Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: čtv říj 01, 2009 6:57 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den Jardo, před časem jsem se Vás ptala na problém s vlasy, co by mohlo souviset s jejich padáním. Psal jste mi horčík, zinek, křemík, železo. Navíc jsem si uvědomila, že to nejsou jen vlasy, je to i pleť, začly se mi dělat boláky ve spodní části obličeje, navíc celkově pleť i pokožka na hlavě jsou svědivé. Kůžičky kolem nehtů se mi zatrhávají. Koukala jsem na tu melasu, že bych si opatřila. Našla jsem jakýsi "černý zázrak", tak snad je to ono. Pak jsem se u p. Walkera v knižce dočetla:
"Jestliže mluvím o ničivém účinku cukru, potom mám na mysli tovární cukr. Do této kategorie patří bílý a hnědý cukr, cukr třtinový a ostatní druhy cukru, nevyjímaje melasu a javorový sirup. Všechny byly získány vysokou teplotou...."
Co by jste mi prosím na tyto potíže doporučil. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: čtv říj 01, 2009 7:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den Jardo, před časem jsem se Vás ptala na problém s vlasy, co by mohlo souviset s jejich padáním. Psal jste mi horčík, zinek, křemík, železo. Navíc jsem si uvědomila, že to nejsou jen vlasy, je to i pleť, začly se mi dělat boláky ve spodní části obličeje, navíc celkově pleť i pokožka na hlavě jsou svědivé. Kůžičky kolem nehtů se mi zatrhávají. Koukala jsem na tu melasu, že bych si opatřila. Našla jsem jakýsi "černý zázrak", tak snad je to ono. Pak jsem se u p. Walkera v knižce dočetla:
"Jestliže mluvím o ničivém účinku cukru, potom mám na mysli tovární cukr. Do této kategorie patří bílý a hnědý cukr, cukr třtinový a ostatní druhy cukru, nevyjímaje melasu a javorový sirup. Všechny byly získány vysokou teplotou...."
Co by jste mi prosím na tyto potíže doporučil. Díky

Já Vám nepíšu, že je jediný možný zdroj železa, ale uvádím ho jako nejbohatší a snadno dostupný. Není nejmenší problém trochu pohledat na internetu a jiné zdroje, které Vám budou lépe vyhovovat, jistě najdete. Tato rada se také týká pouze vlasů, nikoliv stavu pokožky. Zde se soustřeďte na srovnání acidobazické rovnováhy a jakékoliv problémy s pokožkou jednoznačně souvisí se zaneseným střevem. Zpravidla stačí pár klystýrů a problémy s pletí jsou minulostí. Osobně bych doporučil urinové klystýry, minimálně 14 dní každé ráno a v současném období velikou konzumaci okurek, které jsou bohaté na křemík a zlepšují defekaci. Zinek je v dýňovém semínku, dýňovém oleji, cibuli, ale nejrychleji ho dodáte v pilulkách, vždy na lačno si dejte zinek v chelátové vazbě, zpočátku 2 tablety ráno a 2 večer, což sice představuje relativně velkou dávku, ale předávkovat se prakticky nedá a rychle srovnáte dlouhodobý deficit. Hořčík je třeba v sezamu a mandlích, oboje musí být neloupané s tou tmavou slupičkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 9:29 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Téma "Vlasy a pleť"... sem se snad hodí můj dotaz, ať nezakládám nové vláko.

Jaroslave prosím Vás, Vy víte, že jsem vitarián, ale teprve pár měsíců, takže určitě vitarián - začátečník. Ještě pořád se zdokonaluji a hlavně pročítám všelijakou literaturu. Teď bych Vás ale chtěl poprosit o radu s "akutním" problémem. Ne, nic vážného, ale rád bych to řešil: mám suchou kůži (což jsem ale míval vždycky, i dříve jako "vařan"; nijak mne to neobtěžuje, není to vážné, ale takhle suchá by pleť, myslím, být neměla). Teď se zimou se to samozřejmě zhoršuje kvůli pobytu ve vytápěných obydlích se suchým vzduchem.
Tak tedy - co mi ve stravě chybí, že je kůže suchá? Napadá mne jedině přidat více slunečnicového semínka... nechci se mazat kosmetikou s chemickými aditivy, ostatně jistě to není "od přírody"; rád bych, aby si tělo pomohlo samo. Než problém vyřeším, používám jako krém na pokožku bio kokosový olej, který je moc příjemný a voňavý a na toto dle výrobce vhodný. Sem tam si obličej, ruce a nohy trochu namažu i slunečnicovým olejem.
Jardo děkuji Vám předem za radu, jste laskav. Pohodový den přeji. Jindra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 6:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Téma "Vlasy a pleť"... sem se snad hodí můj dotaz, ať nezakládám nové vláko.

Jaroslave prosím Vás, Vy víte, že jsem vitarián, ale teprve pár měsíců, takže určitě vitarián - začátečník. Ještě pořád se zdokonaluji a hlavně pročítám všelijakou literaturu. Teď bych Vás ale chtěl poprosit o radu s "akutním" problémem. Ne, nic vážného, ale rád bych to řešil: mám suchou kůži (což jsem ale míval vždycky, i dříve jako "vařan"; nijak mne to neobtěžuje, není to vážné, ale takhle suchá by pleť, myslím, být neměla). Teď se zimou se to samozřejmě zhoršuje kvůli pobytu ve vytápěných obydlích se suchým vzduchem.
Tak tedy - co mi ve stravě chybí, že je kůže suchá? Napadá mne jedině přidat více slunečnicového semínka... nechci se mazat kosmetikou s chemickými aditivy, ostatně jistě to není "od přírody"; rád bych, aby si tělo pomohlo samo. Než problém vyřeším, používám jako krém na pokožku bio kokosový olej, který je moc příjemný a voňavý a na toto dle výrobce vhodný. Sem tam si obličej, ruce a nohy trochu namažu i slunečnicovým olejem.
Jardo děkuji Vám předem za radu, jste laskav. Pohodový den přeji. Jindra.

Problém, který popisujete, rozhodně nevychází z ničeho jiného, než z krevního řečiště. Veškeré problémy kůže jsou spojené jednoznačně se stavem krve. Rozhodně nemá nejmenší cenu cokoliv mazat na kůži, žádný sebedražší krém, ať je přírodní, nebo ho koupíte někde v kosmetickém salonu. Do určité míry to sice na krátkou dobu stav zlepší, ale rozhodně to nevyřeší problém, to musíte řešit v krvi. Slunečnicové semínko asi příliš vhodné není, obsahuje především omega 6 mastnou kyselinu a ta situaci spíše zhoršuje. Můj názor je, že Vám chybí omega 3 mastná kyselina, která právě zajišťuje perfektní stav krevního řečiště a tím i prokrvení periferních oblastí těla a povrchu kůže. Já bych na to asi zkoušel aplikovat lněný olej, ne však samotný panenský olej, ale namíchaný v sirné patlanici, které se dá sníst opravdu dost, navíc je to velice vhodný a chutný přídavek do mnoha jídel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: čtv říj 22, 2009 11:23 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Problém, který popisujete, rozhodně nevychází z ničeho jiného, než z krevního řečiště. Veškeré problémy kůže jsou spojené jednoznačně se stavem krve. Slunečnicové semínko asi příliš vhodné není, obsahuje především omega 6 mastnou kyselinu a ta situaci spíše zhoršuje. Můj názor je, že Vám chybí omega 3 mastná kyselina, která právě zajišťuje perfektní stav krevního řečiště a tím i prokrvení periferních oblastí těla a povrchu kůže. Já bych na to asi zkoušel aplikovat lněný olej, ne však samotný panenský olej, ale namíchaný v sirné patlanici, které se dá sníst opravdu dost, navíc je to velice vhodný a chutný přídavek do mnoha jídel.
Moc Vám děkuji! Aha, jasně. No, lněný olej momentálně nemám, ale velice podobné složení má konopný (nepletu se?) a ten mám (já vím, je dražší než lněný), denně si dávám malinkého frťana konopného oleje (no, občas zapomenu, takže jen "skoro denně"). Samozřejmě jej držím v lednici, tak je snad kvalitní. Místo lněného oleje (jak říkám, nemám jej) si občas do zeleninového salátu najemno namelu tři čtyři lžičky lněného semínka... pomůže to? No a píšete o síře... síru obsahují například ty přírodní kakaové boby z Lifefoodu, které sem tam konzumuji. Suma sumárum, mám zvýšit příjem konopného oleje (či jemně namletého konopného semínka, lněného semínka - obojí mám) a těchto kakaových bobů?
Víte, zmiňujete sirnou patlanici, ale nějak detailně se mi tu nedařilo najít, cože se tím míní, jen mám dojem, že jde o lněný olej s tvarohem, ale tvarohu jakožto mléčnému výrobku bych se rád kvůli zahleňování vyhnul, proto poptávám například tu kombinaci lněného oleje/semínka a bobů... Děkuji předem za Váš názor, Jaroslave.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: čtv říj 22, 2009 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Moc Vám děkuji! Aha, jasně. No, lněný olej momentálně nemám, ale velice podobné složení má konopný (nepletu se?) a ten mám (já vím, je dražší než lněný), denně si dávám malinkého frťana konopného oleje (no, občas zapomenu, takže jen "skoro denně"). Samozřejmě jej držím v lednici, tak je snad kvalitní. Místo lněného oleje (jak říkám, nemám jej) si občas do zeleninového salátu najemno namelu tři čtyři lžičky lněného semínka... pomůže to? No a píšete o síře... síru obsahují například ty přírodní kakaové boby z Lifefoodu, které sem tam konzumuji. Suma sumárum, mám zvýšit příjem konopného oleje (či jemně namletého konopného semínka, lněného semínka - obojí mám) a těchto kakaových bobů?
Víte, zmiňujete sirnou patlanici, ale nějak detailně se mi tu nedařilo najít, cože se tím míní, jen mám dojem, že jde o lněný olej s tvarohem, ale tvarohu jakožto mléčnému výrobku bych se rád kvůli zahleňování vyhnul, proto poptávám například tu kombinaci lněného oleje/semínka a bobů... Děkuji předem za Váš názor, Jaroslave.

Samotný ten olej nemá příliš veliký význam, ani konopný, ani lněný. Nezbytně nutné je navázat ho do potraviny se sírou v dokonalé mixáži, kde dojde k chemické reakci, která poté umožňuje vstup látek do nejdrobnějších kapilár a tak vlastně zlepšuje krevní řečiště.Tvaroh použijte kozí, ten je bez problémů.
Celý postup jsem zde již několikrát popisoval a pro jistotu jej zopakuji. Důležitá je perfektní emulgace lněného oleje do potravin obsahujících ve větším objemu síru, která s olejem chemicky reaguje, výrazně snižuje jeho negativní vlastnosti, zvyšuje ty pozitivní a umožňuje jeho dokonalé využití v drobných cévách. Můžete si vyrobit jednu z následujících směsí s tím, že kozí tvaroh, nebo brynzu lze použít do té první směsi místo běžného tvarohu, ale jinak je postup potřeba dodržet.
1) Dle následujícího receptu si udělejte směs, várka je na jeden, až tři dny, dle snášenlivosti, mimo to jezte syrové jídlo a zaměřte se na ovoce. Do mixéru, nebo šlehače dejte 250 ml čerstvého lněného oleje, přidejte 450 g 10% tvarohu, optimálně v bio kvalitě. Vhodné je přidat i čerstvě, jemně rozemleté, lněné semínko, množství dle potřeby. Mixujte a přidávejte jen tolik vody, aby se obsah dokonale smísil dohromady. Pět minut přípravy do pudinkové hutnosti má za následek, že necítíte žádnou chuť oleje a na nádobě mixéru by neměl být viditelný žádný mastný prstenec, až ji budete vyplachovat. Tato směs se lněným olejem nevyvolává průjem, a to dokonce ani ve velkých množstvích. Olej totiž chemicky reaguje se sirnatými proteiny tvarohu. Na dochucení můžete použít 4 polévkové lžíce cca 60 ml medu, nebo česnek, ostrou papriku, případně trochu šampaňského vína.
2) Pro alergiky na mléko, je možné dát místo běžného tvarohu, dobrý tvaroh z kozího mléka, který dle mého názoru žádnou alergickou reakci nevyvolá, ale pokud se toho bojíte, tak vyzkoušejte místo tvarohu, udělat pastu z paraořechů, lískových ořechů, vlašských ořechů a cibulové zeleniny, nejlépe pórku. Do toho zamíchat ten lněný olej a jemně rozemleté lněné semínko. Je to plné proteinů i síry, které obsahují tyto ořechy opravdu hodně a pórek také. Je otázka, jak moc to bude projímavé, ale to budete muset vyzkoušet.
3) Pro toho, kdo nemůžete mléko, ani ořechy, je varianta ze semen a luštěnin. Semena síru nemají v adekvátním množství, ale mají proteiny a tuk, luštěniny mají proteiny a síru, ale zase chybí tuk. tak jsem nad tím popřemýšlel a můžete vyzkoušet následující postup. Udělejte pastu z naklíčené čočky, nebo hrášku a slunečnicového semínka, přidejte cibulovou zeleninu, česnek, červenou cibuli, pórek a vše důkladně promixujte, do tohoto základu přidejte olej a rozemleté lněné semínko, jako u receptu s tvarohem, v tomto případě bez medu, znovu promixujte na pudinkovitou konzistenci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2009 10:57 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Samotný ten olej nemá příliš veliký význam, ani konopný, ani lněný. Nezbytně nutné je navázat ho do potraviny se sírou v dokonalé mixáži, kde dojde k chemické reakci
Jardo moc Vám děkuji.
Namíchal bych si to rád co nejdřív, dnes či zítra, ale jak jsem psal, mám jen konopný olej (který považuji za složením velmi obdobný lněnému). Mohu jej použít stejně jako lněný, nebo raději ne?
A ještě mám úplně jiný dotaz, ale taky k pleti - jak ošetřujete svoji pleť po holení, Jaroslave? Já na nějakou "vodu po holení" nesáhl půl roku, používám kokosový olej. Jak vy?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2009 4:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jardo moc Vám děkuji.
Namíchal bych si to rád co nejdřív, dnes či zítra, ale jak jsem psal, mám jen konopný olej (který považuji za složením velmi obdobný lněnému). Mohu jej použít stejně jako lněný, nebo raději ne?
A ještě mám úplně jiný dotaz, ale taky k pleti - jak ošetřujete svoji pleť po holení, Jaroslave? Já na nějakou "vodu po holení" nesáhl půl roku, používám kokosový olej. Jak vy?
Děkuji.

Tak to opravdu netuším, já konopný olej nekupuji hlavně proto, že jeho nutriční vlastnosti jsou prakticky shodné s olejem lněným, který je mnohem levnější. Čistě teoreticky by to nemělo představovat žádný problém, ale vyzkoušené to nemám. Také je třeba si dát pozor na naprostou čerstvost oleje, protože velice snadno žlukne i v lednici, kde je jeho životnost tak dva, maximálně tři týdny a pak je velice nebezpečný na játra. Také v obchodech jej mají nevhodně skladovaný, zpravidla nechlazený a můžete ho koupit již zkažený, proto doporučuji si jej kupovat ve větším množství přímo od výrobce a uchovávat v mrazáku, kde vydrží i rok. Podívejte se na tohoto dodavatele, http://www.agro-el.cz/, je to jediný přímý dodavatel o kterém vím.
Co se týká ošetření pleti po holení, tak já na nějakou "vodu po holení" nesáhl od roku 1982, kdy jsem dokončil povinnou vojenskou službu. Moji fotografii s oholeným obličejem nenajdete naprosto nikde a kvalitní pleť vám zajistí právě ta patalnice. Je to vždy potřeba řešit zevnitř, ne něco patlat z vrchu, to je vyhazování peněz a výsledek to stejně mít nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2009 6:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 67
Bydliště: Psáře
Jarda píše:
.. kvalitní pleť vám zajistí právě ta patalnice. Je to vždy potřeba řešit zevnitř, ne něco patlat z vrchu, to je vyhazování peněz a výsledek to stejně mít nemůže.

Patlanici používám asi dva týdny a musím uznat, že její účinky na pokožce jsem poznal už za čtyři dny. Kůži mám od mala hodně suchou a po 21denním půstu (skončil 3.října) jsem úplně šustil. Dle rad Jardy zde na webu jsem omezil slunečnicová semínka a nasadil masivně patlaninu (jak nehezký název tak skvělého jídla) a pátý den jsem fakt nechápal, kůže je vláčná a jakoby namazaná olejem, nádhera!! Jsem nadšenej, díky Jardo. Dneska jsem byl v nějakém super hyper marketu a musel jsem se smát jak velké je oddělení s kosmetikou, lidi radši pečujou o pleť nesmyslně drahými miniaturními krémy a já mám pleť jak miminko po "patlanině" měl sem chuť jim to všem říct \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2009 7:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
PavelZ píše:
Patlanici používám asi dva týdny a musím uznat, že její účinky na pokožce jsem poznal už za čtyři dny. Kůži mám od mala hodně suchou a po 21denním půstu (skončil 3.října) jsem úplně šustil. Dle rad Jardy zde na webu jsem omezil slunečnicová semínka a nasadil masivně patlaninu (jak nehezký název tak skvělého jídla) a pátý den jsem fakt nechápal, kůže je vláčná a jakoby namazaná olejem, nádhera!! Jsem nadšenej, díky Jardo. Dneska jsem byl v nějakém super hyper marketu a musel jsem se smát jak velké je oddělení s kosmetikou, lidi radši pečujou o pleť nesmyslně drahými miniaturními krémy a já mám pleť jak miminko po "patlanině" měl sem chuť jim to všem říct \":D\"

Mně děkovat nemusíte, já jsem to nevymyslel. Pouze jsem zde zveřejnil důležitou informaci a kdo je jenom trochu chytrý, tak ji prostě použil a vidí výsledky. Sám vidíte, že všechny ty kraviny, které nabízejí jakékoliv kosmetické salony, prodejny a regály v obchodních centrech, jsou úplně k ničemu, proti tomu jak jednoduše to řeší příroda. Tento jednoduchý postup skutečně umí opravit nejen kůži, ale spoustu dalších zdravotních problémů a dík si zaslouží jeho objevitelka Dr. Johanna Budwig, ne já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2009 2:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
doporučuji si jej kupovat ve větším množství přímo od výrobce a uchovávat v mrazáku, kde vydrží i rok. Podívejte se na tohoto dodavatele, http://www.agro-el.cz/, je to jediný přímý dodavatel o kterém vím
Jaroslave objednávám dnes či zítra u tohoto dodavatele (agro-el, děkuji Vám za výborný tip!) pětilitr lněného oleje a koukám, že nabízí též olej dýňový, bodlákový, slunečnicový. Když už mi od nich půjde zásilka, nemám si objednat i některý z těchto dalších olejů? Jinak řečeno, používáte některý ten olej pravidelně na něco, že bych si z Vás vzal příklad? Já z těchto olejů používám jen bio slunečnicový občas na zeleninové saláty (nejčastěji mám olivový). Oleje od Agro nejsou bio, vadí to moc...? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2009 6:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jaroslave objednávám dnes či zítra u tohoto dodavatele (agro-el, děkuji Vám za výborný tip!) pětilitr lněného oleje a koukám, že nabízí též olej dýňový, bodlákový, slunečnicový. Když už mi od nich půjde zásilka, nemám si objednat i některý z těchto dalších olejů? Jinak řečeno, používáte některý ten olej pravidelně na něco, že bych si z Vás vzal příklad? Já z těchto olejů používám jen bio slunečnicový občas na zeleninové saláty (nejčastěji mám olivový). Oleje od Agro nejsou bio, vadí to moc...? Děkuji.

Do ovocných salátů je výborný dýňový olej a do syrové majonézy slunečnicový. Jinak se u nich dají i velice výhodně nakupovat semínka dýně, lnu a asi i slunečnice, ale tu ověřenou nemám. To, že oleje nejsou bio nezkoumejte, v Čechách stejně nic bio vypěstovat nejde a zamořené je všechno, akorát víc zaplatíte za lepší pocit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Suche krepate vlasy
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 12:46 pm 
Offline

Registrován: pát pro 04, 2009 11:19 am
Příspěvky: 10
Dobry den,
nevim, jestli bude mozne , abyste mi odpovedel, kazdopadne to zkusim.
Posledni mesice se mi stava, ze jinak velice zdrave vlasy , zejmena ty na vrcholku hlavy jako by tak krepati.. odstavaji atd..
Nevite, prosim, co proti tomu muzu jist?
Pouzivam pouze prirodni kosmetiku Alverde.
Dekuji.
S pozdravem a podekovanim,
Veronika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Suche krepate vlasy
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 4:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Veronika píše:
Dobry den,
nevim, jestli bude mozne , abyste mi odpovedel, kazdopadne to zkusim.
Posledni mesice se mi stava, ze jinak velice zdrave vlasy , zejmena ty na vrcholku hlavy jako by tak krepati.. odstavaji atd..
Nevite, prosim, co proti tomu muzu jist?
Pouzivam pouze prirodni kosmetiku Alverde.
Dekuji.
S pozdravem a podekovanim,
Veronika

Prostudujte toto vlákno a mimo to, co zde píšu, si ověřte zda máte dostatek zinku, hořčíku, železa a křemíku. Jako první bych vyzkoušel odvar z kopřivy, který kvalitu vlasů velice zlepšuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2009 8:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Do ovocných salátů je výborný dýňový olej a do syrové majonézy slunečnicový. Jinak se u nich dají i velice výhodně nakupovat semínka dýně, lnu a asi i slunečnice, ale tu ověřenou nemám
Jaroslave "vzal jsem Vás za slovo" a objednal k lněnému také olej dýňový. No to jsem nečekal! To je Vám dobrotka! Mňááámko. Moc Vám děkuji za tento tip, poznal jsem další vynikající olej.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz