Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: sob kvě 02, 2015 4:29 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 02, 2015 12:15 pm
Příspěvky: 9
zabudnite na tieto pojmy ako alergická rinitida, vazomotoricka ryma a podobne sracky ktore doktori strasne dolezito a honosne pomenuju, len aby budili dojem, ze vedia co je ich pricinou a urcite to vedia liecit. Kortikoidy OK, ale len na par tyzdnov, maximalne mesiacov, kym to clovek vylieci prirodnou cestou. Inak je to paradne navykove. Co urcite pomaha, je spravit si komplet ocistu tela popisovanu aj na tychto strankach, zmenit stravu na co najjednoduchsiu, rovnako popisovanu na tychto strankach, zistit na ake alergeny, potraviny ma vase telo intoleranciu a najma, zmenit prostredie v ktorom zijete!! Pozor na plesne, inu haved v bytoch domoch, vacsinou sa to podla pachu miestnosti zavretej niekolko dni da spozorovat....odporucam dedinske/horske/ lesne prostredie s cistejsim vzduchom.
Nie kazdy je vsak ochotny to pre seba spravit. Potom uz je len jedna moznost, vitajte v kolotoci/ spirale farmacie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2015 12:01 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Jarda píše:
Tak zda by se test kortizolu vyplatil, to netuším, je to dost drahé, ale jinak se k těm informacím asi nedostanete. Kurkumin + piperin sice asi stačí užívat v přirozené formě, ovšem to musíte dělat stejně jako Indové, opražit na oleji, což látky uvolní. Nicméně kurkumin je cca 47x silnější než samotná kurkuma a v kombinaci s piperinem se to ještě vynásobí zhruba na 2000%tní účinnost, což je pak opravdu někde jinde.

Díky, to je zajímavé. To opražení se dělá tak že prostě na rozpálenou pánev nasypu namletou kurkumu a namletý pepř a nějakou chvíli počkám až se to opraží a pak přidám do jídla? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2015 12:03 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Děda Ladin píše:
S rýmou, označovanou jako vazomotorická, mám i já hluboké zkušenosti. V minulosti mne mnohokrát potrápila, a nejen to, vyřadila i mnohokráte z pracovního procesu. Živě si pamatuji ty stavy, kdy jsem nedokázal dělat nic jiného, než jen klečet na posteli a smrkat do plín. Kapesník mi byl k ničemu. A ani to smrkání nebylo úplně smrkání; prostě to ze mně teklo a teklo...
Dnes nevím, co je to vazomotorická, dokonce ani co je to infekční rýma. Kapesníky nosím, pokud vůbec, jen jako prostředek k očistě rukou, případně jiných drobných hygienických potřeb svých, a spíše svých bližních.
Ten stav, kdy kapesník není trvalou a stálou součástí mé osoby trvá už 15 let.
Bohudíky.
Naposledy mne vazomotorická rýma potrápila v roce 1996, a to tak, že jsem byl na nemocenské hned 2×, v celkové době trvání asi 5 týdnů.
Naštěstí rok na to jsem se účastnil jednoho (jediného!) víkendového semináře léčitele (?) ing. Lengyela ze Slovenska (Žiliny), který mě otevřel oči a zbavil mě mj. i té zkurvené rýmy. A tím jeho seminářem jsem se rozešel se svou rýmou, a po 15 letech jsem naprosto přesvědčen, že jednou provždy. A víte, co bylo tím zázračným lékem ing. Lengyela?
Autosugesce.
Objevení svého vlastního podvědomí a účelové práce s ním.
Mnohokrát jsem už na internetu hledal stopu pana Lengyela, bohužel, nenašel.
Tak alespoň tímto příspěvkem mu chci vyjádřit svůj dík a uznání.
Váš Děda Ladin

Tak to je zajímavé. Rád bych autosugesci vyzkoušel. Nemáte tip na někoho kdo to dělá v Praze?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 10:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Díky, to je zajímavé. To opražení se dělá tak že prostě na rozpálenou pánev nasypu namletou kurkumu a namletý pepř a nějakou chvíli počkám až se to opraží a pak přidám do jídla? \":)\"

Ano, koukněte na ajurvédické postupy, takto to běžně dělají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 10:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Tak to je zajímavé. Rád bych autosugesci vyzkoušel. Nemáte tip na někoho kdo to dělá v Praze?

Podívejte se na techniku EFT, také pracuje s podvědomím a zmáknte ji i doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: pon kvě 18, 2015 3:49 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Jarda píše:
Podívejte se na techniku EFT, také pracuje s podvědomím a zmáknte ji i doma.

Díky za odpověď. Našel jsem tento manuál - http://www.jiri-kadlec.cz/download/eft- ... aklady.pdf

Je podle Vašeho názoru OK ?

Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: sob čer 06, 2015 6:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Díky za odpověď. Našel jsem tento manuál - http://www.jiri-kadlec.cz/download/eft- ... aklady.pdf

Je podle Vašeho názoru OK ?

Díky moc

Ano, to podstatné tam je a pro začátek by to mělo stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2016 7:43 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Zdravím všechny,
prosím všechny kdo by dal tip.
Co lze použít na regeneraci nosní sliznice. Na ORL - sliznice fialová, bolavá, oteklá. Bez alegie a rýmy.
Mudr.krčil rameny a napsal kortikos.Prý prach ve vzduchu, chemikálie, zplodiny..., teplo, zima, doví co.
Sliznici mám, jakoby suchou, bolí.Dájí se použít z lékárny nějaké hojivé olejíčky na regeneraci, nebo to je další humus?
Štípe mě v nose i vincentka a u výlachu dutin urinou /1x / se mi podlamovala kolena jak to pálilo v čele, oko a i ucho
V noci mi dělá to, že lehnu, sliznice v nose oteče, jakmile si sednu/stoupnu sliznice se okamžitě uvolní, aspoň trochu.
Dělá to ještě někomu?
Běžně popíjím chlorid hořečn. Šťávu ze zele.ječmene, béčka, céčko, selen, lecitin, guaranu, kokos. tuk .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2016 11:58 am 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
fotof píše:
Zdravím všechny,
prosím všechny kdo by dal tip.
Co lze použít na regeneraci nosní sliznice. Na ORL - sliznice fialová, bolavá, oteklá. Bez alegie a rýmy.
Mudr.krčil rameny a napsal kortikos.Prý prach ve vzduchu, chemikálie, zplodiny..., teplo, zima, doví co.
Sliznici mám, jakoby suchou, bolí.Dájí se použít z lékárny nějaké hojivé olejíčky na regeneraci, nebo to je další humus?
Štípe mě v nose i vincentka a u výlachu dutin urinou /1x / se mi podlamovala kolena jak to pálilo v čele, oko a i ucho
V noci mi dělá to, že lehnu, sliznice v nose oteče, jakmile si sednu/stoupnu sliznice se okamžitě uvolní, aspoň trochu.
Dělá to ještě někomu?
Běžně popíjím chlorid hořečn. Šťávu ze zele.ječmene, béčka, céčko, selen, lecitin, guaranu, kokos. tuk .

Zdravím Vás, já mám nebo měl stejný problém. Velice mi to zlepšili výplachy urinou. Praktikuji každé ráno a někdy i během dne nebo večer. Po letech jsem se ovšem rozhodl pro septoplastiku, pokud je průchodnost nosu mechanicky zúžená, myslím, že bylinky urina ani změna jídelníčku nepomohou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2016 1:50 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
jimikluk píše:
Zdravím Vás, já mám nebo měl stejný problém. Velice mi to zlepšili výplachy urinou. Praktikuji každé ráno a někdy i během dne nebo večer. Po letech jsem se ovšem rozhodl pro septoplastiku, pokud je průchodnost nosu mechanicky zúžená, myslím, že bylinky urina ani změna jídelníčku nepomohou.

Děkuji za reakci.Zkoušela jsme to znovu s urinou a zjistila, že pokud je urina ranní, tzn. pH 5,5 - 6 hrozně v nose pálí.
Ale pokud pH vyskočí na 7 nebo i o trošku víc. Nepálí.Takže to opatrně budu zkoušet
po sklence šťávy ze zeleného ječmene, to vždy pH vyskočí kolem 7.Zkusila jsem opláchnou nosní sliznice borovou vodou a významně se sklidnili,napadlo mě, jestlli v nose nesedí plíseň a nerozežírá sliznice.Bór se uplatňuje právě na plísně v gynekologii.
nevíte někdo, jestli se dá vytvořit něco použitelného na nosní sliznice z kyseliny borité, mám lékarenskou.Jaký poměr?
To, že lehnu, sliznice v nose se zduří, sednu/stoupnu nos se uvolní, je asi čím?Jakoby se něco přelévalo tam a zpátky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2016 1:01 am 
Offline

Registrován: stř zář 03, 2014 4:20 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Opava
Taky trpím vazomotorickou rýmou, ale jen mírnou.

Od puberty - ale jen zřídka - používám proplachy slanou vodou. Před pár lety jsem začla používat také urinu. Myslím, že je mnohem přirozenější a hojivější, než jen slaná voda. A že pálí až v dutinách beru jako +, vím, že se dostala i tam, že tam může také hojit. Pokud někoho pálí nesnesitelně, doporučuji malinko naředit vodou.

Ale hlavní problém vidím v psychice. Mívala jsem kdysi velké problémy zvl. za slunečních dní přes léto, to jsem natekla celá včetně sliznic dýchacích cest a měla problém vůbec dojít do práce. Antihistaminika super, ale tím se mi živit nechtělo. Zkusila jsem homeopatika, taky super ale jen vždycky na 4 hod. a šlus. Zkusila jsem na to jít jinak - čím víc sebelásky, sebeúcty, .... tím méně potíží. Dlouhá cesta, ale dneska mám už jen zanedbatelné potíže.

Co se týče výživy, bylinek, atp. - myslím, že by mělo pomoci, co je na alergie. Není to sice ofic.alergická rýma, ale je to přemrštěná reakce.

A kortikoidy bych fakt nebrala, je to neskutečné svinstvo, což lidé sice většinou ví, ale šíři důsledků většinou úplně neznají. Je to skvělý lék, ale jen pro vyjímečné případy.

K Bóru - nejjednodušší mi přijde boraxglycerín z lékárny. Běžně se užívá k ošetření ústní i nosní sliznice u nemocných ve vážných stavech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: pon bře 28, 2016 6:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fotof píše:
Zdravím všechny,
prosím všechny kdo by dal tip.
Co lze použít na regeneraci nosní sliznice. Na ORL - sliznice fialová, bolavá, oteklá. Bez alegie a rýmy.
Mudr.krčil rameny a napsal kortikos.Prý prach ve vzduchu, chemikálie, zplodiny..., teplo, zima, doví co.
Sliznici mám, jakoby suchou, bolí.Dájí se použít z lékárny nějaké hojivé olejíčky na regeneraci, nebo to je další humus?
Štípe mě v nose i vincentka a u výlachu dutin urinou /1x / se mi podlamovala kolena jak to pálilo v čele, oko a i ucho
V noci mi dělá to, že lehnu, sliznice v nose oteče, jakmile si sednu/stoupnu sliznice se okamžitě uvolní, aspoň trochu.
Dělá to ještě někomu?
Běžně popíjím chlorid hořečn. Šťávu ze zele.ječmene, béčka, céčko, selen, lecitin, guaranu, kokos. tuk .

Tak ono je otázkou co je příčina, protože těch může být docela dost od psychiky, po špatnou stravu, deficity některých látek až po alergeny. Asi bude nutné nejprve vyloučit faktor stravy a následně vyzkoušet jak se bude problém chovat v cizím prostředí v ideálně čistém vzduchu. Například si dát týden na horách a pokud to zabere, můžete si doma obytný prostor vyčistit ionizátorem vzduchu, třeba Ionic care. Psychika se dá trochu utlumit pomocí nějakých bylin, například kozlík, mučenka, nebo silnější kalibr je Guajacuran, který by také mohl pomoci problém odstranit. Teoreticky by mohlo pomoci i pouhé zvlhčení sliznic a tam je možno s výhodu použít islandský lišejník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: pon bře 28, 2016 6:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Zdravím Vás, já mám nebo měl stejný problém. Velice mi to zlepšili výplachy urinou. Praktikuji každé ráno a někdy i během dne nebo večer. Po letech jsem se ovšem rozhodl pro septoplastiku, pokud je průchodnost nosu mechanicky zúžená, myslím, že bylinky urina ani změna jídelníčku nepomohou.

Zúžení je dáno opuchnutím ze zánětlivého procesu, tedy pokud ho dokážete nějak utlumit měl by problém zmizet, nebo by se stav měl minimálně zásadně zlepšit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: úte bře 29, 2016 11:22 am 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Jarda píše:
Zúžení je dáno opuchnutím ze zánětlivého procesu, tedy pokud ho dokážete nějak utlumit měl by problém zmizet, nebo by se stav měl minimálně zásadně zlepšit.

Problém je, že to zůžení tam nastalo proto, že jsem tu rýmu hodně přecházel a nedoléčil. Sliznice jsou zbytnělé, takž nos je téměř permanentně ucpaný. Rozhodl jsem se proto pro operaci septoplastika + mukotomie. Pokud ani tohle nezabere, tak myslím že jediná cesta už jsou jen hladovky a to nekompromisně. Každopádně díky za Vaše rady a doporučení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: pát kvě 29, 2020 12:46 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 29, 2020 12:23 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, vím že už se tu o tom psalo, ale trápí mě silná vazomotorická rýma, vyzkoušela jsem homeopatii, celostní medicínu, eft, změnu životního stylu..nic nepomohlo, jsem opravdu zoufalá, proto bych chtěla najít někoho, kdo s tím má zkušenosti a zbavil se jí.
Děkuji M.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz