Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:09 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Trojklaný nerv - Nervus trigeminus
PříspěvekNapsal: stř dub 26, 2017 11:13 am 
Offline

Registrován: stř dub 26, 2017 11:02 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, dovolte mi vás oslovit s dotazem, zdali zde na stránkách není někdo, kdo se v minulosti zabýval nebo má zkušenosti s problémy, které jsou spjaté s bolestí trojklaného nervu? Pokusím se vám níže nastínit, co se mě trápí a budu vám za každou radu velice vděčná, protože si již nevím rady a bolest mě zcela ochromuje. \":(\"

Bolesti od zubů, dásní a vnitřní strany tváře trvají již 10 let, přibližně od roku 2006 a od té doby mi bylo umrtveno několik zubů. Jedná se o neuralgii trigeminu 2. a 3. větve plus atypická neuralgie se silnými impulzy, záškuby a stálou bolestivou tenzí na levé straně obličeje, hlavy a ucha. 

V roce 2013 vytržena již umrtvená stolička na opačné straně, než teď bolí. Stolička při jídle praskla a pod vytrženou stoličkou byl velký zánět. Po této extrakci jsou bolesti stálé a čím dál větší. V naději, že se jedná o bolesti od rostoucího moudráku, byl zub vytržen v prosinci roku 2015. Bolesti se však stupňují a velmi mi komplikují život, jelikož jsou bolesti stálé, mám problémy se spaním, studiem, prací a v neposlední řadě s jídlem. 

Příčina problému s trojklanným nervem zřejmě budou zuby, resp.první kanálky byly provedeny v postarší ordinaci na malém městě, kde se používala jiná technika, než nyní běžné. Na magnetické rezonanci nebyl potvrzen nález cévy ležící na trojklanném nervu nebo u jeho kořenu, tím pádem nelze operovat ani léčit jinak, než antiepileptiky a prášky proti bolesti, které mají v 90% tak devastující vedlejší účinky, že nelze fungovat ani s medikamenty avšak ani s bolestmi, které mám bez nich. Jsem si jistá, že zůstal někde nevyléčený zánět. Zde stránkách jsem se dnes dočetla, že mi může pomoc černý bez, takže jsem si obratem objednala toto, ale za každou radu budu moc ráda a určitě jí vyzkoušim, protože jsem již bezradná. : http://www.parfemy-premier.cz/ekomedica ... ml?obj=1.0

Předem vám moc děkuji za jakoukoliv radu, či pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trojklaný nerv - Nervus trigeminus
PříspěvekNapsal: pát čer 16, 2017 1:48 pm 
Offline

Registrován: sob črc 06, 2013 12:04 am
Příspěvky: 13
Ahoj. Měl jsem a ještě mám problémy s TN.
Tvoří se ti tam váčky? Jsem také po resekci několika zubů, cysty v čelistní dutině ale některé problémy přetrvávají. I včetně fantomové bolesti zubu který tam již není.
Předně musím zdůraznit roli psychiky, emocí. U mě je výrazná a pomalu se s tím učím pracovat.

Za druhé řeknu jednu spojitost, které nebudete přisuzovat význam, ale může to být cesta.
Při zánětu tenkého střeva dochází k demineralizaci některých minerálů a jedním z příznaků je vysoká kazivost zubů. Dochází také k deficitům vitamínů skupiny B a dalších a to vede k problémům s CNS a k neuralgiím. Jedním z druhotných příznaků zánětů střev mohou být oční problémy i s okohybným svalstvem.

Pokud máte jakékoli diskonforty v oblasti zažívání, věnujte tomu pozornost. Pokud by tato spojitost byla, není lehká suplementace dokud především tenké střevo nefunguje jak má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trojklaný nerv - Nervus trigeminus
PříspěvekNapsal: pát čer 16, 2017 1:59 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
O tématu toho moc nevím, ale včera večer jsem narazila na informaci, že na neuralgii působí skoro zázračně účinně obklady ze zelných listů. Tady je jeden z možných návodů: http://m.zeny.iprima.cz/zdravi/neobycej ... cejne-zeli

Ten článek, který jsem původně četla, byl anglicky a zmiňoval přímo konkrétní případ vyléčení u pána, který měl nesnesitelné bolesti v oblasti čelisti a skoro na to umřel, protože nemohl pořádně jíst a pít. Udělalo to na mě takový dojem, že jsem si dnes ráno koupila hlávku zelí a budu to testovat. Není to náročné ani drahé, takže myslím, že to stojí za zkoušku i ve Vašem případě. V některých návodech k obkladům jsem našla i doporučení na celý obklad přiložit ještě ohřívací lahev nebo nahřívací polštářek, jiné návody zmiňují nutnost použít bio zelí (ideálně červené), takže kdyby to nefungovalo, vyzkoušela bych na Vašem místě tu bio kvalitu - postřiky rostlin blokují tvorbu mnohých z léčivých látek, protože rostliny nemají důvod si je vytvářet k ochraně proti škůdcům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trojklaný nerv - Nervus trigeminus
PříspěvekNapsal: sob črc 01, 2017 10:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sanynka píše:
Dobrý den, dovolte mi vás oslovit s dotazem, zdali zde na stránkách není někdo, kdo se v minulosti zabýval nebo má zkušenosti s problémy, které jsou spjaté s bolestí trojklaného nervu? Pokusím se vám níže nastínit, co se mě trápí a budu vám za každou radu velice vděčná, protože si již nevím rady a bolest mě zcela ochromuje. \":(\"

Bolesti od zubů, dásní a vnitřní strany tváře trvají již 10 let, přibližně od roku 2006 a od té doby mi bylo umrtveno několik zubů. Jedná se o neuralgii trigeminu 2. a 3. větve plus atypická neuralgie se silnými impulzy, záškuby a stálou bolestivou tenzí na levé straně obličeje, hlavy a ucha. 

V roce 2013 vytržena již umrtvená stolička na opačné straně, než teď bolí. Stolička při jídle praskla a pod vytrženou stoličkou byl velký zánět. Po této extrakci jsou bolesti stálé a čím dál větší. V naději, že se jedná o bolesti od rostoucího moudráku, byl zub vytržen v prosinci roku 2015. Bolesti se však stupňují a velmi mi komplikují život, jelikož jsou bolesti stálé, mám problémy se spaním, studiem, prací a v neposlední řadě s jídlem. 

Příčina problému s trojklanným nervem zřejmě budou zuby, resp.první kanálky byly provedeny v postarší ordinaci na malém městě, kde se používala jiná technika, než nyní běžné. Na magnetické rezonanci nebyl potvrzen nález cévy ležící na trojklanném nervu nebo u jeho kořenu, tím pádem nelze operovat ani léčit jinak, než antiepileptiky a prášky proti bolesti, které mají v 90% tak devastující vedlejší účinky, že nelze fungovat ani s medikamenty avšak ani s bolestmi, které mám bez nich. Jsem si jistá, že zůstal někde nevyléčený zánět. Zde stránkách jsem se dnes dočetla, že mi může pomoc černý bez, takže jsem si obratem objednala toto, ale za každou radu budu moc ráda a určitě jí vyzkoušim, protože jsem již bezradná. : http://www.parfemy-premier.cz/ekomedica ... ml?obj=1.0

Předem vám moc děkuji za jakoukoliv radu, či pomoc.

Tak nějaké rady se vám dostalo a jenom doplním k již uvedenému. Osobně vidím rozumné upravit stravu a životní režim tak aby se maximálně blokovalo vznikání a udržování zánětů v celém těle, tedy vyloženě protizánětlivá strava a mnoho pohybu, hlavně chůze více jak hodinu denně. Mimo to bych začal pravidelně užívat nějaké pryskyřice, konkrétně propolis, konopí, nebo prostě žvýkat pryskyřici smrku, borovice, nebo z jiných stromů. Daleko nejlepší výsledky bude mít asi žvýkání pravého kadidla (sacra) což mám odzkoušeno. Sám žvýkám skoro stále a má to na stav ústní dutiny extrémně dobré účinky. Pokud budete chtít podrobnější rady, klidně zavolejte vysvětlím co je třeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trojklaný nerv - Nervus trigeminus
PříspěvekNapsal: pon črc 03, 2017 8:19 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
[quote="Sanynka":3pk4o7le]Dobrý den, dovolte mi ...... Předem vám moc děkuji za jakoukoliv radu, či pomoc.[/quote:3pk4o7le]
jedna zkušenost také na ::

Naposledy upravil fox dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz