Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 193 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 4:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Candida píše:
Zaujma ma nazor na ovsene vlocky ked ich budem moct jest tak chcem nejake kvalitne .
Su lepsue drtene alebo v celku ?

a co hovoris na tieto ? http://4fitness.cz/produkty/4-cereal-mix-250g-p-2260/
Je to taky mix .

Ovesné vločky patří snad k nejkontroverznějším potravinám vůbec. Jde o neuvěřitelný plesnivý a žluklý šmejd, který se zdravou stravou nemá nic společného a jak vidíte obchodníkům se daří lidi oblbovat mnoho let tím jak zdravé jsou vločkové snídaně. Kupodivu lidi ani nenapadne zapnout mozek a zamyslet se nad tím, kde že je tedy vlastně ten propagátor jejich výborných vlastností, profesor Werner Kollath, známý německý dietolog (1892 - 1970) vlastně nakupoval, když je tehdy ještě nikdo nevyráběl, ani neprodával. Tam je totiž podstata celého problému. On si je vyrobil ručně těsně před spotřebou a to pak opravdu zdravé je i když také na pro každého, ale archívní plesnivý a žluklý bordel prodávaný v obchodech určitě k jídlu není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2015 12:28 pm 
Offline

Registrován: pát zář 11, 2015 12:26 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den Jardo. Mohl by jse mi poradit,proč se mi po konzumací tuků objevuje cystické akné na obličeji? Konzumuji pouze rostlinnou vařenou stravu rok a půl. Nedávno jsem přešel na stravu syrovou. Myslíte,že je problem v játrech a střevech? Opravdu mám vyzkoušené,že mi to způsobují pouze tuky(Ořechy,semena oleje)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: ned zář 27, 2015 8:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mikah":2t7mod8y]Dobrý den Jardo. Mohl by jse mi poradit,proč se mi po konzumací tuků objevuje cystické akné na obličeji? Konzumuji pouze rostlinnou vařenou stravu rok a půl. Nedávno jsem přešel na stravu syrovou. Myslíte,že je problem v játrech a střevech? Opravdu mám vyzkoušené,že mi to způsobují pouze tuky(Ořechy,semena oleje)[/quote:2t7mod8y]
Tak pokud jde o rostlinné tuky, semena a ořechy, tak jednak fytáty a hlavně obrovské množství prozánětlivě působící omega 6 mastné kyseliny. To pak poškozuje

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2015 2:39 pm 
Offline

Registrován: pát zář 11, 2015 12:26 pm
Příspěvky: 12
[quote="Jarda":tix82s7m]Tak pokud jde o rostlinné tuky, semena a ořechy, tak jednak fytáty a hlavně obrovské množství prozánětlivě působící omega 6 mastné kyseliny. To pak poškozuje

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: pon říj 12, 2015 2:11 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
Dobrý den Jardo,

Prosím o Radu. Přítelkyně má akné, které se zlepšilo, když jsme omezili sacharidy do 100g denně. Dále jsme nasadili 2x denně b-koplex forte po dvou tabletách. Dále 500mg vitamínu B5 denně. 2+2g vitaminu C. A každý den si maže obličej před spaním bílým jílem. Zakyselená zřejmě nebude, protože jí dost ovoce a zeleniny. Stres má minimální. Prosím o radu co ještě by mohlo pomoct?

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: ned říj 18, 2015 10:53 am 
Offline

Registrován: ned říj 18, 2015 10:30 am
Příspěvky: 3
Teoretická otázka - je to asi o čistotě střev, ale když mám sklony k akné, mohu jíst čokoládu nebo je to přímý problém? Dříve mi to tak přišlo. Nyní již řadu let silně omezena konzumace (nestojí mi to za to). Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: sob říj 24, 2015 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mikah píše:
Takže zařazovat spíše omega 3 jako chia konopné semínka a lněná semínka?

To je otázka, jde zase o PUFA a těch by se ve stravě nemělo vyskytovat více jak 10% z celkových zkonzumovaných tuků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: sob říj 24, 2015 10:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Michall89 píše:
Dobrý den Jardo,

Prosím o Radu. Přítelkyně má akné, které se zlepšilo, když jsme omezili sacharidy do 100g denně. Dále jsme nasadili 2x denně b-koplex forte po dvou tabletách. Dále 500mg vitamínu B5 denně. 2+2g vitaminu C. A každý den si maže obličej před spaním bílým jílem. Zakyselená zřejmě nebude, protože jí dost ovoce a zeleniny. Stres má minimální. Prosím o radu co ještě by mohlo pomoct?

Děkuji za odpověď

Tak jak píše členka estafani, je to hlavně o čistotě střeva, tedy vyladit kadění do excelentního stavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: sob říj 24, 2015 10:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
estafani píše:
Teoretická otázka - je to asi o čistotě střev, ale když mám sklony k akné, mohu jíst čokoládu nebo je to přímý problém? Dříve mi to tak přišlo. Nyní již řadu let silně omezena konzumace (nestojí mi to za to). Děkuji.

Tak čokoládu, no nevím, pokud vůbec, tak by měla otázka spíše znít jakou. Určitě ne ty umělohmotné produkty co se běžně jako čokoláda prodávají, ale opravdu kvalitní Švýcarská čokoláda by v rozumném množství možná vadit neměla. Ty levné šmejdy většinou obsahují soju a další lahůdky moderního chemicko-potravinářského průmyslu, tedy tomu se obloukem vyhnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: pon říj 26, 2015 2:30 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:29 am
Příspěvky: 26
Z vlastní zkušenosti mohu říci, že problém akné a potravin je do značné míry klam, jde o to že v těle máte nějakou chybu, ať parazity nebo jiný problém, který je primární v souvislosti s akné, a tento problémy podporuje právě konzumace čokolády, sladkého a všeho nezdravého, jakmile ale problém odstraníte, tak najednou už vám potraviny problémy nedělají, alespoň tohle teď pozoruji já, omezil jsem cukr, sladké, zařadil to nejzdravější co jsem byl schopen... problémy značně ustoupily ale pořád to tam bylo a v případě kdy jsem snědl něco nezdravého to opět propuklo.. Musíte prostě začít intenzivní boj v širokém rozsahu a hledat, hledat hledat, pozorovat se, vnímat, dedukovat, zkoušet, a toto dělat do té doby dokud nepochopíte co vám problémy způsobuje, připravte se na to že to může trvat i 20 let... mě to trvalo 10 let a to ještě zdaleka nejsem u konce, ale zlepšení a to dlouhodobé už mám potvrzeno, zkrátka už to nejde pomalu skopce, ale naopak.. počítám že tak do dalších 10ti let bych měl být zcela fit.. no ovšem co za tu dobu chytnu nového \":D\" no ale jsem trpělivý \":D\" mám čas \":D\" sílu ještě taky horší to bude potýkat se těmi problémy po 50ti letech pokud se toho teda dožiju.. to už bude horší, teď jsem mladý s poměrně výkonnou imunitou a dostatkem sil. Nadruhou stranu jsem pochopil trpký fakt dnešní doby, a to ten že v tomto světě zas až tak netoužím potom existovat. Mám nějaké svědomí a důstojnost která je den co den atakována chováním lidí, děním ve světě a celkovou nelidskostí všude okolo.. Boužel jsem do toho zvěrstva byl od narození vnucován, takže bych musel se naprosto oddělit od společnosti a jediné co dělat a nezapojovat se dotoho systému znamená žít s indiany nebo v lese sám.. hned bych dotoho šel kdybych nebyl závislý na teple, elektřině a moderním způsobu života. Zkrátka, abych za každou cenu musel žít, to prostě ne, v tomto svinstvu se divím že ještě žiji, kdybych měl dlouhodobě trpět bez naděje, nic by mě tady nedrželo a vydal bych se smrti naproti.. Ale jednou jsem řekl že chci znát pravdu ať je jakákoli a na tom trvám, raději nebude žít než žít v růžových bludech... svět je strašně zkažené místo plné utrpení.. a to jen kvůli lidské hlouposti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: sob říj 31, 2015 12:00 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Haluzak píše:
Z vlastní zkušenosti mohu říci, že problém akné a potravin je do značné míry klam, jde o to že v těle máte nějakou chybu, ať parazity nebo jiný problém, který je primární v souvislosti s akné, a tento problémy podporuje právě konzumace čokolády, sladkého a všeho nezdravého, jakmile ale problém odstraníte, tak najednou už vám potraviny problémy nedělají, alespoň tohle teď pozoruji já, omezil jsem cukr, sladké, zařadil to nejzdravější co jsem byl schopen... problémy značně ustoupily ale pořád to tam bylo a v případě kdy jsem snědl něco nezdravého to opět propuklo.. Musíte prostě začít intenzivní boj v širokém rozsahu a hledat, hledat hledat, pozorovat se, vnímat, dedukovat, zkoušet, a toto dělat do té doby dokud nepochopíte co vám problémy způsobuje, připravte se na to že to může trvat i 20 let... mě to trvalo 10 let a to ještě zdaleka nejsem u konce, ale zlepšení a to dlouhodobé už mám potvrzeno, zkrátka už to nejde pomalu skopce, ale naopak.. počítám že tak do dalších 10ti let bych měl být zcela fit.. no ovšem co za tu dobu chytnu nového \":D\" no ale jsem trpělivý \":D\" mám čas \":D\" sílu ještě taky horší to bude potýkat se těmi problémy po 50ti letech pokud se toho teda dožiju.. to už bude horší, teď jsem mladý s poměrně výkonnou imunitou a dostatkem sil. Nadruhou stranu jsem pochopil trpký fakt dnešní doby, a to ten že v tomto světě zas až tak netoužím potom existovat. Mám nějaké svědomí a důstojnost která je den co den atakována chováním lidí, děním ve světě a celkovou nelidskostí všude okolo.. Boužel jsem do toho zvěrstva byl od narození vnucován, takže bych musel se naprosto oddělit od společnosti a jediné co dělat a nezapojovat se dotoho systému znamená žít s indiany nebo v lese sám.. hned bych dotoho šel kdybych nebyl závislý na teple, elektřině a moderním způsobu života. Zkrátka, abych za každou cenu musel žít, to prostě ne, v tomto svinstvu se divím že ještě žiji, kdybych měl dlouhodobě trpět bez naděje, nic by mě tady nedrželo a vydal bych se smrti naproti.. Ale jednou jsem řekl že chci znát pravdu ať je jakákoli a na tom trvám, raději nebude žít než žít v růžových bludech... svět je strašně zkažené místo plné utrpení.. a to jen kvůli lidské hlouposti.

Nesouhlasím s tvým názorem. Akné je z 99 procent záležitost stravy, konkrétně mléka, lepku a cukru. Žádní parazité nemají s akné nic společného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: ned lis 29, 2015 6:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ates píše:
Nesouhlasím s tvým názorem. Akné je z 99 procent záležitost stravy, konkrétně mléka, lepku a cukru. Žádní parazité nemají s akné nic společného.

To bych netvrdil, některé případy mají opravdu problém s kožním parazitem, ovšem zde je otázkou, zda je primární parazit, nebo nestrávená strava a odpad který toho parazita živí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: pon lis 30, 2015 5:46 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Jarda píše:
Ovesné vločky patří snad k nejkontroverznějším potravinám vůbec. Jde o neuvěřitelný plesnivý a žluklý šmejd, který se zdravou stravou nemá nic společného a jak vidíte obchodníkům se daří lidi oblbovat mnoho let tím jak zdravé jsou vločkové snídaně. Kupodivu lidi ani nenapadne zapnout mozek a zamyslet se nad tím, kde že je tedy vlastně ten propagátor jejich výborných vlastností, profesor Werner Kollath, známý německý dietolog (1892 - 1970) vlastně nakupoval, když je tehdy ještě nikdo nevyráběl, ani neprodával. Tam je totiž podstata celého problému. On si je vyrobil ručně těsně před spotřebou a to pak opravdu zdravé je i když také na pro každého, ale archívní plesnivý a žluklý bordel prodávaný v obchodech určitě k jídlu není.

http://ekonomika.idnes.cz/inspekce-varu ... domaci_ipl
Opravdu to je tak hrozné s těmi plísněmi? Vždyť se to kontroluje... To by asi takový výsledek kontroly nebyl jediný. Vy tu informaci čerpáte odkud? Z nějakých labtestů, zkoušek...? Jinak proti žluklosti se to právě upravuje ve výrobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: pon lis 30, 2015 8:57 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Jonys píše:
http://ekonomika.idnes.cz/inspekce-varuje-pred-zavadnymi-ovesnymi-vlockami-z-nemecka-p47-/ekonomika.aspx?c=A111204_081807_domaci_ipl
Opravdu to je tak hrozné s těmi plísněmi? Vždyť se to kontroluje... To by asi takový výsledek kontroly nebyl jediný. Vy tu informaci čerpáte odkud? Z nějakých labtestů, zkoušek...? Jinak proti žluklosti se to právě upravuje ve výrobě.

Odpovím si částečně sám:
http://homeopatie.sweb.cz/clanky/plisne.htm
Takže jestli si, Jardo, nedávat bacha spíš na oříšky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2015 10:51 am 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Jonys píše:
Takže jestli si, Jardo, nedávat bacha spíš na oříšky...

Henten článok vyššie beriem s rezervou, keď pogúglite v obilí sú veľmi časté, najčastejšie síce v kukurici ale aj v pšenici a pod. ide o to ako je to obilie skladované, vyššia teplota a vyššia vlhkosť-ideálne podmienky pre rast plesní. Samozrejme aj v orieškoch sú časté. (Ja si už ovsenú kašu robím tak že zomeliem nahý ovos tesne pred prípravou, vločky sú podľa mňa o.i. dosť znehodnotený ovos). Minule som kukala reláciu o testoch múk, viaceré testované mali mykotoxíny Biele múky mali hlavne pesticídy aj mykotoxíny a celozrnné múky- u Bio tam síce pesticídy nenašli ale mykotoxíny u niektorých boli tiež prekročené.

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Naposledy upravil Moonika dne úte pro 01, 2015 10:59 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 193 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz