Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: ned led 11, 2015 11:00 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Dobrý den, rád bych založil toto nové téma, i když už je o tomto typu rýmy diskutováno v tématu chřipka a nachlazení ... tuším.

Pan Jarda píše: To není klasická rýma, která je spojena se zahleněním organizmu a většinou to rychle odezní. Je to takzvaná vazomotorická rýma a příčinou jejího vzniku je abnormální, zvýšená reakce cév nosní sliznice na rozličné vnitřní i zevní faktory. Typickým projevem je výrazný vodnatý nosní sekret a spouštěčem může být cigaretový kouř, přechod z chladu do tepla či naopak, změna vlhkosti prostředí, rozkolísaná hladina hormonů, nebo je vyvolaná léky. Mezi léky, které mohou vyvolávat vazomotorickou rýmu, patří mimo jiné některé léky na vysoký krevní tlak, acylpyrin, nebo perorální antikoncepce. Při léčbě vazomotorické rýmy můžete použít výplachy nosu pomocí néti, či třeba horké koupele nohou. Jako u ostatních forem rýmy i zde platí, že je zapotřebí vylepšit životosprávu, zajistit dostatek pohybu a otužovat organismus. U rýmy vyvolané změnou teploty prostředí se snažte, aby přechod mezi prostředími byl co nejpozvolnější.

Dalo by se doporučit ještě něco dalšího k léčbě tohoto typu rýmy? Užívam na to kortikosteroidy ve spreji do nosu. jmenuje se to Nasonex. Po prohledávání internetu na téma Vazomotorická rýma mám pocit, že doktoři vlastně neví proč to vzniká. Může to mí mít X příčin, od psychických, hormonálních přes změny teplot či zápachy barev, parfémů atd ... a léčí se to pouze potlačováním sypmtomů, případně operativně, že se odstraní ty překrvené sliznice. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky za každou radu, názor či odkaz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: úte led 13, 2015 5:43 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
jimikluk píše:
Dobrý den, rád bych založil toto nové téma, i když už je o tomto typu rýmy diskutováno v tématu chřipka a nachlazení ... tuším.

Pan Jarda píše: To není klasická rýma, která je spojena se zahleněním organizmu a většinou to rychle odezní. Je to takzvaná vazomotorická rýma a příčinou jejího vzniku je abnormální, zvýšená reakce cév nosní sliznice na rozličné vnitřní i zevní faktory. Typickým projevem je výrazný vodnatý nosní sekret a spouštěčem může být cigaretový kouř, přechod z chladu do tepla či naopak, změna vlhkosti prostředí, rozkolísaná hladina hormonů, nebo je vyvolaná léky. Mezi léky, které mohou vyvolávat vazomotorickou rýmu, patří mimo jiné některé léky na vysoký krevní tlak, acylpyrin, nebo perorální antikoncepce. Při léčbě vazomotorické rýmy můžete použít výplachy nosu pomocí néti, či třeba horké koupele nohou. Jako u ostatních forem rýmy i zde platí, že je zapotřebí vylepšit životosprávu, zajistit dostatek pohybu a otužovat organismus. U rýmy vyvolané změnou teploty prostředí se snažte, aby přechod mezi prostředími byl co nejpozvolnější.

Dalo by se doporučit ještě něco dalšího k léčbě tohoto typu rýmy? Užívam na to kortikosteroidy ve spreji do nosu. jmenuje se to Nasonex. Po prohledávání internetu na téma Vazomotorická rýma mám pocit, že doktoři vlastně neví proč to vzniká. Může to mí mít X příčin, od psychických, hormonálních přes změny teplot či zápachy barev, parfémů atd ... a léčí se to pouze potlačováním sypmtomů, případně operativně, že se odstraní ty překrvené sliznice. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky za každou radu, názor či odkaz.

Ano, může to mít X pricin ...zápachy (např. parfémy, cigaretový kouř, výpary z barev, nebo inkoustů), alkohol, kořeněná jídla a některé faktory životního prostředí, jako jsou teplota, změny barometrického tlaku a ostré světlo.Také emoce a sexuální vzrušení mohou prostřednictvím stimulace autonomních nervů vyvolat vazomotorické účinky v oblasti nosu.
Vazomotorická rýma je v podstatě "neposlušnost" cév v nose, které jsou však hormonálně i nervově řízeny z mozku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 8:29 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Díky za reakci. To jsem si také vygooglil. Zajímá mě, jestli je možné to něnjak alternativně léčit, nebo se člověk musí smířit s tím, že si bude celý život stříkat do nosu kortikoidy? Případně by mě zajímalo, jestli s tím spejem NASONEX má někdo dlouhodobější zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 9:33 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
jimikluk píše:
Díky za reakci. To jsem si také vygooglil. Zajímá mě, jestli je možné to něnjak alternativně léčit, nebo se člověk musí smířit s tím, že si bude celý život stříkat do nosu kortikoidy? Případně by mě zajímalo, jestli s tím spejem NASONEX má někdo dlouhodobější zkušenost?

Nevim jak na to, to je velmi tvrdy orisek pro laika. Pockej si az co ti rekne pan Jarda. Rozhodne to chce spravnou zivotospravu ...zdravou stravu a dostatek pohybu, delat ocisty a udrzovat spravne pH moci, nenervacit se, doplnit mineraly a vitaminy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: ned led 18, 2015 10:00 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Jo, každopádně díky za reakci. Bojuju s tím už víc jak 10 let. Zhruba na rok mi pomahla tato operace Radiofrekvenční ablace RFITT , ale zase se to vrací. Zajímalo by mě, jestli někdy v tomto životě nebo v nějakém dalším \":)\" přijdu na to , co tu nekonečnou rýmu způsobuje a jak se to dá doopravdy vyléčit, ne jen utlumit ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: ned led 18, 2015 11:07 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
Mozno odveci ale neskusal si NAC?

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 2:18 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
myslíš : http://www.lekarna.cz/nac-al-600-sumive ... e-tablety/ ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 5:06 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
No ja mam kapsule od jarrow formulas z iherbu.. Ale tiez maju tolko aktivnej latky... Ak zvladas anglictinu, precitaj si na iherbe recenzie uidi na rozne znacky NAC.. Mnohi pisali ze im to fakt "vycistilo" nos a dutiny vseobecne...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 5:37 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Tak jo, díky za tip!!! I když můj problém je spíš že mi otékají nosní skořepy, takže mám nos ucpaný bez hlenů. Následný zánět dutin je pak reakce na neprůchodnost nosu. Četl jsem že to je překrvením těch cév v nose. Ale tedy nechápu proč se mi překrvují když nic nesmrkám \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 7:10 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Vyhybej se horkemu a korenenemu jidlu a taky napojum. Take piti alkoholu zpusobuje bobtnani membrany a prekrvuje nosni sliznici. I caste pouzivani nosniho spreje muze udelat sve. Vyzkousel jsi treba saunu? Mozna by to chtelo nejaky adrenalinovy sport, to by se ti urcite krasne uvolnilo. \":mrgreen:\" Stitnou zlazu mas v poradku?
Jinak uz me nic nenapada, mozna ze to co pisu jsou nesmysly, tak promin, snazim se ti jen trochu pomoct.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 7:14 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
A jeste jsem zapomela ...videla jsem takove prouzky, ktere se nalepi na nos a uvolni to tam, bylo by to mozna ze dobre pouzivat doma, nebo treba jenom na noc, na spani. A davej si vic pod hlavu (o polstar vic), to by ti take mohlo pomoct.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 1:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Dobrý den, rád bych založil toto nové téma, i když už je o tomto typu rýmy diskutováno v tématu chřipka a nachlazení ... tuším.

Pan Jarda píše: To není klasická rýma, která je spojena se zahleněním organizmu a většinou to rychle odezní. Je to takzvaná vazomotorická rýma a příčinou jejího vzniku je abnormální, zvýšená reakce cév nosní sliznice na rozličné vnitřní i zevní faktory. Typickým projevem je výrazný vodnatý nosní sekret a spouštěčem může být cigaretový kouř, přechod z chladu do tepla či naopak, změna vlhkosti prostředí, rozkolísaná hladina hormonů, nebo je vyvolaná léky. Mezi léky, které mohou vyvolávat vazomotorickou rýmu, patří mimo jiné některé léky na vysoký krevní tlak, acylpyrin, nebo perorální antikoncepce. Při léčbě vazomotorické rýmy můžete použít výplachy nosu pomocí néti, či třeba horké koupele nohou. Jako u ostatních forem rýmy i zde platí, že je zapotřebí vylepšit životosprávu, zajistit dostatek pohybu a otužovat organismus. U rýmy vyvolané změnou teploty prostředí se snažte, aby přechod mezi prostředími byl co nejpozvolnější.

Dalo by se doporučit ještě něco dalšího k léčbě tohoto typu rýmy? Užívam na to kortikosteroidy ve spreji do nosu. jmenuje se to Nasonex. Po prohledávání internetu na téma Vazomotorická rýma mám pocit, že doktoři vlastně neví proč to vzniká. Může to mí mít X příčin, od psychických, hormonálních přes změny teplot či zápachy barev, parfémů atd ... a léčí se to pouze potlačováním sypmtomů, případně operativně, že se odstraní ty překrvené sliznice. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky za každou radu, názor či odkaz.

Obávám se, že moc dalšího zde nevymyslím, ale pokud platí to co píše člen redbat, že funguje NAC, pak asi pomohou i očisty jater a kortikoidy bych určitě dlouhodobě nedával, spíše se pokuste problém řešit na úrovni testování stavu hormonů, hlavně kortizolu a pořešit tento problém. Teoretiky by mohlo pomoci užívání kurkuminu s piperinem, tato směs má celkem obdivuhodné protizánětlivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2015 9:05 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Díky Vám za reakci! To NAC prostuduju. Test hormonů, myslíte tedy že by se mi vyplatilo udělat si test kortizolu jenž nabízíte na Vašem webu? Kurkumin + piperin - stačí užívat v přirozené formě ? To znamená dávat si do jídla kurkumu a černý pepř, nebo je v tomto případě už lepší sáhnout po potravinových doplncích, které jsou více koncentrované ?

díky za Vaše názory!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 8:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Díky Vám za reakci! To NAC prostuduju. Test hormonů, myslíte tedy že by se mi vyplatilo udělat si test kortizolu jenž nabízíte na Vašem webu? Kurkumin + piperin - stačí užívat v přirozené formě ? To znamená dávat si do jídla kurkumu a černý pepř, nebo je v tomto případě už lepší sáhnout po potravinových doplncích, které jsou více koncentrované ?

díky za Vaše názory!

Tak zda by se test kortizolu vyplatil, to netuším, je to dost drahé, ale jinak se k těm informacím asi nedostanete. Kurkumin + piperin sice asi stačí užívat v přirozené formě, ovšem to musíte dělat stejně jako Indové, opražit na oleji, což látky uvolní. Nicméně kurkumin je cca 47x silnější než samotná kurkuma a v kombinaci s piperinem se to ještě vynásobí zhruba na 2000%tní účinnost, což je pak opravdu někde jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazomotorická rýma
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 11:55 pm 
Offline

Registrován: pát bře 13, 2015 8:25 pm
Příspěvky: 13
S rýmou, označovanou jako vazomotorická, mám i já hluboké zkušenosti. V minulosti mne mnohokrát potrápila, a nejen to, vyřadila i mnohokráte z pracovního procesu. Živě si pamatuji ty stavy, kdy jsem nedokázal dělat nic jiného, než jen klečet na posteli a smrkat do plín. Kapesník mi byl k ničemu. A ani to smrkání nebylo úplně smrkání; prostě to ze mně teklo a teklo...
Dnes nevím, co je to vazomotorická, dokonce ani co je to infekční rýma. Kapesníky nosím, pokud vůbec, jen jako prostředek k očistě rukou, případně jiných drobných hygienických potřeb svých, a spíše svých bližních.
Ten stav, kdy kapesník není trvalou a stálou součástí mé osoby trvá už 15 let.
Bohudíky.
Naposledy mne vazomotorická rýma potrápila v roce 1996, a to tak, že jsem byl na nemocenské hned 2×, v celkové době trvání asi 5 týdnů.
Naštěstí rok na to jsem se účastnil jednoho (jediného!) víkendového semináře léčitele (?) ing. Lengyela ze Slovenska (Žiliny), který mě otevřel oči a zbavil mě mj. i té zkurvené rýmy. A tím jeho seminářem jsem se rozešel se svou rýmou, a po 15 letech jsem naprosto přesvědčen, že jednou provždy. A víte, co bylo tím zázračným lékem ing. Lengyela?
Autosugesce.
Objevení svého vlastního podvědomí a účelové práce s ním.
Mnohokrát jsem už na internetu hledal stopu pana Lengyela, bohužel, nenašel.
Tak alespoň tímto příspěvkem mu chci vyjádřit svůj dík a uznání.
Váš Děda Ladin


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz