Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2020 2:51 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Hustý. Dobre sis daval. Ja jel kulturisticky. Silovky nekdy taky. Bojovy sport 1x tydne. Do toho nocni. Nekde ur ite delam chybu. S nikym sem se nikdy neradil ohledne regenerace. A kalorii tak 2500 na den. 1.5 az 2 g bilkovin. 180 cm 85 kg. Na zradle pridat sem nikdy nezkousel, protoze 1) cim vetsi zatez tim mensi mam potrebu jist a za 2) nechci zbytecne tloustnout. Naopak kdyz dlouho necvicim tak jako by to telo dohanelo - to mam hlad jak blazen. Docela by me zajimalo jaky zmeny v tele probyhaji a cim to je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2020 8:41 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
bodhisutfa píše:
Hustý. Dobre sis daval. Ja jel kulturisticky. Silovky nekdy taky. Bojovy sport 1x tydne. Do toho nocni. Nekde ur ite delam chybu. S nikym sem se nikdy neradil ohledne regenerace. A kalorii tak 2500 na den. 1.5 az 2 g bilkovin. 180 cm 85 kg. Na zradle pridat sem nikdy nezkousel, protoze 1) cim vetsi zatez tim mensi mam potrebu jist a za 2) nechci zbytecne tloustnout. Naopak kdyz dlouho necvicim tak jako by to telo dohanelo - to mam hlad jak blazen. Docela by me zajimalo jaky zmeny v tele probyhaji a cim to je.

Já to tak mám taky. To je jasný kortizol ti potlačí hlad. Ale 2500 při té zátěži co máš určitě bude málo. Musíš víc jíst nebo ubrat na aktivitách nebo se podle mého názoru dojebeš, jak já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2020 9:06 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Pri 90 kg mi jako udrzovacka vyslo 2600 kcal. Na 85 kg je to asi 2300 kcal. Min je hubnuti. Nabirani svalu asi 2900 kcal. Nevim, prijde mi ze kdyz bych jedl vic tak se akorat zbytecne vyzeru. Tezko rict jak moc ty vypocty sedi.... a jak jsi se dojebal? Co mas za problemy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: sob dub 04, 2020 3:44 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Napis mi to az budes mit cas prisim. Po dlouhy dobe nekdo kdo vypada ze tomu tozumi. A pokud budes mit cas muzes se i rozepsat. Co ti bylo, jak se to projevovalo a jak jsi se z toho dostaval. Dik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: pon dub 06, 2020 9:38 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
No jak jsem psal srdecni palpitace, střílení adrenalinu, lehká ale stala únava kromě rána. Nech si udělat testy kortizolu a všeho dalšího co jde od Jardy. Nesmíš střílet s léčbou naslepo. No a další příznaky co jsem měl bylo hubnutí. Zhubnul jsem asi 20 kilo za rok. Další bylo točení hlavy atd. Od té doby co jsem dodržoval co mi poradil Jarda, tak zůstala jen ta únava a občas ty palpitace. Jo a co je ještě důležitý tak hodně lidí rika že jim pomáhá že víc solí, ale to mě všechny příznaky brutálně zhoršovalo. Takže má léčba nízkého kortizolu je adrenal cortex ,pregnenolon, DHEA, b komplex, různý další vitamíny a minerály. Ale první musíš přesně diagnostikovat ten problem a to jinak neuděláš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: úte dub 07, 2020 6:39 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
já sem jenom hodně unavenej. i v bezným životě. a někdy večer nemůžu usnout, nebo se v noci budím. pokud ten den cvičím. takže ani nevím zda jde o zvýšený nebo už právě netvořící se kortizol. těžko říct. a nevím jak to vytestovat. a ty pregnelonony a dhea, to jsi koupil kde?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: úte dub 07, 2020 7:18 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
bodhisutfa píše:
Hustý. Dobre sis daval. Ja jel kulturisticky. Silovky nekdy taky. Bojovy sport 1x tydne. Do toho nocni. Nekde ur ite delam chybu. S nikym sem se nikdy neradil ohledne regenerace. A kalorii tak 2500 na den. 1.5 az 2 g bilkovin. 180 cm 85 kg. Na zradle pridat sem nikdy nezkousel, protoze 1) cim vetsi zatez tim mensi mam potrebu jist a za 2) nechci zbytecne tloustnout. Naopak kdyz dlouho necvicim tak jako by to telo dohanelo - to mam hlad jak blazen. Docela by me zajimalo jaky zmeny v tele probyhaji a cim to je.

Bílkoviny v množství 1,5 ž 2 g na kio váhy je blbost. Bez steroidů tohle skoro nikdo nestráví. Naturálnímu cvičenci stačí 1 až 1,2 gramů bohatě!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: úte dub 07, 2020 7:57 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
bodhisutfa píše:
já sem jenom hodně unavenej. i v bezným životě. a někdy večer nemůžu usnout, nebo se v noci budím. pokud ten den cvičím. takže ani nevím zda jde o zvýšený nebo už právě netvořící se kortizol. těžko říct. a nevím jak to vytestovat. a ty pregnelonony a dhea, to jsi koupil kde?

Vždyť ti to píšu kup si to od Jardu na jeho shopu pro zdraví az. A o těm hormonech moc nepremyslej když nemáš nic potvrzené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: úte dub 07, 2020 8:07 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
¨celá regenerace je záležitost hormonů, takže o nich premyslim. premýšlím i o dodávání externího tst, abych pravdu řekl. asi bych se cítil líp. a hlavně, nevím jak to vytestovat. na rozboru hormonu sem byl ted nedávno. vše v normě, testosteron na hodnotě 22. volný mi nezměřili, doktorka ani nevedela co to je. takže asi tak \":-)\" napiš mi postup prosím, aspon rámcově. díky ti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: stř dub 08, 2020 7:07 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
bodhisutfa píše:
¨celá regenerace je záležitost hormonů, takže o nich premyslim. premýšlím i o dodávání externího tst, abych pravdu řekl. asi bych se cítil líp. a hlavně, nevím jak to vytestovat. na rozboru hormonu sem byl ted nedávno. vše v normě, testosteron na hodnotě 22. volný mi nezměřili, doktorka ani nevedela co to je. takže asi tak \":-)\" napiš mi postup prosím, aspon rámcově. díky ti.

Ty si ze mě děláš srandu že? \":D\" udělej si testy na eshopu to nejsou testy z krve ale ze slin, což je mnohem přesnější a víc vypovídající. 22 je sice norma ale dle dřívějších hodnot bys byl dřív kastrát. Ty normy se čím dál víc snižují. Já mám testosteron 30 což je nadnorma, ale dřív by to byl průměr. Ty hormony, co po mě chceš postup se dávkují právě na základě té diagnozy ze slin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: sob dub 11, 2020 4:38 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Dobrá. A mohl bys mi říct jak bys teda při současných znalostech cvičil, aby ses nedojebal? Jak často, s jakým objemem a intenzitou? Jak často jednotlivý svaly? Klidně i příklad treninku. Zajíma mě to. A tady na fóru tomu lidi až tolik nerozumí. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2021 5:20 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
https://www.youtube.com/watch?v=TQVXer2u6UA
zajímavé video, asi jedno z nejlepších o tématu. a pan kondáš navíc evidentně zná pana jardu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2021 7:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Derealizácia a depersonalizácia sú prejavy schizofrénie alebo psychospirituálnej krízy. Pozrite si dokument V. Poltikoviča.
https://www.youtube.com/watch?v=6GusStbU8hc

Minule som počúval podcast o kortizole a tam viacerí potvrdili to, čo som predpokladal: krátkodobé zvýšenie kortizolu (sauna, šport, posilovanie) nevyčerpáva nadľadviny - vyčerpáva ich dlhodobé zvýšenie kortizolu (stres, oxidácia, zápaly, alergie, insenzitivity ap).

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2021 5:08 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Kondáš o tom mluví zajímavě, evidentně ho to zajímá do hloubky. Zajimavě mluví taky o tom že za ten stres těla může nedostatek kysliku. Docela by mě zajímalo zda je nedostatek kyslíku taky způsoben stresem, nebo zda je první nedostatek kysliku a z toho pramení stres těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘETRÉNOVÁNÍ A KORTIZOL
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2021 10:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
V momente, keď spomenul, že žlč čistí aj žalúdok, vypol som ho. Poznám aj lepšie zdroje informácií.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz