Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 02, 2024 5:08 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2012 12:15 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 02, 2012 3:24 pm
Příspěvky: 7
Pane Jardo, prosím vás s jakou koncentrací CDS bych tedy měla začít, kolik kapek nebo ml na 1 l vody? Zatím bych to vyskoušela na krk, kde se mi to taky šupí a nebylo by odbarvení vidět, ale tu koncentraci sama nedovedu odhadnout. Zatím jsem to myla Nizoralem - šamponem na lupy, ale výsledek nic moc. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2012 11:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Pája píše:
Pane Jardo, prosím vás s jakou koncentrací CDS bych tedy měla začít, kolik kapek nebo ml na 1 l vody? Zatím bych to vyskoušela na krk, kde se mi to taky šupí a nebylo by odbarvení vidět, ale tu koncentraci sama nedovedu odhadnout. Zatím jsem to myla Nizoralem - šamponem na lupy, ale výsledek nic moc. Děkuji.

Probublejte tak 100 aktivovaných kapek do 0,5l a z toho vycházejte, přičemž pro první aplikace můžete tento produkt ještě zředit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 10:50 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Jarda píše:
Udělejte si plivací test a podle všeho zjistíte, že jste léta zamořena kvasinkou, čili pak nasadit protikvasinkovou bezsacharidovou dietu a načíst si zde celá vlákna o kandidě, přístupu ke stravě a životu.

Dobrý den, tady jiná Lenka. Když čtu o té bezsacharidové dietě, nyní jsem zrovna četla o lidech zabývajícími se posilováním, a lidech, kteří by chtěli dolikvidovat poslední zbytky nánosů na těle a vyrýsovat se. Tam se doporučuje právě "dieta sacharidové vlny", kdy první den se bere určitý počet gramů bílkovin na jeden kilogram váhy za celý den, a za celý první den 30 g sacharidů, výběr libovolný, třebas ovoce, zelenina se může myslím automaticky. Druhý den se sacharidy zvýší na 50 g, a tak to jde myslím týden, až se končí řekněme na 200g sacharidů. A pak se tuším začíná zase znova od začátku, 30g sacharidů. Má to přimět to tělo pálit tuky, nezvyknout si na stálý stejný přísun cukrů, a nebrat to ze svalů. Co kvasinka na tohleto? Velké množstsví bílkovin je přece pro tělo škodlivé? Nebo ne? Děkuji za vysvětlení \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 10:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Dobrý den, tady jiná Lenka. Když čtu o té bezsacharidové dietě, nyní jsem zrovna četla o lidech zabývajícími se posilováním, a lidech, kteří by chtěli dolikvidovat poslední zbytky nánosů na těle a vyrýsovat se. Tam se doporučuje právě "dieta sacharidové vlny", kdy první den se bere určitý počet gramů bílkovin na jeden kilogram váhy za celý den, a za celý první den 30 g sacharidů, výběr libovolný, třebas ovoce, zelenina se může myslím automaticky. Druhý den se sacharidy zvýší na 50 g, a tak to jde myslím týden, až se končí řekněme na 200g sacharidů. A pak se tuším začíná zase znova od začátku, 30g sacharidů. Má to přimět to tělo pálit tuky, nezvyknout si na stálý stejný přísun cukrů, a nebrat to ze svalů. Co kvasinka na tohleto? Velké množstsví bílkovin je přece pro tělo škodlivé? Nebo ne? Děkuji za vysvětlení \":-)\".

Tak na svalovinu tento postup patrně bude fungovat, ovšem u kvasinky s ním asi neuspějete, ta se za uvedených okolností dobře rozmnoží a celkem snadno přečká hladové období, dle mého názoru se budete zbytečně trápit. Velká množství bílkovin v těle hnijí a kvasí, což je vyloženě nebezpečné a určitě je potřeba se toho vyvarovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2012 5:59 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 27, 2012 5:47 pm
Příspěvky: 4
Zdravím Vás, moja otázka znie, môže stav pleti ovplyvňovať aj hormonálny systém? mám za sebou tri hydrocolony, pár domácich klystýrov, dve očisty jater a úpravu stravy - nič extra, vynechanie mliečných vecí okrem patlaniny a asi 90% vynechanie chleba, čistiace čaje, aj psychiku som zrovnala, ale mám pocit že s tou pleťou to moc nehlo, skôr pozorujem,že práve po menštruácii sa mi zhorší riadne pleť, čo je paradox, lebo vtedy sa telo istým spôsobom čistí,a to som skúšala jesť kadečo aj zdravo, stále ten istý scénar, u gynekológa mám test na hormóny- všetko je v poriadku. Nasadila som kotvičník, tak ako tu píšete,pomlieť a zapiť, tak uvidím. Vďaka Vám som začala premýšľať nad tým čo vkladám do úst, pekne sa mi vyladili aj krvné testy, hoc nikdy neboli špatné, len tá pleť.. \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2012 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
kamelot píše:
Zdravím Vás, moja otázka znie, môže stav pleti ovplyvňovať aj hormonálny systém? mám za sebou tri hydrocolony, pár domácich klystýrov, dve očisty jater a úpravu stravy - nič extra, vynechanie mliečných vecí okrem patlaniny a asi 90% vynechanie chleba, čistiace čaje, aj psychiku som zrovnala, ale mám pocit že s tou pleťou to moc nehlo, skôr pozorujem,že práve po menštruácii sa mi zhorší riadne pleť, čo je paradox, lebo vtedy sa telo istým spôsobom čistí,a to som skúšala jesť kadečo aj zdravo, stále ten istý scénar, u gynekológa mám test na hormóny- všetko je v poriadku. Nasadila som kotvičník, tak ako tu píšete,pomlieť a zapiť, tak uvidím. Vďaka Vám som začala premýšľať nad tým čo vkladám do úst, pekne sa mi vyladili aj krvné testy, hoc nikdy neboli špatné, len tá pleť.. \":(\"

Tak není to o tom zda i hormony mohou ovlivnit stav pokožky, ale především hormony mohou ovlivnit stav pokožky a také ji zásadně ovlivní stav tlustého střeva, tedy hlavně ve spojitosti s kvasinkou o čemž se zde píše v několika vláknech. Prvně bych se postaral o střeva a pak kotvičník, damiána maca a další byliny, přičemž asi by neškodilo vyzkoušet bezsacharidovou dietu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 7:41 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 27, 2012 5:47 pm
Příspěvky: 4
takže čítam postupne všetko o bezsacharidovej diéte, bude to fuška, ale iné mi neostáva. chlieb,cukor a mliečné výrobky vyradené mám, teraz ostávajú sacharidy, ako zemiaky a ryza a pod. Aké sú ešte zdroje tuku okrem olejov,semien a orechov? musím ich dodávať,pretože budem chudnúť a to nechcem, pri výške 173 mám 55 kilo, čo nie je kritické, ja viem, ale chcem sa vážne dať na bezsacharidovú diétu a tuky pri nej potrebujem,mám pravdu? začala som aj s grepovými kvapkami,dodávam cesnak,cibuľu.. objednávam oregánový olej. myslíte že mám začať aj so sanogelom, nič tým snáď neskazím..a čo mms? klystýr denne? ešte otázka na sírnu patlanicu, nebude vadiť ten tvaroh? ináč je to pochúťka:) veľmi by mi pomohol odkaz na nejaké recepty, resp. pomoc pri ich hľadaní,potraviny naštudované mám z tabuľky, len trochu sa strácam v jednotlivých kombináciách jedál, ono asi čím jednoduchšie, tým lepšie..však..bože veď ja som nikdy s pleťou problém nemala až teraz, musím sa do toho seriózne pustiť, lebo mi to obťažuje život, uf..ďakujem Vám!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 7:59 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Dobrý den... Dala jsem si na vlasy na dvě hodiny bílý jíl a nějaké množství chloridu zinečnatého (zábal), přes to igelit, a na tom ručník. Po dvou hodinách to začalo kousat. To je špatné znamení nebo dobré? \":-)\" Bojím se, abych něco nepodráždila, a vlasy z toho spíš nevypadaly \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 10:18 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
kamelot píše:
takže čítam postupne všetko o bezsacharidovej diéte, bude to fuška, ale iné mi neostáva. chlieb,cukor a mliečné výrobky vyradené mám, teraz ostávajú sacharidy, ako zemiaky a ryza a pod. Aké sú ešte zdroje tuku okrem olejov,semien a orechov? musím ich dodávať,pretože budem chudnúť a to nechcem, pri výške 173 mám 55 kilo, čo nie je kritické, ja viem, ale chcem sa vážne dať na bezsacharidovú diétu a tuky pri nej potrebujem,mám pravdu? začala som aj s grepovými kvapkami,dodávam cesnak,cibuľu.. objednávam oregánový olej. myslíte že mám začať aj so sanogelom, nič tým snáď neskazím..a čo mms? klystýr denne? ešte otázka na sírnu patlanicu, nebude vadiť ten tvaroh? ináč je to pochúťka:) veľmi by mi pomohol odkaz na nejaké recepty, resp. pomoc pri ich hľadaní,potraviny naštudované mám z tabuľky, len trochu sa strácam v jednotlivých kombináciách jedál, ono asi čím jednoduchšie, tým lepšie..však..bože veď ja som nikdy s pleťou problém nemala až teraz, musím sa do toho seriózne pustiť, lebo mi to obťažuje život, uf..ďakujem Vám!

Níže kopíruji co jsem vám zaslal do SZ. K tomu snad jen dodám že se sírnou patlanicí chvíli počkete a poté ji připravujte z bryndzy nebo tvarohu který byl prokvašený tibetskou houbou. Z klasického tvarohu vyjímečně a až ve fázi 3.

Pokud budete hubnout i po konzumaci toho co vám píši dole, prozkoumejte řádně své trávení. Je možné že blbě trávíte a tělo neumí zpracovat přijaté živiny. Takto jsem já byl schopen přijímat trojnásobné množství tuků a kalorií a dostával jsem se na hranici podvýživy i tak. Nedostatečné nebo spíš žádné trávení byl ten problém ... Problémem s tím spojeným může být i propustná střevnáí stěna což je u kandidy častý problém. To už je však na delší vypisování.

Po celou dobu si hlídejte abyste se nedostal do ketozy


...
u candidy není tak důležité jestli je strava syrová nebo vařená, tam bude záviset na vaší individuální konstituci co bude vyhovovat vám. Záleží jak se po jakém jídle cítíte a jak vám reaguje ph.

Já jím syrovou necelou polovinu stravy, zbytek je vařený převážně v páře, či formou zeleninových vývarů. Občas něco ogriluji beu tuku nebo opeču. Vyvarujete se pouze smažení, uzení a fritování.

Ohledně jídel záleží na tom v jaké fázi se pohybujete. Na úplném začátku, tedy v nejlpřísnější části zústanete chvíli pouze na domácích vejcích, bio mase a nízkosacharidové zelenině.
Po pár týdnech přidáváte kefír z houby nebo domácí jogurt, některé ořechy a semena, bezlaktozové sýry a další potraviny z kategforie jedna. Postupně také navyšuejete dávky probiotik a fungicidních látek.

Po výrazném zlepšení stavu můžete zkusit trochu pohanky, některé další druhy zeleniny, rajčata, olivy apod. Vždy po jednom a sledovat jak reagujete.

Z tuku určitě především kokosový, ten je základ. dále olivový, lněný, rybí, konopný. Tuky a kalorie dostanete z avokáda, vajec, masa, kefíru a jogurtu případně sýrů a semen a ořechů

Pokud něco nebude jasné, napište otázku do hlavního fora a dejte mi jen vědět. Je lepší psát tam at z toho mají užitek i další


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 11:07 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 27, 2012 5:47 pm
Příspěvky: 4
Ďakujem pekne za odpoveď, ono to chce len veľa čítať a hľadať, nájsť si systém v tej strave a verím, že potom to už pôjde...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 11:13 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 27, 2012 5:47 pm
Příspěvky: 4
ešte snáď len spomeniem, že s trávením som nikdy problém nemala, aj defekácia bola ako hodinky, štruktúra tak isto ako popisuje Jarda, nikdy žiadne zápchy, preto ma prekvapil ten problém so ksichtom, lebo väčšinou sa s problémom s pokožkou spája zlé vyprázdňovanie a pod., to je jeden z hlavných indikátorov, že telo zle vylučuje, tak to ide všetko cez kožu. ten sanogel ma zaujal, či by sa tým nedalo pomôcť, tak uvidím, aký názor ma na neho Jarda, prípadne aj vy s tým nemáte skúsenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2012 1:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Dobrý den... Dala jsem si na vlasy na dvě hodiny bílý jíl a nějaké množství chloridu zinečnatého (zábal), přes to igelit, a na tom ručník. Po dvou hodinách to začalo kousat. To je špatné znamení nebo dobré? \":-)\" Bojím se, abych něco nepodráždila, a vlasy z toho spíš nevypadaly \":-)\".

Tak chloridy mohou citlivou pokožku trochu dráždit, nicméně zásadní újmu tím nedocílíte, toho bych se nebál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2012 1:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
kamelot píše:
takže čítam postupne všetko o bezsacharidovej diéte, bude to fuška, ale iné mi neostáva. chlieb,cukor a mliečné výrobky vyradené mám, teraz ostávajú sacharidy, ako zemiaky a ryza a pod. Aké sú ešte zdroje tuku okrem olejov,semien a orechov? musím ich dodávať,pretože budem chudnúť a to nechcem, pri výške 173 mám 55 kilo, čo nie je kritické, ja viem, ale chcem sa vážne dať na bezsacharidovú diétu a tuky pri nej potrebujem,mám pravdu? začala som aj s grepovými kvapkami,dodávam cesnak,cibuľu.. objednávam oregánový olej. myslíte že mám začať aj so sanogelom, nič tým snáď neskazím..a čo mms? klystýr denne? ešte otázka na sírnu patlanicu, nebude vadiť ten tvaroh? ináč je to pochúťka:) veľmi by mi pomohol odkaz na nejaké recepty, resp. pomoc pri ich hľadaní,potraviny naštudované mám z tabuľky, len trochu sa strácam v jednotlivých kombináciách jedál, ono asi čím jednoduchšie, tým lepšie..však..bože veď ja som nikdy s pleťou problém nemala až teraz, musím sa do toho seriózne pustiť, lebo mi to obťažuje život, uf..ďakujem Vám!

Tak já myslím, že na to jdete dobře, patlanicí nic nepokazíte a musíte dodat dostatek tuku. Stravu si kalkulujte alespoň zpočátku na stránkách flora.cz. Je to nejjednodušší forma jak pochopit co ještě ano a co již ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2012 1:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
kamelot píše:
ešte snáď len spomeniem, že s trávením som nikdy problém nemala, aj defekácia bola ako hodinky, štruktúra tak isto ako popisuje Jarda, nikdy žiadne zápchy, preto ma prekvapil ten problém so ksichtom, lebo väčšinou sa s problémom s pokožkou spája zlé vyprázdňovanie a pod., to je jeden z hlavných indikátorov, že telo zle vylučuje, tak to ide všetko cez kožu. ten sanogel ma zaujal, či by sa tým nedalo pomôcť, tak uvidím, aký názor ma na neho Jarda, prípadne aj vy s tým nemáte skúsenosti?

Tak Sanogel je výborný, ale dost drahý, čili můžete vyzkoušet i bentonitový jíl, ten maká taky dobře a cena je výrazně nižší, není sice ještě v nabídce, ale mohu vám ho poslat 1 kg za 150,-Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2012 12:01 am 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Dobrý den,
zajímalo by mně, zda jste se někdo setkal s tímto. Začalo se mi dělat akné na krku, přesněji na lícních kostech a na stranách krku směrem k uším. Akné řeším dá se říci od puberty, teď je mi 33 let, a až doposud se mi očistama a doplňováním minerálů, zdravou stravou dařilo mít akné jakž takž pod kontrolou, takže si toto neumím dost vysvětlit, nezaznamenal jste někdo něco podobného jako např. projev určité detoxikace, či může to znamenat něco jiného. Akné jsem měla spíše okolo pusy a na spáncích, ale na krku, to je pro mně novinka. Napadá mě jedině jód, beru ho od srpna a poslední měsíc, se mi konečně daří držet teplotu nad 36,6 C a i skvrnu mám většinou přes 10 hodin, někde jsem četla, že akné může být i projevem předávkování jódem. Jsem přesvědčená, že to s něčím souvisí, ale nevím s čím. Nebo Kotvičník? Poslední dobou jsem ho popíjela. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Díky Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz