Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 7:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 193 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 9:21 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Všechny tyto byliny důvěrně znám, neznám pouze výše citovaný mix bylinek. Souhlasím, že jsou to velice prospěšné byliny. Pouze nesouhlasím s cenou produktu, a s tím že Vám vyléčí akné.
Akné se v našem rodě objevilo 2x. A to velmi silné. První případ byl mé pratety, zemřela v 89ti letech. Trpěla na akné celý produktivní věk a sama říkala, že měla naprosto zkažené mládí. Vyzkoušela všechny možné bylinky, chodila i k paní Kamenické. Jediné co trochu pomáhalo bylo sluníčko. Druhý případ není takto starý a jediné co pomohlo byl Roaccutan, bohužel lékaři ho nechtěli předepsat, když konečně předepsali, bylo to již dlouho. Zůstaly jizvičky.
Jinak nás léčba akné stála desetitisíce a k ničemu. Proto když vidím nějaký nový zázrak na akné, mne to vytočí.
Vyzkoušeli jsme očisty, změnu stravy, hydrocolony, potravní doplňky atd.
Na akné to prostě nefunguje, možná na nějaké pubertální pupínky, ale ty zmizí i bez léčby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 10:42 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Tiež riešime problém s akné u 22ročnej dcéry.Objavilo sa pred dvomi mesiacmi,je škaredé,cystické.Nikdy predtým nemala tento problém.Kožná lekárka tiež odporúča liečbu Aknenorminom,čo je to isté ako Roaccutan.No je to riadny dryák,má to teda vyslovene hrozné vedľajšie účinky,takže skúšame radšej alternatívne spôsoby,očisty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 10:49 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Nso ci píše:
Neviem, či tu tento odkaz už náhodou nie je, nečítala som dôkladne toto vlákno, ale ktovie, možno to pomôže http://lecba-akne.blogspot.sk/#sec2.

Presne na tento článok sme natrafili tento týždeň.Chceli sme dať urobiť ster z kože,či sa naozaj jedná o demodex,ale kožná to odmietla urobiť.Predpísala na 10 dní Entizol a potom liečbu Aknenorminom.O tomto parazite-roztoči sme sa dozvedeli z tohto článku,žiadny lekár vôbec nespomenul tento názov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 10:55 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Akné, ať jest kdekoliv, jest, mimo jiné, projevem postojů člověka ke světu, reflektuje vztahy s jinými. Pokud nemáte hladkou pružnou vláčnou zdravou pleť po celém těle, jest zjevné, že něco není v pořádku. A škodliviny (produkty metabolismu, produkty boje imunitního systému s něčím, co se v těle nepohodlného děje) lezou ven. Klasické cesty nestačí, tož to jde skrz kůži, přecjen je to velká plocha a imunitnímu systému se hodí. Samozřejmě jde i o manifestaci postoje, jistě by to mohlo býti skryto a vyloučeno jinudy, ovšem ta bytost to chce takto.
Normální je být zdravý a mít se dobře. Kdo to tak nemá, nechť zpytuje svědomí či se koukne do zrcadla. Co jsem zač? Co vlastně chci? Co chci od druhých a nedostávám to? Na co se zlobím?
Akné může mít každý, z měsíce na měsíc. A může trvat roky. A také může z měsíce na měsíc zmizet.
IMHO jde o vztahy. O postoje k lidem a ke světu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 11:02 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Pekne ste to vysvetlili.Díky.Je to tak.Riešime aj psychosomatiku,tá je na prvom mieste.Dcéra si uvedomuje aj tieto príčiny ,verím,že uvedomenie jej pomôže k uzdraveniu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 11:27 am 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
janin píše:
Pekne ste to vysvetlili.Díky.Je to tak.Riešime aj psychosomatiku,tá je na prvom mieste.Dcéra si uvedomuje aj tieto príčiny ,verím,že uvedomenie jej pomôže k uzdraveniu.

Před lety jsem řešili podobné. Aknenormin (Roaccutan), má opravdu hodně vedlejších účinků. Přesto vím, že to byl jediný prostředek, který pomohl. (Ještě před Roaccutanem dostala na tři měsíce antibiotika, které nepomohly ani náhodou). Lék měli lékaři nenasadili dřív. Jak již jsem psala, zůstaly jizvičky. Což kdyby se byl začal užívat dříve nemuselo být. Ženy, dívky ještě musí k Roaccutanu užívat antikoncepci. Neotěhotnět, ještě dost dlouho po ukončení léčby. Jinak přístup k životu s akné není dobrý, taková mladá dívka, chlapec vůbec nechtějí vycházet z domu, přestávají komunikovat s okolím apod. Sebevědomí klesá k nule. Proto já i z těchto důvodů Aknenormin (Roaccutan) doporučuji. Z mých zkušeností nedoporučiji ani žádné laserové zákroky. Vyhozené peníze. Rozhodněte se dobře, držím Vám palce. Vím jak je to těžké.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 12:01 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Je to ťažké obdobie naozaj,čo sa týka psychiky.Ale ten liek -zatiaľ nie.Nie je totiž záruka,že sa to opäť nevráti.Čítali sme na nete všeličo.Verím,že to zvládne aj bez chémie.Díky za podporu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 1:00 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
janin píše:
Je to ťažké obdobie naozaj,čo sa týka psychiky.Ale ten liek -zatiaľ nie.Nie je totiž záruka,že sa to opäť nevráti.Čítali sme na nete všeličo.Verím,že to zvládne aj bez chémie.Díky za podporu.

Přeji Vám abyste akné překonali bez Roaccutanu, ale nenechte ji trápit. A pozor na ty jizvičky, pak je to na celý život.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 1:08 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Ram píše:
Přeji Vám abyste akné překonali bez Roaccutanu, ale nenechte ji trápit. A pozor na ty jizvičky, pak je to na celý život.

Jizvičky nevadí, podstata a krása člověka je úplně jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 2:00 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
janin píše:
Je to ťažké obdobie naozaj,čo sa týka psychiky.Ale ten liek -zatiaľ nie.Nie je totiž záruka,že sa to opäť nevráti.Čítali sme na nete všeličo.Verím,že to zvládne aj bez chémie.Díky za podporu.

Mozna byste mohli vyzkouset jablecny ocet, idealne nefiltrovany bio s matkou. Na earthclinic.com se temer na vsechno pouziva jablecny ocet (Apple Cider Vinegar = ACV), http://www.earthclinic.com/CURES/acne2.html#ACV. Pisou tam lidi kdo se s tim vylecili a pripadne i kdo ne. U akne je 55 lidi co se tim vylecili. Vetsinou za par dni. Jsou tam i dalsi rady, 30 lidem pomohl peroxid vodiku, 19 zmena stravy...
A tady je cystic acne http://www.earthclinic.com/CURES/cystic_acne.html, zkuste si to prolezt, pokud vas to zajima.

Zakladni navod na akne tam je pro vnitrni uziti cajova lzicka do sklenice teple vody a pripadne pridat med, zamichat a pomalu vypit. A vnejsi pouziti, dve cajove lzicky jablecnyho octa v salku vody a aplikovat primo na kuzi rano a vecer.

Priklady:
Anna, posledni 2 tydny jsem pila 2 lzicky ve sklenici teple vody 2x denne a soucasne jsem aplikovala ocet vecer na kuzi, 3 minuty a pak umyla. Kuze vypada mnohem lip, leskne se zdrave do ruzova.

Jobomb, Zkusil jsem to vcera na noc a mych 8-9 pupinku je pryc...

Rhonda, 40% zlepseni za 24 hodin, 60% za 2 dny

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: ned pro 22, 2013 11:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Mozna byste mohli vyzkouset jablecny ocet, idealne nefiltrovany bio s matkou. Na earthclinic.com se temer na vsechno pouziva jablecny ocet (Apple Cider Vinegar = ACV), http://www.earthclinic.com/CURES/acne2.html#ACV. Pisou tam lidi kdo se s tim vylecili a pripadne i kdo ne. U akne je 55 lidi co se tim vylecili. Vetsinou za par dni. Jsou tam i dalsi rady, 30 lidem pomohl peroxid vodiku, 19 zmena stravy...
A tady je cystic acne http://www.earthclinic.com/CURES/cystic_acne.html, zkuste si to prolezt, pokud vas to zajima.

Zakladni navod na akne tam je pro vnitrni uziti cajova lzicka do sklenice teple vody a pripadne pridat med, zamichat a pomalu vypit. A vnejsi pouziti, dve cajove lzicky jablecnyho octa v salku vody a aplikovat primo na kuzi rano a vecer.

Priklady:
Anna, posledni 2 tydny jsem pila 2 lzicky ve sklenici teple vody 2x denne a soucasne jsem aplikovala ocet vecer na kuzi, 3 minuty a pak umyla. Kuze vypada mnohem lip, leskne se zdrave do ruzova.

Jobomb, Zkusil jsem to vcera na noc a mych 8-9 pupinku je pryc...

Rhonda, 40% zlepseni za 24 hodin, 60% za 2 dny

Velice zajímavá a logická informace, jablečný ocet opraví vnitřní pH a vyčistí krev, tak pak aby to nefungovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: pon pro 23, 2013 12:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
csilla11 píše:
Dobrý den
Tak mojím problémom je problém s akné. Som pochodila viacerých doktorov aj rôzne kozmetické prípravky, no zatial nič. Už pár rokov navštevujem jednu odborníčku ktorá mi robí každé dva týždne chemický peeling ( po tom peelingu sa mi to vždy pekne ukludní a na pár dní to jej prijatelné ,) no ja by som najradšej s tým chcela niečo aj z vnútra spraviť. Prosím Vás o radu - neviem niaké čistenie orgánov alebo čo by mi asi tak pomohlo ? Za pomoc dopredu dakujem \":-)\"

Prostudujte si celé vlákno a uvidíte, že se rad najde dostatek. Většinou je za tím zanesené střevo, rozhozené hormony a nedostatek vitamínů skupiny B


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: pon pro 23, 2013 2:40 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Jarda píše:
Prostudujte si celé vlákno a uvidíte, že se rad najde dostatek. Většinou je za tím zanesené střevo, rozhozené hormony a nedostatek vitamínů skupiny B

To je u lidi co mají tezke akne hlavni příčina. Jsou lidi co kouri, chlastaji, mají nadváhu a otřesnou stravu a stejne se jim neudela ani jedna vyraska. Pak tu jsou nadruhou stranu lidi co se o sebe staraji, sportuji atd. a mají silene akne. Ted nemyslim par pupinku na cele, ale hluboke hnisave bolaky po tvari, zadech atd.. Takovej clovek muze jist klidne jen bio zeleninu, delat si nonstop ocisty a stejne se stav nezlepsi... Ja jsem si tim taky v puberte prosel a urcite sem nedelal něco jinak nez spolužáci, kteří akne nemeli. Moje matka ma akne i ted kolem 60tky, takze verim, ze tam nejake předpoklady byly...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: ned úno 09, 2014 7:16 pm 
Offline

Registrován: ned úno 09, 2014 6:23 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer všem uživatelům a panu Jardovi. Jmenuji se Michal Svoboda a hledám pro svoji manželku řešení jejích dlouhodobých(asi od puberty) potíží s acne vulgaris. Tato nemoc je ještě zhoršena stafylokokem+++,který brání hojení kůže. Tuto bakterii si přinesla z nemocnice, kde pracuje jako zdravotní sestra-riziko povolání.Akné má v podpaždí a tříslech a problém je, že to nejsou obyčejné pupínky, ale zhnisané jizvy a otevřená děravá kůže a maso. Nechci tohle dál rozebírat. Kdo tohle zažil ví, jak je těžký jakýkoli pohyb nehledě na deprese, které jsou součástí akné. Odborná medicína v tomhle ohledu selhala. Netvrdím že je to chyba lékařů, ale asi narazili na rébus, bez řešení. Nevěděli si rady ani v Praze, kde moji ženu chtěli poslat k veterináři, který používá stříbro. Mysleli to dobře.Určitě to nebylo proto, že by moje žena byla alergická na česnek a někomu pila krev(v této části se omlouvám za žerty, ale člověk který má z první ruky utrpení svého nejbližšího, kterého miluje asi na tom také nebude psychicky dobře-takže vymýšlí obranu ,jak se z toho nezbláznit).Veškeré dostupné léky Roacuttan, Imazol, Višňák,Calciová mast, Betadine-mast i sprej, Braunovidol a další pokusy za tisíce narazily a člověk už má pocit, že to akné se horší už jenom z těch chemikálií, které stihla do sebe během léčby nacpat, včetně antikoncepce k roacuttanu a různých antibiotik na léčbu stafylokoka. Akorát si vymlátila mikroflóru.
Také měla bakterie v moči, což zase působilo bolesti při močení a další důvod k užívání antibiotik a opět průjmy při zničené mikroflóře...
Četl jsem zde, že jedna z příčin leží ve střevě. Vzhledem k bolestivým hemoroidům považuji klystýr za nedobrý nápad.
V tuto chvíli mě zajímá jestli je i nějaký jiný nebolestivý způsob čištění střev. Bolesti si moje žena užila až nadmíru a nemám už sílu sledovat jak brečí bolestí a někdy mluví o konečném řešení(pro psychicky labilní snad nemusím vysvětlovat). Zvlášť když se ještě musí starat o dvě děti, když jsem v práci.
Také jsem na internetu jednou četl, že existuje i speciální práškový obvaz používaný k léčení bércových vředů u seniorů. Tento obvaz v prášku vytvoří film, který působí antisepticky a zabraňuje uvolňování volných radikálů. Zajímá mě jestli je tu někdo, kdo se s tímto obvazem již setkal a zda je k sehnání, za kolik, jestli se člověk může třeba sprchovat atd.
Vím, že mám rady hledat v příspěvcích zde na fóru. Ale jsou tu tisíce příspěvků a já nevím která rada stojí za přečtení. Budu proto rád za jakoukoli odpověď, protože bych byl opravdu rád, kdyby už konečně došlo k nějakému posunu k lepšímu a já nemusel být první v řadě, kdo bude sledovat utrpení mé ženy jak v nějakém špatném filmu. A děti také jednou vyrostou a budou to také nějak vnímat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: úte úno 11, 2014 4:24 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
S akné jsem bojoval celý život a vyzkoušel toho hodně. Vždycky, když jsem objevil něco, co zafungovalo, tak to fungovalo jen omezenou dobu. Trvalý obrat způsobilo přejití na jídelníček s nízkým obsahem sacharidů. Nemyslím tím, pohybovat se až v ketóze, ale opravdu omezit denní dávku na minimum. Největší problém je odbourání pečiva, protože je dost návykové, takže si dám jenom jeden kus denně (celozrnné do velikosti rohlíku). Jednoduché cukry (slazené jogurty, pití, pečivo, marmelády ...) vůbec žádné, ovoce 1-2kusy denně (jablka, citrusy).
Dřiv se mi udělalo třeba i pět pupínků denně, v současnosti 1-2 měsíčně. Na desinfekci mi nejlépe vyhovuje jodisol (když to není do krve) a nebo Betadine na otevřené rány.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 193 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz