Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:01 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob kvě 07, 2016 8:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Dobrý den,

Můžete mi někdo logicky vysvětlit, proč se při Hypertyreóze, nedoporučuje slunění a parní lázně.

Děkuji

Tak v podstatě jde o přetopený kotel, tedy je logické ho spíše chladit než dále ohřívat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hypo štítné žlázy
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2016 3:08 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, můžete mi prosím poradit?
Moje výsledky na endokrinologii nyní v červnu 2016:
TSH - 5,781
fT4 - 13,28
ant TPO nad 1300 !!
ant Tg - 195
Letrox 50 mi byl zvýšen na 1 tbl / denně
Od prosince 2015 jsem užívala Letrox 50 - 0,5 tbl / den
Nedostala jsem od lékařky žádná doporučení ohledně úpravy stravy, doplňků,...
Ráda bych si sama pomohla a postupně Letrox vysadila.
Ale nevím, jak snížit PUFA ve stravě?
Pročítám všechny vaše diskuze, zatím jsem omezila lepek ve stravě, a začala kokosový olej, kávu mám ráda, tak 2 šálky denně, piju dle doporučení cca 30 min po jídle.
Můžete mi prosím někdo poradit, jak s těmi tuky a dál se stravou?
Děkuji mnohokrát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hypo štítné žlázy
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2016 6:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Hannyyy píše:
Dobrý den, můžete mi prosím poradit?
Moje výsledky na endokrinologii nyní v červnu 2016:
TSH - 5,781
fT4 - 13,28
ant TPO nad 1300 !!
ant Tg - 195
Letrox 50 mi byl zvýšen na 1 tbl / denně
Od prosince 2015 jsem užívala Letrox 50 - 0,5 tbl / den
Nedostala jsem od lékařky žádná doporučení ohledně úpravy stravy, doplňků,...
Ráda bych si sama pomohla a postupně Letrox vysadila.
Ale nevím, jak snížit PUFA ve stravě?
Pročítám všechny vaše diskuze, zatím jsem omezila lepek ve stravě, a začala kokosový olej, kávu mám ráda, tak 2 šálky denně, piju dle doporučení cca 30 min po jídle.
Můžete mi prosím někdo poradit, jak s těmi tuky a dál se stravou?
Děkuji mnohokrát.

To bez počítání na nutriční kalkulačce cronometer.com dohromady asi nedáte. PUFA by mělo být ve stravě maximálně 10% z celkových přijatých tuků a omega 3:omega 6 by měl být nejhorší poměr 1:5. Vzhledem k tomu že jíte různé potraviny které obsahují různé soubory omega mastných kyselin, není možné to spočítat bez této pomůcky. Není to sice jediné nutné opatření ke zlepšení, ale jde o opatření zásadní. Pokud na tom bude něco nejasného, klidně mě zavolejte a vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2016 10:21 am 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 2
Děkuji mockrát za vaši odpověď.. Podívám se na to, a pokud bych potřebovala, ozvu se. Hanka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř črc 27, 2016 7:24 pm 
Offline

Registrován: stř črc 27, 2016 7:11 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
potřebuji zvýšit hladinu jódu, jak u sebe, tak i u dětí. Vím, že se dá udělat různě.
Lugolův roztok ale dětem nevnutím, tak jsem hledala jiné možnosti.
Zkoušela jsem u sebe KELP (čistou řasu), ale nějak se nemohu dopracovat potřebného výsledku. Kolik by bylo potřeba ho brát denně?
Na těchto stránkách jsem našla informaci o dýňovém oleji. Ale když jsem hledala další informace, tak podle nich v dýňovém oleji jód běžně není. Je asi pouze v tom drahém, kam je dodáván uměle.
Jediný olej, který obsahuje více jódu již z lisování, je pravděpodobně olej z vlašských ořechů. Ale nenašla jsem kolik jódu v něm přibližně je.
Olej by pro nás byl na doplňování jódu ideální, protože se dá přidat do salátů.
Má někdo vyzkoušené, jak doplnit rychle jód jinak než Lugolovým roztokem?

Děkuji
Z.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon srp 08, 2016 1:38 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 25, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 16
Záleží kolik jste toho Kelpu brala a jakou značku.
Některé tablety jsou poměrně slabé např. Swanson cca 200mg kelpu. Ḱelp od Nature Way má například v 1 tabletě 600mg což už by mohlo při dlouhodobém používání pomoci.
Četl jsem, že se dá s kelpem vystoupat až na 2000mg denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon srp 08, 2016 6:30 pm 
Offline

Registrován: stř črc 27, 2016 7:11 pm
Příspěvky: 4
Užívám čistý KELP - váženou řasu. Mám ji nadrcenou v kapslích. Beru si cca 5 g a výsledek nikde. Lugolův roztok mi na zápěstí dlouho nevydrží. Tak by mě zajímalo, zda si někdo užíváním KELPu doplnil jód a pokud ano, jak dlouho a kolik ho bral.
Když jsem hledala další informace, našla jsem, že existuje "Nascent iodine", který by měl být velmi účinný. Nemáte s ním někdo zkušenost?
Z.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon srp 08, 2016 7:29 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Mám zkušenosti jen s Lugolem, ale jedině transdermálně - uvažovala jste o této metodě? Když aplikujete např. před spaním na místo na těle, které není přes den viditelné, je to velmi pohodlný způsob doplnění jódu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned srp 28, 2016 11:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zuzkaP píše:
Dobrý den,
potřebuji zvýšit hladinu jódu, jak u sebe, tak i u dětí. Vím, že se dá udělat různě.
Lugolův roztok ale dětem nevnutím, tak jsem hledala jiné možnosti.
Zkoušela jsem u sebe KELP (čistou řasu), ale nějak se nemohu dopracovat potřebného výsledku. Kolik by bylo potřeba ho brát denně?
Na těchto stránkách jsem našla informaci o dýňovém oleji. Ale když jsem hledala další informace, tak podle nich v dýňovém oleji jód běžně není. Je asi pouze v tom drahém, kam je dodáván uměle.
Jediný olej, který obsahuje více jódu již z lisování, je pravděpodobně olej z vlašských ořechů. Ale nenašla jsem kolik jódu v něm přibližně je.
Olej by pro nás byl na doplňování jódu ideální, protože se dá přidat do salátů.
Má někdo vyzkoušené, jak doplnit rychle jód jinak než Lugolovým roztokem?

Děkuji
Z.

Jak víte že potřebujete zvednout hladinu jódu?. Není to třeba tak že potřebujete pouze zrychlit štítnou žlázu a možná by to šlo i bez jódu. Jinak lugol jde mazat jak vám správně píše členka Gamina a to je vůbec nejlepší postup, hlavně u dětí, protože se dá těžko předávkovat a chuť není třeba řešit. Řasy jsou dobrý zdroj, ale musí se brát pravidelně a dlouhodobě, to je běh na dlouhou trať. Navíc není možno garantovat konkrétní obsah jódu, protože se do určité míry mění i stárnutím řasy, tedy prostě je jíst stále. Uvedené oleje, no nevím, mají zase jiné negativní vlastnosti a do větších dávek bych se nehrnul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2016 9:15 am 
Offline

Registrován: stř črc 27, 2016 7:11 pm
Příspěvky: 4
Na nízké množství jódu usuzuji podle reakce Lugolu na kůži. Skvrna vydrží cca 3 -4 hodiny.
Mohu se optat, jak zrychlit činnost štítné žlázy? Jak se pozná, že je pomalá?

děkuji
Zuzka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2016 4:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zuzkaP píše:
Na nízké množství jódu usuzuji podle reakce Lugolu na kůži. Skvrna vydrží cca 3 -4 hodiny.
Mohu se optat, jak zrychlit činnost štítné žlázy? Jak se pozná, že je pomalá?

děkuji
Zuzka

Na hlavních stránkách v publikovaných tématech jsou o tom články zde http://www.zdravi-az.cz/doc/2015/R8-7-6 ... %C3%AD.pdf a zde http://www.zdravi-az.cz/doc/2015/R9-Jes ... _zlaza.pdf , tak si je projděte. Ne vždy se lze orientovat dle skvrny, ale i ta bývá docela spolehlivá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv lis 17, 2016 10:00 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Chtěla bych se zeptat, jak dalece lze spoléhat na hodnoty teplot měřených pod jazykem. Již delší dobu se snažím rozběhat štítku, přitom jsem postupně snižovala dávky euthyroxu a již měsíc neberu žádný. Vzhledem k nesouhlasu endikronologa i všeobecného lékaře, nemám kontrolu hormonů z krve a na kontrolu jdu až v březnu. Na subjektivní pocity také nemohu dát neboť se sama starám o těžce postiženou dceru a tak únava na denním pořádku. Právě také kvůli dceři nemám možnost objíždět a shánět někoho, kdo by mi odebral krev, abych si jako samoplátce mohla ty testy nechat udělat. To je problém, když vám lékaři odmítají pomoci. Jinak teplota po ránu než vstanu 36,6, pak se postupně zvedá a po prvním jídle již 37 až 37,2, odpoledne většinou 37,5 až 37,8, ještě v 21 hod. bývá přes 37.
Tak snad to je v pořádku, jestli ne, tak holt uvidím až v březnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob lis 19, 2016 8:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Dagmara píše:
Chtěla bych se zeptat, jak dalece lze spoléhat na hodnoty teplot měřených pod jazykem. Již delší dobu se snažím rozběhat štítku, přitom jsem postupně snižovala dávky euthyroxu a již měsíc neberu žádný. Vzhledem k nesouhlasu endikronologa i všeobecného lékaře, nemám kontrolu hormonů z krve a na kontrolu jdu až v březnu. Na subjektivní pocity také nemohu dát neboť se sama starám o těžce postiženou dceru a tak únava na denním pořádku. Právě také kvůli dceři nemám možnost objíždět a shánět někoho, kdo by mi odebral krev, abych si jako samoplátce mohla ty testy nechat udělat. To je problém, když vám lékaři odmítají pomoci. Jinak teplota po ránu než vstanu 36,6, pak se postupně zvedá a po prvním jídle již 37 až 37,2, odpoledne většinou 37,5 až 37,8, ještě v 21 hod. bývá přes 37.
Tak snad to je v pořádku, jestli ne, tak holt uvidím až v březnu.

Tak uvedené bazální teploty jsou v pořádku a podle všeho by měla štítná relativně normálně i fungovat. Člověk by měl být celkově prohřátý a relativně klidný, defekace pravidelná a tělesná váha by se měla stabilizovat na normální váze z cca 18 let. S lékaři je v této oblasti trochu problém, oni mají svoji pravdu a přes to nejede vlak, proto zde stále radím testovat si to musí člověk sám, nejde o nic extra drahého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2017 3:08 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2017 1:28 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, jsem tu nováček a stojím před rozhodnutím odstranění štítné žlázy z důvodu zvýšené činnosti.
Docházím na kontroly přes tři roky a beru denně jednu tabletu Thyrozol 10mg.
V pátek 6.1. jdu na odběr krve a ve středu 11.1. na konzultaci, kde mě doktorka bude nutit na operaci, s kterou jsem se už nějak smířil, z důvodu velké únavy, změn nálad, negativní psychiky, bolesti kloubů, špatného zažívání, zhoršené paměti, zhoršení zraku, a prý vidinou lepšího života.
Hodně prosím o doporučení, jestli je nějaké řešení, počáteční kůra, prostě něco, co by oddálilo operaci a přesvědčilo.....
Jsem velký laik, alternativní léčbu nikdy neužívající pesimista.
Děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2017 3:26 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Mirerk píše:
Dobrý den, jsem tu nováček a stojím před rozhodnutím odstranění štítné žlázy z důvodu zvýšené činnosti.
Docházím na kontroly přes tři roky a beru denně jednu tabletu Thyrozol 10mg.
V pátek 6.1. jdu na odběr krve a ve středu 11.1. na konzultaci, kde mě doktorka bude nutit na operaci, s kterou jsem se už nějak smířil, z důvodu velké únavy, změn nálad, negativní psychiky, bolesti kloubů, špatného zažívání, zhoršené paměti, zhoršení zraku, a prý vidinou lepšího života.
Hodně prosím o doporučení, jestli je nějaké řešení, počáteční kůra, prostě něco, co by oddálilo operaci a přesvědčilo.....
Jsem velký laik, alternativní léčbu nikdy neužívající pesimista.
Děkuji za rady.

Když si ji necháte odstranit, budete mrzák do konce života(ten bude krátký a hnusný, až vám začne odcházet vše co má štítná na starost).Nezbývá vám nic jiného než si nastudovat tohle vlákno, rad je tady spousta a úspěšně vyléčených taky, času máte dost doktorku pošlete někam.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz