Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 1:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 869 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2015 8:24 pm 
Offline

Registrován: pát bře 13, 2015 8:25 pm
Příspěvky: 13
Jarda píše:
ixi píše:
Díky a ještě bych se ráda zeptala co soudíte o léčbě výluhem z jmelí dle M.Treben? Mělo by to rovnat funkci všech žláz, tlak, vápenaté úsady v cévách, aj. Jmelí jsem trhala začátkem prosince, kdy je léčivé a podle návodu jsem zvolila jabloňové. Sběr i zpracování jsem provázela myšlenkou na uzdravení... ale dosud jsem jmelí nepoužila. Louhuje se za studena ve vodě "ze zdravé studánky". Máme tu sice v okolí takovou kam lidé pro vodu jezdí ( Čivická studánka), ale já mám pochybnosti, jestli v dnešní době může být pramen ještě nezatížený škodlivými látkami.
Už jsem prováděla kůru z pampelišek a myslím, že mi pomohla, ale setkávám se s názorem, že v dnešní době jsou bylinky zamořeny tak, že pomoci nemohou.
Pomoci určitě mohou, ale zrovna jmelí je mimořádně nebezpečné a pokud se používá neodborně, tak to může skončit i špatně. Osobně to vyzkoušené nemám, čili se k tomu nemohu vyjádřit a u jmelí bych byl velice opatrný.

Jmelí je podle mého názoru velmi zdravotně cenné a jako rostlinu je přímo miluji (nevím proč - možná pro to vánoční líbání pod ním...).
Ale POZOR, jeho účinek je velmi razantní a z vlastní zkušenosti vím, že může i fatálně ublížit. Když to neoddávkujete správně, přinejmenším vás potrápí srdeční arytmie a rozbouřený krevní tlak. Nic příjemného.
Jmelí ano, ale konejte pokusy po kapkách. Jste typem zaníceného experimentátora (stejně jako já), takže jsem přesvědčen, že Vy to zvládnete a dokážete. Dejte zprávu.
Děda Ladin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2015 1:19 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Právě jsem boj se štítnou žlázou nějak tak vzdala, aspoň na čas.Ať dělám co dělám hodnoty POŘAD cca stejné.Užívám denně euthyrox 100, doplnila jsem jod - skvrna vydrží 8-10hodin, užívala jsem selen, chelátový zinek, od Jardy tyrosin, niacinamid i jiná béčka, užívám guaranu, popíjím chlorid hořečnatý, snědla jsem za poslední rok 2-3 l kokosového oleje, pozobávám kalnoprašku,jedla jsem pelyněk s hřebíčkem, nevím co už všechno.Pravý lalok se neustále natahuje na pravou stranu.Je velký.Jinak mám málo D3, hodnotu 50nmoll.Nižší TK.
Stále mám TSH 2,3-2,5, FT4 mezi 15-16.Dostala jsem k eutyroxu 100 2x týdně eutyrox 112.Jsem divná?
Kde může být zakopaný pes?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2015 3:05 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
fotof píše:
Právě jsem boj se štítnou žlázou nějak tak vzdala, aspoň na čas.Ať dělám co dělám hodnoty POŘAD cca stejné.Užívám denně euthyrox 100, doplnila jsem jod - skvrna vydrží 8-10hodin, užívala jsem selen, chelátový zinek, od Jardy tyrosin, niacinamid i jiná béčka, užívám guaranu, popíjím chlorid hořečnatý, snědla jsem za poslední rok 2-3 l kokosového oleje, pozobávám kalnoprašku,jedla jsem pelyněk s hřebíčkem, nevím co už všechno.Pravý lalok se neustále natahuje na pravou stranu.Je velký.Jinak mám málo D3, hodnotu 50nmoll.Nižší TK.
Stále mám TSH 2,3-2,5, FT4 mezi 15-16.Dostala jsem k eutyroxu 100 2x týdně eutyrox 112.Jsem divná?
Kde může být zakopaný pes?

Jak to myslite s tim, ze uzivate denne euthyrox 100? Vy jste se ani nepokousela postupne ten synteticky hormon snizovat? Nevim jak to myslite, ale pokud jste ho skutecne brala denne po celou tu dobu, tak se potom neni cemu divit, ze se nic nezlepsilo. Navic jste vyfasovala jeste dalsi leky, takze tim se to jeste vic komplikuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2015 5:46 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
miram píše:
Jak to myslite s tim, ze uzivate denne euthyrox 100? Vy jste se ani nepokousela postupne ten synteticky hormon snizovat? Nevim jak to myslite, ale pokud jste ho skutecne brala denne po celou tu dobu, tak se potom neni cemu divit, ze se nic nezlepsilo. Navic jste vyfasovala jeste dalsi leky, takze tim se to jeste vic komplikuje.

Normálně, že užívám denně euthyrox 100, když jsem zkoušela třeba 6x týdně místo 7x týdně, nebo si lámat 100 na 3/4, tak mi TSH do 2 měsíců vylítlo na 3 nebo 3,5. A bylo mi hůř i s těmi všemi doplňky/kokos,tyrosin, guarana....../Zkoušela jsem to všelijak, bez eutyroxu je to horší. S euthyroxem a s tím vším na podporu k tomu, je TSH cca 2,3 -2,5 a tam se drží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2015 9:56 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Poprosím o radu, jestli někdo nevíte, co s tím.

Mám autoimunitní zánět, anti TPO jen lehce nadhraniční, anti TG ale pětinásobně převyšují normu. Hormony mám zatím ok, štítná žláza tedy zvládá, cítím se dobře, ale endokrinoložka bere jako jasnou věc, že jednoho dne bude žláza natolik zničená, že se bez Euthyroxu neobejdu.
Na sonu je žláza zhrubělá s 1 cystou. To mi připadá jako docela klíčové, co tam má co dělat cysta??
Víte někdo, co s tím? Zn,Mg,Se, Bkomp, guaranu beru dlouhodobě, jód raději doplňuji jen malinko, aby se nezvyšoval zánět. kokos jím denně, přešla jsem na méně sacharidovou a vícetukovou stravu a po půl roce beze změn. Asi by to chtělo něco razantnějšího.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2015 7:46 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Už máš vlasovou analýzu?
Ta může ukázat chronickou infekci,přetížení těžkými kovy,zvýšenou aktivitu nadledvinek nebo jiné stopy podle kterých se dá dál postupovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 11:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Lenule píše:
Moc děkuji za odpověď. Určitě se Vám ozvu \":)\" Jen pro porovnání uvádím hodnoty, které mám od samého začátku :
25.10.2015 TSH - 0,05 T4 - 25,9 to bylo těsně po zánětu štítné žlázy
15.11.2013 TSH - 0,067 T4 - 15,3 v normě
7.1.2014 TSH - 14,94 T4 - 8,9 přechod do snížené funkce, nasazen Euthyrox 50
23.6.2014 TSH - 4,230 T4 - 13,5 asi 1 měsíc jsem brala už jen poloviční dávku
2.2.2015 TSH - 6,57 T4 - 11,1 to už jsem byla 4 měsíce úplně bez prášků
Během té doby jsem čistila střeva, 2x absolvovala očistu játry - tu bych měla zopakovat. Je pravda, že se v poslední době cítím unaveněji (asi měsíc)... Když jsem měla tělo trochu pročištěné, bylo mi hej, tolik energie jsem dlouho neměla a samozřejmě jsem si říkala, že už je vše v pořádku a tak jsem občas začala i hřešit.. A to si myslím, že je důvod mé únavy... Takže začnu znova, ale byla bych vděčná za další rady, co ještě udělat, aby se tělo dalo dohromady... Mockrát děkuji \":-)\" Přeji krásný den všem \":-)\"

Tak čištěním nic nepokazíte a zrychlit štítnou dovede i poměrně malé množství kokosového tuku, stačí 4 lžičky denně, pokud dáte více bude to rychlejší, ale pozor, ať ji zase nezrychlíte moc. Kontrolujte si teplotu pod jazykem a dobré je startovat den hned po probuzení s teplotou vyšší než 36,6, ale v průběhu dne není dobré stoupat nad 37,8.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 11:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
nora m. píše:
zdravím Vás Jardo, dcera 20 let, má neustálý problém v krku. Stále má pocit, že ho má "kouslý". Buď na jedné nebo na druhé straně. proto také pořád pokašlává. Pomáhá jí horký čaj a zázvorový obklad, kdy se to na chvíli uvolní. Když dá obklad ne bolavou stranu, kousne se to na druhé a tak to koluje pořád dokola. Mám podezření na štítnou žlázu, měla tam vytestované parazity-motolice. Ale už se odčervila a má být čistá. Na vyšetření zatím nebyla, je objednaná. Jinak se cítí fit a bez problémů. Dobře prospívá po změně stravy, bez cukru, nic živočišného. Prošla detoxem aloe vera,reishi,jaterní očisty, doplnění hořčíku,jodu,céčka,atd. Ďalší příznaky poruchy ŠZ nemá. Co vás napadá za problém, páč já jsem v koncích...děkuji za všechny rady.nora

Tak určitě výsledky z laborky jsou vhodné, ale i teplotou pod jazykem zjistíte že něco nesedí, pokud je zimomřivá, tak to skoro s jistotou nejede správně. Pokud jde o přetrvávající zánět, tak určitě protizánětlivě působící potraviny a imunostimulanty mohou pomoci, ale lepší je vyloučit ze stravy jakékoliv složité cukry, tedy třeba dieta SCD, GAPS, nebo paleo, můžete vyzkoušet. Plné vynechání živočišných potravin nemusí být u mladého člověka ideální, vyzkoušejte si na nějaké nutriční kalkulačce spočítat jaké případné deficity může mít, třeba na cronometer.com.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 11:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Januš píše:
Ahoj, update mých hodnot.
Po kontrolních odběrech TSH 2,1, fT4 11.59. Nic jiného mi zatím nenabrala, že až za 3měsíce, endokrynoložka už si na mě asi zvykla a ani už mi léky nenabízí.
Skutečně to vypadá, že mě nejvíc rozhodilo těhotenství a následný potrat, teď má tělo tendence se samo srovnat do normálu. Podpořené životním stylem a stravou, příště až budu těhotná se musím zatraceně víc hlídat.
Vydržte kdo máte problémy se zdravím, dá se to.

Tak ty výsledky máte dobré, tak uvidíte zda je udržíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 11:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
fotof píše:
Právě jsem boj se štítnou žlázou nějak tak vzdala, aspoň na čas.Ať dělám co dělám hodnoty POŘAD cca stejné.Užívám denně euthyrox 100, doplnila jsem jod - skvrna vydrží 8-10hodin, užívala jsem selen, chelátový zinek, od Jardy tyrosin, niacinamid i jiná béčka, užívám guaranu, popíjím chlorid hořečnatý, snědla jsem za poslední rok 2-3 l kokosového oleje, pozobávám kalnoprašku,jedla jsem pelyněk s hřebíčkem, nevím co už všechno.Pravý lalok se neustále natahuje na pravou stranu.Je velký.Jinak mám málo D3, hodnotu 50nmoll.Nižší TK.
Stále mám TSH 2,3-2,5, FT4 mezi 15-16.Dostala jsem k eutyroxu 100 2x týdně eutyrox 112.Jsem divná?
Kde může být zakopaný pes?

Pokud máte trvale nízký tlak a například po delším sezení se při vstávání zamotá hlava je problém podle všeho asi v nadlevinách a je třeba se zaměřit tímto směrem. Pokud jde o D3 nyní se již dá opalovat, tak bych toho využil a denně byl na slunci. Za rok 2-3 litry kokosáku, to je docela málo, pokud vezmu že polévková lžíce je 8 g a můžete i 4 denně, tak by jste ho musela sníst mnohem více. Hodně to je o kalorickém příjmu. bez adekvátního přísunu kalorií se vám nikdy štítná rozjet nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 11:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Poprosím o radu, jestli někdo nevíte, co s tím.

Mám autoimunitní zánět, anti TPO jen lehce nadhraniční, anti TG ale pětinásobně převyšují normu. Hormony mám zatím ok, štítná žláza tedy zvládá, cítím se dobře, ale endokrinoložka bere jako jasnou věc, že jednoho dne bude žláza natolik zničená, že se bez Euthyroxu neobejdu.
Na sonu je žláza zhrubělá s 1 cystou. To mi připadá jako docela klíčové, co tam má co dělat cysta??
Víte někdo, co s tím? Zn,Mg,Se, Bkomp, guaranu beru dlouhodobě, jód raději doplňuji jen malinko, aby se nezvyšoval zánět. kokos jím denně, přešla jsem na méně sacharidovou a vícetukovou stravu a po půl roce beze změn. Asi by to chtělo něco razantnějšího.

Jak píše člen Pavel Veselý chtělo by to vlasovku, ale také vynechat PUFA ze stravy, na to se zaměřte, ty ve větším množství štítnou silně brzdí a likvidují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Porucha stitne žlázy
PříspěvekNapsal: úte kvě 19, 2015 8:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát led 25, 2013 10:38 am
Příspěvky: 3
Ahoj, prosím o rady a typy jak na dysfunkci stitne žlázy. Doprovazenou navic diabetem,který ale v současné době pouze na dietě. Děkuji za vaše typy a rady co změnit ci přidat v jídelníčku, neboť dotyčná osoba ma díky teto dysfunkci 40kg nahoře. Hubne v současné době pod dohledem diabetologa s max příjmem 4000kj denně. Bohužel ale výsledky jsou zdlouhavé ci mizivé. Děkuji za rady .... Lennie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha stitne žlázy
PříspěvekNapsal: úte kvě 19, 2015 11:52 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
[quote="Lennie":152nux9s]Ahoj, prosím o rady a typy jak na dysfunkci stitne žlázy. Doprovazenou navic diabetem,který ale v současné době pouze na dietě. Děkuji za vaše typy a rady co změnit ci přidat v jídelníčku, neboť dotyčná osoba ma díky teto dysfunkci 40kg nahoře. Hubne v současné době pod dohledem diabetologa s max příjmem 4000kj denně. Bohužel ale výsledky jsou zdlouhavé ci mizivé. Děkuji za rady .... Lennie[/quote:152nux9s]
Prectete si vlakna o stitne zlaze, diabetes, ociste strev, jater a zlucniku, take o candida diete. Kdyby vam tady chtel nekdo vsechno vysvetlovat, tak se asi upise k smrti.



Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
152nux9s


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha stitne žlázy
PříspěvekNapsal: sob kvě 30, 2015 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Lennie píše:
Ahoj, prosím o rady a typy jak na dysfunkci stitne žlázy. Doprovazenou navic diabetem,který ale v současné době pouze na dietě. Děkuji za vaše typy a rady co změnit ci přidat v jídelníčku, neboť dotyčná osoba ma díky teto dysfunkci 40kg nahoře. Hubne v současné době pod dohledem diabetologa s max příjmem 4000kj denně. Bohužel ale výsledky jsou zdlouhavé ci mizivé. Děkuji za rady .... Lennie

Tak mít poruchu funkce štítné žlázy a řešit hubnutí dietou, je docela hovadina. To může fungovat i protisměrně, tedy čím méně jí, tím více tělo šetří a dále omezuje fungování štítné a je v začarovaném kruhu. Cesta vede spíše přes zrychlení metabolizmu a to se musí jíst dost a zároveň štítnou zrychlovat. Po nějaké době začne člověk zase topit a pálit zásoby a postupně zhubne do normální váhy i když jí mnohdy více než před poruchou. Celý proces je ale na delší povídání, ne na odpověď zde, to bych musel napsat mnoho stránek, tedy mě klidně zavolejte a vše vám vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: hyperfunke štítné žlázy
PříspěvekNapsal: pon čer 01, 2015 2:21 am 
Offline

Registrován: ned kvě 17, 2015 10:50 pm
Příspěvky: 1
Dobry den,

Vase stranky sledujem dlhsie, s dlhsimi, kratsimi prestavkami sa sem opakovane vraciam, doteraz len ako pozorovateľ, teraz som sa vsak prihlasila a ziadam o radu. Podrobne som si precitala vsetkych 31 stranok v teme stitna zlaza a nenasla som odpoved, ako postupovat, ked ma trapi hyperfunkcia stitnej zlazy. Uz 4,5 rokov beriem Thyrozol 10, od 3 tbl denne som klesla na 1/2 tbl, pri ktorej sa funkcia rozbehne a pri 1 tbl spomaly, alebo bezi tiez. Ak davku lekar zvysi, hodnoty t3 a t4 su vacsinou v norme (TSH nikdy, to vzdy je takmer nemeratelne, aj posledne 14.5. 0,06, co oproti takmer nemeratelnemu, t. j. menej ako 0,01 je celkom slusne, ale zial stale malo, a svedci o pretrvavajucej hyperfunkcii), a potom ked znizuje, znova SZ pracuje na vysoke obratky. Nechcem pisat velmi rozsiahlo, prosim o radu, co este precitat, ako postupovat. Lekar uz 3. rok radi chirurgicke odstranenie SZ, pripadne znicenie jej funkcie podanim radioaktivneho jodu, pretoze podla neho niet nadeje, aby sa SZ "spamatala". Ja zatial odolovam, ale neviem, dokedy. Skusala som zmenit stravu, 8 mesiacov som bola 100 % raw, ale neprinieslo to poznatelne zlepsenie. V nedavnej minulosti sa pridruzil aj vysoky TK, resp. kolisavy, rozumej behom niekolkych minut viackrat vystupil zo 110/70 az na 167/110, s tepom 139/s, chlad v zatylku, prestrasenie, z toho akoby rychla stolica, vzdy sa to udialo v noci. Taketo stavy nevolnosti sa casom zopakuju, spociatku to bolo aj viackrat do mesiaca, teraz mozno raz za pol roka, srdce pri tychto atakoch sa snazim stisit uzitim silneho roztoku sody bikarbony, i potieranin celeho tela, aby sa srdce ukludnilo, co zaberie, niekedy je potreba behom noci zopakovat, ale rano vstavam ubolena, unavena a znicena. Neviem, co tieto stavy vyvolava, ci vobec suvisia s hyperfunkciou SZ a ako im predchadzat. Ako a ci sa da skludnit hyperfunkcia a dostat ju do normalu. Tento rok budem mat 44 rokov a chcela by som este otehotniet a priviest na svet zdrave dieta. Ide u mna o recidivu (od roku 2009) po tazkej zivotnej situacii, a odvtedy sa neviem "spamatat". Predtym som bola 12 rokov bez liekov, co je pre mna vidina, ze bysa to mohlo znova podarit. Prosim poradte. Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 869 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz