Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Křeče
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2011 11:17 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
"lytka nejvic protoze po tech mi prebihaji takove vlny, neco jako svalove zaskuby, nabehy na krec. Hlavne na levem."

také podobné nepríjemné vlny na ľavej nohe, lýtko a hlavne prsty na nohách, ktoré sa ako keby samé skrúcajú, najčastejšie večer okolo 22-24 hodine večer - to mi občas liezlo na nervy a kvalitne. len naozajstný kŕč som nikdy nemala.
som ale odpozorovala, že sa mi to objavovalo v minulosti vždy, keď som zjedla veľa niečoho slaného, napríklad tvrdý syr. to by myslím bolo v súlade s teóriou o nedostatku draslíka.
viem, že horčík mi na to nezabral hneď, dokonca sa to niekedy v začiatkoch ešte zintenzívnilo, napríklad aj pri pečeňovej očiste, po vypití epsomky, kde je horčíka veľa. sa mi to zdalo dosť čudné.
a potom to nejako zmizlo, ani neviem kedy. som si na to spomenula až teraz, keď si to napísal, že už som to dávno nemala. zvláštne, ako rýchlo si človek zvykne na lepšie a zabudne.
zrejme treba len dať telu viacej času. ono si ide svojím tempom, a to, ako si to my naplánujeme časovo, ho jaksi nezaujíma, sa obávam \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křeče
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2011 11:34 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
No ja s tim pocitam ze to bude nejaky cas trvat nez se vsechno srovna. Taky nutne potrebuju tu analyzu abych si byl jisty co vlastne presne rovnat. Jenom jse necekal ze prijde takovy masakr \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křeče
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2011 9:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
Tak tech testu jsem mel nedavno nekolik. Krev ale podle me odhali jen nejaky fatalni nedostatek, protoze krev se snazi udrzovat v rovnovaze a bere co potrebuje z tkani.
Kazdopadne draslik, sodik, horcik a zelezo byli v norme. Vapnik si moc nepamatuju ale asi ho delali taky. Pokud ano tak musel byt v poradku, protoze jedine co bylo mirne nizsi byla med.
Chloridy byly mirne zvysene, ale to jsem prikladal tomu ze piju po cely den chlorid horecnaty. Proste me zarazi ta akutnost. Jsem uz nekolik mesicu rozhozeny ale krece nemam, jak jsem psal, draslik a vapnik by meli byt ve strave co jim, takze pokud je i nejak masivne nedodavam, rekl bych ze je ani nijak tragicky neztracim. Trochu se bojim si ty nohy vecer zase namazat i kdyz s Vami souhlasim ze prebytkem horciku by to byt nemelo. Navic silne pochybuju ze bych mel prebytek.

Také může jít o nedostatek vitamínů skupiny B, to si trochu nastudujte a vyzkoušejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křeče
PříspěvekNapsal: ned srp 14, 2016 2:16 pm 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2016 1:17 pm
Příspěvky: 1
Zdravim chtel bych se zeptat jakej celer pit jestli normalni nebo rapikatej a kolik tech mandli nebo sezamovejch seminek denne diky za info diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křeče
PříspěvekNapsal: ned srp 28, 2016 6:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Erko píše:
Zdravim chtel bych se zeptat jakej celer pit jestli normalni nebo rapikatej a kolik tech mandli nebo sezamovejch seminek denne diky za info diky

Fungují oba, ale normální je asi lepší a mandle nebo sezam dle potřeby, tam problém není. Možná bych si to spočítal na nutriční kalkulačce cronometer.com a uvidíte co vám dá jaké množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křeče
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2018 5:20 pm 
Offline

Registrován: stř čer 20, 2018 5:12 pm
Příspěvky: 3
Rád bych se zeptal na následující problém: Již delší dobu (cca 2 roky) mě chytají čas od času křeče, vždy v pravém stehně, jinde křeče nemám. Poslední dobou jsou křeče častější.

Sval se stáhne a zůstane v křeči většinou na 10 a více sekund. Někdy je to při práci, někdy při odpočinku. Křeče jdou od kolena po vnitřní straně vzhůru stehnem.Koleno nebolí, křečové žíly nemám, hořčík jsem cca před půl rokem dle rad na tomto fóru doplnil a užívám nadále. Sůl užívám NaCl+KCl. Mám podezření, že se mi snad nějak hůře dokrvuje sval stehna v okolí kolene.

Vidím, že v tomto vlákně se ještě píše o vitamínech E a skupině vitamínů B.

Má někdo nějaký nápad, co s tím kromě vitamínů E a B? Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křeče
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2018 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Manik píše:
Rád bych se zeptal na následující problém: Již delší dobu (cca 2 roky) mě chytají čas od času křeče, vždy v pravém stehně, jinde křeče nemám. Poslední dobou jsou křeče častější.

Sval se stáhne a zůstane v křeči většinou na 10 a více sekund. Někdy je to při práci, někdy při odpočinku. Křeče jdou od kolena po vnitřní straně vzhůru stehnem.Koleno nebolí, křečové žíly nemám, hořčík jsem cca před půl rokem dle rad na tomto fóru doplnil a užívám nadále. Sůl užívám NaCl+KCl. Mám podezření, že se mi snad nějak hůře dokrvuje sval stehna v okolí kolene.

Vidím, že v tomto vlákně se ještě píše o vitamínech E a skupině vitamínů B.

Má někdo nějaký nápad, co s tím kromě vitamínů E a B? Předem děkuji za odpověď.

Výraz hořčík jsem doplnil je dosti zavádějící, vy jste ten stav nějak kontroloval že to víte, nebo se pouze domníváte. Vyzkoušejte přímo místo s problémem mazat hořčíkem to jsem zde také popisoval a uvidíte zda jste hořčík doplnil, nebo ne. Vhodné je si to i ověřit na nutriční kalkulačce cronometer.com, tam se poměrně snadno dá dostat do obrazu co vlastně asi chybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křeče
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2018 10:04 pm 
Offline

Registrován: stř čer 20, 2018 5:12 pm
Příspěvky: 3
Děkuji za odpověď, mrknu na ten cronometer.com. A zkusím i lihové mazání s hořčíkem.

Stav hořčíku jsem nekontroloval, ale užíval jsem i nadále užívám jako chlorid hořečnatý, podle návodu zde na fóru. Ze začátku několik čajových lžiček do stavu průjmu, po srovnání stavu (průjem po jedné rovné čajové lžičce), užívám každý den cca ½ čl. chloridu hořečnatého – když si vezmu více - průjem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křeče
PříspěvekNapsal: čtv čer 21, 2018 7:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Manik píše:
Děkuji za odpověď, mrknu na ten cronometer.com. A zkusím i lihové mazání s hořčíkem.

Stav hořčíku jsem nekontroloval, ale užíval jsem i nadále užívám jako chlorid hořečnatý, podle návodu zde na fóru. Ze začátku několik čajových lžiček do stavu průjmu, po srovnání stavu (průjem po jedné rovné čajové lžičce), užívám každý den cca ½ čl. chloridu hořečnatého – když si vezmu více - průjem.

No to ovšem vůbec neznamená že jste něco srovnal, tím se pouze zjistí netolerovatelná hranice. Nevím kolik na tu lžičku naberete, ale dejme tomu že cca 3 g x 120 miligramů, tedy s bídou denní dávku která je 400 mg u naprosto zdravého člověka, ale dá se užívat i 2 gramy čistého hořčíku v případě vážných deficitů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz