Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 6:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: ned čer 20, 2021 5:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xrazovy_nick píše:
Prišiel som na to, čo to mám na čele za "vyrážky".... Sú to MÍLIE.........

https://www.medaprex.sk/magazin-krasy/p ... milie-a761

Nie je to žiadne akné. Proste som si roky nerobieval žiadny peeling (nepovedali by ste, čo?), mám asi trochu prebytok androgénov (totiž aj to môže byť príčina mílii u dospelých mužov), používal som celé roky na tvár olivový alebo kokosový olej (čo mi oblasť čela ešte viac zmastnilo) "jedno s druhým a tretím" a mílie sú tu.
Podľa všetkých článkov sú mílie ÚPLNE NEŠKODNÉ, akurát sú neestetické.
Pôjdem ku kozmetičke (prvý krát v živote), takej, ktorá mi ich odstráni, a potom vhodným staraním sa o pleť (prírodné krémy, ale nie na báze olejov, skôr na báze gélu.......pravidelný peeling......občasné nanesenie ananásovej šťavy na tvár (samozrejme opatrne pri očiach).....) a s najväčšou pravdepodobnosťou budem mať konečne pleť hodnú tomu, ako príkladne sa starám o svoje zdravie. Presne ako som si myslel, nie ideálny stav pokožky na mojej tvári neznamená, že mám nejaké skryté "toxíny" v tele (to by nebolo možné pri mojich detoxoch, uzemňovaní, atď...), je to záležitosť čisto týkajúca sa len kože, jej zlej respirácie, fatálneho upchatia pórov (hlavne na čele, ale našťastie nie sú čierne, len svetlohnedé)....

Tak vyzkoušejte a uvidíte zda jste trefil do černého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Mastná pleť
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2024 9:25 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 16, 2011 10:45 am
Příspěvky: 12
Ahojte,
mám celý život mastnou pleť a vlasy. Každé ráno se lesknu a mastnotu bych mohla sbírat.
Zajímá mě jestli někomu opravdu pomohl nějaký konkrétní krok. Jestli pomohl někomu nějaký vitamín/minerál/lék/kúra.
Ano zkoušela jsem za ty roky očistu střev (několikrát), půsty, doplňuji vitamíny, minerály, chlorellu. Za ty roky jsem stejně u ničeho neviděla efekt, ani v létě, ani v zimě. Neberu antikoncepci.

Jedna věc mi taky vrtá hlavou. Lidi, kteří nemají absolutně nic společného se zdravým stravováním, očistou střev a těla - mají často pleť jak broskvičku.
Chápu, že může hrát roli psychosomatika. I věkem se to má zlepšovat...ale...

Je mi 33 let a pleť mám mastnou od puberty. Vlasy vydrží hezké ani ne 24 hodin, pak jsou zase mastné.
Bohužel nejlépe zabírají chemické krémy - používám občas v týdnu, abych vypadala normálně v práci. Ale dobře zabírá i levandulová voda, tu stříkám na obličej denně. Taky solárko, protože vysušuje. Samozřejmě masky na obličej atd - vše má pouze dočasný efekt. To jsou mé stébla trávy, kterých se chytám, protože člověk chce vypadat normálně.

Děkuji všem za názory či zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mastná pleť
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2024 1:51 pm 
Offline

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 pm
Příspěvky: 9
Silonka píše:
Ahojte,
mám celý život mastnou pleť a vlasy. Každé ráno se lesknu a mastnotu bych mohla sbírat.
Zajímá mě jestli někomu opravdu pomohl nějaký konkrétní krok. Jestli pomohl někomu nějaký vitamín/minerál/lék/kúra.
Ano zkoušela jsem za ty roky očistu střev (několikrát), půsty, doplňuji vitamíny, minerály, chlorellu. Za ty roky jsem stejně u ničeho neviděla efekt, ani v létě, ani v zimě. Neberu antikoncepci.

Jedna věc mi taky vrtá hlavou. Lidi, kteří nemají absolutně nic společného se zdravým stravováním, očistou střev a těla - mají často pleť jak broskvičku.
Chápu, že může hrát roli psychosomatika. I věkem se to má zlepšovat...ale...

Je mi 33 let a pleť mám mastnou od puberty. Vlasy vydrží hezké ani ne 24 hodin, pak jsou zase mastné.
Bohužel nejlépe zabírají chemické krémy - používám občas v týdnu, abych vypadala normálně v práci. Ale dobře zabírá i levandulová voda, tu stříkám na obličej denně. Taky solárko, protože vysušuje. Samozřejmě masky na obličej atd - vše má pouze dočasný efekt. To jsou mé stébla trávy, kterých se chytám, protože člověk chce vypadat normálně.

Děkuji všem za názory či zkušenosti.

Zdravím Vás,

co se týče tohoto konkrétního problému který Vás trápí může mít vliv několik faktorů a to hormonální změny, genetika, nadměrné množství stresu, stravování nebo i špatná skladba střevního mikrobiomu. Většinou pokožka, která není dostatečně hydratovaná, má tendenci se mastit několikrát tolik. Pokud se pleť snažíte spíše vysušovat může to být kontraproduktivní. Zkusila bych zařadit do svého jídelníčku co nejvíce zelených potravin, které nadměrné maštění mohou stáhnout a hlavně bych do svého jídelníčku zařadila probiotika a to konkrétně Bifidobakterie a lactobacilly, které mohou srovnat stav střeva a tím i nadměrné maštění, protože dnešní populace tyto kmeny ve svém střevním mikrobiomu má zřídka.. Určitě bych se i zamyslela případně na hormonální rovnováhu a zkusila užívat protizánětlivé potraviny nebo doplňky stravy.

Zde házím nějaké tipy na produkty, které bych osobně vyzkoušela :-)
https://www.pro-zdravi-az.cz/index.gln? ... 39&id=5334
https://www.pro-zdravi-az.cz/index.gln? ... =0&id=5363
https://www.pro-zdravi-az.cz/index.gln? ... 25&id=3572
https://www.pro-zdravi-az.cz/index.gln? ... =0&id=5361

Přeji příjemný den
Tereza :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mastná pleť
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2024 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Silonka píše:
Ahojte,
mám celý život mastnou pleť a vlasy. Každé ráno se lesknu a mastnotu bych mohla sbírat.
Zajímá mě jestli někomu opravdu pomohl nějaký konkrétní krok. Jestli pomohl někomu nějaký vitamín/minerál/lék/kúra.
Ano zkoušela jsem za ty roky očistu střev (několikrát), půsty, doplňuji vitamíny, minerály, chlorellu. Za ty roky jsem stejně u ničeho neviděla efekt, ani v létě, ani v zimě. Neberu antikoncepci.

Jedna věc mi taky vrtá hlavou. Lidi, kteří nemají absolutně nic společného se zdravým stravováním, očistou střev a těla - mají často pleť jak broskvičku.
Chápu, že může hrát roli psychosomatika. I věkem se to má zlepšovat...ale...

Je mi 33 let a pleť mám mastnou od puberty. Vlasy vydrží hezké ani ne 24 hodin, pak jsou zase mastné.
Bohužel nejlépe zabírají chemické krémy - používám občas v týdnu, abych vypadala normálně v práci. Ale dobře zabírá i levandulová voda, tu stříkám na obličej denně. Taky solárko, protože vysušuje. Samozřejmě masky na obličej atd - vše má pouze dočasný efekt. To jsou mé stébla trávy, kterých se chytám, protože člověk chce vypadat normálně.

Děkuji všem za názory či zkušenosti.

Již jsem to zde mnohokrát zmiňoval že cokoliv na povrchu pokožky nemá valný význam řešit na povrchu, ale vzhledem k tomu že problém vychází zevnitř musíte se zaměřit na vnitřní orgány v podstatě především na adrenální systém a střeva. Jedna možnost je vysoká produkce DHEAS a s tím související maštění vlasů a pokožky a druhá mikrobiom střeva. Osobně bych si dovolil ve vašem věku spíše hledat problém v tom mikrobiomu protože ve vašem věku bývají hormony většinou v pořádku, ale to nelze paušalizovat. V dnešní podivné době plné kafilerních chemií nabušených potravin není nic divného pokud mají rozhozené hormony i dvacetiletí, což rozhodně není normální. Teoreticky můžete vyzkoušet i vitamíny skupiny B konkrétně B5 a B1 to se zde již probíralo v souvislosti s akné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2024 8:39 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 16, 2011 10:45 am
Příspěvky: 12
Terezo...Moc Vám děkuji za odpověď.
Uznávám, že hydratace bude něco na čem musím zapracovat a zkusit, co to udělá.

Na střevo se tedy zaměřím znovu, již po několikáté.... což neuškodí nikomu.
To, že se snažím pleť vysušovat - no k tomu doplním, že jsem zkoušela několikrát to nedělat, ani si neumývat vlasy, neodmašťovat, zkoušet to naopak a bylo to ještě horší a pupínky se zanícovaly pod vrstvou mastnoty. Tohle nebyla dobrá cesta.

Protizánětlivé doplňky jsou určitě skvělá cesta. Děkuji za odkaz. Kdysi mě totiž bolel zub a pod pravidelným užíváním aspirinu (který je i protizánětlivý) byla moje pleť o dost lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2024 8:44 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 16, 2011 10:45 am
Příspěvky: 12
Jardo děkuji Vám za odpověď.
Budu muset mrknout na tu vysokou hladinu DHEAS. :shock:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz