Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 10:13 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 5:04 pm
Příspěvky: 12
A jaký je váš názor na bio mouku např. Country Life, drcenou ze zrna na kamenném mlýnu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 2:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zadane píše:
Pane Jardo, jsem rád, že jsme se shodli. Což vypadá trochu na happy-end. Jenže ono to takhle opravdu JE něco jiného, nežli teorie, které hlásají zdroje, jež zde propagovali PV33 a Amy. Tam se nepsalo o škodlivosti průmyslového zpracování potravin (a zvláště nešetrného v honbě za ziskem), tam se psalo o škodlivosti jakéhokolik lepku a tečka. Že ti, kdo jí lepek, se dělí na dvě skupiny: nemocní a skrytě nemocní.
Je to něco podobného, jako otázka mléka. V té zde na fóru (pokud jsem prostudoval) převládá rozumný názor - vyloučit nefermentované výrobky z kravského mléka + samozřejmě si ozřejmit (otestovat a porovnat) svou osobní toleranci. (Vyloučit jakýkoliv lepek by potom bylo obdobou zákazu i kefíru z nepasterizovaného a nehomogenizovaného mléka.)
Doufám tedy, že dobře chápu, že v této diskusi jste se přiklonil k mému názoru.

(Píšu to ale proto, že v podstatě pátrám po tom, zda mi někdo můj názor fundovaně vyvrátí. Jak jsem psal nahoře - přiznejme si že hledáme a tápeme.)

Neberte to jako jednoznačný a nevyvratitelný názor, ale mnohdy se s tím u nemocných takto setkávám a jak najedou na opravdu čerstvé produkty, mají po problému. Totéž platí pro mléko, respektive mléčné produkty, ty z obchodních sítí většinou nefungují a domácí většinou ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 2:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jitule12 píše:
A jaký je váš názor na bio mouku např. Country Life, drcenou ze zrna na kamenném mlýnu?

Evidentně jste nepochopila pointu celé věci, tedy znovu a jasně. Zrno je vlastně konzerva obsahující nějaké látky a tuk. Rozepisovat je zde do podrobna nemá význam, ale podstatné je toto přirovnání. Vezměte jakékoliv olejovky v pixle, což je také konzerva čehosi s tukem a propíchněte pixlu. Pak je nechte v teplé místnosti uzrát pár dní a schválně je za pár dní ochutnejte. Ani je nemusíte skladovat tak dlouho jako tu mouku, prostě nebudou jedlé, zrovna tak jako není jedlá ta mouka. Je tedy jedno jak tu konzervu-zrno zničíte, zda drcením, mletím, nebo do něj budete bouchat kladivem, prostě propíchnete tu pixlu a obsah se zničí oxidací, žluknutím a plesnivěním. Jasné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 5:21 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
pv33 píše:
Zadane, co se tyka meho prispevku, dany zdroj jsem uvedl protoze to byla cela kniha na toto tema, kterym jsem se sam nezabyval. Jasne jsem tam psal, ze jsem knihu necetl a tak jsem nechtel ani propagovat jeji zavery. Jen jsem nabizel moznost ji preposlat.
Samozrejme urcite je mnohem lepsi, ale nevim jestli dostatecne, kdyz se zrni zpracuje az doma v kuchyni.

OK, no war. Já jsem chtěl označit ten názor, k tomu jsem použil odkaz na příspěvky, a jak jinak lépe označit příspěvek než jménem autora. A snažil jsem se to tak i formulovat, když se ještě jednou koukneš (přestrože z toho vznikla hloupě krkolomná věta).
Jak vidíš z mého textu, já taky pátrám. Důraz bych položil hlavně na tu osobní toleranci. To mléko je velmi dobrý příklad (a v tom mám zkušenosti hlubší a dlouhodobější). Jsou lidi (většinou ženy), které musí mléko vyřadit úplně. Ale je zas dost lidí, kterým domácí fermentované produkty zcela napravují dlouhodobě špatné trávení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 9:20 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
zadane píše:
OK, no war. Já jsem chtěl označit ten názor, k tomu jsem použil odkaz na příspěvky, a jak jinak lépe označit příspěvek než jménem autora. A snažil jsem se to tak i formulovat, když se ještě jednou koukneš (přestrože z toho vznikla hloupě krkolomná věta).
Jak vidíš z mého textu, já taky pátrám. Důraz bych položil hlavně na tu osobní toleranci. To mléko je velmi dobrý příklad (a v tom mám zkušenosti hlubší a dlouhodobější). Jsou lidi (většinou ženy), které musí mléko vyřadit úplně. Ale je zas dost lidí, kterým domácí fermentované produkty zcela napravují dlouhodobě špatné trávení.

Tak já jsem odpovídala na otázku celiaka - tj. osobu s intolerancí k lepku, nikoliv pro lidi, kteří mohou a nemusí mít problémy způsobené lepkem.
Pro bezlepkáře, pokud je mi známo, prostě není dobré ani doma mleté zrno. Je však možné, že pokud je problém, jak píše Jarda, způsoben prvotně plísní v mouce a nikoliv tedy lepkem, tak by se zvýšenou kvalitou potravin měl problém odstranit. Nic takového jsem se však zatím nikde nedočetla - asi se nikdo úspěšný nesvěřil, nebo to nikdo nevyzkoušel...
Tak jako tak, ale bude tělu trvat nějakou dobu, než se vyčistí (ať už z plísně, lepku nebo obojího) a uzdraví - nebude tedy od věci oboje na několik měsíců vynechat.

Nedovedu posoudit, jak moc dokáže ublížit lepek z kvalitního doma drceného zrna bez-lepkáři. Problém je v tom, že lepek je skoro ve všech průmyslově vyráběných nebo zpracovávaných potravinách. Také v lécích. Pokud tedy ne-celiak tyto potraviny bude i nadále používat, tak domácí zrno ho asi moc nevytrhne.
V úvahu bych rozhodně brala i vlastnost lepku = "lepivost". Člověk nemusí nutně reagovat na samotné lepidlo (např. jako na chemickou složku). K horšímu fungování organismu může úplně stačit to, že se fyzicky "zalepí" velké i mikro cesty důležité pro přenos živin a odpadů.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2013 1:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Amy píše:
Tak já jsem odpovídala na otázku celiaka - tj. osobu s intolerancí k lepku, nikoliv pro lidi, kteří mohou a nemusí mít problémy způsobené lepkem.
Pro bezlepkáře, pokud je mi známo, prostě není dobré ani doma mleté zrno. Je však možné, že pokud je problém, jak píše Jarda, způsoben prvotně plísní v mouce a nikoliv tedy lepkem, tak by se zvýšenou kvalitou potravin měl problém odstranit. Nic takového jsem se však zatím nikde nedočetla - asi se nikdo úspěšný nesvěřil, nebo to nikdo nevyzkoušel...
Tak jako tak, ale bude tělu trvat nějakou dobu, než se vyčistí (ať už z plísně, lepku nebo obojího) a uzdraví - nebude tedy od věci oboje na několik měsíců vynechat.

Nedovedu posoudit, jak moc dokáže ublížit lepek z kvalitního doma drceného zrna bez-lepkáři. Problém je v tom, že lepek je skoro ve všech průmyslově vyráběných nebo zpracovávaných potravinách. Také v lécích. Pokud tedy ne-celiak tyto potraviny bude i nadále používat, tak domácí zrno ho asi moc nevytrhne.
V úvahu bych rozhodně brala i vlastnost lepku = "lepivost". Člověk nemusí nutně reagovat na samotné lepidlo (např. jako na chemickou složku). K horšímu fungování organismu může úplně stačit to, že se fyzicky "zalepí" velké i mikro cesty důležité pro přenos živin a odpadů.

To máte pravdu, ovšem zalepení pořídí mnozí i kandidou, čili v lepku by problém nutně být nemusel, nebo rozhodně ne u každého, mě se zatím většinou povedlo vystopovat plísně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 3:28 pm 
Offline

Registrován: ned lis 03, 2013 3:09 pm
Příspěvky: 1
Lepek může poškodit i plod
Existuje vědecká práce, kde je popsáno, že budoucím maminkám, kterým na základě genetického vyšetření plodové vody zjistili pravděpodobnost, že se jim narodí dítě s Dawnovým syndromem, byla nabídnuta bezlepková a bezmléčná dieta. Těm, které ji nepřijaly, se děti s tímto poškozením narodily. Matkám, které dodržovaly bezlepkovou dietu, se narodily děti zdravé. [/i]
...."

Veľmi sa ospravedlňujem, že vstupujem do Vašej debaty, ale tento výrok som nemohla odignorovať, pretože ak správne chápem, čo tento výrok hovorí, tak je to veľmi nevhodné zavádzanie obyvateľstva, ktoré nemá dostatok informácií, aby mohlo posúdiť správnosť vyjadrenia.
Chápem to takto: údajná vedecká práca hovorí, že matky, ktoré už boli tehotné s tým plodom, ktorý na konci štúdie porodili, mali možnosť výberu diéty počas trvania toho istého jedného tehotenstva, v ktorom čakali to isté dieťa, ktoré malo nejakú pravdepodobnosť, že bude postihnuté Down syndrómom.

Určite všetci viete, v ktorom momente tehotenstva sa rozhoduje o tom, akého pohlavia dieťa bude. Je to moment splodenia - áno, tá chvíľa, kedy spermia vstúpi do vajíčka. Vajíčko má VŽDY chromozóm X, spermia rozhoduje o tom, či plod bude muž alebo žena a teda spermia môže niesť chromozóm X alebo Y.
Prítomnosť Down syndrómu je určená analogicky. O tom, či plod bude alebo nebude postihnutý DS je rozhodnuté v momente splynutia vajíčka a spermie. Prečo? Lebo DS je spôsobený extra chromozómom = zdravý jedinec má 46 chromozómov, jedinec postihnutý DS ich má 47 (trizómia 21 = sú tri kusy chromozómu označeného číslom 21 namiesto dvoch, ktoré sú "normálne"). A to preto, že buď vajíčko alebo spermia priniesli do spojenia o jeden chromozóm naviac (mechanizmus ako sa to stalo nebudem popisovať). A teda každá ďalšia bunka, ktorá vznikne delením tej prvej bunky (vajíčko+spermia=prvá kompletná bunka so všetkými chromozómami potrebnými pre život - v ideálnom prípade) bude mať chromozómov 47, tak ako ich materská bunka.
Je teda vrcholne nevhodné tvrdiť, že bezlepková diéta môže zabrániť tomuto postihnutiu plodu, ak už tehotenstvo prebieha. Je jedno, čím sa tá matka živí - počet chromozómov u už existujúceho plodu sa nezmení.

ALE ospravedlňujem sa ak som tento výrok pochopila nesprávne a ospravedlňujem sa ak existuje choroba s názvom Dawnov syndróm a je to niečo iné ako Downov syndróm (viem, že je Dawn fenomén ale to je niečo iné). V tom prípade moja chyba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Celiakia
PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 12:12 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 16, 2014 12:05 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň, prosím o radu ohladne očisty hrubého čreva, mám celiakiu vo vysokom štádiu poškodenia tenkého čreva. ( podla tvrdenia gastro.....) Mám nepravidelnú stolicu a často ma nafukuje hlavne po lepku. Zelenina mi netrávi skoro vôbec. Rada by som vyskúšala celkovú očistu teda klistír a shankhaprasalanu je to vôbec pri mojej diagnóze možné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakia
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 2:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Daniel1973 píše:
Dobrý deň, prosím o radu ohladne očisty hrubého čreva, mám celiakiu vo vysokom štádiu poškodenia tenkého čreva. ( podla tvrdenia gastro.....) Mám nepravidelnú stolicu a často ma nafukuje hlavne po lepku. Zelenina mi netrávi skoro vôbec. Rada by som vyskúšala celkovú očistu teda klistír a shankhaprasalanu je to vôbec pri mojej diagnóze možné?

Podle mě očisty nijak vadit nemohou, tím si stav můžete pouze zlepšit, nebo alespoň udržet, aby se problém nezhoršoval, ale vyzkoušejte velké dávky kolagenu a křemík, tím se dá střevo celkem slušně regenerovat. Třeba vývary docela fungují, koukněte se GAPS dietu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Celiakie a očistné kůry
PříspěvekNapsal: čtv říj 26, 2017 3:10 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 10, 2017 3:21 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den Jardovi i všem ostatním,
mám na vás dotaz. Zda je možné dělat nějaké očistné kůry i při celiakii? A jak obnovit vyhlazené mikroklky duodena?
Mám ji nyní nově diagnostikovanou (2 týdny). Avšak s největší pravděpodobností ji mám už od dětství (nyní je mi 32 let). Neprojevuje se u mě klasickými střevními problémy, ale hlavně maloabsorbcí živin (např. železa, vápníku), hubeností, anémií, únavou. Dle biopsie mám sliznici duodena v nejvyšším stupni poškození. Ihned jsem najela na bezlepkovou dietu. Piji rakytníkový olej (3x denně) na podporu obnovení střevních tkání.
Na jaře letošního roku (to jsem o celiakii ještě nevěděla) jsem začala dšlat před plánovaným těhotenstvím očistu jater (vč. klystýrů). Avšak vydržela jsem pouze do 3. opakování. Přestala jsem, neb jsem měla divné pocity právě v oblasti střev. Přišlo mi, že se tam děje něco špatně. Nevíc jsem si připadala po očistách velmi unavená a zesláblá. Příliv energie se nekonal. Nyní mě napadá, že to může mít spojitost s tím, že v mých střevech vlastně panovala léta zánětlivá reakce (vlivem reakcí na lepek) a tak nemusela očista probíhat úplně vpořádku.
Je možné, že když se střevní sliznice obnoví, že bych mohla klystýry následně znovu provádět? A udržovat tak i následně dobrou kondici sttřev? Napadá mne, že nyní, když jsem s bezlepkovou dietou terpve v začátcích bych asi žádné očistné kůry příliš dělat neměla. Spíš asi až v horizontu několika měsíců, až se má střeva poněkud obnoví.
Nehledě na to, že jsem se před týdnem dozvěděla, že jsem v 5 tt těhotenství. Takže se chci teď velmi zaměřit na zvýšení přísunu živin do těla. Což právě potřebuji hodně posílit vstřebávací funkci střeva a během těhotenství ani žádné očisty už nedělat.
Máte prosím někdo nějakou radu jak pomoci na obnovení střevních mikroklků, abych mohla lépe vstřebávat potřebné živiny?
Děkuji moc za případné rady. Míša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie a očistné kůry
PříspěvekNapsal: čtv říj 26, 2017 7:36 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
mickyn píše:
Dobrý den Jardovi i všem ostatním,
mám na vás dotaz. Zda je možné dělat nějaké očistné kůry i při celiakii? A jak obnovit vyhlazené mikroklky duodena?
Mám ji nyní nově diagnostikovanou (2 týdny). Avšak s největší pravděpodobností ji mám už od dětství (nyní je mi 32 let). Neprojevuje se u mě klasickými střevními problémy, ale hlavně maloabsorbcí živin (např. železa, vápníku), hubeností, anémií, únavou. Dle biopsie mám sliznici duodena v nejvyšším stupni poškození. Ihned jsem najela na bezlepkovou dietu. Piji rakytníkový olej (3x denně) na podporu obnovení střevních tkání.
Na jaře letošního roku (to jsem o celiakii ještě nevěděla) jsem začala dšlat před plánovaným těhotenstvím očistu jater (vč. klystýrů). Avšak vydržela jsem pouze do 3. opakování. Přestala jsem, neb jsem měla divné pocity právě v oblasti střev. Přišlo mi, že se tam děje něco špatně. Nevíc jsem si připadala po očistách velmi unavená a zesláblá. Příliv energie se nekonal. Nyní mě napadá, že to může mít spojitost s tím, že v mých střevech vlastně panovala léta zánětlivá reakce (vlivem reakcí na lepek) a tak nemusela očista probíhat úplně vpořádku.
Je možné, že když se střevní sliznice obnoví, že bych mohla klystýry následně znovu provádět? A udržovat tak i následně dobrou kondici sttřev? Napadá mne, že nyní, když jsem s bezlepkovou dietou terpve v začátcích bych asi žádné očistné kůry příliš dělat neměla. Spíš asi až v horizontu několika měsíců, až se má střeva poněkud obnoví.
Nehledě na to, že jsem se před týdnem dozvěděla, že jsem v 5 tt těhotenství. Takže se chci teď velmi zaměřit na zvýšení přísunu živin do těla. Což právě potřebuji hodně posílit vstřebávací funkci střeva a během těhotenství ani žádné očisty už nedělat.
Máte prosím někdo nějakou radu jak pomoci na obnovení střevních mikroklků, abych mohla lépe vstřebávat potřebné živiny?
Děkuji moc za případné rady. Míša

Myslím, že očistné kůry při celiakii nic moc zlepšit nedokáží. Spíše v poslední době si pacienti s celiakií pochvalují transplantaci střevní mikrofóry, která dokáže stav střev výrazně zlepši a údajně v některých případech dojde i k uzdravení imunity a celiakie zmizí. Malá diskuze na tohle téma je například tady: https://www.celiak.cz/diskuse/onemoci/7290


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie a očistné kůry
PříspěvekNapsal: sob říj 28, 2017 4:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mickyn píše:
Dobrý den Jardovi i všem ostatním,
mám na vás dotaz. Zda je možné dělat nějaké očistné kůry i při celiakii? A jak obnovit vyhlazené mikroklky duodena?
Mám ji nyní nově diagnostikovanou (2 týdny). Avšak s největší pravděpodobností ji mám už od dětství (nyní je mi 32 let). Neprojevuje se u mě klasickými střevními problémy, ale hlavně maloabsorbcí živin (např. železa, vápníku), hubeností, anémií, únavou. Dle biopsie mám sliznici duodena v nejvyšším stupni poškození. Ihned jsem najela na bezlepkovou dietu. Piji rakytníkový olej (3x denně) na podporu obnovení střevních tkání.
Na jaře letošního roku (to jsem o celiakii ještě nevěděla) jsem začala dšlat před plánovaným těhotenstvím očistu jater (vč. klystýrů). Avšak vydržela jsem pouze do 3. opakování. Přestala jsem, neb jsem měla divné pocity právě v oblasti střev. Přišlo mi, že se tam děje něco špatně. Nevíc jsem si připadala po očistách velmi unavená a zesláblá. Příliv energie se nekonal. Nyní mě napadá, že to může mít spojitost s tím, že v mých střevech vlastně panovala léta zánětlivá reakce (vlivem reakcí na lepek) a tak nemusela očista probíhat úplně vpořádku.
Je možné, že když se střevní sliznice obnoví, že bych mohla klystýry následně znovu provádět? A udržovat tak i následně dobrou kondici sttřev? Napadá mne, že nyní, když jsem s bezlepkovou dietou terpve v začátcích bych asi žádné očistné kůry příliš dělat neměla. Spíš asi až v horizontu několika měsíců, až se má střeva poněkud obnoví.
Nehledě na to, že jsem se před týdnem dozvěděla, že jsem v 5 tt těhotenství. Takže se chci teď velmi zaměřit na zvýšení přísunu živin do těla. Což právě potřebuji hodně posílit vstřebávací funkci střeva a během těhotenství ani žádné očisty už nedělat.
Máte prosím někdo nějakou radu jak pomoci na obnovení střevních mikroklků, abych mohla lépe vstřebávat potřebné živiny?
Děkuji moc za případné rady. Míša

Ona ta zánětlivá reakce není primární problém a ne vždy ji musí vyřešit bezlepková dieta. Dieta určitě vhodná je i když je otázkou jaká přesně, spíše bych vsadil na SCD, GAPS, nebo paleo, ale ani to není primárně řešení uvedeného problému. Většinou jde o špatnou skladbu bakterií ve střevě kterou podporuje vysoká hladina železa a nízká hladina mědi způsobená snížením hladin ceruloplazminu vlivem stresu. Primární tedy je odstranit stres, udělat kompletní krevní testy se zaměřením na tento problém a upravit uvedené hodnoty. Tím se zase začne tvořit vlastní kolagen a šmejdům se zásadním způsobem omezí pole působení na střevní stěně. Další vhodný souběžný postup je aplikace probiotického multiplikátoru http://www.pro-zdravi-az.cz/161-floraph ... tiplikator , což zásadně omezí možnosti množení nevhodné mikroflóry a naopak umožní mnohonásobné namnožení a zakotvení kvalitní probiotické mikroflóry na střevní stěně. Dole pod produktem je video ve kterém je poměrně dobře vysvětleno jak to funguje. Tím se začne zase ve střevě tvořit butyrát a zánět se tak již tlumí automaticky právě tím butyrátem. Pokud vám to nebude zcela jasné klidně mě zavolejte vysvětlím co a jak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie
PříspěvekNapsal: čtv led 04, 2018 11:36 am 
Offline

Registrován: úte čer 05, 2012 1:26 pm
Příspěvky: 2
Celiakie je problém stále častější v dnešním světě.
Naše děti se s ním praly hodně před 7 lety, kdy na ( ještě ) základní škole nastoupili učitelé, kteří měli přehnané nároky a děti byly nonstop ve stresu. Jak je již výše popsáno, potvrdilo se nám to krevními testy a lékař tehdy pravil . ,,Vynechte lepek a bude to v pořádku ".
Vzala jsem to do svých rukou a dnes po 7 letech máme všichni plné zdraví.
Ale je fakt, že vysvětlit dětem, že je třeba žít zdravě ne jen z 90% , ale na 100% jak je tomu u nás doma u mne a mých předků po dlouhá desetiletí stačí. Byl to pro ně těžký oříšek a rády smlsly i to co bylo nevhodné.
O mě říkají všichni, že jsem jak koza a pasu se i na sněhu \":D\" .
Dnes se paseme všichni, žijeme a jíme z toho, co nám zahrada a hospodářství dá po celý rok. Je fakt, že je to dřina a čas veškerý, ale zdraví je pro mne nejpřednější.
S celiakií se nám pojila slabá imunita, věčné marodění, vyběhlo i astma, ač jsme na čerstvém vzduchu, exémy......katastrofa.
Tak jsem pomalu přesvědčila děti, že je třeba jíst a pít zdravě a oplatilo se.
Dnes se jako dospěláci diví lidem, kteří marodí, že běhají po doktorech a cpou se chemií, místo aby si dali zdravé jídlo a uzdravili se sami a za levno.
Pár let již všichni doma nosíme škatulky s připraveným jídlem doma. Když jedou děti na koleje, vezou kufr s jídlem a dělají si legraci, že jsou jak potravinová banka na cestách.
Příprava jídla jim všem zabere minimum času, když mají vše ochystané a nají se dobře, zdravě a i je těší fakt, že se mohou pohybovat i mezi nemocnými a nic nechytnou. 4,5 roku nijak nemarodily a mají už silnou imunitu.
Je fakt, že střeva jakožto základ imunity se spravují dlouho, není to otázkou pár měsíců, ale vyplatí se vydržet a být trpělivý.
Co mám pár přátel, kteří nemají možnost v bytě napěstovat a odchovat vše jako my na vsi, si našli způsob, jak se dostat k čerstvým a nezávadným potravinám také. Je to jen o kousku přemýšlení a hledání.
Pokud chci být zdráva , udělám i nemožné, aby se to zadařilo.

_________________
Příroda je mocná čarodějka a vážím si toho, co nám dává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie
PříspěvekNapsal: čtv led 04, 2018 3:41 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Celiakie je podvod, problémy mají lidé s prvoky v trávicím traktu a s toxoplasmou na nervech, což potvrzují vědecké studie a nejvíce by pomohl zákaz glyfosátu. Za každou chorobou nad rámec nachlazení se skrývá konkrétní parazit, jehož obklopují bakterie a houby.

Viz. moje poslední příspěvky:
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=85805#p85805
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=85826#p85826
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=85741#p85741

Lepek vadí lidem, kteří mají toxoplasmu na nervech a prvoky v trávicím traktu
Anti-Gluten Immune Response following Toxoplasma gondii Infection in Mice
http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0050991
Suppression of Inflammatory Immune Responses in Celiac Disease by Experimental Hookworm Infection
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3174943/
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0014489470900925

"Podle těchto studií se domníváme, že existuje vztah mezi některými parazitárními infekcemi, jako je Toxoplasma gondii, a rozvojem CD (celiakie), helmintových infekcí a vývojem IBD (zánětlivá onemocnění střev, Dientamoeba fragilis a B. hominis a vývojem IBS (syndrom dráždivého tračníku)."
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4403024/

Lepek - podvod soletí a skvělý byznys
http://www.medicelo.cz/news/lepek-podvod-stoleti-a-skvely-byznys/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne čtv led 04, 2018 10:55 pm, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie
PříspěvekNapsal: čtv led 04, 2018 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Brahmánka píše:
Celiakie je problém stále častější v dnešním světě.
Naše děti se s ním praly hodně před 7 lety, kdy na ( ještě ) základní škole nastoupili učitelé, kteří měli přehnané nároky a děti byly nonstop ve stresu. Jak je již výše popsáno, potvrdilo se nám to krevními testy a lékař tehdy pravil . ,,Vynechte lepek a bude to v pořádku ".
Vzala jsem to do svých rukou a dnes po 7 letech máme všichni plné zdraví.
Ale je fakt, že vysvětlit dětem, že je třeba žít zdravě ne jen z 90% , ale na 100% jak je tomu u nás doma u mne a mých předků po dlouhá desetiletí stačí. Byl to pro ně těžký oříšek a rády smlsly i to co bylo nevhodné.
O mě říkají všichni, že jsem jak koza a pasu se i na sněhu \":D\" .
Dnes se paseme všichni, žijeme a jíme z toho, co nám zahrada a hospodářství dá po celý rok. Je fakt, že je to dřina a čas veškerý, ale zdraví je pro mne nejpřednější.
S celiakií se nám pojila slabá imunita, věčné marodění, vyběhlo i astma, ač jsme na čerstvém vzduchu, exémy......katastrofa.
Tak jsem pomalu přesvědčila děti, že je třeba jíst a pít zdravě a oplatilo se.
Dnes se jako dospěláci diví lidem, kteří marodí, že běhají po doktorech a cpou se chemií, místo aby si dali zdravé jídlo a uzdravili se sami a za levno.
Pár let již všichni doma nosíme škatulky s připraveným jídlem doma. Když jedou děti na koleje, vezou kufr s jídlem a dělají si legraci, že jsou jak potravinová banka na cestách.
Příprava jídla jim všem zabere minimum času, když mají vše ochystané a nají se dobře, zdravě a i je těší fakt, že se mohou pohybovat i mezi nemocnými a nic nechytnou. 4,5 roku nijak nemarodily a mají už silnou imunitu.
Je fakt, že střeva jakožto základ imunity se spravují dlouho, není to otázkou pár měsíců, ale vyplatí se vydržet a být trpělivý.
Co mám pár přátel, kteří nemají možnost v bytě napěstovat a odchovat vše jako my na vsi, si našli způsob, jak se dostat k čerstvým a nezávadným potravinám také. Je to jen o kousku přemýšlení a hledání.
Pokud chci být zdráva , udělám i nemožné, aby se to zadařilo.

Tak jistě, dieta byla dříve tím nejlepším postupem u jakékoliv léčby a nyní jsou to prášky, svět je prostě divný, zvítězila lenost a blbost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz