Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2021 7:26 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Mimochodem, četl sem tu knihu "přírodní hormonální léčba". Je kvalitní, ale o pregnenolonu v ní není ani řádek. Pořád jen dhea, progesteron.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2021 11:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Mimochodem, četl sem tu knihu "přírodní hormonální léčba". Je kvalitní, ale o pregnenolonu v ní není ani řádek. Pořád jen dhea, progesteron.

Tak vysvětleno tam o něm opravdu nic není, ale na straně 25 kde je graf konverze hormonů je uveden hned na začátku tedy je z toho jasné že právě tam je minimální rizikovost suplementace protože si z něho tělo dovede vyrobit vše zbývající. Dají se brát i docela hovadské dávky, testoval se dlouhodobě až na dávkách 1800 mg denně což rozhodně zkoušet nedoporučuji, ale evidentně tím nevznikal žádný zásadní problém. Osobně bych dal dávku 5-7 mg což je dávka kterou si normálně tvoří zdravý člověk a uvidíte co se bude dít. Důvodem proč se tam o něm nepíše je že je problém monitorovat jeho hladinu v organizmu a autorka má ráda vše podloženo testováním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2021 5:42 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Na internetu se prodává pregnenolone od firmy swanson, v jedné tabletě je údajně 50 mg. A doporučují brát jednu denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2021 10:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Na internetu se prodává pregnenolone od firmy swanson, v jedné tabletě je údajně 50 mg. A doporučují brát jednu denně.

Tak jsou i silnější, ale i slabší přípravky nicméně na to dávkování co jsem vám psal je potřeba si koupit pregnenolon ve formě tobolkovaného prášku klidně i v 50 mg verzi, obsah vysypat a naředit třeba glukopurem a brát jenom tolik kolik odpovídá normální hladině zdravého člověka. Jedna tobolka vám pak dá třeba na 10 dní tedy jde o vyloženě levný postup. Léčebně lze jít na dávku 1 mg na rok věku tedy uvedený přípravek by mohl brát člověk cca 50 let starý i když i tam je otázkou zda je tak vysoké dávkování nutné. Vysoká dávky, zvláště rychle nasazené tedy bez pomalého nájezdu, mohou vyvolat arytmie, nebo lehké zdravotní komplikace které po vysazení poměrně rychle odezní, ale proč něco takového zkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2021 4:14 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
A může člověk od suplementace pregnenolonu čekat, že se bude cítit líp, že jeho účinek zkrátka pozná? Zkoušel sem lecos, sám za sebe můžu říct že třeba tribulus je naprosto o ničem (ano vím, je to něco jiného, než hormon).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2021 5:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
A může člověk od suplementace pregnenolonu čekat, že se bude cítit líp, že jeho účinek zkrátka pozná? Zkoušel sem lecos, sám za sebe můžu říct že třeba tribulus je naprosto o ničem (ano vím, je to něco jiného, než hormon).

Tak jeho hladina chvilku stoupá a pak to určitě poznáte na celkovém zklidnění a vyrovnanosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2021 9:25 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
bodhisutfa píše:
A může člověk od suplementace pregnenolonu čekat, že se bude cítit líp, že jeho účinek zkrátka pozná? Zkoušel sem lecos, sám za sebe můžu říct že třeba tribulus je naprosto o ničem (ano vím, je to něco jiného, než hormon).

Neznám nikoho, komu by tribulus zvedl testosteron. A to ho zkoušelo hodně mých kamarádů. Ani já sám jsem nezaznamenal žádný efekt. Mně osobně testosteron nejvíc zvednulo otužování, stačí denně studená sprcha na 5 minut a je to opravdu znát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2021 9:59 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Chtěl jsem se zeptat na regeneraci tkání a svalů v lidském těle u muže. Po cvičení mám mnohem delší prodlevy v hojení svalů, ale i třeba podrážděných střev (leaky gut), než co jsem se dočetl na internetu. Bolesti svalů po cvičení mám klidně víc, jak týden, i když ten daný sval pak nijak nezatěžuji.

Spánek i stravu mám dobrou, bez dráždivých potravin, éček a podobně. Jediné negativum u mě je, že špatně snáším stres, i když dělám meditace, cvičení, jsem co nejvíc na slunci, chodím spát brzo a podobně. Mohla by za toto třeba i nízká hladina testosteronu? Už nevím, co s tím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2021 10:22 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Mojzo píše:
Chtěl jsem se zeptat na regeneraci tkání a svalů v lidském těle u muže. Po cvičení mám mnohem delší prodlevy v hojení svalů, ale i třeba podrážděných střev (leaky gut), než co jsem se dočetl na internetu. Bolesti svalů po cvičení mám klidně víc, jak týden, i když ten daný sval pak nijak nezatěžuji.

Spánek i stravu mám dobrou, bez dráždivých potravin, éček a podobně. Jediné negativum u mě je, že špatně snáším stres, i když dělám meditace, cvičení, jsem co nejvíc na slunci, chodím spát brzo a podobně. Mohla by za toto třeba i nízká hladina testosteronu? Už nevím, co s tím.

Ja viem čo s tým...... Derivačný kúpeľ každý deň 20 minút, uzemňovanie každý deň ČO NAJVIAC HODÍN..... Pravdepodobne si plný zápalov, UZEMŇOVANIE TELA zápaly HASÍ. Derivačný kúpeľ dáva hormóny DO ROVNOVÁHY.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2021 3:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Chtěl jsem se zeptat na regeneraci tkání a svalů v lidském těle u muže. Po cvičení mám mnohem delší prodlevy v hojení svalů, ale i třeba podrážděných střev (leaky gut), než co jsem se dočetl na internetu. Bolesti svalů po cvičení mám klidně víc, jak týden, i když ten daný sval pak nijak nezatěžuji.

Spánek i stravu mám dobrou, bez dráždivých potravin, éček a podobně. Jediné negativum u mě je, že špatně snáším stres, i když dělám meditace, cvičení, jsem co nejvíc na slunci, chodím spát brzo a podobně. Mohla by za toto třeba i nízká hladina testosteronu? Už nevím, co s tím.

Za daných okolností bych to zátěžové cvičení asi vynechal a věnoval se o to více nezátěžovému pohybu. Patrně špatně odbouráváte kyselinu mléčnou na což je právě vhodné prokrvení tkání nezátěžovým pohybem nebo pak se dá snížit hladina kyseliny mléčné používáním výživových doplňků jako je kreatin, L-carnitin, či tribulus terrestris.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2021 1:05 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
mě by taky zajímalo, jak dlouho může regenerace svalu trvat. a nejen svalu, ale i hormonálního systému a CNS. cvičím dejme tomu záda, shybuju na hrazdě s přidaným závažím na opasku, 5 sérií po nějakých á až 10 shybech, do selhání. pak jedu ještě přítahy v předklonu s činkou. to je jen příklad. ta regenerace asi bude individuální, ale přijde mi, že čím déle člověk cvičí a čím větší váhy zvedá, tím mín by měl cvičit protože regenerace se prodlužuje - tělo je zatíženo více než u začátečníků. jistě taky závisí na hladině TST. proto taky silové sporty na závodní úrovni nedělá nikdo bez dopingu - protože by a) neregeneroval a b) nemohl se rovnat s nadopovanou většinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2021 2:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
mě by taky zajímalo, jak dlouho může regenerace svalu trvat. a nejen svalu, ale i hormonálního systému a CNS. cvičím dejme tomu záda, shybuju na hrazdě s přidaným závažím na opasku, 5 sérií po nějakých á až 10 shybech, do selhání. pak jedu ještě přítahy v předklonu s činkou. to je jen příklad. ta regenerace asi bude individuální, ale přijde mi, že čím déle člověk cvičí a čím větší váhy zvedá, tím mín by měl cvičit protože regenerace se prodlužuje - tělo je zatíženo více než u začátečníků. jistě taky závisí na hladině TST. proto taky silové sporty na závodní úrovni nedělá nikdo bez dopingu - protože by a) neregeneroval a b) nemohl se rovnat s nadopovanou většinou.

Tak pokud člověk vysadí spraví to rychle a pokud prostě nevysadí a domnívá se že to nějak půjde pak patrně nikdy. Ne nadarmo platí úsloví, "Vrcholovým sportem k trvalé invaliditě".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2021 9:27 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Je to pravda, že nadměrná tvorba kortizolu blokuje testosteron na buněcné úrovni, nebo nějak brání jeho využití?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: pát dub 30, 2021 7:37 am 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
bodhisutfa píše:
Je to pravda, že nadměrná tvorba kortizolu blokuje testosteron na buněcné úrovni, nebo nějak brání jeho využití?

Myslím, že kortizol neblokuje využití testosteronu na buněčné úrovni, ale kortizol přímo brání tvorbě testosteronu, tedy výrazně snižuje jeho hladinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2021 11:31 am 
Offline

Registrován: pon kvě 31, 2021 11:25 am
Příspěvky: 1
Zdravím. Neznáte něco ověřeného, co by mi zvýšilo hladinu testosteronu? např. tady https://www.vitamen.cz/testosteron/ píší o tribulusu a pískavici řecké seno. Myslíte, že tyhle bylinky mohou pomoct? Stresem netrpím, spím podle mě kvalitně a dostatečně. Nekouřím ani nepiju alkohol tak nevím co by mi mohlo pomoct, ale zdravý životní styl dodržuji. Rád bych vyzkoušel nějaké řešení, které vám fungovalo. Předem děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz