Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zánět nehtového lůžka
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2016 8:59 am 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 11:01 am
Příspěvky: 50
Bydliště: Břeclavsko
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s léčbou zánětu nehtového lůžka. Už je to několik dnů, co se mi objevil zánět nehtového lůžka u palce levé ruky. Dával jsem si na to černou mast a hnis jsem na druhý den vytlačil, ale po dvou dnech se mi to opět vrátilo, tak zkouším namočenou krupici v mléku, ale efekt zatím žádný. Neznáte na to něco? Děkuji Sawe


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět nehtového lůžka
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2016 11:12 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
MMS mi myslím fungovalo dobře, v kombinaci s DMSO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět nehtového lůžka
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2016 11:34 am 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 11:01 am
Příspěvky: 50
Bydliště: Břeclavsko
a nějaké babské rady?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět nehtového lůžka
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2016 12:39 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Babské rady mi bohužel nikdy na nic nefungovaly \":-)\" Možná pokud hledáte něco nenáročnějšího / levnějšího na obstarání, tak zkuste jodovou desinfekci. Jód byl v minulosti velmi oblíbený na infekce, než ho vytlačily moderní patentovatelné přípravky.

Jo, a nejsem si jistá, jestli je dobrý nápad vytláčet hnis. Podle mě to může zavléct infekci hlouběji do tkáně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět nehtového lůžka
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2016 5:50 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
sawe píše:
a nějaké babské rady?

Zkuste si na to prikladat rozmixovanou papayu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět nehtového lůžka
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2016 8:26 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
Moja mamka si vyliečila zápal nechtového lôžka obkladmi z dusenej cibule podľa pátera Ferdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět nehtového lůžka
PříspěvekNapsal: sob kvě 07, 2016 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sawe píše:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s léčbou zánětu nehtového lůžka. Už je to několik dnů, co se mi objevil zánět nehtového lůžka u palce levé ruky. Dával jsem si na to černou mast a hnis jsem na druhý den vytlačil, ale po dvou dnech se mi to opět vrátilo, tak zkouším namočenou krupici v mléku, ale efekt zatím žádný. Neznáte na to něco? Děkuji Sawe

Na infekty tohoto druhu se dříve používalo koupání v horkém mýdlovém roztoku z jádrového mýdla s jelenem, ale zda se dá ještě koupit netuším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět nehtového lůžka
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2016 10:41 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Včera jsem si všimla, že mám zánět nehtového lůžka. Máčela jsem to každých 8 hodin ve směsi CDS2 a DMSO. Pokaždé jsem vymáčkla hnis, ale při každém pokusu méně. Dnes přes den jsem na to dávala už jen lavyl auricum a asi dobrý \":)\" Nehet vypadá úplně normálně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět nehtového lůžka
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2016 6:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Gamina píše:
Včera jsem si všimla, že mám zánět nehtového lůžka. Máčela jsem to každých 8 hodin ve směsi CDS2 a DMSO. Pokaždé jsem vymáčkla hnis, ale při každém pokusu méně. Dnes přes den jsem na to dávala už jen lavyl auricum a asi dobrý \":)\" Nehet vypadá úplně normálně.

Gratuluji, to se vám povedlo pořešit v excelentně krátkém čase, zajímavá zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět nehtového lůžka
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2016 6:58 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Jarda píše:
Gratuluji, to se vám povedlo pořešit v excelentně krátkém čase, zajímavá zkušenost.

Pak jsem to ještě trochu sledovala - přiložením nad ret jsem zjistila, že prostředníček kde jsem měla zánět je teplejší, než ostatní prsty, takže imunitní systém asi ještě něco likvidoval. Proto jsem 3. den udělala ještě jednu DMSO + CDS2 koupel, i když už nebyly jiné příznaky než ta trochu zvýšená teplota prstu. Ta nadále pokračuje i teď, takže tam 1x denně kapu směs tea tree oil + levandulového oleje. Teplotní rozdíl se ale snižuje, už skoro není poznat \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět nehtového lůžka
PříspěvekNapsal: ned srp 28, 2016 11:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Gamina píše:
Pak jsem to ještě trochu sledovala - přiložením nad ret jsem zjistila, že prostředníček kde jsem měla zánět je teplejší, než ostatní prsty, takže imunitní systém asi ještě něco likvidoval. Proto jsem 3. den udělala ještě jednu DMSO + CDS2 koupel, i když už nebyly jiné příznaky než ta trochu zvýšená teplota prstu. Ta nadále pokračuje i teď, takže tam 1x denně kapu směs tea tree oil + levandulového oleje. Teplotní rozdíl se ale snižuje, už skoro není poznat \":-)\"

Super, jednoduché a evidentně účinné řešení.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz