Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: úte bře 11, 2014 6:05 pm 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
paulvandyck píše:
Dobrý den,

1) trápí mě suchá pokožka, velmi mě svědí po celém těle, mám poměrně velké lupy, hlava mě svědí, suché rty a nejspíš související problém s
očima. Nejsou suché slz mám dost, každopádně po většinu dne mám pocit jakoby mi do nich foukalo, proto je přivírám a "pálí", či mě
"řežou", a také se mi tvoří po okrajích puchýřky.

2) problém nejspíš nesouvisející - když se ráno snažím jíst Váš tip na snídani(ovoce...), tak po určitém množství ovoce mám velice
přecitlivělé zuby

25 let, přiměřeně sportuji, 1l šťáv denně, po většinu dne jsem na ovoci a zelenině zbytek vařená strava+sladkost, vegetarián, vypiji 2,5l vody denně

Moc děkuji za rady

Příliš mnoho ovoce ve stravě způsobuje kandidózu, pozor na to!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: úte bře 11, 2014 7:33 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 31, 2013 1:21 pm
Příspěvky: 16
Na snídani nejprve odšťavním 2 jablka (nebo 2 pomeranče plus citrón) s 500g mrkva, a za 2 hodinky ovocný salát: jablko, půl avokáda, banán, 2 kiwi. To je jediné ovoce co za den sním.

Je toho tedy moc? Před velmi děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: stř bře 12, 2014 7:31 pm 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
paulvandyck píše:
Na snídani nejprve odšťavním 2 jablka (nebo 2 pomeranče plus citrón) s 500g mrkva, a za 2 hodinky ovocný salát: jablko, půl avokáda, banán, 2 kiwi. To je jediné ovoce co za den sním.

Je toho tedy moc? Před velmi děkuji.

tak ty zuby jsou z kyselin obsažených v ovoci, což na sklovinu nebude to nejlepší


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: stř bře 12, 2014 10:04 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 31, 2013 1:21 pm
Příspěvky: 16
Jasně, jenže mnozí z Vás určitě jíte tento typ snídaně denně a nemáte žádný problém a o to mi taky jde. Cítím se po ni skvěle, ale ty zuby jsou brutál a částečně se stalo, že jsem se přestal tímto způsobem(kvůli zubům) takto stravovat.

Co se s tím dá tedy dělat?
Moc všem děkuji \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: čtv bře 13, 2014 9:20 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
paulvandyck píše:
Dobrý den,

1) trápí mě suchá pokožka, velmi mě svědí po celém těle, mám poměrně velké lupy, hlava mě svědí, suché rty a nejspíš související problém s
očima. Nejsou suché slz mám dost, každopádně po většinu dne mám pocit jakoby mi do nich foukalo, proto je přivírám a "pálí", či mě
"řežou", a také se mi tvoří po okrajích puchýřky.

2) problém nejspíš nesouvisející - když se ráno snažím jíst Váš tip na snídani(ovoce...), tak po určitém množství ovoce mám velice
přecitlivělé zuby

25 let, přiměřeně sportuji, 1l šťáv denně, po většinu dne jsem na ovoci a zelenině zbytek vařená strava+sladkost, vegetarián, vypiji 2,5l vody denně

Moc děkuji za rady

Zkuste si po ovoci vyplachovat ústa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: čtv bře 13, 2014 10:54 am 
Offline

Registrován: čtv říj 31, 2013 1:21 pm
Příspěvky: 16
Tak já Vám řeknu, jak to dělám. Šťáva vyčistím zuby, ovocná snídaně vyčistím zuby. Spíš jak zlepšit sklovinu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: čtv bře 13, 2014 9:19 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
paulvandyck píše:
Tak já Vám řeknu, jak to dělám. Šťáva vyčistím zuby, ovocná snídaně vyčistím zuby. Spíš jak zlepšit sklovinu?

Někde už to tady pan Jarda píše. Z namletého kořene kostivalu udělat kašičku a tu protlačovat mezi zuby, zapomněla jsem jak dlouho, tak zkuste dohledat. Pozor nepolykat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pát bře 14, 2014 8:26 am 
Offline

Registrován: čtv říj 31, 2013 1:21 pm
Příspěvky: 16
Bomba tak problém se zuby "vyřešen"

Co prosím s tím prvním? 1) trápí mě suchá pokožka, velmi mě svědí po celém těle, mám poměrně velké lupy, hlava mě svědí, suché rty a nejspíš související problém s
očima. Nejsou suché slz mám dost, každopádně po většinu dne mám pocit jakoby mi do nich foukalo, proto je přivírám a "pálí", či mě
"řežou", a také se mi tvoří po okrajích puchýřky. Řežou mě i když je mám zavřené. Oční mi nasadil kortikoidy s tím ze ty puchyrky se mi budou dělat po zbytek života.\":-D\" Víckrát mě tam už neuvidí
Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: pát bře 14, 2014 8:51 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
paulvandyck píše:
Bomba tak problém se zuby "vyřešen"

Co prosím s tím prvním? 1) trápí mě suchá pokožka, velmi mě svědí po celém těle, mám poměrně velké lupy, hlava mě svědí, suché rty a nejspíš související problém s
očima. Nejsou suché slz mám dost, každopádně po většinu dne mám pocit jakoby mi do nich foukalo, proto je přivírám a "pálí", či mě
"řežou", a také se mi tvoří po okrajích puchýřky. Řežou mě i když je mám zavřené. Oční mi nasadil kortikoidy s tím ze ty puchyrky se mi budou dělat po zbytek života.\":-D\" Víckrát mě tam už neuvidí
Moc děkuji

Osobně si myslím, že to je rozjetá kvasinka a kůže souvisí se střevem. Takže protikvasinkovou dietu, klystýry, očisty a dodávat omega3. Na ty oči zkuste DMSO viz http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=6&t=3644&hilit=DMSO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: sob bře 15, 2014 10:20 am 
Offline

Registrován: čtv říj 31, 2013 1:21 pm
Příspěvky: 16
Moc děkuji, vyzkouším a napíšu. Dnes jsem si dělal plivací test a dopadl pozitivně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: sob bře 15, 2014 5:08 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 3:21 pm
Příspěvky: 36
opice píše:
Nevím jestli to sem náhodou někdo již nevložil,ale narazila jsem na velice zajímavý článek o vlasech.Já to zkouším taky ale jsem na začátku.takže jsem zvědavá jestli to bude fungovat. doporučuji přečíst všem. \":)\"

http://www.rozhlas.cz/meteor/prispevky/ ... y--1167004

Tak vyzkoušeno a funguje to.Mám sice pořád jemné(stím nic nenadělám),ale zdravé vlasy.Potvrdila mi to i kadeřnice.A nedávno jsem ještě na posílení použila vitamínovou hennu a je to bomba.Přestali mi tolik padat vlasy,nemám lupy,vlasy jsou lesklé a už se tolik nemastěj.jsem moc spokojená.Musím říct že na šampon jsem od té doby nesáhla a ani nesáhnu. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasy a pleť
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 4:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
paulvandyck píše:
Bomba tak problém se zuby "vyřešen"

Co prosím s tím prvním? 1) trápí mě suchá pokožka, velmi mě svědí po celém těle, mám poměrně velké lupy, hlava mě svědí, suché rty a nejspíš související problém s
očima. Nejsou suché slz mám dost, každopádně po většinu dne mám pocit jakoby mi do nich foukalo, proto je přivírám a "pálí", či mě
"řežou", a také se mi tvoří po okrajích puchýřky. Řežou mě i když je mám zavřené. Oční mi nasadil kortikoidy s tím ze ty puchyrky se mi budou dělat po zbytek života.\":-D\" Víckrát mě tam už neuvidí
Moc děkuji

Trochu si projděte rady kolem štítné žlázy, od ní někdy oči zlobí a také můžete vyzkoušet vitamín B3, mnohdy pomáhá už po jediné dávce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Problémy s pokožkou
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2016 2:54 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Dobrý den pane Jardo mám problém s vysokým kortizolem a nespavosti následně ztráta výživy a pružnosti pokožky cca během dvou let.Již jsme spolu řešili něco málo po tel. Nyní jsem ve fázi že si dělám suplementaci hořčíkem zevně i vnitřně, doplňuju kolagen,chondroitin,glukosamin,vit.C,B komplex. Neustále mám problém s nadýmáním a prujmem. Podotýkám že řidší stolice byla i před nasazením doplňků.Proběhly u mě i nějaké klystýry šanka 2x, jím probiotika a tyto problémy trvají dál. Můžete mi poradit čím to může být?Ještě bych se chtěla zeptat zda při doplńování výše uvedeného můžu zároveň užívat doplńky na odkyselení s obsahem minerálů nebo se to bije?Také mám problémy s močením chodím dost málo a otékám.Jakým směrem bych se měla ubírat abych obnovila tu pevnost pokožky?Vím že je to hodně dotazů ale už 2 roky pátrám jak se uzdravit a nevím zda se ubírám správným směrem.
děkuji za reakci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s pokožkou
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Dobrý den pane Jardo mám problém s vysokým kortizolem a nespavosti následně ztráta výživy a pružnosti pokožky cca během dvou let.Již jsme spolu řešili něco málo po tel. Nyní jsem ve fázi že si dělám suplementaci hořčíkem zevně i vnitřně, doplňuju kolagen,chondroitin,glukosamin,vit.C,B komplex. Neustále mám problém s nadýmáním a prujmem. Podotýkám že řidší stolice byla i před nasazením doplňků.Proběhly u mě i nějaké klystýry šanka 2x, jím probiotika a tyto problémy trvají dál. Můžete mi poradit čím to může být?Ještě bych se chtěla zeptat zda při doplńování výše uvedeného můžu zároveň užívat doplńky na odkyselení s obsahem minerálů nebo se to bije?Také mám problémy s močením chodím dost málo a otékám.Jakým směrem bych se měla ubírat abych obnovila tu pevnost pokožky?Vím že je to hodně dotazů ale už 2 roky pátrám jak se uzdravit a nevím zda se ubírám správným směrem.
děkuji za reakci

Tak je otázkou z jaké stravy tu řídkou stolici máte. Osobně bych při normální stravě nasadil potraviny stavící, tedy třeba rýži s podušenou mrkví a trochu oliváče, což by mělo fungovat zvláště při dodání probiotik. Na SCD, GAPS, nebo jiné dietě to řeší většinou banány ve vysokém stupni zralosti, nebo dušená mrkev, třeba s libovým masem a trochu oliváče. Probiotika pochopitelně dodávat stále. Obecně ovšem platí že místní probiotika nemusí vždy fungovat, lepší jsou vysoce kvalitní probiotika s označením HSO, která obsahují bakterie z hlíny, které vytváří ve střevě adekvátní prostředí pro ideální defekaci. Doplňky na odkyselení pochopitelně užívat můžete, ale ne k jídlu tam bych spíše dával HCl, která vám asi chybí, nebo betain HCl. Močení se dá zlepšit pomocí vyšších dávek draslíku, ale nemusí to být ideální pokud jsou oslabené ledviny, tedy asi si je nechat vyšetřit a teprve potom zkoušet. Jinak funguje i červená řepa tedy vyzkoušejte třeba šťávu z červené řepy, nebo smoothie. Červenou řepu nahrubo nakrájíme, vložíme do vysokoobrátkového mixéru a přisypeme pro jednu dávku cca 10 - 15 gramů šípkovému prášku. Můžeme přidat 2 - 5 g Camu camu, případně přiměřené množství Aceroly. Není nutno dávat vše naráz, ale je to možné. Záleží na individuální snášenlivosti. Poté rozmixováním homogenizujeme na jemnou pastu, která lze bez problémů vypít například jako chutná přesnídávka. Určitě bych ale doporučil množství řepy nepřehánět, pro člověka, který začíná, stačí 50 - 100 g, následně je možno množství navýšit, ale není to nutné. Musím však upozornit, že chuťové vlastnosti nic moc a někomu smoothie z červené řepy nemusí vyhovovat. Pokožku bez fungujícího střeva asi nevyladíte, tam je přímá spojitost, tedy hlavně řešit střevo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ucpané póry
PříspěvekNapsal: pát čer 17, 2016 1:36 pm 
Offline

Registrován: pát čer 17, 2016 1:22 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den.
Vím, že kožní problémy vznikají především v důsledku zaneseného střeva. Pracuji na tom, sic pomalu, avšak jistě. Mám však dotaz ohledně ucpaných pórů, tzv. černých teček. V momentálním stádiu už nemám problémy s hnisavými boláky jako kdysi, ale toto mne trápí, to zůstává. Na obličeji, v dekoltu, v menší míře i na pažích nebo zádech.
Je vůbec možné, že se pleť od ucpaných póru sama očistí (po vyčištění organismu uvnitř)? Zatím jsem ten "bordel" z kůže nedostala ničím jiným, než mechanickým vymáčknutím, při čemž z póru vyleze tuhý maz. Zde je však potíž, že po takovém zásahu vznikají na pleti ranky a problém se opakuje. Když však pleť nechám v klidu, póry jakoby zarostou, ale zůstanou ucpané. Na pleti to v závěru vypadá jako hrbolky a není to ani příliš příjemné..
Nebo je na to nějaký speciální postup?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz