Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 2:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 866 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát bře 13, 2020 6:06 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Začal som si podla tohoto článku - http://www.drrind.com/therapies/metabol ... ture-graph merať teplotu pod jazykom..
Za 4 dni som na tom takto - 36,6 36,5 36,4 a 36,5 moc to nekolísa čo podla toho článku vypada dobre pre nadobličky.. uvidím dalej no pre štítnu to asi neni dobre teda ak ma ta teplota byt 37 k čomu sa zatial ani nechytám, preto by som si rád zohnal lugolov roztok + selen ale bohužial vôbec neviem odkial a aký.. čital som tu že 2,78 % roztoku alebo 1 % no ked pozeram na nete tak tam su rôzne 12 % 7 % 5 % vôbec neviem čo by som mal vybrat, na iherbe som lugolov roztok ani nenašiel, takže pozeram domáce e-shopy, ak by mal niekto dobrý zdroj odkial kupit lugolov roztok a aky rad si neham poradiť najlepšie zo slovenska


Tiež ak by mi niekto ochotný priblížil tématiku aplikovania lugoloveho roztoku na pokožku, hladal som na hlavnej stranke či tam neni niečo o štitnej žlate ale nič som si nevšimol a prehladávať témy Jod a štítna žlaza kde je cez 100 stránok prispevkov kde su informáce fragmentované mi pride kontraproduktívne, stačil by aj odkaz rád si to prečítam. Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát bře 13, 2020 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Začal som si podla tohoto článku - http://www.drrind.com/therapies/metabol ... ture-graph merať teplotu pod jazykom..
Za 4 dni som na tom takto - 36,6 36,5 36,4 a 36,5 moc to nekolísa čo podla toho článku vypada dobre pre nadobličky.. uvidím dalej no pre štítnu to asi neni dobre teda ak ma ta teplota byt 37 k čomu sa zatial ani nechytám, preto by som si rád zohnal lugolov roztok + selen ale bohužial vôbec neviem odkial a aký.. čital som tu že 2,78 % roztoku alebo 1 % no ked pozeram na nete tak tam su rôzne 12 % 7 % 5 % vôbec neviem čo by som mal vybrat, na iherbe som lugolov roztok ani nenašiel, takže pozeram domáce e-shopy, ak by mal niekto dobrý zdroj odkial kupit lugolov roztok a aky rad si neham poradiť najlepšie zo slovenska


Tiež ak by mi niekto ochotný priblížil tématiku aplikovania lugoloveho roztoku na pokožku, hladal som na hlavnej stranke či tam neni niečo o štitnej žlate ale nič som si nevšimol a prehladávať témy Jod a štítna žlaza kde je cez 100 stránok prispevkov kde su informáce fragmentované mi pride kontraproduktívne, stačil by aj odkaz rád si to prečítam. Ďakujem.

Na hlavních stránkách v publikovaných tématech jsou o štítné dva články které jsem psal pro časopis. Jinak selen bych si sehnal L-Selenomethionin a s tím jódem začít až tak dva týdny po dodávání selenu a hodně opatrně, raději bych dal zpočátku řasy kombu. Lugol maximálně 1%tní nebo si ho na tuto koncentraci doředit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned bře 15, 2020 11:20 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob dub 04, 2020 8:29 pm 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2016 2:52 pm
Příspěvky: 51
Zdravím

Na vlasovce mám vysoký poměr Ca/K, což mi v biomolu řekli že je špatná štítná a tady na foru jsem se dozvěděl to stejné. Selen mám ve vlasovce perfektní ale jód mám snížený o 50% takže tady by se nabízelo vysvětlení nedostatek jódu popř. bóru nebo lithia (ten byl taky nízký). Krevních testů na štítnou jsem si dělal více a několikrát vyšly v pořádku, ale několikrát vyšel vysoký fT4. Protilátky štítné jsou ok.
Ze symptomů mám neklid, záškuby svalů, suché oči, suchou kůži, neurologické bolesti všude možně ale hlavně lokty a zápěstí. Pak mám ledové nohy a trochu ruce.
Co mi hodně vadí je jodovaná sůl, když jí používám tak za pár dní bych jen zvracel. Ale když vypiju celou vincentku na ex tak za 2 dny se mi dobře spí a jsem klidný a to několik dní vydrží.

Chápu to tak že podávání jódu by tu štítnou mělo uvést do normy ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob dub 04, 2020 8:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ondra258 píše:
Zdravím

Na vlasovce mám vysoký poměr Ca/K, což mi v biomolu řekli že je špatná štítná a tady na foru jsem se dozvěděl to stejné. Selen mám ve vlasovce perfektní ale jód mám snížený o 50% takže tady by se nabízelo vysvětlení nedostatek jódu popř. bóru nebo lithia (ten byl taky nízký). Krevních testů na štítnou jsem si dělal více a několikrát vyšly v pořádku, ale několikrát vyšel vysoký fT4. Protilátky štítné jsou ok.
Ze symptomů mám neklid, záškuby svalů, suché oči, suchou kůži, neurologické bolesti všude možně ale hlavně lokty a zápěstí. Pak mám ledové nohy a trochu ruce.
Co mi hodně vadí je jodovaná sůl, když jí používám tak za pár dní bych jen zvracel. Ale když vypiju celou vincentku na ex tak za 2 dny se mi dobře spí a jsem klidný a to několik dní vydrží.

Chápu to tak že podávání jódu by tu štítnou mělo uvést do normy ?

To je otázka, já bych si nechal změřit pro jistotu hladinu jódu v laborce, což se většinou dělá ze sbírané moče tedy trochu opruz, ale odpovědělo by vám to na tu otázku celkem s jistotou. Ono pokud budete zvedat hladinu stavu kde neznáte výchozí bod nikdy nebudete vědět zda hladina stoupá, nebo nikoliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon dub 13, 2020 9:17 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Zaujal mě tento článek:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4046213/

Zjistili, že obyvatelstvo chorvatska sice mírně překračuje množství jódu v moči a tedy oficiálně obyvatelé nejsou na jód deficitní, ale fakticky analýza vlasů naznačuje, že mnozí deficitní jsou.

To our surprise, the observed IH median was 0.499 μg/g (0.482 and 0.508 μg/g for men and women respectively), and is below the current ANO CBM concentration standard of 0.65–9.00 and 0.65–8.00 μg/g for men and women respectively. That may suggest either an inadequately high standard, or an inadequate nutritional iodine intake, or both. We think that the observed discrepancy between our current (lower) estimates of adequate iodine nutritional status and those (higher) of ANO CBM standards stems, in part, from the mechanical implementation of a preconceived percentile grid upon the untransformed (log) iodine analytical data. Contrary to recently published data on how well supplied the Croatian population is with iodine (12), apparently more than half of the population has an unsatisfactory inadequate iodine status. This, however, requires further validation.


Bohužel článek museli stáhnout, protože stejné výsledky publikovali i jinde, jiné výhrady k obsahu jako důvod ke stažení uvedeny nebyly.
Ale nedivil bych se, kdyby za tím stažením byly i jiné motivy - to by tomu hrálo, aby nějací divní východoevropané vrtali do celosvětově doporučených denních dávek a zpochybňovali tak jedno z dogmat, které vyrábí pacienty. Navíc naznačovat, že by vlasová analýza mohla sloužit k nutriční diagnostice, je taky solidní prohřešek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2020 6:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Zaujal mě tento článek:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4046213/

Zjistili, že obyvatelstvo chorvatska sice mírně překračuje množství jódu v moči a tedy oficiálně obyvatelé nejsou na jód deficitní, ale fakticky analýza vlasů naznačuje, že mnozí deficitní jsou.

To our surprise, the observed IH median was 0.499 μg/g (0.482 and 0.508 μg/g for men and women respectively), and is below the current ANO CBM concentration standard of 0.65–9.00 and 0.65–8.00 μg/g for men and women respectively. That may suggest either an inadequately high standard, or an inadequate nutritional iodine intake, or both. We think that the observed discrepancy between our current (lower) estimates of adequate iodine nutritional status and those (higher) of ANO CBM standards stems, in part, from the mechanical implementation of a preconceived percentile grid upon the untransformed (log) iodine analytical data. Contrary to recently published data on how well supplied the Croatian population is with iodine (12), apparently more than half of the population has an unsatisfactory inadequate iodine status. This, however, requires further validation.


Bohužel článek museli stáhnout, protože stejné výsledky publikovali i jinde, jiné výhrady k obsahu jako důvod ke stažení uvedeny nebyly.
Ale nedivil bych se, kdyby za tím stažením byly i jiné motivy - to by tomu hrálo, aby nějací divní východoevropané vrtali do celosvětově doporučených denních dávek a zpochybňovali tak jedno z dogmat, které vyrábí pacienty. Navíc naznačovat, že by vlasová analýza mohla sloužit k nutriční diagnostice, je taky solidní prohřešek.

Tak to bych se také nedivil kdyby taková podstatná informace byla v rámci "ochrany správného názoru" označena jako dezinformace a cíleně odstraňována odborným dozorem nad působením dezinformací. Přeci nenecháme občany zamořovat nějakým divným názorem ještě by je to mohlo naučit přemýšlet a co pak s tím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2020 12:11 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Chtěl jsem se vás zeptat na štítnou žlázu a úbytek na váze. Pro konverzi hormonů jsou mimo jiné potřeba

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2020 6:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mojzo":3odb4iiy]Chtěl jsem se vás zeptat na štítnou žlázu a úbytek na váze. Pro konverzi hormonů jsou mimo jiné potřeba

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2020 6:51 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Možná část sacharidů zkusit nahradit tuky, to podpoří tvorbu žluče. Pokud je exkrement spíš světlý, tak to může svědčit o malé produkci žluče. Zkuste si spočítat kolik toho jódu berete celkově, protože ideální příjem bude o dost vyšší. Ne náhodou má protiradiační tableta cca 50 mg jódu a dospělý bere hned dvě tablety, protože jedině tak je zajištěno, že se zaručeně dosáhne přebytku.
https://www.mediexpert.cz/p/jodid-draselny-jod/

Mimochodem, 1 mg = 1000 mcg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2020 9:47 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Jarda píše:
Pokud jíte kaloricky dost a vytváříte tím zácpu pak asi i dost záleží zda klasickou-bobky a tvrdou stolici, nebo spastickou-většinou nevykaditelnou pastu. Předpokládám spíše tu spastickou tedy tam jde patrně o patogeny ve stolici asi namnožené z těch sacharidů. Na ty ve velké většině případů lze vyzkoušet obyčejný Endiaron z lékárny v dávkování 1-1-1 další den 2-2-2 a další 3-3-3 a takto klidně týden což většinou za tři až čtyři dny šmejdy vymlátí a kadění si sedne do normálu.

Díky za odpověď, tak nějk se to střídá, víc je to ale ta spastická - velký objem, který je prostě zaseknutý a pak se to třeba po 3-4 dnech uvolní a jde to všechno ven. Ten endiaron zkusím. Myslim, že tam bylo v letáku psáno, že se to má brát na lačno, v tomhle případě ale spíš dávat s jídlem, co myslíte?

Pefi: díky za odpověď. No co jsem se tak díval po internetu (hodně se to liší dle zdroje), tak bych mohl jen v těch řasách přijmout kolem 3000 mcg. Mám Dulse, Wakame, Kelp a Nori. Někdy si dám i chlorellu se spirulinou. Jím to většinou 3x denně k jídlu, hodně mi to chutná. Nevýhoda je ta cena, no.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2020 11:45 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
3000 mcg je dost, wakame mám v oblibě \":-)\"
Pokud jsi hrozně napjatý, zkus se zamyslet nad zinkem a hořčíkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát dub 17, 2020 7:21 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
pefi píše:
3000 mcg je dost, wakame mám v oblibě \":-)\"
Pokud jsi hrozně napjatý, zkus se zamyslet nad zinkem a hořčíkem.

Zinek dávám 25mg ráno víceméně každý den, maso včetně červeného jím taky a hořčík v doplňku dávám 400-600mg denně (malát a bisglycinát). "Papírově" bych měl mít všechno bez chyby, zle mi je ale pořád \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát dub 17, 2020 6:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Zinek dávám 25mg ráno víceméně každý den, maso včetně červeného jím taky a hořčík v doplňku dávám 400-600mg denně (malát a bisglycinát). "Papírově" bych měl mít všechno bez chyby, zle mi je ale pořád \":)\"

Hořčík se doporučuje dávat 10 mg na kilo váhy a den tedy doporučená denní dávka pro metrákového chlapa je 1000 mg, tedy celý gram hořčíku a i když nevím kolik vážíte, ale patrně dáváte málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát dub 17, 2020 9:49 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Navíc si člověk musí dávat pozor na to v jaké formě člověk hořčík přímá - některé formy mají hodně mizernou vstřebatelnost (například MgO), jiné dobře vstřebatelné formy zase obsahují hořčíku překvapivě málo. Třeba laktát hořčíku 500 mg obsahuje asi jen 50mg hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 866 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz