Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: JIN a JANG
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 10:49 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Co byste mi doporučil na doplnění JINu v ledvinách a játrech? Našel jsem kustovnici čínskou - máte ještě další tip? Játra holt nejsou ještě v cajku - jsou citlivá na tlak, když zkusím zatlačit pod žebra - jsou bolestivá. Máte tip jak postupovat - jak dát játra v co nejkratším čase do pořádku? Ostropestřec mohu jak před jídlem, tak po jídle?Má to rozdílný účinek? Pomůže mi podávání Ostropestřce vícekrát denně - co nejvíc..?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIN a JANG
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 11:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Co byste mi doporučil na doplnění JINu v ledvinách a játrech? Našel jsem kustovnici čínskou - máte ještě další tip? Játra holt nejsou ještě v cajku - jsou citlivá na tlak, když zkusím zatlačit pod žebra - jsou bolestivá. Máte tip jak postupovat - jak dát játra v co nejkratším čase do pořádku? Ostropestřec mohu jak před jídlem, tak po jídle?Má to rozdílný účinek? Pomůže mi podávání Ostropestřce vícekrát denně - co nejvíc..?

Jin je prakticky většina šťáv, já bych nasadil konkrétně šťávu z červené řepy a omezil tuky. Ostropestřec pouze před jídlem a větší dávky se mi jako vhodné moc nezdají, tady zkušenosti nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIN a JANG
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 11:58 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
omezením tuků myslíte i oříšky, semena? nebo vyloženě tučná jídla z restaurací?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIN a JANG
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2009 9:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
omezením tuků myslíte i oříšky, semena? nebo vyloženě tučná jídla z restaurací?

Především čisté tuky a hlavně ty s vysokým obsahem omega 6 mastných kyselin. Pro vyzkoušení je vhodné pár dní nepoužívat žádné čisté tuky a maximálně omezit, či případně zcela vynechat i ořechy a mastná semena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIN a JANG
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2009 11:54 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
tak to vypadá, že omezení tuků je vhodné, ale rád bych dodal tělu omega 3 sirnou patlanicí... Radějí opatrně nebo víc a pak zase pauzu? Nebo nějak ulehčit dodávkou cibule nebo ostropestřec před sirnou patlanicí či co ještě podniknout?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIN a JANG
PříspěvekNapsal: čtv lis 26, 2009 7:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
tak to vypadá, že omezení tuků je vhodné, ale rád bych dodal tělu omega 3 sirnou patlanicí... Radějí opatrně nebo víc a pak zase pauzu? Nebo nějak ulehčit dodávkou cibule nebo ostropestřec před sirnou patlanicí či co ještě podniknout?

To vyzkoušet můžete, ale nepřehánět, hlavně vynechat omega 6 mastné kyseliny. Ostropestřec berte před každým jídlem a cibuli do jídla dle snášenlivosti, pokud to nebude nijak vadit, tak cca 5 dkg denně případně i více. Vhodnější je červená, nebo žlutá, ta bílá zase tak moc těch účinných látek nemá, ale v nouzi je dobrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JIN a JANG
PříspěvekNapsal: čtv lis 26, 2009 9:00 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jasný, včera jsem si dal k večeři smažený vajčka, abych nahnal kyselost a hodil jsem tam syrový česnek a syrovou cibuli.... To bylo ostrý! \":-D\" Ale myslím, že pro organismus skvělý \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz