Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2016 7:12 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Pote co sem skoncíl v nemocnici s infekcí v ekzému se sebou potřebuju něco udělat. léčba doktorů nic moc, antibiotika, kortikoidy, ekzem ustupuje. Jak při tom dietovat? ?? Jak správně poskládat scd dietu proti zánětu? Už sem ji jednou zkoušel, ale s nevalnym úspěchem, přičemž moji stravu tvořili banány, jablka, kureci maso a sem tam zelenina. nic moc. Rad bych aby mi někdo poradil NA JAKÝCH POTRAVINACH POSTAVIT USPESNOU SCD DIETU. Maso, zelenina, vajíčka? Co luštěniny, pokud ano tak jake? A jake tuky? Olivac, kokosak, pupalka? Staci? Uvítám jakoukoliv radu ktera mi proti zánětu a ekzému pomůže bojovat. Díky. ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2016 7:31 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jez prostě hodně jednoduše, žádné sacharidy (vůbec), velmi málo mléčného (jen kysané), olej olivový co nejlepší, maso co nejlepší a málo, hafo zeleniny, ovoce ne. Luštěniny ne. Listí, zelené listí, všeho druhu.
Pokud ti to nechutná, jez, co chceš, ale s dobrou myslí. A málo ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2016 7:46 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
bodhisutfa píše:
Pote co sem skoncíl v nemocnici s infekcí v ekzému se sebou potřebuju něco udělat. léčba doktorů nic moc, antibiotika, kortikoidy, ekzem ustupuje. Jak při tom dietovat? ?? Jak správně poskládat scd dietu proti zánětu? Už sem ji jednou zkoušel, ale s nevalnym úspěchem, přičemž moji stravu tvořili banány, jablka, kureci maso a sem tam zelenina. nic moc. Rad bych aby mi někdo poradil NA JAKÝCH POTRAVINACH POSTAVIT USPESNOU SCD DIETU. Maso, zelenina, vajíčka? Co luštěniny, pokud ano tak jake? A jake tuky? Olivac, kokosak, pupalka? Staci? Uvítám jakoukoliv radu ktera mi proti zánětu a ekzému pomůže bojovat. Díky. ..

Vycházím z GAPS a z toho co mám nastudováno o tom, proč vypadá tak, jak vypadá (protože můj přístup byl 'Nééé, proč nemůžu ze začátku jíst ani vajíčka nebo máslo!?') GAPS vychází z SCD a dodává omezenější a účelnější pravidla, takže se často stane, že funguje tam, kde SCD nestačí.

Pokud Vám to už jednou nefungovalo, co nejvíc věcí kupujte v bio kvalitě, ať se nezatěžujete pesticidy. U někoho to může udělat hodně velký rozdíl.

Teď k dietě. Měl byste jíst co nejvíc funkčních potravin - lehce stravitelné, nedráždivé pro Vaše útroby a vysoce výživné. To v postatě znamená vynechat ovoce, alespoň ze začátku. Taky vynechat syrovou zeleninu s výjimkou kvašené zeleniny. Jezte hodně, opravdu hodně vývarů, polévek, čím víc živočišných tuků v tom bude tím líp. Masa střídejte - kuřecí, kachní, hovězí, jehněčí. Jezte i chrupavky a kůže - dají se rozmixovat s trochou vařeného masa a máte z toho paštiku. Orgány jsou skvělé. Pokud zvládáte mléčné výrobky, přidejte kozí kefír. Kokosový olej je taky prima. Jako sladidlo je na GAPS povolený med - ale málo \":-)\" . Z čajů mátový, heřmánkový, zázvorový, později se to může rozšířit.

Zkuste na tom chvíli zůstat a pak přidejte syrové žloutky, syrové máslo pokud seženete, oliváč, avokádo, a zeleninovou šťávu. Po čase můžete přidat ořechová másla a vařené ovoce, syrovou zeleninu, syrové ovoce (raději loupané).

Luštěniny jsou hodně pokročilé jídlo, ty tak na minimálně půl roku vynechte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2016 8:28 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Díky za rady. nevím zda zvládnu vynechat všechny sacharidy, snad ano... základ stravy chci postavit na mase, zelenině, zdravých tucích. . Kdyby komu nějak šli navíc luštěniny jako je čočka, fazole, tak by to bylo super. ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2016 8:36 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Zajimave také je, že ekzem se mi vždycky zhoršil po citrusech, možná lehce i po jablkách. pochopitelne jej zhoršuje i cukr, sladké nápoje, což už nedávám. Všude pisou ze nejhorší pro kuzi jsou bile jedy, zejména pšenice a celkove lepek. Já si ale nikdy nevšiml potíží po poziti pečiva - zadne nadýmání, zadne zhoršení stavu, nic...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2016 9:15 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Takže chleba můžeš - hurá. Neřešit.
S těmi luštěninami - jsou velmi, velmi chutné, a lákavé .... ale velmi těžko stravitelné. Je to zbytečná zátěž ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2016 9:24 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Když me něco nadyma tak je to třeba ryze s masem. Těstoviny s masem. Ale třeba rohlík nebo chleba s čímkoliv nedělali nikdy potíže. I stolice po nich bývala vždycky v pohodě. což noc nechápu, když je to nebo by melo byt, v podstatě to nejhorší pro zdraví, pro jatra, pro pleť. .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2016 10:13 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Však to nemusíš chápat, rozumět tomu, mít to nějak analyzované .... Nejez maso s rýží či těstovinami, jez maso s chlebem.
Nic není tak, jak by to mělo či nemělo být, je to jen tak, jak to je.
Buď rád, že to víš ... jak to je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2016 11:58 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Obiloviny bych přece jen radši vynechal. p. Zajicek to pise všude, kde se ho ptaj na ekzemy: vynechte jakkoliv obiloviny. Asi na tom něco bude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2016 9:44 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Můj plán na to jak se ekzému zbavit je: znovu vyčistit střeva a pak se pustit do jater. co dva týdny ocista olejem. Vynechání bílých jedu, takže už nikdy cukr, nikdy bpšenice, maximálně zitny celozrnný chleba, a to ještě jen občas když nebude zbytí. Mléko nepiju. a strava vystavena na mase, vajickach, zdravých tucích, zelenině. sem tam brambor, nebo ten zitnej chleba, na něj slanina, vajíčka, máslo. To by dohromady nějaký výsledek udělat mohlo, co se tyče ozdravení těla a pokožky, co?? Ne?? \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2016 9:56 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Zkus obětovat i vejce, myslím, že je na nic nepotřebuješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2016 10:22 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Vajíčka mi nepřijdou zas nějak špatný. ... a co sem Zapoměl napsat, možná tam sem tam přijdou nějaký luštěniny pro změnu. . Čočka, fazole...uvidím. Mezi jedy nepatří tak snad nebudou dělat zle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2016 1:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="bodhisutfa":22zrkeoa]Můj plán na to jak se ekzému zbavit je: znovu vyčistit střeva a pak se pustit do jater. co dva týdny ocista olejem. Vynechání bílých jedu, takže už nikdy cukr, nikdy bpšenice, maximálně zitny celozrnný chleba, a to ještě jen občas když nebude zbytí. Mléko nepiju. a strava vystavena na mase, vajickach, zdravých tucích, zelenině. sem tam brambor, nebo ten zitnej chleba, na něj slanina, vajíčka, máslo. To by dohromady nějaký výsledek udělat mohlo, co se tyče ozdravení těla a pokožky, co?? Ne?? \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2016 3:59 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
bodhisutfa píše:
Vajíčka mi nepřijdou zas nějak špatný. ... a co sem Zapoměl napsat, možná tam sem tam přijdou nějaký luštěniny pro změnu. . Čočka, fazole...uvidím. Mezi jedy nepatří tak snad nebudou dělat zle.

Vejce nejsou nijak cennou potravinou, dovnitř jídla (jako nějaká přísada) nepatří vůbec, samotná jsou výborně stravitelná max. syrová. To jsou lahodná .... ale ne každému sedí. Vařená či smažená jsou již celkem nanic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o zkomentovani diety, diky
PříspěvekNapsal: stř zář 28, 2016 11:27 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Pane zajíček, Já chápu že cronometer. Co je určite fantasticka věc, ale přece jen: neříkejte mi, že pokud ze stravy vyradim všechen lepek, slazene nápoje a cukr, kofein, mléko, a navíc vyčistím střeva a

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz