Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř lis 04, 2015 10:15 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
goldhelen píše:
Omega 3 jsou pufa???
No jím je v tobolkách tak asi je to špatně???Poradí někdo?

Není to špatně, omega 3 jsou velice důležité a při zánětu působí jako lék. PUFA do 15 gramů denně neškodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř lis 04, 2015 11:06 pm 
Offline

Registrován: pát dub 11, 2014 9:58 pm
Příspěvky: 14
Aha díky musim se podívat kolik dohromady to bude jim za den 4 tobolky.. Jinak nevíte jak dostat pryč ten autoimunitní zánět???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv lis 05, 2015 7:09 pm 
Offline

Registrován: pát črc 24, 2015 6:14 pm
Příspěvky: 30
goldhelen píše:
Aha díky musim se podívat kolik dohromady to bude jim za den 4 tobolky.. Jinak nevíte jak dostat pryč ten autoimunitní zánět???

Proti autoimunitnímu zánětu pomůže dárcovská urinoterapie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát lis 06, 2015 8:45 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Ates píše:
goldhelen píše:
Omega 3 jsou pufa???
No jím je v tobolkách tak asi je to špatně???Poradí někdo?
Není to špatně, omega 3 jsou velice důležité a při zánětu působí jako lék. PUFA do 15 gramů denně neškodí.

Tak teď jsem z toho jelen.Doporučovalo se zde na hypof. ŠŽ + autoim.zánět vynechat všechny omega 3 a jíst jen
kokos.olej/tuk, máslo, max. trošku oliv.oleje. Již delší dobu nejím žádné lněné semínka ani lněný olej, rybí tuk, ryby,chia ,
žádné ořechy.... = omega 3 a teď čtu, že omega 3 působí na zánět jako lék.Jak se tedy věci mají?
Mimo jiné se mi začali objevovat záněty močového měchýře a na těchto stránkách se píše také, přidat omega 3.
Proč vůbec omega 3 by mělo škodit štítné, když působí proti zánětu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát lis 06, 2015 10:34 pm 
Offline

Registrován: pát dub 11, 2014 9:58 pm
Příspěvky: 14
Urinoterapii jsem podstoupila 4 x zatím zánět nezmizel..ale lepší to je...ale potřebuji ,aby zánět zcela zmizel a štítka lépe vyráběla hormony bez léků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv lis 12, 2015 10:37 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 12, 2015 9:09 pm
Příspěvky: 2
Všechny srdečně zdravím, početla jsem zde vše o štítné žláze, ale mám po přečtení snad víc otázek, než dřív. Mám cca pět let potíže s hypofunkcí štítné žlázy, stále se mi to pohybuje hladina TSH v rozmezí 6 až 8mlU/I, loni jsem měla touto dobou něco okolo 11, ale kleslo to po užívání chlorelly, spiruliny a kelpu na tu mou "normu". Aktuální hodnoty z 21. října jsou u TSH: * 7,262 mIU/l a FT4: 13,45 pmol/l. Nepociťuji moc příznaků hypofunkce (jen je mi někdy zima, mám nepravidelnou menstruaci, necítím se vždy plná energie, dřív hodně suchá kůže, po vyřazení ropných krémů jsem na tom lépe). Příčinou bude pravděpodobně to, že jsem byla léčena silnými chemoterapiemi a ozařováním (právě i v okolí štítné žlázy) mezi 14 až 17 lety. Dnes je mi 22 let a potýkám se "pouze" s následky léčby, jedním z následků je i ona štítná žláza. Zatím se mi, co se následků týče, podařilo srovnat do normálu činnost srdce (doktorka si myslela, že budu muset na jakousi operaci, víc nevím, nechtěla jsem o tom nic slyšet), to je sice velký úspěch, ale potřebuji se posunout dál, je na řadě štítná žláza. Léky na štítnou žlázu odmítám, avšak nyní to už lékařka nevydržela a předepsala mi Euthyrox, koncem ledna jdu na kontrolní odběr krve. Byla jsem tak zaskočená, že jsem ani neprotestovala a recept si vzala. Měly jsme dohodu, že mi nebude předepisovat léky, pokud se to výrazně nezhorší. A výrazné zhoršení nenastalo. Léky si rozhodně nevyzvednu. Štítná žláza na ultazvuku měla vždy normální velikost, ale opakovaně mě tam posílá.

Mám za sebou očisty žaludku, střev i jater. Teď na podzim mám za sebou jednu jaterní očistu a chci do konce roku stihnout ještě dvě jaterní očisty, vždy se po nich cítím o něco lépe. Očisty mi ale hormony samy pravděpodobně nesrovnají. Nově jsem zařadila do jídelníčku kokosový olej denně (cca 2-3 vrchovaté pol. lžíce), dvě tabletky řasy kelp a dva ořechy para. Má průměrná denní teplota v ústech pod jazykem mi vyšla v první den měření 36,4°C a druhý den 36,5°C. Denně se snažím jíst minimálně z 50% syrovou stravu, obvykle je to ale víc.

Jím téměř vše, střídají se u mě období veganská, vgetariánská i omnivorská (ale to mám maso maximálně jednou týdně a co nejvyšší kvality), záleží, na co se právě cítím. Vyhýbám se lepku (jen jednou do měsíce upeču kváskový chléb a obyvkle sním tu voňavou, křupavou patku, chutná mi), bílému cukru, snažím se o dělenou stravu. Nic nepřeháním. Ájurvéda doporučuje spíše vařenou stravu, ale já miluji tepelně upravená jídla v kombinaci se syrovou zeleninou/ovocem, nebo alespoň salátem před jídlem, prý se to nemá kombinovat, tak jsem se odnaučila zakusovat ke guláši syrovou mrkev a jím ji před gulášem. Zde na fóru také upřednostňujete syrovou stravu (nebo alespoň tedy ty části, které jsem zde četla já). Sympatizuji s ájurvédou i zastánci syrové stravy, když to beru ze svého úhlu pohledu, potřebuji asi obojí.

V současné době mám nejvíc nejasností v tom, že bych já, jako osoba s hypofunkcí št. žlázy měla zařadit do jídelníčku více masa, kávu a další potraviny, jak jsem se zde dočetla. To jsem ale považovala za méně vhodné. Prý mají lidé s hypofunkcí sklony k nadváze - já mám 60kg/172cm, ale pokud začnu jíst víc masa, kávu, sladké atp, nevím, zda bych nezačala rychle přibírat, když na to nejsem zvyklá, to by mi ani moc nepomohlo, zvlášť po psychické stránce, kdybych se třeba nakonec nevešla do sukně.
O víkendu si nechám ustřihnout vlasy, abych je mohla odeslat na analýzu, tak pak budu snad vědět víc co jíst a co doplňovat. Jen si nevím rady s tím, co mám podniknout do té doby, než obdržím výsledky. Stačí ten kokosvý olej, kelp a para ořechy? Taky několikrát týdně po ránu cvičím 30min pilates, uvažuji nad tím, že zařadím i cvičení hormonální jógy, dřív jsem se věnovala józe pravidelně, ale po pilates se cítím silnější a baví mě to i víc. Budu ráda, když mi někdo zkušenější poradí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2015 10:47 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 25, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 16
Citace:
Všechny srdečně zdravím, početla jsem zde vše o štítné žláze, ale mám po přečtení snad víc otázek, než dřív. Mám cca pět let potíže s hypofunkcí štítné žlázy, stále se mi to pohybuje hladina TSH v rozmezí 6 až 8mlU/I, loni jsem měla touto dobou něco okolo 11, ale kleslo to po užívání chlorelly, spiruliny a kelpu na tu mou "normu". Aktuální hodnoty z 21. října jsou u TSH: * 7,262 mIU/l a FT4: 13,45 pmol/l. Nepociťuji moc příznaků hypofunkce (jen je mi někdy zima, mám nepravidelnou menstruaci, necítím se vždy plná energie, dřív hodně suchá kůže, po vyřazení ropných krémů jsem na tom lépe).

Napíšu co mě pomáhá na dlouhodobou hypofunkci a zánět štítnice, třeba se ti bude něco z toho hodit.
Kalorický příjem, pravidelná strava založená na bílkovinách a tucích (maso, hutné polévky, zelenina, olivovy, kokosovy olej). Ráno vydatná snídaně. Nehladovět. Vyrazeni vsech prozanetlivych tuku a potravin, smazene atd.)
Pravidelné cvičení - zahřívá mě. Infrasauna obcas. Spánek - důležité jít spát co nejdříve a min 9-10hodin. Omezování stresu. Dopravat si v jidle, spanku, delat dobre veci pro sebe.
Z doplnku stravy - silny b-komplex, kelp, cecko.

Co mi nevyhovuje je syrova strava a veskere stimulanty i kdyz se nekde uvadi ze na stitnou jsou dobre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2015 2:57 pm 
Offline

Registrován: pát dub 11, 2014 9:58 pm
Příspěvky: 14
Jurri
Děkujeme za odpověď..
Já jsem právě na nízkosacharodové dietě, kde jím tuky-máslo ,kokosový olej a olivový olej, maso,zeleninu,vejce..autoimunitní zánět jěště mam,asi budu muset začít cvičit jiná cesta nebude..
Tobě tedy úplně zmizel a jsi bez léků??MĚ OD TÉ DOBY CO BERU HORMONY PADAJÍ VLASY...jsem na nízké dávce 12,5 euthyrox a abych mohla vysadit musí zánět zmizet úplně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2015 8:22 pm 
Offline

Registrován: pát dub 11, 2014 9:58 pm
Příspěvky: 14
Zdravím,tak moje výsledky nedopadly moc dobře..
Anti TPO 144.... V létě po dovolené u moře jsem měla 103, TSH bez prášků mam 4,260 což není ok,prášky neberu týden také to ještě může vylítnout..co s tím zánětem???Nějak nic nepomáhá,možná ještě víc upravit stravu..asi jsem jedla pufa omega 3..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2015 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
goldhelen píše:
Moc díky,vzala jsem si acylpyrin a hned ten zánět v krku ustoupil,mohu teda brát aspirin dlouhodobě???

Tak určitě, toho se bát nemusíte. Jak vám píše člen Ates, srdcaři ho berou stále a nic se neděje, pouze pomáhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2015 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
goldhelen píše:
Omega 3 jsou pufa???
No jím je v tobolkách tak asi je to špatně???Poradí někdo?

Tak jistě to jsou PUFA a mezní množství na kterém problém ještě nevzniká je do 10% z celkové dávky denního příjmu tuků, ale já bych to stlačil co to půjde, klidně i pod 5%, ale to již budete muset používat asi pouze kokosák i na másle to bude nad 5%.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2015 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
goldhelen píše:
Aha díky musim se podívat kolik dohromady to bude jim za den 4 tobolky.. Jinak nevíte jak dostat pryč ten autoimunitní zánět???

PUFA jsou skoro ve všem jak omega 6, tak omega 3 a jakékoliv větší množství ve stravě, tedy nad 10 % z celkových tuků pak tělo musí spálit na energii, což by se normálně nedělo a tím vzniká zánět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2015 10:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
fotof píše:
Tak teď jsem z toho jelen.Doporučovalo se zde na hypof. ŠŽ + autoim.zánět vynechat všechny omega 3 a jíst jen
kokos.olej/tuk, máslo, max. trošku oliv.oleje. Již delší dobu nejím žádné lněné semínka ani lněný olej, rybí tuk, ryby,chia ,
žádné ořechy.... = omega 3 a teď čtu, že omega 3 působí na zánět jako lék.Jak se tedy věci mají?
Mimo jiné se mi začali objevovat záněty močového měchýře a na těchto stránkách se píše také, přidat omega 3.
Proč vůbec omega 3 by mělo škodit štítné, když působí proti zánětu.

Proti zánětu působí pouze v malých dávkách, konkrétně pod 10% z celkových spotřebovaných tuků denně. Jinak je tělo pálí na energii, což by se normálně nedělo a vzniklé zplodiny vyvolávají zánět. Prakticky by to znamenalo jíst třeba kokosák a dodat trochu rybáče, nebo lněného oleje, což dělala Dr.Budwig - oleolox, to by pak pochopitelně fungovalo, ale odhadnout se to nedá, dávky si musí člověk sledovat na nutriční kalkulačce, protože i dávka dva g může ten poměr zásadně změnit. Musíte si uvědomit, že i kokosák má PUFA 1,8 %, máslo obsahuje PUFA cca 3% a oliváč ten má dokonce nad 10%, konkrétně 10,5 %, tedy již nic víc dodávat nejde. Další jsou ve stravě a jsou skoro ve všem, tedy od oka to určitě nezkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2015 11:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jiskra píše:
Všechny srdečně zdravím, početla jsem zde vše o štítné žláze, ale mám po přečtení snad víc otázek, než dřív. Mám cca pět let potíže s hypofunkcí štítné žlázy, stále se mi to pohybuje hladina TSH v rozmezí 6 až 8mlU/I, loni jsem měla touto dobou něco okolo 11, ale kleslo to po užívání chlorelly, spiruliny a kelpu na tu mou "normu". Aktuální hodnoty z 21. října jsou u TSH: * 7,262 mIU/l a FT4: 13,45 pmol/l. Nepociťuji moc příznaků hypofunkce (jen je mi někdy zima, mám nepravidelnou menstruaci, necítím se vždy plná energie, dřív hodně suchá kůže, po vyřazení ropných krémů jsem na tom lépe). Příčinou bude pravděpodobně to, že jsem byla léčena silnými chemoterapiemi a ozařováním (právě i v okolí štítné žlázy) mezi 14 až 17 lety. Dnes je mi 22 let a potýkám se "pouze" s následky léčby, jedním z následků je i ona štítná žláza. Zatím se mi, co se následků týče, podařilo srovnat do normálu činnost srdce (doktorka si myslela, že budu muset na jakousi operaci, víc nevím, nechtěla jsem o tom nic slyšet), to je sice velký úspěch, ale potřebuji se posunout dál, je na řadě štítná žláza. Léky na štítnou žlázu odmítám, avšak nyní to už lékařka nevydržela a předepsala mi Euthyrox, koncem ledna jdu na kontrolní odběr krve. Byla jsem tak zaskočená, že jsem ani neprotestovala a recept si vzala. Měly jsme dohodu, že mi nebude předepisovat léky, pokud se to výrazně nezhorší. A výrazné zhoršení nenastalo. Léky si rozhodně nevyzvednu. Štítná žláza na ultazvuku měla vždy normální velikost, ale opakovaně mě tam posílá.

Mám za sebou očisty žaludku, střev i jater. Teď na podzim mám za sebou jednu jaterní očistu a chci do konce roku stihnout ještě dvě jaterní očisty, vždy se po nich cítím o něco lépe. Očisty mi ale hormony samy pravděpodobně nesrovnají. Nově jsem zařadila do jídelníčku kokosový olej denně (cca 2-3 vrchovaté pol. lžíce), dvě tabletky řasy kelp a dva ořechy para. Má průměrná denní teplota v ústech pod jazykem mi vyšla v první den měření 36,4°C a druhý den 36,5°C. Denně se snažím jíst minimálně z 50% syrovou stravu, obvykle je to ale víc.

Jím téměř vše, střídají se u mě období veganská, vgetariánská i omnivorská (ale to mám maso maximálně jednou týdně a co nejvyšší kvality), záleží, na co se právě cítím. Vyhýbám se lepku (jen jednou do měsíce upeču kváskový chléb a obyvkle sním tu voňavou, křupavou patku, chutná mi), bílému cukru, snažím se o dělenou stravu. Nic nepřeháním. Ájurvéda doporučuje spíše vařenou stravu, ale já miluji tepelně upravená jídla v kombinaci se syrovou zeleninou/ovocem, nebo alespoň salátem před jídlem, prý se to nemá kombinovat, tak jsem se odnaučila zakusovat ke guláši syrovou mrkev a jím ji před gulášem. Zde na fóru také upřednostňujete syrovou stravu (nebo alespoň tedy ty části, které jsem zde četla já). Sympatizuji s ájurvédou i zastánci syrové stravy, když to beru ze svého úhlu pohledu, potřebuji asi obojí.

V současné době mám nejvíc nejasností v tom, že bych já, jako osoba s hypofunkcí št. žlázy měla zařadit do jídelníčku více masa, kávu a další potraviny, jak jsem se zde dočetla. To jsem ale považovala za méně vhodné. Prý mají lidé s hypofunkcí sklony k nadváze - já mám 60kg/172cm, ale pokud začnu jíst víc masa, kávu, sladké atp, nevím, zda bych nezačala rychle přibírat, když na to nejsem zvyklá, to by mi ani moc nepomohlo, zvlášť po psychické stránce, kdybych se třeba nakonec nevešla do sukně.
O víkendu si nechám ustřihnout vlasy, abych je mohla odeslat na analýzu, tak pak budu snad vědět víc co jíst a co doplňovat. Jen si nevím rady s tím, co mám podniknout do té doby, než obdržím výsledky. Stačí ten kokosvý olej, kelp a para ořechy? Taky několikrát týdně po ránu cvičím 30min pilates, uvažuji nad tím, že zařadím i cvičení hormonální jógy, dřív jsem se věnovala józe pravidelně, ale po pilates se cítím silnější a baví mě to i víc. Budu ráda, když mi někdo zkušenější poradí.

Tak už to že přemýšlíte, že naberete nějaké to kilo je blbě, prostě prvně za jakoukoliv cenu štítnou zrychlím i kdybych měl nabrat 20 kg a jak pojede, tak to zase spálí a vrátím se do normálu. Ideální je jíst minimálně 100-500 kcal nad svůj bazální metabolizmus, což nutí štítnou trochu přidat a takto se dá spravit. Spravit ji na nízké stravě je skoro nesmysl, nebo já takového člověka neznám. Musíte ji stále vnímat jako kotel v domě, málo topíte, tak to nehoří a pouze doutná, vše se zanáší a po nějaké době i zničí. Naopak pořádně kotel rozpálit znamená že bordel vyhoří a jede jako nový a se štítnou je to stejné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2015 11:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
goldhelen píše:
Zdravím,tak moje výsledky nedopadly moc dobře..
Anti TPO 144.... V létě po dovolené u moře jsem měla 103, TSH bez prášků mam 4,260 což není ok,prášky neberu týden také to ještě může vylítnout..co s tím zánětem???Nějak nic nepomáhá,možná ještě víc upravit stravu..asi jsem jedla pufa omega 3..

Tak jistě, vyšší PUFA stále provokují zánět, to se ho pak těžko zbavíte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz