Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 12:10 am 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Dobrý den,
po kontrole na endokrinologii jsem v koncích. Mudr. řekla, že pravý lalok štítné žlázy dle ULTR. tak moc narostl, že musí pryč.Prý utiskuje i průdušnici.Hodně jsem se snažila štítnou žlázu popohnat - kokosák, guarana, tyrosin, selen,zinek, jod, béčka, hořčík, lecitin.....
Vyloučení lepku ne na 100%, když je nouze, nebo ráno není čas tak, chleba se sádlem a cibulí.
Nejím žádné ořechy ani semínka kvůli PUFA.
Mám sníženou funkci a zvýšené protilátky proti štítné žláze. Eutyrox jím omezeně, asi tak poloviční dávky než mudr. dává.
Na jaře jsem přidala i progesteronový krém dle knihy Přírodn.hormon.. léčba, ale od té doby se pravý lalok ještě více zvětšil.
TSH v normě, i když od jara se také zhoršilo, v květnu t.r. bylo 1,5 teď 2,9.
Na otázku, zde něco mohu užívat na podporu štítné žlázy - tyrosin, maku, jod, kokosový olej, se Mudr zhrozila.
Při eutyroxu a zvýšených protilátkách proti štítné žláze se prý nesmí žláza zbytečně popohánět a popichovat,
správně pracovat prý nemůže a dělá to, že roste a zvyšují se autoprotilátky.
Napsala eutyrox 112 denně!!!, že by se mohla o něco stáhnout, ale ne o tolik abych se vyhnula operaci.
Napadlo mě , dávat alkoholové obklady na krk, třeba konopí ve zředěné slivovici?
Dle krkacího testu mám nyní málo HCl, začala jsem s užíváním betainu z Fichemi, plivací test negativní.
"Ježiškovi jsem napsala" o karbonovouu infra saunu a jinak nevím co dělat, zda se uchýlit k eutyroxu 112.
Kdyby někdo měl nějakou zkušenost, poznatek, nebo radu jak z toho ven budu ráda.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 10:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
fotof píše:
Dobrý den,
po kontrole na endokrinologii jsem v koncích. Mudr. řekla, že pravý lalok štítné žlázy dle ULTR. tak moc narostl, že musí pryč.Prý utiskuje i průdušnici.Hodně jsem se snažila štítnou žlázu popohnat - kokosák, guarana, tyrosin, selen,zinek, jod, béčka, hořčík, lecitin.....
Vyloučení lepku ne na 100%, když je nouze, nebo ráno není čas tak, chleba se sádlem a cibulí.
Nejím žádné ořechy ani semínka kvůli PUFA.
Mám sníženou funkci a zvýšené protilátky proti štítné žláze. Eutyrox jím omezeně, asi tak poloviční dávky než mudr. dává.
Na jaře jsem přidala i progesteronový krém dle knihy Přírodn.hormon.. léčba, ale od té doby se pravý lalok ještě více zvětšil.
TSH v normě, i když od jara se také zhoršilo, v květnu t.r. bylo 1,5 teď 2,9.
Na otázku, zde něco mohu užívat na podporu štítné žlázy - tyrosin, maku, jod, kokosový olej, se Mudr zhrozila.
Při eutyroxu a zvýšených protilátkách proti štítné žláze se prý nesmí žláza zbytečně popohánět a popichovat,
správně pracovat prý nemůže a dělá to, že roste a zvyšují se autoprotilátky.
Napsala eutyrox 112 denně!!!, že by se mohla o něco stáhnout, ale ne o tolik abych se vyhnula operaci.
Napadlo mě , dávat alkoholové obklady na krk, třeba konopí ve zředěné slivovici?
Dle krkacího testu mám nyní málo HCl, začala jsem s užíváním betainu z Fichemi, plivací test negativní.
"Ježiškovi jsem napsala" o karbonovouu infra saunu a jinak nevím co dělat, zda se uchýlit k eutyroxu 112.
Kdyby někdo měl nějakou zkušenost, poznatek, nebo radu jak z toho ven budu ráda.
Děkuji.

Tak ono je pak otázkou co máte vlastně špatně to by chtělo vidět laboratorní výsledky, nicméně imunitní odezvu ladí do normálu enzymy a možná by šlo vyzkoušet Neprinol, který mám nově na e-schopu. Zeptejte se tedy lékařky na tento přípravek s tím jsou docela dobré zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 1:38 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Jarda píše:
Tak ono je pak otázkou co máte vlastně špatně to by chtělo vidět laboratorní výsledky, nicméně imunitní odezvu ladí do normálu enzymy a možná by šlo vyzkoušet Neprinol, který mám nově na e-schopu. Zeptejte se tedy lékařky na tento přípravek s tím jsou docela dobré zkušenosti.

Dobrý den,
diskutovat s Mudr. která si mele svoje a má jen svoje /eutyrox a odstranění ŠŽ/ je problém.Není nakloněná k ničemu jinému.
Konktrétně jaké laboratorní výsledky by to chtělo?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 1:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
fotof píše:
Dobrý den,
diskutovat s Mudr. která si mele svoje a má jen svoje /eutyrox a odstranění ŠŽ/ je problém.Není nakloněná k ničemu jinému.
Konktrétně jaké laboratorní výsledky by to chtělo?
Děkuji.

Ono není moc o čem diskutovat, pouze se zeptat zda vám mohou podle ní škodit i enzymy, což si myslím by neměl být problém, enzymoterapie většinou imunitu srovná do normálu. Výsledky na ty hodnoty imunity, to přeci musela dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 7:39 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Jarda píše:
Ono není moc o čem diskutovat, pouze se zeptat zda vám mohou podle ní škodit i enzymy, což si myslím by neměl být problém, enzymoterapie většinou imunitu srovná do normálu. Výsledky na ty hodnoty imunity, to přeci musela dělat.

Na endokrinologii dělá jen 2x ročně TSH a FT4,o protilátkách proti štítné žláze Mudr.říká: prý tam byly, to víme, jsou tam a budou tam
a nemá význam je dělat zda jsou o něco větší či menší.Když občas dělala 3-4 roky zpět byly mezi 400-600.
Na jaře mi na požádání milostivě udělala jen cukr, cholesterol /horní hraniční/, hořčík, draslík. atirevm.faktor 3,5,crp 5.
Jinak jsem mimo očního, gynekologie a preventivní prohlídky u praktické za poslední 2-3 roky nikde u Mudr.ů nebyla. Nebylo třeba a nikdo mi jiné testy nedělal.
Řeším jen ten velký pravý lalok.Ohledně enzymů jí zkusím zavolat.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
fotof píše:
Na endokrinologii dělá jen 2x ročně TSH a FT4,o protilátkách proti štítné žláze Mudr.říká: prý tam byly, to víme, jsou tam a budou tam
a nemá význam je dělat zda jsou o něco větší či menší.Když občas dělala 3-4 roky zpět byly mezi 400-600.
Na jaře mi na požádání milostivě udělala jen cukr, cholesterol /horní hraniční/, hořčík, draslík. atirevm.faktor 3,5,crp 5.
Jinak jsem mimo očního, gynekologie a preventivní prohlídky u praktické za poslední 2-3 roky nikde u Mudr.ů nebyla. Nebylo třeba a nikdo mi jiné testy nedělal.
Řeším jen ten velký pravý lalok.Ohledně enzymů jí zkusím zavolat.
Děkuji.

To je pak těžké něco řešit když ani není jisté co je vlastně problém. Pokud je vysoký cholesterol tak to pouze potvrzuje to co jsem vám říkal o progesteronu, prostě jsou rozházené hormony a na to štítná reaguje dosti nervózně. Každopádně mě zajímá ten její názor na enzymy, možná by jste si o nich měla něco načíst než ji zavoláte, je dobré být v obraze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned lis 19, 2017 11:14 am 
Offline

Registrován: ned lis 19, 2017 11:08 am
Příspěvky: 6
Dobry den, co se prosim Vas da vycist z prilozenych vysledku? Od rana studuji cele vlakno, ale v tech hodnotach se proste vubec nemuzu zorientovat. Jde o hodnoty z cervence a doktor mi ke stitne zlaze rekl jen to, ze medikace neni potreba (mela jsem brat letrox, ale ten jsem nebrala - jedu na jodu se selenem).


Přílohy:
IMG_20171119_101043.png
IMG_20171119_101043.png [ 245.13 KiB | Zobrazeno 9558 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned lis 19, 2017 12:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Driel":3d9vz704]Dobry den, co se prosim Vas da vycist z prilozenych vysledku? Od rana studuji cele vlakno, ale v tech hodnotach se proste vubec nemuzu zorientovat. Jde o hodnoty z cervence a doktor mi ke stitne zlaze rekl jen to, ze medikace neni potreba (mela jsem brat letrox, ale ten jsem nebrala - jedu na jodu se selenem).[/quote:3d9vz704]
No hodnoty štítné nejsou zrovna ideální, nicméně asi upravitelné a zlepšil bych i

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned lis 19, 2017 6:29 pm 
Offline

Registrován: ned lis 19, 2017 11:08 am
Příspěvky: 6
[quote="Jarda":ikvli7ip]
No hodnoty štítné nejsou zrovna ideální, nicméně asi upravitelné a zlepšil bych i

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned lis 19, 2017 7:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Driel píše:
Procistit pomoci enzymu - to prosim vas znamena konkretne co?
Zkusila jsem jist nizkosacharidove - rano vajicka na sadle se slaninou a k tomu vetsinou salat/jinou zeleninu, obed jak kdy v jidelne - snazim se salaty se syry/lososem/vajicky, kdyz je ryba, cocka nebo treba zeleninove karbanatky a podobne, ke vsemu zeleninu a na veceri vetsinou zampiony na cibulce, avokado, orechy, seminka a zase se zeleninou nebo zeleninove vyvary... Jen jsem zkousela, co to se mnou udela a nevim, jak ted pokracovat. K te zelenine jsem si davala treba i lzici oliviveho nebo kokosoveho oleje, jak kdy.
Prejit uplne na nevarenou stravu ted asi moc vhodne neni, ze? A na tu snidani co by bylo nejvhodnejsi? Cetla jsem tu o sirne patlanine a docela me zaujala, snazim se sehnat i kefirky.

Enzymy v našich podmínkách třeba Wobenzym a nebo pak na e-schopu mám Neprinol http://www.pro-zdravi-az.cz/170-enzymoterapie- , což je jeden z nejsilněji působících souborů enzymů na trhu. Nizkosacharidová dieta paradoxně štítnou brzdí, tedy to asi ideál nebude, podle mě by šlo aplikovat skladbu 2 g pomalých sacharidů na 1 g tuku a 1 g bílkovin. Syrová strava v zimním období hodně ochlazuje a také brzdí to také nebude ideál i když nějaký podíl stravy bych v syrovém stavu určitě dával. Obecně by snídaně měla mít ti doporučenou skladbu živin a měla by být největším jídlem dne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned lis 19, 2017 7:38 pm 
Offline

Registrován: ned lis 19, 2017 11:08 am
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Enzymy v našich podmínkách třeba Wobenzym a nebo pak na e-schopu mám Neprinol http://www.pro-zdravi-az.cz/170-enzymoterapie- , což je jeden z nejsilněji působících souborů enzymů na trhu. Nizkosacharidová dieta paradoxně štítnou brzdí, tedy to asi ideál nebude, podle mě by šlo aplikovat skladbu 2 g pomalých sacharidů na 1 g tuku a 1 g bílkovin. Syrová strava v zimním období hodně ochlazuje a také brzdí to také nebude ideál i když nějaký podíl stravy bych v syrovém stavu určitě dával. Obecně by snídaně měla mít ti doporučenou skladbu živin a měla by být největším jídlem dne.

Takze treba ryze, brambory a pohanka? Nic jineho me z pomalych nenapada. A co ovoce? Nenasla bych nekde vlakno o tom, jak se v tomto pripade stravovat? Tim, ze jsem jela vicemene pravy opak, me nic moc nenapada.
Ty enzymy jsou celkem pecka, ale tak popremyslim o tom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned lis 19, 2017 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Driel píše:
Takze treba ryze, brambory a pohanka? Nic jineho me z pomalych nenapada. A co ovoce? Nenasla bych nekde vlakno o tom, jak se v tomto pripade stravovat? Tim, ze jsem jela vicemene pravy opak, me nic moc nenapada.
Ty enzymy jsou celkem pecka, ale tak popremyslim o tom.

Kvalita není nikdy levná, ty enzymy jsou opravdu dobré a měla by jste se řídit podle tabulek glykemického indexu, pomalé je z ovoce třeba jablko a jinak glykemický index potraviny se dá snížit i kombinací s tukem a bílkovinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned lis 19, 2017 9:51 pm 
Offline

Registrován: ned lis 19, 2017 11:08 am
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Kvalita není nikdy levná, ty enzymy jsou opravdu dobré a měla by jste se řídit podle tabulek glykemického indexu, pomalé je z ovoce třeba jablko a jinak glykemický index potraviny se dá snížit i kombinací s tukem a bílkovinou.

Uvidim, jak to financne zvladnu a pripadne bych si je objednala. Kolik bych jich musela brat? A u te kombinace to znamena, ze bych mohla i snidani dle vaseho prikladu, kdyz jsou v ni bilkoviny a tuky? Stridala bych to treba s pohankou, tou patlaninou a livanci podle SCD a na obed a veceri bych dala nejake zeleninove jidlo - ryzi, brambory, lusteniny...a zarazovala bych do toho kokosak a az sezenu houbu, tak i kefir. Pochopila jsem to spravne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon lis 20, 2017 9:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Driel píše:
Uvidim, jak to financne zvladnu a pripadne bych si je objednala. Kolik bych jich musela brat? A u te kombinace to znamena, ze bych mohla i snidani dle vaseho prikladu, kdyz jsou v ni bilkoviny a tuky? Stridala bych to treba s pohankou, tou patlaninou a livanci podle SCD a na obed a veceri bych dala nejake zeleninove jidlo - ryzi, brambory, lusteniny...a zarazovala bych do toho kokosak a az sezenu houbu, tak i kefir. Pochopila jsem to spravne?

Nevím co jste pochopila, ale tuším dva příspěvky zpět jsem vám napsal, "Nizkosacharidová dieta paradoxně štítnou brzdí, tedy to asi ideál nebude, podle mě by šlo aplikovat skladbu 2 g pomalých sacharidů na 1 g tuku a 1 g bílkovin". Co z uvedeného to splní netuším to si musíte spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com. bez toho to je vaření z vody. Těch enzymů na udržovací režim 2, na regenerační režim 6 a na plný léčebný režim 9 ks denně. Podle mě můžete vyzkoušet tak 4-5 a to vám pak vydrží na měsíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon lis 20, 2017 7:02 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Jarda píše:
Nizkosacharidová dieta paradoxně štítnou brzdí(...)

No, len či to nebude len v prípade, keď niekto síce konzumuje málo sacharidov, ale zároveň aj málo tukov... \":D\" Potom mu štítňu žľazu brzdí nedostatok kalórií...
Nepíšem tu, že nutričná ketóza je super (sám na nej už nie som), ale nízkosacharidová strava (v priemere do 2,5g sacharidov na 1kg hmotnosti)...tam pochybujem, že niečo také môže nastať, ak sa konzumuje dostatok správnych tukov (maslo, masť, loj, oliváč, kokosový ... ideálne mix toho všetkého v týždennom jedálničku)... Veď to je ideálna skladba (+ aspoň 1g bielkovín na kg telesnej hmtnosti)...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz