Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 2:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krece zaludku
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2015 12:46 pm 
Offline

Registrován: ned pro 29, 2013 9:13 pm
Příspěvky: 32
Dobry den uz asi 4 tydny me drzi silne krece zaludku a posleze se to rozleze i do strev drzi me to i vice jak 5 hodin lezim v postely schouleny a cekam az to prejde nebo zvracim a mam prujem.
Zacalo to jak jsem zacinal syrovou stravu Zel. Ovoce.
Dnes po odstavneni mrkev,jablko hned po 10 minutach
uz jsem se obaval ze bude den straveny v postely s krecema a bolesti.tak jsem v rychlosti vypil domaci kefir a bolest se razantne zlepsila pomalu na normal stav. nevim cim to muze byt a jak si pomoci sice jsem objednan na gastro ale nemam duveru v lekare uz.A hlavne me to brzdi na prechod syrove stravy.
Poradte prosim.
Jinak beru HCL.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krece zaludku
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2015 5:37 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
M-technik píše:
Dobry den uz asi 4 tydny me drzi silne krece zaludku a posleze se to rozleze i do strev drzi me to i vice jak 5 hodin lezim v postely schouleny a cekam az to prejde nebo zvracim a mam prujem.
Zacalo to jak jsem zacinal syrovou stravu Zel. Ovoce.
Dnes po odstavneni mrkev,jablko hned po 10 minutach
uz jsem se obaval ze bude den straveny v postely s krecema a bolesti.tak jsem v rychlosti vypil domaci kefir a bolest se razantne zlepsila pomalu na normal stav. nevim cim to muze byt a jak si pomoci sice jsem objednan na gastro ale nemam duveru v lekare uz.A hlavne me to brzdi na prechod syrove stravy.
Poradte prosim.
Jinak beru HCL.

Skuste si uvarit silny kmínovy caj....aj 3 x denne pit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krece zaludku
PříspěvekNapsal: úte led 06, 2015 1:39 pm 
Offline

Registrován: ned pro 29, 2013 9:13 pm
Příspěvky: 32
Nikdo co by mel neco podobneho nebo radu uz..?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krece zaludku
PříspěvekNapsal: úte led 06, 2015 8:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
přečtěte a řekněte jestli se v tom najdete \":idea:\"
\":arrow:\" http://zena.centrum.cz/zdravi/domaci-le ... ?id=750544

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krece zaludku
PříspěvekNapsal: úte led 06, 2015 10:34 pm 
Offline

Registrován: ned pro 29, 2013 9:13 pm
Příspěvky: 32
Možná trochu žlučník ale proč ten by reagoval na zeleninu ovoce to spíše na tučné řekl bych.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krece zaludku
PříspěvekNapsal: stř led 07, 2015 8:46 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
M-technik píše:
Možná trochu žlučník ale proč ten by reagoval na zeleninu ovoce to spíše na tučné řekl bych.

Duvodu muze byt vic. Mozna, ze to ten zlucnik opravdu je a je mozne, ze te to nezacalo bolet jenom diky te syrove zelenine, ale proste se ti tam nejaky kaminek pohne kdyz jis a zacne te to tak moc bolet. A nebo to mas vyzkousene, ze te to boli pouze po syrove strave?
Jinak by to mohla byt ale taky nabourana slinivka. Pres zimu si zeleninu tepelne upravuj (naparuj si ji), bude pro tebe lepe stravitelna. Premiru syrove zeleniny oslabena slinivka nezvlada ani v letnich mesicich.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krece zaludku
PříspěvekNapsal: stř led 07, 2015 9:44 am 
Offline

Registrován: ned pro 29, 2013 9:13 pm
Příspěvky: 32
Je pravda ze ta slinivka mě už taky napadla, to by byl asi pruser.Začalo mě to asi před měsícem při přechodu na syrovou stravu po zelenině,ovoci,kava.ale je fakt ze když si dám stravu normální tak někdy cítím ze je ten žaludek (bolavej )trochu podrázděnej tak nevím.Ovoce si dám ale že zakysanou smetanou a je to dobré teda zatím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krece zaludku
PříspěvekNapsal: stř led 07, 2015 4:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
to napsal Jarda \":arrow:\"
[quote:18mkwoqc]Ono dost záleží na tom jaká zelenina je míněna. Některé druhy trávení podporují a to celkem zásadně a jiné naopak brzdí. Hodně záleží i na typu trávení daného jedince a na mnoha dalších okolnostech, čili se zde těžko dá považovat něco za obecně platné. Dále je také třeba si uvědomit, že na tuto stravu člověk přechází již většinou z nějakých zdravotních důvodů a tedy bohužel se značně rozhašeným trávením, kdy slinivka jede mnohdy opravdu z posledního a na syrovou stravu v daný moment nemá dech. U zdravého člověka celá věc většinou funguje bez problémů a zhruba tak jak je psáno v první části vašeho dotazu, ale pokud je třeba Váta, tak bude mít také velký problém najet na syrovou stravu. Tato strava je navíc většinou silně zásaditá a narušené trávení nedodává dostatek HCL, což situaci ještě dále komplikuje, rozhodně není zelenina schopna se strávit sama, takto to opravdu nefunguje.[/quote:18mkwoqc]
najdete to zde \":arrow:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Naposledy upravil Nickname dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krece zaludku
PříspěvekNapsal: stř led 07, 2015 5:42 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
[quote="M-technik":jdscowze]Dobry den uz asi 4 tydny me drzi silne krece zaludku a posleze se to rozleze i do strev drzi me to i vice jak 5 hodin lezim v postely schouleny a cekam az to prejde nebo zvracim a mam prujem.
Zacalo to jak jsem zacinal syrovou stravu Zel. Ovoce.
Dnes po odstavneni mrkev,jablko hned po 10 minutach
uz jsem se obaval ze bude den straveny v postely s krecema a bolesti.tak jsem v rychlosti vypil domaci kefir a bolest se razantne zlepsila pomalu na normal stav. nevim cim to muze byt a jak si pomoci sice jsem objednan na gastro ale nemam duveru v lekare uz.A hlavne me to brzdi na prechod syrove stravy.
Poradte prosim.
Jinak beru HCL.[/quote:jdscowze]
Objednati se na gastro znamená, že využijete všech dostupných a solidárním systémem placených diagnostických služeb. Tedy využijte, info v podstatě zadarmo a jen a jen pro vás. Důvěra v lékaře s tím nemá nic společného, však žádné jejich léky či léčebné metody aplikovat nemusíte. Ovšem info si vezměte a zařiďte se dle svého. Gastrodoktoři se do vás asi podívají kamerami z obou stran (je to neškodné), udělají vám pořádné krevní testy (slinivka a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krece zaludku
PříspěvekNapsal: stř led 07, 2015 7:48 pm 
Offline

Registrován: ned pro 29, 2013 9:13 pm
Příspěvky: 32
Je fakt ze kdyz si vezmu cokoli jineho tak je mi celkem dobre tedy aspon co jsem zkousel..
A jak jsem psal dal jsem mrkvovo jablecnou stavu a asi do 5 min to zacinalo 3deci domaciho kefiru a bylo to cajk. Bolest je vzdy jak je ten konec hudniho kose ten trojuhelnik uplne nahore proste asi zaludek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krece zaludku
PříspěvekNapsal: čtv led 08, 2015 12:35 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
http://www.livestrong.com/article/51135 ... mach-pain/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krece zaludku
PříspěvekNapsal: čtv led 08, 2015 12:40 am 
Offline

Registrován: ned pro 29, 2013 9:13 pm
Příspěvky: 32
miram píše:
http://www.livestrong.com/article/511357-raw-carrots-and-stomach-pain/

Zajimave ale to mi dela treba pomelo atd.
Presto dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krece zaludku
PříspěvekNapsal: čtv led 08, 2015 3:57 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
M-technik píše:
Zajimave ale to mi dela treba pomelo atd.
Presto dekuji.

Zkus nemichat zeleninu s ovocem. Ani stavy nekombinuj, pij je oddelene. A nekombinuj ani vice druhu ovoce nebo zeleniny. Cim mene druhu, tim lepe pro tvoje zazivani. Zeleninu poradne rozkousej, nebo si tu mrkev treba nastrouhej. Ovoce nekombinuj ani s orechama, to rado kyse. Snaz se najit co ti nedela problem a co je v pohode.
Ja obcas snim ovoce hned po zeleninovem salate s orechama a se seminkama, ale me to nic nedela. Uz jsem si holt zvykla. Manzel me rika, ze mam plechovy zaludek. Ale nemam, protoze me jeste nedavno obcas pobolival zaludek, kdyz jsem si vzala rano nalacno zinek. Jenom nekdy. Citila jsem se pak blbe dobrych 20 minut, pripadala jsem si jako priotravena, tak jsem to nakonec vyresila tak, ze si ho beru spolu s magnesiem az tesne predtim, nez zalezu do postele. No a jak zalehnu, tak vubec nic necitim, neni to zajimave?
A vzpominam si taky moc dobre, ze kdyz jsem presne pred rokem prechazela z priserne stravy vsezravce na zdravou stravu, tedy presne na candida dietu, tak to byly taky dobre zazitky, protoze to bylo jako skok do tmy. Najednou jsem ze dne na den jedla jen syrovou zeleninu a z ovoce pouze zelene jablko, furt jenom zelenina, zelenina a zelenina. Po poziti pouze jednoho strouzku cesneku me tak hrozne bolival zaludek, dneska jich snim klidne 6 a je me dobre. Po syrove zelenine me to tak procistilo, ze ze me odesel takovy cerny a vonavy humus, samozrejme, ze to zacinalo silenyma "porodnima" bolestma a pak krecama, myslela jsem si, ze me chytil zlucnik, pak me to dokonce pripadalo v jeden moment, ze uz opravdu umiram, ze mam v sobe nejakeho vetrelce nebo co a ze me to kazdou chvili roztrha na cucky, \":D\" ale po chvilce jsem to citila uz zase ve strevech, delaly se me mzitky a temno pred ocima, musela jsem si dokonce i chvilku lehnout. Vysla pak spousta cernych usazenin ...stoletych, smich! Mela jsem strach, ze pretece toaleta kdyz splachnu, tolik svinstva ze me tehdy najedenkrat vyletelo po syrove zelenince, ja rikam od te doby kazdemu, ze zelenina je lek a to myslim smrtelne vazne.
Ono je docela mozne, ze tebe to taky cisti a ty toxiny v tobe pak delaji tu estradu. Ale tezko rict, jsme holt kazdy z jinaciho testa, jeden je takovy a druhy zase makovy, jak se rika.
Zkus to tedka nekombinovat, jez to oddelene, kdyz to bude zase bolet, tak si to naparuj a pokud se to nezlepsi, zajdi si udelat radeji to vysetreni jak ti radil Martin. Budes vedet na cem jsi a pak ti tady uz nekdo naordinuje spravnou lecbu ...pan Jarda urcite. Od lekaru si ale zadne pataky neber, to by te porazilo a ne vylecilo. \":mrgreen:\"
Drzim ti palecky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krece zaludku
PříspěvekNapsal: čtv led 08, 2015 4:39 am 
Offline

Registrován: ned pro 29, 2013 9:13 pm
Příspěvky: 32
Je to mozna hodne podobne.zda se mi ze kdyz to nakombinuji s kefirem je to ok tak nevim.to o te detoxikaci jsem si taky rikal ale 6-7 hodin silnych kreci je moc.dneska jdu do gastro poradny tak jsem zvedav co mi rekne pan doktor a na co vsechno me poslou.mam ted problem ze uz ted jsem hubeny asi 70 kg 180cm vysku tak uz nechci zhodit.Mel jsem zanet tlusteho streva to jsem uz ladil s pomoci Jardy za coz jsem mu velice vdecen a musim rict ze mi ta syrova strava docela pomahala a bylo mi i lepe zase na druhou stranu ted ten zaludek ja se picnu.tu kvasinku bych chtel taky poresit jeste ale nevim jak to udelat at uz nehubnu vsichni uz koukaji jak jsem hubeny atd. Dekuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krece zaludku
PříspěvekNapsal: pát led 09, 2015 2:57 pm 
Offline

Registrován: ned pro 29, 2013 9:13 pm
Příspěvky: 32
Tak me nakonec na hadici neposlal,pouze jenom ultrazvuk,tam prohledly vsechny organy a proste vsechno.kupodivu vse ok.ten zachvat jsem uz nemel ale neodstavnuji a necpu se moc zel a ovocem..zazdopadne dam nejakou pauzu a pokusim se zase nejet na prirozenou stravu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz