Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: stř zář 02, 2015 4:17 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
looudus píše:
Ahoj Miram,

na klouby mu to urcite pomuze.
U nas v cyklo oddilu to(glukosamin, chondroitin, msm - http://www.alavis.cz/en/alavis-triple-blend ) jedi vsichni a pokud nekdo predtim mel potize s kloubama, tak ted uz je nikdo nema.

Tak to je moc fajn, ze to tak dobre funguje. Tchana to jiste potesi, az mu to oznamim. Diky Looudus!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv lis 12, 2015 10:26 pm 
Offline

Registrován: pát čer 21, 2013 11:07 am
Příspěvky: 25
Na klouby je nejlepší prevence užívání kolagenu. Pomáhá například i na pleť a nehty. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv lis 19, 2015 3:18 pm 
Offline

Registrován: úte dub 15, 2014 10:56 am
Příspěvky: 17
Také užívám kolagen. Zvolila jsem rosenpharmu, ji i rodiče a jsou spokojení. KOlena je tak nebolé, mě se navíc zlepšily i nehty a pleť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2015 2:20 pm 
Offline

Registrován: pát čer 21, 2013 11:07 am
Příspěvky: 25
Já jsem nedávno skončila po 3 měsících. Asi chvilku počkám a nasadím znovu, protože koleno, se kterým mívám problém už tak nebolí. Takže sportuju směle dál. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2015 11:59 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Dobry den. Mam dlouhodobe bolesti ramene, ted uz take vnitřní strana lokte a zápěstí. Před rokem v létě jsem prosel boreliózou, chvili antibiotika, poté cesta posilovani imunity, komunikace s Jardou..Hodnoty borelií klesly na minimum, nyní jedna hodnota pouze hraniční , na infekčním doktorka říka, ze by to z boreliozy byt nemelo, ale hovořila i o tom, že to možná odnesla nejslabsi část těla..

Po mnoha měsících jsem sel k ortopedovi- magn. rezonance, nic moc nenasli, jen jakesi výpotky, snad náznak artrosis.._ jsem odeslan na rehabilitace..

Sam vidim problem v tom, ze kdyz jsem mel boreliozu rozjetou ve vysokych hodnotach, tak jsem sám bez jakekoli pomoci polozil 55 metrů zámkové dlažby včetně obrubníku, pripravy terenu...vse ručně a to jeste v tloustce 8 cm, proste makacka jak v lomu..myslim ze jsem se dorazil, uznavam ze jsem vůl. a to vse pri sve hypofunkce stitné, hodnoty rozhazene, dalo mi to hooodne zabrat..

Při třech dětech potrebuji jeste chvili vydrzet, nyni jim ani nehodim balónek, nepodrbu se na zádech, nanamydlim se v podpaží atp. Některe uhly jsou nemyslitelné (bolest, stuhlost) Nevim jak je vnímáno částečné ochrnutí, ale dnes ve sprše jsem se tak trochu cítil.

Jinak pres 2 roky žiji zdravěji, dle zákl. rad těchto stránek (klystyry, minimum skrobu, vařeného, vitamix, angel... atd.)

Prosim o jakoukoli reakci radu, jedine co delam je ze mazu mast z konopí a asi zajdu na ty rehabilitace. Ale mohu li nejak konkretne stravou neco dodat, prosim poradte. Preji pekné dny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: sob pro 05, 2015 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
freml píše:
Dobry den. Mam dlouhodobe bolesti ramene, ted uz take vnitřní strana lokte a zápěstí. Před rokem v létě jsem prosel boreliózou, chvili antibiotika, poté cesta posilovani imunity, komunikace s Jardou..Hodnoty borelií klesly na minimum, nyní jedna hodnota pouze hraniční , na infekčním doktorka říka, ze by to z boreliozy byt nemelo, ale hovořila i o tom, že to možná odnesla nejslabsi část těla..

Po mnoha měsících jsem sel k ortopedovi- magn. rezonance, nic moc nenasli, jen jakesi výpotky, snad náznak artrosis.._ jsem odeslan na rehabilitace..

Sam vidim problem v tom, ze kdyz jsem mel boreliozu rozjetou ve vysokych hodnotach, tak jsem sám bez jakekoli pomoci polozil 55 metrů zámkové dlažby včetně obrubníku, pripravy terenu...vse ručně a to jeste v tloustce 8 cm, proste makacka jak v lomu..myslim ze jsem se dorazil, uznavam ze jsem vůl. a to vse pri sve hypofunkce stitné, hodnoty rozhazene, dalo mi to hooodne zabrat..

Při třech dětech potrebuji jeste chvili vydrzet, nyni jim ani nehodim balónek, nepodrbu se na zádech, nanamydlim se v podpaží atp. Některe uhly jsou nemyslitelné (bolest, stuhlost) Nevim jak je vnímáno částečné ochrnutí, ale dnes ve sprše jsem se tak trochu cítil.

Jinak pres 2 roky žiji zdravěji, dle zákl. rad těchto stránek (klystyry, minimum skrobu, vařeného, vitamix, angel... atd.)

Prosim o jakoukoli reakci radu, jedine co delam je ze mazu mast z konopí a asi zajdu na ty rehabilitace. Ale mohu li nejak konkretne stravou neco dodat, prosim poradte. Preji pekné dny.

Tak spočítal bych si na nutriční kalkulačce cronometer.com jak jsem na tom s dodáváním glycinu. Není přímo zobrazen v základní nabídce, ale dá se zapnout v profilu. Jedná se vysoce protizánětlivě působící aminokyselinu, která se vyskytuje v kolagenu, cca 22% a je to právě ta látka která dává výsledky při užívání kolagenu. Samotný glycin je vhodné užívat vždy nalačno pouze rozpuštěný v troše vody, cca 5 g 2 x denně, nebo když budete znát kolik ho jíte ve stravě z toho výpočtu, tak ještě cca 3 g si tělo vyrobí a rozdíl, do 10-15 g je vhodné dodat kolagenem, nebo glycinem. Osobně bych to doplňoval za dané situace do těch 15 g, nebo i trochu nad. Pokud si nebudete jistý co a jak, klidně zavolejte a vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: stř pro 09, 2015 8:50 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Dobrý den na uvolnění kloubů mi pomaha ruský obklad hořčice ,med a mořská sůl, nechá se ta sůl nahradit jinou solí,třeba empsonka ,nebo chloridem hořečnatým? Děkuji Pavell


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: ned led 03, 2016 7:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pavell píše:
Dobrý den na uvolnění kloubů mi pomaha ruský obklad hořčice ,med a mořská sůl, nechá se ta sůl nahradit jinou solí,třeba empsonka ,nebo chloridem hořečnatým? Děkuji Pavell

Tak určitě by to mělo jít, mořská sůl obsahuje relativně vysoké procento hořčíku i když dost záleží z jakého moře je. Pokud chcete mít v obkladu i sodík, který se v mořské vodě vyskytuje, tak dejte i trochu obyčejné kuchyňské soli. Na poměru v tomto případě zase tolik nezáleží, spíše jak vám to bude vyhovovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2016 9:28 am 
Offline

Registrován: úte dub 15, 2014 10:56 am
Příspěvky: 17
Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s Gelactivem? Prý na klouby je učinný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2016 9:31 am 
Offline

Registrován: stř dub 16, 2014 2:11 pm
Příspěvky: 4
Je, já mám s ním super zkušenost. A můj partner taky. Jsem oba velcí sportovci \":-)\"
Jako jediný kombinuje klasickou kloubní výživu s enzymy, což má silné protizánětlivé účinky.
Určitě ho doporučuji vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2016 9:04 am 
Offline

Registrován: úte dub 15, 2014 10:56 am
Příspěvky: 17
A máme namyslí ten samý ? www.gelactiv.cz/gelactiv-proteo-enzyme-q
PS snad nebude vadit uvedení adresy :/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2016 10:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Miike píše:
A máme namyslí ten samý ? http://www.gelactiv.cz/gelactiv-proteo-enzyme-q
PS snad nebude vadit uvedení adresy :/

Tam vyhovuje vše mimo ceny, stejný produkt si doma namícháte nesrovnatelně levněji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2016 9:19 am 
Offline

Registrován: stř dub 16, 2014 2:11 pm
Příspěvky: 4
Jo jo to je přesně on \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2016 9:54 am 
Offline

Registrován: pon bře 02, 2015 3:10 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den,
Jiz roky mam bolestive chozeni, jsem cisnik a tak chodim dost a nijak jsem tomu nevenoval pozornost, prostě jsem si rikal, ze je to normalni...
Ale je to uz ve fazi, ze rano doslova nemuzu stat na nohou... Je to bolest na prave noze ve spodni casti poslednich 3 prstu... na dotyk je to bolestive... prsty nemohu ohnout... Na druhe noze mam komplet blokaci prostředního prstu, uplne zmizela slacha k tomuto prstu...
Na Ortopedii mi dali nejake specialni vložky, ale to samkzrejme nic nepomohlo... Napadá vas, jak to vyřešit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2016 2:09 pm 
Offline

Registrován: sob led 23, 2016 2:17 pm
Příspěvky: 9
Dovolila som si zalozit novu temu, pozdravujem vsetkych, 4mesiace sledujem tuto stranku, budem Vam vdacna za akekolvek rady a postrehy (informacie)
12rokov beriem antidepresiva, nikdy sa mi ich nepodarilo vysadit, vzdy na mesiac a po tom" ako sa zo mna zacali vyplavovat zvysky" sa uzkostne stavy zacali vracat s obrovskou intenzitou. Vzdy ako antidepresiva nasadim cca 14tyzdne neviem poriadne fungovat, ledva zijem, je mi zle, mam vysoky tep, strasne uzkosti , potom to polavy ...telo si zvykne a ja zacinam fungovat "normalne" , tento krat sa snazim antidepresiva vysadzat postupne a nahradit ich ashwagendha pri vysadzovani, problem je, ze netusim ci ich mam vysadzat pomaly a pripravok dosadzovat podla navodu 1-2 krat 2tobolky, alebo ako , tiez beriem chlorid horecnaty, teraz si idem objednat epstomsku sol, lebo chlorid mi nechudi a najma na travenie je pre mna dost problematicky, mam vela vetrov, myslim ze z neho, neviem...
- zmenila som stravu zelenina, ovocie prevazne, ovcia bryndza , syr , kozie mlieko, maso tak ryby atd.......vahu som si uz kupila, dnes pride, musim skusit dat do cronometra lebo som mala aj stavy ze som zaspala a do hodiny som bola hore a tlklo mi srdce ako o zivot.....teda sa mi zvysil adrenalin, vsetky tieto problemy neivem aky maju suvis, ci maju suvis a najma netusim ako na nich, moj najvacsi problem je asi tento
- v januari 1/2016 som mala druhy potrat pol roka po prvom (jedno dieta uplne zdrave - dufam, ze aj bude mam) vtedy uz 4mesiace pretrvavali a stale pretrvavaju problemy s klbami? proste strasne ma boleli kolena, prsty na nohach rukach boli stuhnute a ruky ma hrozne boleli palili ( v zime) .......pohodila som reumatologa, endokrinologa, vysetrili mi oblicky, usg prsnikov, plucne....stale trpim castymi nachladnutiami a dost casto som chora, vysledkom bolo ze mi zistili, ze mam v krvi VELA VAPNIKA, MALO VIT D A ZAPALOVE PARAMETRE BOLI VYSOKE vela mineralov v moci, teda zapal v tele ale kde nezname, ASLO TIEZ VYSSIE, teda som to zobrala do vlastnych ruka, zacala som konecne lepsie jest a priroda, relaxovat, meditovat atd, bolesti vyrazne povolili viacmenej zmizli a ostali mierne bolesti kolien, ale z ruka svalov, pocit ze sa stale musim natahovat, unava po 10minutovom chodeni v krizoch, panvovych oblastiach proste vsetko odznelo a ostali mierne kolena, este sa mi spravila mala hrcka na ruke na zapasti v case najvacsich bolesti zapastia asi vylucovanim vapnika neviem. Hrcka pomali mizne, bolesti tiez, vysetrenie spred 2 mesiacov ukazali zlepsenie zapalovych parametrov aj pokles vapnika v krvi, aj som sa citila ovela lepsie, medzitym mi dosli vysletky z hematologie co sa tyka potratov, vraj nemam ziadne mutacie velmi neviem co to znamena, ale mi vyssiel vyssi homocystein 16 norma do od 5-12 tusim, vraj pohoda, nic to nieje. zacala som studovat a studovat , zatial som si nasadila B6,B12, kyselinu listovu, chlorid horecnaty, lecitin, MSM, kys. L-askorbovu, vit. D (vsetko vysoke davky podla poznatkov tu z fora), zacala som robit klystir podla "navodu" prvy tyzden kazdy den, po 3 raze sa mi bolesti kolien velmi zhorsili opat citim bolest, ktora bola uz zanedbatelna a tuhnu mi aj prsty na rukach, este zdaleka to nie je ako zaciatocna faza ale bojim sa ze sa tam zase dostavam, neviem co to je, preco to je, s cim to suvisi, som zmatena preco to zhorsenie stavu aj ked vysledky z pred 2 tyzdnov ukazuju zlepsenia ale este som nebola v norme ale som sa aj ovela lepsie citila a teraz? mohlo to byt klystirom? uvolnenim niecoho v crevach? vysli mi aj kvasinky na +++ co nikto nevenoval pozornost, kupiola som si oreganove kvapky co si davam do pohara, neviem co teraz viem ze to co je vo mne ten zapal , zabilo aj moje prve a druhe "nenarodene dieta" po prvom potrate zacali vsetky tazkosti uz byt ocividne dovtedy som ich nevnimala, unava po kratkej chodzi, bolesti v krizoch atd ostatne veci, viem ze je to vsetko dopletene, neviem to rozdelit, neviem kam to zaradit, neviem ci mam dosadit glycin, mam si nastudovat mms1, mms2 alebo ine veci okolo toho, mam si urobit kortilovy test, kam sa mam pohnut ktorym smerom? najma ma zaujima ci mi klystir mohol spustit nejaky detox ktory mi vratil "bolest do kolien"
18.5. mam dalsie odbery s mesacnou odlukou od poslednych , podla mna budu opat zhorsene, vychadzam z toho ako sa citim, neviem ako mam vysadzat antidepresiva, ci teraz ci sa mam na to teraz vyprdnut a brat ich, najma pri cisteni kazdym dnom tych criev mam pocit ze mi je psychicky velmi zle aj preto ze kazdy den ked vezmem tabletku je to ako keby odznova, lebo z criev su jej "pozhostatky" vyplavene alebo neviem ako to napisat proste mam take uzkosti ake uz davno nie. ospravedlnujem sa z dlzku ,neviem to nejako skratit.
pH mam 5 niekedy 6 lebo musim zase z netu objednat poriadne papieriky, kupila som si Hepta Phan lebo ine namali a tam mam pH 5 co je masaker hrozne,merala som zatial len dnes poobede
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz