Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2018 5:42 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
pefi píše:
Pan Zajíček to kousek výše napsal poněkud přesněji:

... nejsou ani tak o konkrétní stravě jako o stavu střeva a vlastní autointoxikaci organizmu nějakým patogenním šmejdem ve střevě.

Zádrhel je v tom, že některé vitamíny vám musí vyrábět vaše vlastní mikroflóra a pokud je nevyrábí a místo toho navíc produkuje něco, co produkovat nemá, tak pak nutně máte problém.
Úprava stravy pomůže hodně, ale základem opravdu je dát si dohromady mikroflóru. Vazba mezi stavem střev a psychikou je obrovská a čím víc se snažím dát si do pořádku zažívání, tím víc tuto vazbu sám na sobě vnímám.

J,j. Kdysi jsem četl, že serotonin vyrábí baktošky ve střevě. Pokud tam nejsou ty správné, je serotonin nedostatkovým. Asi to ale nebude tak jednoduché, protože by museli být na palici v naší oblasti úplně všichni. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: čtv říj 17, 2019 8:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Prosím o radu ohledně niacinu, některé věci mi nejsou zcela jasné. Moc děkuji.

1) Jak nízké dávky už mohou vyvolat flush? 50 mg a výše?
2) Od jakých dávek mám první den začít?
3) Někde jsem četla, že flush se časem zmírní, pokud si tělo na niacin zvykne. Je to pravda?
4) Flush mi tedy ukáže, jakou dávku moje tělo potřebuje? Jak ji potom budu brát dlouho?
5) Nemůže mi nějak moc snížit krevní tlak? Už takto mi docela kolísá a ráno ho mám nízký.
6) Na niacin není možné udělat nějaké testy? Např. z krve?
7) Jak bojuje B3 se záněty a pokud tomu dobře rozumím, tak pokud je v těle zánět, niacin se rychleji spotřebovává a nezbyde na výrobku serotoninu?
\"8)\" Stačí užívat takovou dávku, aby flush byl jen mírný?
9) Nemusím se bát o poškození jater? Četla jsem, že velké dávky niacinu mohou mít špatný vliv např. při alergii, onemocnění srdce, onemocnění žlučníku, dně, vředech, refluexu, během poruchy štítné žlázy, akorát že neuvádějí, o jak velké dávky by se muselo jednat. DDD pro dospělého je 13-35 mg, což ta dávka 35 je už nejvyšší doporučená.
10) Během flushe na mě může přijít panika? Záleží na metylaci?
11) Pokud mi to netráví bílkoviny, budu se muset zaměřit na dodávání niacinu ve formě doplňků stravy již celý život? Je vůbec vhodný na dlouhodobé užívání třeba několik let ve vyšších dávkách?
12) Mám si ho vzít před jídlem, s jídlem nebo po jídle nebo to je jedno?
13) Koupila jsem si B3 50 mg, píší zde (niacin/nicotinic acid), je to dobrá forma?

Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: pát říj 18, 2019 5:12 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
Prosím o radu ohledně niacinu, některé věci mi nejsou zcela jasné. Moc děkuji.

1) Jak nízké dávky už mohou vyvolat flush? 50 mg a výše?
Četl jsem, že flush může vyvolat už dávka 50 mg, ale flush měl by být hodně mírný. Flush lze spíš očekávat u dávek nad 200 mg.

2) Od jakých dávek mám první den začít?
Začněte od 50 mg a dejte si to po jídle, kdy máte plný žaludek. Podle toho jak vám to bude trávit by se flush měl dostavit ne dříve než za 20 mintu a ne později než za 3 hodiny a trval by ne déle než hodinu. A spoň to jsou moje zkušenosti, ale moje tabletky mají 500 mg.

3) Někde jsem četla, že flush se časem zmírní, pokud si tělo na niacin zvykne. Je to pravda?
Ano. Respektive po té, co proběhne flush nějakou dobu (dejme tomu jeden nebo dva dny, přesně to opravdu netuším) trvá, než podobná dávka znovu flush vyvolá. Teoreticky prý vyšší dávka opět vyvolá flush za kratší dobu, ale to vyzkoušené nemám.

4) Flush mi tedy ukáže, jakou dávku moje tělo potřebuje? Jak ji potom budu brát dlouho?
Přesně tak to chápu. Pokud k flushi nedojde, tak tělo dokázalo dodaný niacin spotřebovat a využít.
Jak dlouho je dobrá otázka. Já bych byl opatrný v tom cokoliv do sebe rvát dlouhodobě bez přestávek, zejména pokud jde o větší dávky. Nicméně jeden měsíc by mělo být v pohodě, respektive měla byste do měsíce poznat zda se po niacinu cítíte lépe, nebo hůře a podle toho se pak rozhodnete, jestli ho chcete brát déle nebo ne.

5) Nemůže mi nějak moc snížit krevní tlak? Už takto mi docela kolísá a ráno ho mám nízký.
Flush může snížit krevní tlak, tělo také prokrví pokožku, takže nefunguje termoregulace a pokud nebudete v telle, tak se můžete nachladit, protože tělo překrvenou pokožkou ztrácí teplo.
Nejlepší je zkusit niacin třeba po večeři a když náhodou začne nastupovat flush (u mě to trvá pár minut), tak i zalezete do postele pod deku - po skončení flushe se nádherně usíná. Pokud jsem usnul příliš rychle a niacin jsem si vzal pozdě večer, tak se mi trávení na noc vyplo a flush přišel až ráno po probuzení.

6) Na niacin není možné udělat nějaké testy? Např. z krve?
Tuto cestu nemám probádanou. Přájem niacinu v dávkách do 1000 mg/den by měl být dlouhodobě hodně bezpečný, tak jsem se po rozboru příliš nesháněl.

7) Jak bojuje B3 se záněty a pokud tomu dobře rozumím, tak pokud je v těle zánět, niacin se rychleji spotřebovává a nezbyde na výrobku serotoninu?
Pokud si vzpomínám, tak v případě zánětu si tělo z tryptophanu celkem neefektivním způsobem vyrábí niacin, který následně spotřebovává na potlačení zánětu, tudíž pak nemá tryptophan na výrobu serotoninu a člověk se cítí pod psa. Když bojuji se zánětem po konzumaci lepku, tak během pár hodin moje tělo spotřebuje 2x500 mg niacinu, aniž by se dostavil flush a to ikdyž si niacin dám na prázný žaludek.
Když lepek nesním, nebo ho sním méně, tak se flush dostaví už po 500 mg a to ikdyž si niacin dám s jídlem nebo po jídle

\"8)\" Stačí užívat takovou dávku, aby flush byl jen mírný?
Přesně tak. Flush slouží pozue k tiomu, abyste zjistila jak velkou dávku niacinu vaše tělo potřebuje. U mě je to tak, že je to extrémně variabilní - někdy jsem schopný zkonzumovat bez flushe až 3 x 500 mg za jeden den, jindy mi celkem extrémní flush vyvolá i 1x 500 mg.

9) Nemusím se bát o poškození jater? Četla jsem, že velké dávky niacinu mohou mít špatný vliv např. při alergii, onemocnění srdce, onemocnění žlučníku, dně, vředech, refluexu, během poruchy štítné žlázy, akorát že neuvádějí, o jak velké dávky by se muselo jednat. DDD pro dospělého je 13-35 mg, což ta dávka 35 je už nejvyšší doporučená.

10) Během flushe na mě může přijít panika? Záleží na metylaci?
Ano, příjem niacinu zpomalí methylaci (spotřebuje methyl- skupiny), takže pokud je člověk undermethylátor tak mu to může zacloumat s psychikou. Panika pak může trvat hodinu nebo dvě. Mám pocit, že se tomu dá čelit tak, že si vezmete k niacinu i nějaký malý b-komplex, kde je alespoň pár miligramů B6. Ten b-komplex určitě minimálně pro začátek doporučuji.

Kdyby přišla panika, dá se jako první pomoc údajně požít methylfolát nebo methyl-B12, ale to vyzkoušeno nemám a taky to chce tušit, zda vámi methyl-B12 nebo methylfolát necloumá. Panika na mě přišla jednou a za hodinu nebo dvě to přešl samo od sebe. Důležité bylo uvědomovat si, že příčinou paniky je zkonzumovaný niacin a že to časem přejde samo od sebe.

11) Pokud mi to netráví bílkoviny, budu se muset zaměřit na dodávání niacinu ve formě doplňků stravy již celý život? Je vůbec vhodný na dlouhodobé užívání třeba několik let ve vyšších dávkách?
Napřed si zjistěte, zda vám niacin to pomáhá a jak vysoká dávka vám vyvolá flush a pak má smysl řešit co dál. V podobě kyseliny nikotinové by niacin měl být po dobu mnoha týdnů týdnů až měsíců vysoce bezpečný do dávek 1500 mg/den. Někteří lidé údajně potřebují dávky ještě mnohem vyšší. Ale určitě není dobré brát vysoké dávky každý den bez dobrého důvodu.

12) Mám si ho vzít před jídlem, s jídlem nebo po jídle nebo to je jedno?
Z počátku po jídle, když nebude flush, tak to další den klidně zkuste na prázný žaludek a další den když tak zvedněte dávku. Já jsem začínal s 500 mg po jídle.
Flush prý redukuje konzumace aspirinu, ale vy v první řadě potřebujeet zjistit jak vysoká dávka vám vyvolá flush, tedy jak moc a zda vůbec vaše tělo touží po dávkách niacinu.

13) Koupila jsem si B3 50 mg, píší zde (niacin/nicotinic acid), je to dobrá forma?
Nicotinic acid je jediná forma, která umí vyvolat flush a tedy je použitelná. Také je z dostupných forem ta nejbezpečnější a jediná, která má být dlouhodobě bezpečná i v dávkách 1500 mg/den. Forma niacinamid prý u někoho flush vyvolává také, je takí poměrně hodně bezpečná, ale u většiny lidí flush nevyvolá. Vyhýbejte se "no-flush B3" nebo slow release B3, typicky tuším je to inositol hexanicotinát, protože ten ve větších dávkých (stovky mg) nedělá játrům dobře.

Zkuste si přečíst toto, je tam spousta informací:
https://www.tpauk.com/main/article/vita ... offer-m-d/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz