v tom stavu se nedalo fungovat. Po flukonazolu velké zhoršení, obrovská bolest jater,

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2020 1:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Ještě jsem zapomněl dodat, že jsem před tim abususem alkoholu prodělal mononukleozu a CMV.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2020 8:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="johny54":22ym7g8u]Snad nevadí, že to napíšu do tohoto vlákna. Ten nadpis celkem sedí i ke mně..
Chci se poradit hlavně ohledně jater. Jsem ročník 84. V dětství jsem měl problémy s parazity, v roce 2000 prodělána borelioza, neléčena. Příznaky se za dva roky hromadily. Těžké bolesti hlavy, závratě, pocit duševní nemocí, hučení v hlavě, bolesti nohou, bolest u srdce každodenní. Nejdříve nesnášenlivost alkoholu, ale po 2 letech kdy byly ty závratě nesnesitelné, jsem zjistil, že když si dám třeba 2 piva tak je to lepší. Tlak u srdce, závratě a taková ta úzkost. Časem jsem pil už při každé příležitosti kdy jsem někam musel jet a takto si vypěstoval závislost. Časem mě to úplně sežralo a v roce 2003 - 2007 jsem byl úplná troska. Pití každý den od rána do večera, při pokusech přestat delirirum. Byl jsem schopný vypít i více než flašku tvrdého denně.
Skončilo to v roce 2007 v protialkoholní léčebně. Na detoxu šílené jaterní hodnoty. GMT 28,94, AST 4,1. Bilirubin 91. Játra zvětšena.
Absolvoval jsem 3 měsíční léčbu, od té doby jsem se alkoholu nedotkl. Nikdy mi ani nechutnal, bylo to ze zoufalosti z toho šíleného stavu, který jsem se snažil přepít. Alkohol jsem bral jako lék. Pak už nebylo těžké se k němu nevracet, když jsem se zbavil fyzické závislosti.
Každopádně poté jsem se cítil fyzicky o dost hůře než dřív i když už testy vycházely v pořádku. Ale snažil jsem se alespoň pracovat na částečný úvazek a chodit na brigády. Pak tam furt byly ty příznaky, které mě donutily pít. Musel jsem to řešit, ale doktoři na nic nepřišli. Byl jsem přesvědčený, že je to stále ta neuroborelioza a dočetl jsem se, jak složité je diagnostikovat ji, tak jsem se rozhodl ji léčit na vlastní pěst. Nejdříve koloidním stříbrem, poté jsem si sehnal kombinaci antibiotik. Nakonec jsem bral kombinaci minocyklin a plaquenil na 6 měsíců. Po ni jsem se cítil psychicky skvěle. Zmizely těžké neuro příznaky podobné duševní nemoci, jak kdybych se probral z letité demence. Byl to skvělý pocit.
Ale poté jsem se zase cítil jinak zle, fyzicky zle. Podobně jak po alkoholu. Hodně jsem zhubl, byl jsem žlutý. Musel jsem antibiotika vysadit, tělo na ně nemělo sílu. Musel jsem i přestat kouřit, od té doby nekouřím. To bylo koncem roku 2009. Lékař udělal krevní testy, kde byl pouze zvýšený bilirubin, jaterní testy úplně v normě. Přestal jsem být schopný dojíždět i na brigády, nohy mě neunesly, bylo mi na omdlení. Úplně jiné stavy než z příznaků z té boreliozy. Musel jsem si sedat všude kam jsem šel, těžko se mi dýchalo. Na nic se nepřišlo, tak jsem myslel, že je to třeba z kvasinek z atb léčby. Dieta trochu pomohla, tak mi byl doporučen flukonazol. Musel jsem to nějak řešit, v tom stavu se nedalo fungovat. Po flukonazolu velké zhoršení, obrovská bolest jater,

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2020 8:50 pm 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
"Nevíš-li co dáti, dej kalii iodati." Asi v tomto duchu bych začal postupně testovat a doplňovat všechno, co se zde na fóru zmiňuje v návodech a na nic nezapomenout. Věhlasný vojenský doktor Grünstein tohle simulantství léčil chininem a klystýrem, což bych doplnil zdejším acidobazickým pístem s využitím jedlé sody třeba s medem. Flukonazol neznám, tady se používá terpentýn. Vnitřnosti jsou nejvýživnější, proto se v nich lecos škodného snaží namnožit, bakteriostatická antibiotika však mohla zabrat i na producenty čpavku ve střevech, ale to by cítili spolubydlící. Mnohdy pomůže nutriční kalkulačka či články od Ing. Éčka http://www.vitsyrovy.cz/clanky/

https://www.wikiskripta.eu/w/Amoniak
https://www.wikiskripta.eu/w/Urea
https://www.wikiskripta.eu/w/Vy%C5%A1et%C5%99en%C3%AD_stavu_v%C3%BD%C5%BEivy_(patobiochemie)#Dus.C3.ADkov.C3.A1_bilance

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2021 11:18 pm 
Offline

Registrován: ned pro 22, 2013 10:46 pm
Příspěvky: 52
Ahojte, vedel by sa niekto k tomuto vysledku niekto vyjadrit ? máme podozrenie na autoimunitné ochorenie (nejaky chronicky zapal vnutorny ) ktoré by sposobovalo tu unavu, neustále teploty 37,5, problémy so srdcom(nepravidelne vykyvy buchania), nevie udýchať plúca ako keby jej nestacial kapacita plic na bezne cinnosti v domacnosti, mravenčie a mrtvenie končatín, motanie hlavy ( momentalne sme obaja na tvrdej, ortodoxnej ketogennej diete 20g sacharidov denne )

Po ničom sa jej neulavilo doteraz ( 2021 ) pravdepodobne toto bude najkomplikovanejsie vlákno tohto fóra \":)\"


Přílohy:
Snímka obrazovky 2021-02-10 o 22.17.23.png
Snímka obrazovky 2021-02-10 o 22.17.23.png [ 64.67 KiB | Zobrazeno 7174 krát ]
Snímka obrazovky 2021-02-10 o 22.17.26.png
Snímka obrazovky 2021-02-10 o 22.17.26.png [ 54.22 KiB | Zobrazeno 7174 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2021 1:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
scooors píše:
Ahojte, vedel by sa niekto k tomuto vysledku niekto vyjadrit ? máme podozrenie na autoimunitné ochorenie (nejaky chronicky zapal vnutorny ) ktoré by sposobovalo tu unavu, neustále teploty 37,5, problémy so srdcom(nepravidelne vykyvy buchania), nevie udýchať plúca ako keby jej nestacial kapacita plic na bezne cinnosti v domacnosti, mravenčie a mrtvenie končatín, motanie hlavy ( momentalne sme obaja na tvrdej, ortodoxnej ketogennej diete 20g sacharidov denne )

Po ničom sa jej neulavilo doteraz ( 2021 ) pravdepodobne toto bude najkomplikovanejsie vlákno tohto fóra \":)\"

Pokud ty výsledky správně chápu tak máte poměrně masivní deficit omega 3 mastných kyselin a taktéž značný přebytek omega 6 mastných kyselin tedy vlastně tento nepoměr může generovat zánětlivý stav v organizmu. Každopádně se mohu mýlit tento druh výsledků vidím poprvé tedy ten výsledek nemusím chápat správně. Každopádně to je zajímavé a docela by mě zajímalo kdo, kde a za kolik takové vyšetření dělá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2021 9:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Zrejme sa jedná o profil mastných kyselín (50 eur): napr. https://www.unilabs.sk/vysetrenie/profi ... ch-kyselin

Na strane 3 tohto vlánka som si všimol, že slečna-pani Daniela má vo výsledkoch krvi draslík v norme, ale hraničný sodík a chlór plus glukózu nad hornú hranicu normy. Mám podobné hodnoty, aj napriek tomu, že som začal viac solíť. Nemá niekto tušenie, kde je pes zakopaný? Problémy s nadladvinami?

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2021 12:00 am 
Offline

Registrován: ned pro 22, 2013 10:46 pm
Příspěvky: 52
to p.Jardo - ano jedná sa o profil mastných kyselín. napadlo nás to kvoli tomu pretoze nas napadlo drzanim ckd ( cyklickej ketogennej diety ) znizit zapal ale držíme to už mesiac skoro a vysledky nikde, dokonca je jej ešte horšie, pocity hypoglykemie, na odpadnutie a doslova teraz len lezi lebo nema energiu na nic, resp je to este horsie ako ked predtym jedla normalne s prevahou sacharidov... neviem osobne čo dalej podla vsetkeho je zdrava ale fyzicke prejavy su hrozne.

neti - protilatky proti nadledvinkam nam vysli negatívne neviem kde by sme mohli este hladat pricinu skrz krvné testy je to ako začarovaný kruh od 2013.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2021 12:17 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Mi na záněty výborně zabírá B3 v podobě kyseliny nikotinové.

neti: existuje nějaká vazba mezi nedostatkem insulinu a neschopností ledvin vracet sodík do oběhu.
https://link.springer.com/content/pdf/1 ... 252649.pdf

Další mechanismus ztrát sodíku souvisí se špatně nastavenou hladinou aldosteronu, ale to je oblast o které nevím nic.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2021 9:08 am 
Offline

Registrován: ned pro 22, 2013 10:46 pm
Příspěvky: 52
to pefi: ona mala vysoko aldosteron ale nevieme kvoli comu ... (Aldosteron - ten vysel vysoky, ale nic co by Mudr. stalo vubec za komentar + lehce zvysene Anti TPO.)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2021 2:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
scooors píše:
cyklickej ketogennej diety - dokonca je jej ešte horšie, pocity hypoglykemie, na odpadnutie a doslova teraz len lezi lebo nema energiu na nic

CKD je pre niektorých ľudí úplná katastrofa, keďže nie každý človek má genetické predpoklady (a hlavne pokiaľ nie je zdravý) na rýchly prechod na ketogénne stravovanie. Mne stále rezonuje vo výsledkoch hraničná (mierne zvýšená) glukóza, čo MUDr. radi ignorujú. Skúste urobiť testy na hyperinzulinémiu - inzulín na lačno (spolu s glukózou na lačno), HbA1c a c-peptid pri bežnom stravovaní (nie keto).

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2021 3:01 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Na googlu vidím, že aldosteron by měla snižovat ginko biloba a taky jedlá soda. Ale jak už jsem psal - o tomto nic nevím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2021 6:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Zrejme sa jedná o profil mastných kyselín (50 eur): napr. https://www.unilabs.sk/vysetrenie/profi ... ch-kyselin

Na strane 3 tohto vlánka som si všimol, že slečna-pani Daniela má vo výsledkoch krvi draslík v norme, ale hraničný sodík a chlór plus glukózu nad hornú hranicu normy. Mám podobné hodnoty, aj napriek tomu, že som začal viac solíť. Nemá niekto tušenie, kde je pes zakopaný? Problémy s nadladvinami?

Tak většinou za tím stojí nadledvinky, ale určitě tam může být i více souvislostí to by záleželo na širším vyšetření.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz