Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát led 22, 2010 1:29 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Z důvodu hromadících se zdravotních obtíží přecházím už pátý měsíc na zdravý životní styl. Píšu přecházím, protože v začátcích jsem dělala z neznalosti hodně chyb, důkladnou očistu jsem provedla až začátkem ledna, se sirnou patlaninou začínám nyní, na MMS se teprve chystám, apod. I tak se mi zdá, že pozoruji nezpochybnitelné výsledky. Cítím mnohem víc sil a mám bez zjevných důvodů stále dobrou náladu. Bledne mi kůže – pod lupou jsem zjistila, že mi mizí jemné tmavé skvrnky, kterými byla až dosud poseta, také jsem byla na kontrole u lékaře, který se chystal poslat mne na operaci s cystami na vaječnících, které zvětšovaly už několik let a nyní úplně zmizely samy od sebe…
V září jsem uprosila lékařku k vysazení léků na štítnou žlázu. Souhlasila s tím, že pokud nebudu mít po třech měsících bez léčby výsledky v normě, bude celoživotní léčba nezbytná. Žádné zhoršení stavu jsem nepozorovala, naopak. Nyní jsem podstoupila krevní testy a prý je nutné se k léčbě vrátit. Navrhla snížení dávky na polovinu a vyjmenovala mi plno vážných rizik, které mi hrozí, když se k léčbě nevrátím. Léčila jsem se před tím 3 roky a myslím si, že za pár měsíců se tělo nestihlo úplně opravit, ale maká na tom. Zvažuji k lékům se nevracet a vše si ověřit při dalších testech v září. Jak můžu nejlépe pomoci štítné žláze k správné funkci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát led 22, 2010 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Z důvodu hromadících se zdravotních obtíží přecházím už pátý měsíc na zdravý životní styl. Píšu přecházím, protože v začátcích jsem dělala z neznalosti hodně chyb, důkladnou očistu jsem provedla až začátkem ledna, se sirnou patlaninou začínám nyní, na MMS se teprve chystám, apod. I tak se mi zdá, že pozoruji nezpochybnitelné výsledky. Cítím mnohem víc sil a mám bez zjevných důvodů stále dobrou náladu. Bledne mi kůže – pod lupou jsem zjistila, že mi mizí jemné tmavé skvrnky, kterými byla až dosud poseta, také jsem byla na kontrole u lékaře, který se chystal poslat mne na operaci s cystami na vaječnících, které zvětšovaly už několik let a nyní úplně zmizely samy od sebe…
V září jsem uprosila lékařku k vysazení léků na štítnou žlázu. Souhlasila s tím, že pokud nebudu mít po třech měsících bez léčby výsledky v normě, bude celoživotní léčba nezbytná. Žádné zhoršení stavu jsem nepozorovala, naopak. Nyní jsem podstoupila krevní testy a prý je nutné se k léčbě vrátit. Navrhla snížení dávky na polovinu a vyjmenovala mi plno vážných rizik, které mi hrozí, když se k léčbě nevrátím. Léčila jsem se před tím 3 roky a myslím si, že za pár měsíců se tělo nestihlo úplně opravit, ale maká na tom. Zvažuji k lékům se nevracet a vše si ověřit při dalších testech v září. Jak můžu nejlépe pomoci štítné žláze k správné funkci?

Já vám vysazení léků radit nemohu, od toho máte svého lékaře, svůj občanský průkaz a svoji svéprávnost. Jak jste se sama přesvědčila, tělo má neskutečné regenerační schopnosti a opravit si umí prakticky vše, včetně takzvaně nevyléčitelných stavů, akorát musí dostat vše, co na to potřebuje. U štítné žlázy se dost často jedná o parazitární potíže a doporučil bych vám zaměřit se na očistu jater a následnou protiparazitární kůru. Vhodné je si i ověřit u nějakého zkušeného diagnostika na Oberonu, nebo Salvii, co vlastně ve svém těle hostím a pak se s tím snadněji bojuje. Vermoxem zlikvidujete parazity v trávicím systému, ale pokud jsou již v orgánech, tak potom jsou potřeba jiné medikamenty jako Zentel, Cesol, nebo Praziquantel, tak si o tom něco nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob led 23, 2010 11:55 am 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Děkuji za odpověď. Když se jednou pro nějakou cestu rozhodnu, nemám problém jít po ní sama.
Pro očistu jater mluví myslím i problémy se zvýšeným cukrem v krvi. Nikdy jsem nesplňovala žádný z rizikových faktorů pro vznik cukrovky ( obezita, nedostatek pohybu, vysoký cholesterol, ap.), přesto tento problém mám. Myslela jsem si, že tomu napomohly právě hormony, kterými se léčí štítná žláza a teď jsem si někde načetla, že by to mohly být játra.
Mohla bych poprosit o nějaké obecné poznatky k jaterní očistě? Hledám i sama, ale ráda bych to nalezené konfrontovala s Vašimi zkušenostmi. Na ty parazity se zaměřím, už mne na ně upozorňujete podruhé a dosud jsem s tím nic neudělala. Hodně témat zde zmiňuje kvasinku Candida, dá se obecně říci, že pokud nemám absolutně žádné chutě na sladké ( ani v přítomnosti ládadel), není to můj problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob led 23, 2010 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Děkuji za odpověď. Když se jednou pro nějakou cestu rozhodnu, nemám problém jít po ní sama.
Pro očistu jater mluví myslím i problémy se zvýšeným cukrem v krvi. Nikdy jsem nesplňovala žádný z rizikových faktorů pro vznik cukrovky ( obezita, nedostatek pohybu, vysoký cholesterol, ap.), přesto tento problém mám. Myslela jsem si, že tomu napomohly právě hormony, kterými se léčí štítná žláza a teď jsem si někde načetla, že by to mohly být játra.
Mohla bych poprosit o nějaké obecné poznatky k jaterní očistě? Hledám i sama, ale ráda bych to nalezené konfrontovala s Vašimi zkušenostmi. Na ty parazity se zaměřím, už mne na ně upozorňujete podruhé a dosud jsem s tím nic neudělala. Hodně témat zde zmiňuje kvasinku Candida, dá se obecně říci, že pokud nemám absolutně žádné chutě na sladké ( ani v přítomnosti ládadel), není to můj problém?

O jaterní očistě bude nynější číslo Recepty prima nápadů, které vyjde příští čtvrtek. Celé téma sem také časem umístím, ale zatím to dost nestíhám, tak nevím, kdy přesně. Tato parazitická kvasinka se dá docela dobře zlikvidovat domácím kefírem a nemusí nutně dostávat jen cukr. V mnoha případech jede na pečivo a ovoce, aniž by člověka nutila jíst přímo cukr i když je to poměrně běžné.
Ke zjištění zda trpíte kandidou můžete použít i jednoduchý domácí test:
Ráno po probuzení a předtím než cokoli uděláte, sesbírejte sliny ve vašich ústech a poté je vyplivněte do poháru s čistou vodou. Počkejte 30 minut a poté zkontrolujte vodu. Pokud ve vodě plavou vlákna ze slin a nebo klesla na dno poháru, případně je voda zakalená nebo se v ní vyskytují viditelné bílé flíčky, pak se může jednat o kandidu. Pokud kandidu nemáte slina bude plavat na vrchu a voda zůstane čirá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon led 25, 2010 1:31 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Jaký máte názor na jaterní očistu kůrou glauberova sůl - olivový olej - grepefuitová šťáva? Nechci sem dávat odkaz, předpokládám, že tu techniku znáte.
Oberon - dosud jsem neznala, ale odkazů je hodně. Nevím jak poznat dobrého diagnostika a nenaletět. Má s tím kdokoliv zde nějakou osobní zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon led 25, 2010 6:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Jaký máte názor na jaterní očistu kůrou glauberova sůl - olivový olej - grepefuitová šťáva? Nechci sem dávat odkaz, předpokládám, že tu techniku znáte.
Oberon - dosud jsem neznala, ale odkazů je hodně. Nevím jak poznat dobrého diagnostika a nenaletět. Má s tím kdokoliv zde nějakou osobní zkušenost?

Ten postup je celkem v pořádku, ale ta sůl je vhodnější Epsomská, celý návod nyní zveřejňuji v časopise Recepty prima nápadů a časem jej umístím i na stránky, ale nějak to nestíhám.
Znám jak slušného Oberonistu, tak špičkovou diagnostičku na Salvii, ale je to Brno a Uherský Brod. Pokud je to pro vás vhodné z pohledu regionu, tak mě zavolejte, já vám k tomu něco vysvětlím a dám spojení, protože takto je zveřejňovat rozhodně nemíním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2010 4:41 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Díky Vašemu odkazu v MMS jsem si na U pramene načetla vše dostupné k tématu breberek.
Udělala jsem z toho tento závěr: Jisté množství havěti v organismu je normální a neškodné, pokud je vyvážené Ph. V takovém prostředí je patologické množení toho humusu nemožné. Naopak v kyselém prostředí se navzdory přeléčení v krátké době namnoží v množství větším než původním. Soudím, že k léčbě má smysl přistoupit až po srovnání Ph. Taky se mi zdá, že první detoxikace se má provádět v smysluplném pořadí ( střeva, ledviny, játra, klouby...) a až po základní očistě nasadit silnější kalibr ( MMS, hubení parazitů...) Nevím, jestli je tato dedukce správná a budu vděčná za Váš názor. Hádám, že má-li to vše vést k úspěchu, musí se člověk naučit organismus poslouchat a to se mi zdá nemožné při použití všech metod naráz. V této souvislosti mám dotaz k měření Ph. Ze začátku mi hodnoty poskakovaly proti očekávané logice, což jste zde někomu vysvětloval čištěním organismu. V poslední době se ranní hodnota ustálila na 6 a večerní na 7. Mohu z toho usuzovat, že čištění ( nastartované změnou stravy) už neprobíhá a je čas přistoupit k razantnějšímu zásahu?
Brno i UH mám daleko a tak chci nejprve udělat vše co sama mohu, aby ta návštěva měla smysl. Potom si o kontakt do Brna zavolám, za nabídku velmi děkuji.
Epomská sůl je k dostání v lékárně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2010 8:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Díky Vašemu odkazu v MMS jsem si na U pramene načetla vše dostupné k tématu breberek.
Udělala jsem z toho tento závěr: Jisté množství havěti v organismu je normální a neškodné, pokud je vyvážené Ph. V takovém prostředí je patologické množení toho humusu nemožné. Naopak v kyselém prostředí se navzdory přeléčení v krátké době namnoží v množství větším než původním. Soudím, že k léčbě má smysl přistoupit až po srovnání Ph. Taky se mi zdá, že první detoxikace se má provádět v smysluplném pořadí ( střeva, ledviny, játra, klouby...) a až po základní očistě nasadit silnější kalibr ( MMS, hubení parazitů...) Nevím, jestli je tato dedukce správná a budu vděčná za Váš názor. Hádám, že má-li to vše vést k úspěchu, musí se člověk naučit organismus poslouchat a to se mi zdá nemožné při použití všech metod naráz. V této souvislosti mám dotaz k měření Ph. Ze začátku mi hodnoty poskakovaly proti očekávané logice, což jste zde někomu vysvětloval čištěním organismu. V poslední době se ranní hodnota ustálila na 6 a večerní na 7. Mohu z toho usuzovat, že čištění ( nastartované změnou stravy) už neprobíhá a je čas přistoupit k razantnějšímu zásahu?
Brno i UH mám daleko a tak chci nejprve udělat vše co sama mohu, aby ta návštěva měla smysl. Potom si o kontakt do Brna zavolám, za nabídku velmi děkuji.
Epomská sůl je k dostání v lékárně?

To vás opravím, není to nemožné, pouze méně pravděpodobné, na mnoho z nich totiž stačí delší stres a rozjedou se velice slušně. To je také omyl, parazité, pokud je již máte si sami svými výkaly kyselé prostředí v organizmu udržují a dokonce i ovlivňují vaše konání a rozhodování. Pořadí detoxikace máte správně a střeva jsou skutečně základ. Nemožné to není, ale chce to velmi silnou vůli a tu za vás neposoudím. Je potřeba docílit acidobazického pístu, uvědomte si, že tělo nějak musí dostávat kyseliny z buněk a mechanický píst zde nahrazuje osmóza, která přebytkem zásad vytlačí kyseliny z buněk. Přebytek zásad se zjistí náměrem pH slin, který má trochu jiné hodnoty než pH moče. Tyto dva parametry vlastně vyjadřují jak dobře, nebo šatně spalujeme a podle toho máme, nebo nemáme dostatek energie. Ta ranní hodnota dejme tomu, ale ta večerní je moc vysoká, nad hodnotou 7 pH se musí organizmus dostat denně zhruba mezi 14-16 hodinou, podle toho zda jste skřivan, nebo sova. Časem to také celé zveřejním, již to mám téměř napsané, ale nestíhám. Epsomská sůl je vlastně síran hořečnatý (MgSO4). Je však silně hygroskopický a po doplnění krystalové vody má formu heptahydrátu (MgSO4•7H2O - epsomská sůl, nebo hořká sůl) a v této podobě ho lékárníci znají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2010 2:17 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
K článku v Receptech mám dva dotazy:
1) Denně jím dávku sirné patlaniny, mám ji po dobu jaterní očisty vynechat? Pokud ano tak ČT-SO ( při páteční očistě) nebo stačí až od pátku? Dnes jsem ji snídala dříve než jsem to četla, ale v malém množství, tak jestli to musím o týden odložit?
2) Každý pátek se dostanu domů až krátce po devatenácté hod., je možné vše o hodinu posunout nebo je vhodnější nechat to na sobotu?
V Receptech vychází Vaše články pravidelně? Ptám se, abych věděla, má-li smysl pídit se po starších číslech, případně po kterých. Zajímaly by mne hlavně články, kde jsou informace nad rámec těchto stránek, ale to už si přeberu samozřejmě sama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2010 4:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
K článku v Receptech mám dva dotazy:
1) Denně jím dávku sirné patlaniny, mám ji po dobu jaterní očisty vynechat? Pokud ano tak ČT-SO ( při páteční očistě) nebo stačí až od pátku? Dnes jsem ji snídala dříve než jsem to četla, ale v malém množství, tak jestli to musím o týden odložit?
2) Každý pátek se dostanu domů až krátce po devatenácté hod., je možné vše o hodinu posunout nebo je vhodnější nechat to na sobotu?
V Receptech vychází Vaše články pravidelně? Ptám se, abych věděla, má-li smysl pídit se po starších číslech, případně po kterých. Zajímaly by mne hlavně články, kde jsou informace nad rámec těchto stránek, ale to už si přeberu samozřejmě sama.

Důležité je nastřádat co nejvíce žluči v játrech a to se vám podaří pouze při naprostém vynechání čehokoliv s tukem a mlékem. Doba vynechání alespoň jeden den před procedurou, ideálně i několik dní, třeba tři, tím více žluči se nastřádá a výsledek je lepší. Odkládat to kvůli tomu nemusíte, ale vyloučíte těch kamenů míň, což na první pokus je možná i lepší a alespoň si to osaháte.
Odsouvat to moc nejde, musíte začít vlastně už ráno a dodržovat harmonogram poměrně přesně, již od rána nejíst a pít jen jablečnou šťávu a vodu. Od 14 hodin pouze vodu a v 18 hodin první roztok soli, což by šlo teoreticky vypít i na cestě, ale počítejte s tím, že sůl je dost projímavá a mohou nastat komplikace. Většina lidí, ale po první várce soli na záchod nejde, opravdu pořádně zabere, až druhá dávka, čili by to takto šlo. Ostatní časy ale musí být přesně a hlavně ten olej maximálně v rozpětí 5 minut od ideálního času. V té době je totiž maximální vylučovací aktivita jater a pouze v této době má procedura požadovaný efekt.
Ano články vycházejí každý měsíc, již celý rok, některé rozebírají témata ze stránek a jiné konkrétní postupy, třeba u některých chorob. Vím, že do vyprodání zásob lze starší čísla objednat a oni vám je pošlou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 9:30 am 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Můžete, prosím, popsat jak to balení Epsomské soli vypadá (obal)? Naše lékárnice tvrdí, že to neexistuje, jela jsem pro ni do města a nechytla jsem se ve třech lékárnách. V té poslední jsem si při odchodu cestou ke dveřím ještě vyslechla odborný komentář: "Až někde napíšou, že je zdravé hovno, tak si ho všichni přiletí hned koupit. Kdyby se raději normálně najedla, koza jedna hubená!" Na další lékárnu jsem ztratila odvahu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 10:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Můžete, prosím, popsat jak to balení Epsomské soli vypadá (obal)? Naše lékárnice tvrdí, že to neexistuje, jela jsem pro ni do města a nechytla jsem se ve třech lékárnách. V té poslední jsem si při odchodu cestou ke dveřím ještě vyslechla odborný komentář: "Až někde napíšou, že je zdravé hovno, tak si ho všichni přiletí hned koupit. Kdyby se raději normálně najedla, koza jedna hubená!" Na další lékárnu jsem ztratila odvahu...

Víte kretenizmus a nadřazená arogance, je vlastní většině lékařů a lékárníků, ona ta nadřazenost bílého pláště vyvolává dojem božství a že v něm je navlečené většinou hovado, to jste právě poznala. Epsomská sůl nemá žádné balení, je to prostě vážená sypaná sůl, jiným názvem síran hořečnatý. Je silně hygroskopický, po doplnění krystalové vody má formu heptahydrátu MgSO4•7H2O - epsomská sůl, nebo hořká sůl. Je to velmi levné a vyvařit se na tom nedá, proto to ti kreténi neprodávají, ale musíte na tom trvat, ať vám to objednají, nebo si to objednat přes internet..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 10:00 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Dobrý den,
mám autoimunitní zánět štítné žlázy, pravděpodobně z vyčerpání a stresu v těžkém životním období. Zatím se připravuju na radikální změnu jídelníčku. Beru euthyrox, ale i přesto jsem často unavená. Pomáhá mi akorát pohyb, hlavně běhání. Ale dělám správně, když jdu proti svému tělu a i přes únavu se nutím k pohybu? Nebo bych měla spíš odpočívat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 2:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Dobrý den,
mám autoimunitní zánět štítné žlázy, pravděpodobně z vyčerpání a stresu v těžkém životním období. Zatím se připravuju na radikální změnu jídelníčku. Beru euthyrox, ale i přesto jsem často unavená. Pomáhá mi akorát pohyb, hlavně běhání. Ale dělám správně, když jdu proti svému tělu a i přes únavu se nutím k pohybu? Nebo bych měla spíš odpočívat?

To já takto nedokážu zodpovědět, na to potřebuji znát pár údajů, které mi dokáží říci jak si v daném momentě stojíte. Jako první je, zda jde o hypfunkci, či o hyperfunkci a podle toho se pak dá bavit o nějakém postupu, nicméně pokud se již užívá syntetický hormon, tak návraty jsou docela obtížné a vyžadují celkem velké úsilí. Počítejte také s tím, že dost často to není pouze o stravě, ale i o parazitech, kteří mohou toto onemocnění vyvolávat. Pohyb dostává do těla kyslík a není tedy divu, že to pomáhá, to likviduje kyseliny a nesnáší ho ani paraziti. Obecně vzato je kyslíková terapie velice účinný postup a dá se doporučit, až na pár výjimek skoro vždy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2010 11:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
To já takto nedokážu zodpovědět, na to potřebuji znát pár údajů, které mi dokáží říci jak si v daném momentě stojíte. Jako první je, zda jde o hypfunkci, či o hyperfunkci a podle toho se pak dá bavit o nějakém postupu, nicméně pokud se již užívá syntetický hormon, tak návraty jsou docela obtížné a vyžadují celkem velké úsilí. Počítejte také s tím, že dost často to není pouze o stravě, ale i o parazitech, kteří mohou toto onemocnění vyvolávat. Pohyb dostává do těla kyslík a není tedy divu, že to pomáhá, to likviduje kyseliny a nesnáší ho ani paraziti. Obecně vzato je kyslíková terapie velice účinný postup a dá se doporučit, až na pár výjimek skoro vždy.

Díky za odpověď.
Mám spíš sníženou funkci, ale hlavně mi to pořád lítá. Pár dní jsem bez energii, pak to překonám a jdu nahoru.
Uvažuju správně, že nejdřív bych měla udělat pořádnou očistu střev a jater a teprve pak se pustit do těch parazitů?
Má ten syntetický hormon výrazné vedlejší účinky?
Doktoři samozřejmě tvrdí, že ho budu užívat celý život. S tím se smířit nehodlám, ale počítám s tím, že to bude trvat třeba 1-2 roky, než ho nebudu potřebovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz