Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned led 03, 2016 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Nikola píše:
Dekuji za odpoved, a mazat tedy myslite kokosakem jenom ano? Do te doby, co jsem ji henom kojila a nejedla noc jineho tak problem nikdy nemela, az okolo 8. Mesice co zacala vic i jine stravy, ale nechapu to, kdyz ji dost zdrave, a ja celkem take ;(

Tak kokosák je silně bakteriostatický a dobře pokožku promastí. Jinak většinou se problém rozběhne po přidání obilí, vůbec nejhorší je pšenice, můžete vyzkoušet na co reaguje nejhůře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob črc 09, 2016 12:47 pm 
Offline

Registrován: sob črc 09, 2016 12:22 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo,
pročetl jsem si zdejší téma atopického ekzému a mám dotaz. Moje přítelkyně již několik let trpí atopickým ekzémem. Zvláštní je to, že když jsme žili 6 let v Londýně, tak problém zcela zmizel a kdykoli tam jedeme na návštěvu, tak do dvou dnů ekzém zmizí. Vím, že zde píšete, že problém je ve střevě a vynechání 5 - ti jedů. Ale přítelkně v UK pila celkem dost mléko a v ČR vede o dost zdravější způsob života a je to horší. Je zajímavé, že opravdu do několika dní ekzém zmizel. Nyní kojí. To jen pro případnou radu. S tím souvisí 2.otázka. Již od dětství mám bílé skvrny na nehtech. Možná to souvisí s demineralizací, ale když jsem byl v UK, skvrny zmizely. A co se tyka stravování tak v ČR je o dost lepší a skvrny se do měsíce po návratu objevily znovu.

Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned srp 28, 2016 11:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
cajicek píše:
Dobrý den pane Jardo,
pročetl jsem si zdejší téma atopického ekzému a mám dotaz. Moje přítelkyně již několik let trpí atopickým ekzémem. Zvláštní je to, že když jsme žili 6 let v Londýně, tak problém zcela zmizel a kdykoli tam jedeme na návštěvu, tak do dvou dnů ekzém zmizí. Vím, že zde píšete, že problém je ve střevě a vynechání 5 - ti jedů. Ale přítelkně v UK pila celkem dost mléko a v ČR vede o dost zdravější způsob života a je to horší. Je zajímavé, že opravdu do několika dní ekzém zmizel. Nyní kojí. To jen pro případnou radu. S tím souvisí 2.otázka. Již od dětství mám bílé skvrny na nehtech. Možná to souvisí s demineralizací, ale když jsem byl v UK, skvrny zmizely. A co se tyka stravování tak v ČR je o dost lepší a skvrny se do měsíce po návratu objevily znovu.

Děkuji za odpověď.

Tak výraz stravování je lepší, asi nebude zcela správně. Podle všeho je sice asi lepší podle vašich představ, ale to nemusí nutně znamenat, že je to tak lepší i pro tělo. Navíc v UK panují mnohem rozdílnější klimatické podmínky než zde, což může být stěžejní faktor a také strava není v UK ani zdaleka tak kafilérní kvality jako zde. Je tedy klidně možné že zdánlivě méně kvalitní strava v UK tu naši kafilérní ještě v mnoha směrech předčí i když je zdánlivě zdravější. Osobně bych se snažil co nejvěrněji nasimulovat stejné podmínky jako v UK a to včetně stresové zátěže, pokud je to možné a nechal si zjistit zda se vaše bydliště nevyskytuje na nějakém zdroji radonu, nebo jiné doložitelné kontaminace, která by mohla být v UK vynechána a je třeba zásadní. Mnohdy jde o relativně nesmyslné důvody které mohou ekzém vyvolávat. Měl jsem třeba klienta který měl vždy zásadní zhoršení problému po návštěvě tchyně a to mu zdánlivě ani nevadila a stejně ho asi podvědomě tolik vysávala, že se z ní vždy osypal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 10:27 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
dobrý den. už několik měsíců a možná let mě trápí několik věcí: zhoršující se ekzem na prstech, který ted vyvrcholil tím, že mi kůže na prstech popraskala do masa. únava, špatná nálada, kruhy pod očima. špatné, jakoby mělké dýchání. buzení se v noci, přesně podle jater, 1-3 hodina, pravidelně. občas noční pocení. horšený zrak, někdy jakoby nesoustředěnot, zamlžené myšlení, i když ne nějak moc. stolice spíš tukovití, vodnatá, sem tam průjem. at sem zkoušel co sem zkoušel, at sem dietoval jak sem dieoval, tak výsledek byl třeba občasné zlepšení, a následně navrácení se do začátku. zkoušel sem bezlepek, scd dietu, nejíst maso...žádná změna. několikrát sem dělal očistu střev, šanku, spíš mi přijde že čím víc se v tom hrabu a snažím se to řešit, tím je to horší. nevím zda to vůbec souvisí ze stravou, trochu asi jo když mi to občas pomohlo, ale když vidím co žerou lidi kolem mě, tak jím ještě zdravě. jenže oni žádné potíže nemají. také mi přijde, že sacharidy mě až zas tak nevadí, spíš se to zhoršuje když jím tučná jídla. plet mám úplně suchou, ruce vysušené, prsty s ekzemem. už fakt nevím co dělat, mám sto chutí se na všechny diety prostě vykašlat. jediný co mě ještě napadá je přestat cvičit, třeba můj problém nějak souvisí s trvale zvýšeným kortizolem, s nadledvinkama - nevím. měl by někdo nějakou radu, jak stáhnout aspon tu únavu a ekzem? díky...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2016 6:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
dobrý den. už několik měsíců a možná let mě trápí několik věcí: zhoršující se ekzem na prstech, který ted vyvrcholil tím, že mi kůže na prstech popraskala do masa. únava, špatná nálada, kruhy pod očima. špatné, jakoby mělké dýchání. buzení se v noci, přesně podle jater, 1-3 hodina, pravidelně. občas noční pocení. horšený zrak, někdy jakoby nesoustředěnot, zamlžené myšlení, i když ne nějak moc. stolice spíš tukovití, vodnatá, sem tam průjem. at sem zkoušel co sem zkoušel, at sem dietoval jak sem dieoval, tak výsledek byl třeba občasné zlepšení, a následně navrácení se do začátku. zkoušel sem bezlepek, scd dietu, nejíst maso...žádná změna. několikrát sem dělal očistu střev, šanku, spíš mi přijde že čím víc se v tom hrabu a snažím se to řešit, tím je to horší. nevím zda to vůbec souvisí ze stravou, trochu asi jo když mi to občas pomohlo, ale když vidím co žerou lidi kolem mě, tak jím ještě zdravě. jenže oni žádné potíže nemají. také mi přijde, že sacharidy mě až zas tak nevadí, spíš se to zhoršuje když jím tučná jídla. plet mám úplně suchou, ruce vysušené, prsty s ekzemem. už fakt nevím co dělat, mám sto chutí se na všechny diety prostě vykašlat. jediný co mě ještě napadá je přestat cvičit, třeba můj problém nějak souvisí s trvale zvýšeným kortizolem, s nadledvinkama - nevím. měl by někdo nějakou radu, jak stáhnout aspon tu únavu a ekzem? díky...

Jako první opatření si spočítejte stravu na nutriční kalkulačce cronometer. com, jinak se budete stále pouze domnívat a je klidně možné že u všech aplikovaných diet děláte stejnou chybu, třeba jde o nedostatek cholinu, nebo deficity jiných látek, které prostě nemáte šanci jinak zjistit. Vynechání nesmyslné zátěže je pochopitelně nutné, vysoký kortizol vypíná HCl v žaludku a bez ní se nestráví skoro nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2017 11:43 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2017 11:39 pm
Příspěvky: 1
Zdravím, mal by som dotaz, natrafil som na tento portál len náhodou a to práve skrz techniku o fekálni transplantaci, o ktorej som do dne nemal ani zdania. Celé vlákno samozrejme práve prechádzam, snáď nájdem viac info na ktoré som za celý život (je mi 28r) nenatrafil. Skúsil toho veľa, od mastí,.. aktuálne skúšam ísť prírodnou cestou: čistenie čriev, jater,..detox a vitamíny:)

Zaujímalo by ma však, keďže som natrafil aj na také správy, že vyššie spomínaná transplantácia napravila autoimunitné ochorenie ktorým Atopický ekzém je u danej osoby. Je to vážne možné? Pretože mi to znie až zázračne jednoduché.. \":roll:\" Ďakujem vopred za odpoveď. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2017 6:26 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Jste si jistý, že nemáte žádnou střevní mikroflóru, což bych považoval za indikaci k takovému zákroku. Když se vám očistami nepovede zbavit se malých šmejdů ve střevě, tak se holt budete muset odčervit.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2017 8:36 am 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2016 7:03 pm
Příspěvky: 30
MariánPRG píše:
Zdravím, mal by som dotaz, natrafil som na tento portál len náhodou a to práve skrz techniku o fekálni transplantaci, o ktorej som do dne nemal ani zdania. Celé vlákno samozrejme práve prechádzam, snáď nájdem viac info na ktoré som za celý život (je mi 28r) nenatrafil. Skúsil toho veľa, od mastí,.. aktuálne skúšam ísť prírodnou cestou: čistenie čriev, jater,..detox a vitamíny:)

Zaujímalo by ma však, keďže som natrafil aj na také správy, že vyššie spomínaná transplantácia napravila autoimunitné ochorenie ktorým Atopický ekzém je u danej osoby. Je to vážne možné? Pretože mi to znie až zázračne jednoduché.. \":roll:\" Ďakujem vopred za odpoveď. \":wink:\"

Ano, transplantace střevní mikroflóry dokáže vyléčit atopický ekzém, protože je to autoimunitní choroba. Není ovšem pravda, že je jednoduché tuhle proceduru podstoupit, protože najít v dnešní době opravdu zdravého dárce, který netrpí žádnou chorobou a který nebere žádné léky, ani hormonální antikoncepci, ani antidepresiva, to je nadlidsky těžký úkol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2017 12:02 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 02, 2017 8:46 am
Příspěvky: 0
[quote="MariánPRG":21p9s4kj]Zdravím, mal by som dotaz, natrafil som na tento portál len náhodou a to práve skrz techniku o fekálni transplantaci, o ktorej som do dne nemal ani zdania. Celé vlákno samozrejme práve prechádzam, snáď nájdem viac info na ktoré som za celý život (je mi 28r) nenatrafil. Skúsil toho veľa, od mastí,.. aktuálne skúšam ísť prírodnou cestou: čistenie čriev, jater,..detox a vitamíny:)

Zaujímalo by ma však, keďže som natrafil aj na také správy, že vyššie spomínaná transplantácia napravila autoimunitné ochorenie ktorým Atopický ekzém je u danej osoby. Je to vážne možné? Pretože mi to znie až zázračne jednoduché.. \":roll:\" Ďakujem vopred za odpoveď. \":wink:\"[/quote:21p9s4kj]
Zdravím Marián,

připojím ještě k odpovědi pana Jardy svůj pohled na exem, ke kterému jsem po mnoha letech dospěla na základě vlastní a poměrně drastické zkušenosti. Detoxikace těla nebo rovnou transplantace stř. mikroflory, životní styl a stravování je jedna věc, ale stejně důležitá je i ta duševní příčina. Ve významném množství případů, můj nevyjímaje, je tou prapříčinou exemu duševní rozpoložení, zjm. vztahy. Ne nadarmo se říká: "Já se z něj/ní/toho osypu" nebo "Je plný žluči." aj. známá lidová vyřčení. Příklad: Pokud se necháváme někým trápit, sami sebe psychicky trýzníme, žijeme v nezdravých vztazích s rodinou, partnerem apod. - držíme tedy v sobě křivdu, zášť a vztek na sebe či okolí a neumíme odpouštět sobě a ostatním - oslabujeme si tím v tomto případě hl.

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2017 8:45 pm 
Offline

Registrován: stř úno 08, 2017 8:42 pm
Příspěvky: 3
Zdravím.
Také trpím AE. Minulý rok jsem zkusil očistu jater pomocí ostropetřece a ekzém se o moc zlepšil až zmizel.
Držel jsem poté i jaterní dietu a najednou se ekzém opět začal objevovat. Při požití ostropestřece se dokonce zhoršuje. Je možné, že jsou např. zanesená střeva nebo špatná funkce ledvin? Měl bych zkusit
očistu střev pomocí Enterosgelu? Nebo ledvinový čaj? Či oboje najednou?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned bře 26, 2017 8:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
MariánPRG píše:
Zdravím, mal by som dotaz, natrafil som na tento portál len náhodou a to práve skrz techniku o fekálni transplantaci, o ktorej som do dne nemal ani zdania. Celé vlákno samozrejme práve prechádzam, snáď nájdem viac info na ktoré som za celý život (je mi 28r) nenatrafil. Skúsil toho veľa, od mastí,.. aktuálne skúšam ísť prírodnou cestou: čistenie čriev, jater,..detox a vitamíny:)

Zaujímalo by ma však, keďže som natrafil aj na také správy, že vyššie spomínaná transplantácia napravila autoimunitné ochorenie ktorým Atopický ekzém je u danej osoby. Je to vážne možné? Pretože mi to znie až zázračne jednoduché.. \":roll:\" Ďakujem vopred za odpoveď. \":wink:\"

Tak jistě, jedná se prakticky o výměnu imunitního systému, tedy proč by to nemělo fungovat. Každopádně zase tak jednoduché to není, můžete si tím změnit mnoho ve svém těle i hlavě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned bře 26, 2017 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Karlik píše:
Zdravím.
Také trpím AE. Minulý rok jsem zkusil očistu jater pomocí ostropetřece a ekzém se o moc zlepšil až zmizel.
Držel jsem poté i jaterní dietu a najednou se ekzém opět začal objevovat. Při požití ostropestřece se dokonce zhoršuje. Je možné, že jsou např. zanesená střeva nebo špatná funkce ledvin? Měl bych zkusit
očistu střev pomocí Enterosgelu? Nebo ledvinový čaj? Či oboje najednou?
Děkuji

Uvedené vyzkoušet určitě můžete, tím asi nic moc pokazit nemůžete, každopádně je to o stálé detoxikaci. Prostě to berte tak že vaše buněčné dýchání je hodně zpomalené až vypnuté a tělo se tím pádem neuvěřitelně zanáší vlastním metabolickým odpadem, tedy je potřeba ho rozpohybovat, prakticky vše se dá vydýchat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř lis 15, 2017 10:12 am 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Ze zimy se mi dělá ekzém po celém těle.
Mám to každou zimu.

Nevíte čím to mazat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát lis 17, 2017 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Ze zimy se mi dělá ekzém po celém těle.
Mám to každou zimu.

Nevíte čím to mazat?

Ekzém zpravidla nemá význam ničím mazat, příčina je uvnitř v krevním řečišti a to je potřeba vyřešit. Cokoliv na povrch má pouze kosmetické účinky, ale efekt odstranění se nekoná. Lepší je vyzkoušet nějaké silné enzymy na vyčištění krve, je to sice relativně drahé, ale dost často to zabere. Špička v této oblasti je Neprinol ten mám na e-schopu http://www.pro-zdravi-az.cz/170-enzymoterapie- a jinak třeba velké dávky Wobenzymu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř úno 28, 2018 5:14 pm 
Offline

Registrován: ned lis 26, 2017 9:37 am
Příspěvky: 3
Rád bych se na Vás obrátil o radu a pomoc. Naše dcera, aktuálně 18 měsíců. Kojená do poloviny prosince 2017 + vařeno ze základních potravin, nic umělého, žádné polotovary, po kojení přechod na Nutrilon. Koncem prosince 2017 se Lindě na tvářičkách a pod bradičkou objevil ekzém, který se postupně zvětšoval, až k dekoltu. Dětská lékařka to vyhodnotila jako alergii na kravské mléko. Přešli jsme na dietní stravu, pouze dýně, cuketa, brokolice, pórek a z ovoce banán a dušená hruška, jinak rýže, jáhly, pohanka a kuřecí maso a kozí mléko. Začali jsem mazat mastí AD Calcis kvůli vysychání kůže. Ekzém se zlepšil (zcela nezmizel), ale stačí Lindě podat k jídlu něco mimo výše vyjmenovaného (z ovoce, zeleniny) a na bradičce a tvářičkách se to hned projeví. Vzhledem k tomu, že dokud byla kojená jedla širokou škálu ovoce a zeleniny několikrát denně od jednoho roku, tak se nám s manželkou nezdá, že by měla skoro po všem mít alergickou reakci. Trvá to už skoro 3 měsíce a tak trochu přešlapujeme na místě, žádná jiná vyšetření nám paní doktorka neumožní, zároveň skoro nic nesmíme jíst. Linda je jinak velmi zdravá, rýma a kašel jsou spíše vzácností, jediný projev je popsaná vyrážka na tvářičkách a bradičce. Začal jsem dnes dávat do kozího mléka zinek 25mg, vitamín C 150mg a vitamín A 6000IU. Začnu ji asi koupat v přesličce a přemýšlel jsem, protože ten ekzém není nikde u kloubů, ale na větších plochách, že by to mohli být nějaká dysfunkce ledvin. Našel jsem od pana Janči a Zentricha čaj, který může užívat i kojenec Zlatobýl, Přeslička, Truskavec a Vrbice na očistu ledvin. Nevím, zda-li je to správná cesta nebo ne. Pokud máte někdo dobrou radu nebo i zkušenost s něčím podobným, budu rád za každou odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz