Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:05 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Infekční mononukleóza
PříspěvekNapsal: pon čer 15, 2009 1:32 pm 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den pane Zajíčku, prosím Vás, čím by bylo možné pozitivně ovlivnit léčbu infekční mononukleózy, jaké by jste doporučil šťávy? Jedná se o mého čtyřletého synovce.
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infekční mononukleóza
PříspěvekNapsal: pon čer 15, 2009 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den pane Zajíčku, prosím Vás, čím by bylo možné pozitivně ovlivnit léčbu infekční mononukleózy, jaké by jste doporučil šťávy? Jedná se o mého čtyřletého synovce.
Děkuji za odpověď.

Tady nejde jen o šťávy, ale je třeba co nejvíce odlehčit játrům. Jako nejpodstatnější opatření, je vyřadit ze stravy téměř veškeré tuky, obsahující omega 6 mastné kyseliny a zařadit maximum tuků, s omega 3 mastnou kyselinou. Velice důležitá je dodávka zinku, nejde předávkovat. Šťávy se užívají z červené řepy, nebo ředkve cca 150 - 200 ml denně, dále bez omezení karotka, špenát a okurka. Důležité je, zříci se koncentrované, denaturované, mastné a sladké stravy, přičemž jediné obilné jídlo, které játrům prospívá, jsou kroupy. Jinak se jí veškeré ovoce a zelenina, dle chuti, ale zásadně v syrovém stavu. Ořechy velice opatrně, nejlépe mandle a je nutné je důkladně emulgovat do formy mléka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sirná směs
PříspěvekNapsal: úte čer 16, 2009 6:12 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Ještě jednu otázku k sirné směsi. Včera jsem dělala první dávku z tvarohu. Pochopila jsem dobře z mých poznámek, že do ovoce ji lze dát pouze s česnekem a do zeleniny bez česneku?Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirná směs
PříspěvekNapsal: úte čer 16, 2009 6:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Ještě jednu otázku k sirné směsi. Včera jsem dělala první dávku z tvarohu. Pochopila jsem dobře z mých poznámek, že do ovoce ji lze dát pouze s česnekem a do zeleniny bez česneku?Díky

Nechápu přesně smysl dotazu, ale česnek jde přidávat naprosto všude, do zeleniny dokonce pasuje mnohem lépe, než do ovoce. Také tvaroh, se snažte používat co nejméně tepelně zpracovaný, optimálně nějaký kozí, nebo ovčí a ideálně přímo od drobného výrobce, který mléko před zpracováním nepasterizuje a nic "zdravého", jako lahodná "éčka" do něj nepřidává. Jenom tak se jedná o tělu prospěšný produkt, který je celkem zdravý a jeho špatné vlastnosti jsou opravdu minimalizovány.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infekční mononukleóza
PříspěvekNapsal: úte čer 16, 2009 7:34 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Psal jste mi: "přidáte tu sirnou směs a pokud veškeré varianty můžete, tak je střídejte, ať se Vám to nepřejí, tvaroh je vhodný i do ovoce, ale jen s česnekem, případně i bez česneku a ostatní jde použít pouze do zeleniny." - možná že to zase špatně chápu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infekční mononukleóza
PříspěvekNapsal: úte čer 16, 2009 8:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Psal jste mi: "přidáte tu sirnou směs a pokud veškeré varianty můžete, tak je střídejte, ať se Vám to nepřejí, tvaroh je vhodný i do ovoce, ale jen s česnekem, případně i bez česneku a ostatní jde použít pouze do zeleniny." - možná že to zase špatně chápu...

To je špatně pochopeno i když musím přiznat, že se to dá opravdu pochopit jinak, než jsem to myslel. Je to pokračování rad, k prvnímu receptu, kde doporučuji přidávat ještě papriku a šampaňské, což se rozhodně do ovoce nehodí. Pro jistotu ho zde zkopíruji, ať to nemusíte hledat.

Dle následujícího receptu si udělejte směs, várka je na jeden, až tři dny, dle snášenlivosti, mimo to jezte jídlo, co jsem Vám doporučil a zaměřte se na ovoce. Do mixéru, nebo šlehače dejte 250 ml čerstvého lněného oleje, přidejte 450 g 10% tvarohu, optimálně v bio kvalitě a 4 polévkové lžíce 60 ml medu. Mixujte a přidávejte jen tolik vody, aby se obsah dokonale smísil dohromady. Pět minut přípravy do pudinkové hutnosti má za následek, že necítíte žádnou chuť oleje a na nádobě mixéru by neměl být viditelný žádný mastný prstenec, až ji budete vyplachovat. Tato směs se lněným olejem nevyvolává průjem, a to dokonce ani ve velkých množstvích. Olej totiž chemicky reaguje se sirnatými proteiny tvarohu. Vhodné je přidat i čerstvě, jemně rozemleté, lněné semínko, množství dle potřeby a česnek, na dochucení ostrou papriku, případně trochu šampaňského vína.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infekční mononukleóza
PříspěvekNapsal: úte čer 16, 2009 9:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 20, 2009 11:11 am
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Jarda píše:
... Velice důležitá je dodávka zinku, nejde předávkovat...


To bych netvrdil, to je pouze vaše teorie, při běžné stravě předávkování zinkem nelze. Může se objevit pouze při nadbytečném příjmu z potravinových doplňků. Předávkování zinkem se projevuje chudokrevností, zástavou růstu, poruchou trávení a metabolismu cukrů a poruchami rozmnožování.
Akutní otrava způsobuje průjem, zvracení, nevolnost a svalové bolesti.

_________________
Voda neni lék ale má léčivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infekční mononukleóza
PříspěvekNapsal: úte čer 16, 2009 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
viliro píše:
To bych netvrdil, to je pouze vaše teorie, při běžné stravě předávkování zinkem nelze. Může se objevit pouze při nadbytečném příjmu z potravinových doplňků. Předávkování zinkem se projevuje chudokrevností, zástavou růstu, poruchou trávení a metabolismu cukrů a poruchami rozmnožování.
Akutní otrava způsobuje průjem, zvracení, nevolnost a svalové bolesti.

To bych já tedy tvrdil, ale existuje opravdu minimální reálné riziko, že úplný kretén bude jíst koncentrovaný preparát po celých baleních a čistě teoreticky, se tím opravdu může dopracovat k předávkování. Riziko, dle mého názoru, nikterak nepřevyšuje možnost, se předávkovat jakoukoliv neškodnou potravinou a pokud sním naráz 5 kg dietních párků, tak asi taky dostanu průjem a budu zvracet, což je projev otravy organizmu puriny. Na to, aby se předávkoval zinek, nemá v naší současné populaci téměř nikdo dostatečnou zásobu vitamínu A, bez jehož přítomnosti, je předávkování zinkem prakticky nemožné. Naše běžná strava dodává cca 4 - 6 mg denně a já doporučuji, u vážnějších onemocnění, brát denně cca 180 mg a to klidně dlouhodobě, například u rakovin, je to naprosto nezbytné, jinak se uspět nedá. Zinek je vynikající antivirový a antitoxický prvek, který za přítomnosti dostatečného množství vitamínu C, působí proti jakékoli virové nákaze a infekční chorobě. Pro lepší přisvojitelnost, je vhodné užívat zinek v různých formách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infekční mononukleóza
PříspěvekNapsal: stř čer 17, 2009 8:30 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Co se týká toho zinku, mohl by mít i ty tabletky v chelátové vazbě, nebo jste myslel přírodní produkty, třeba dýňové semeno, ve kterém tuším je zinek. Pokud myslíte ty tabletky, nevíte jestli se nebudou "třískat" s homeopatikama (kapky od MUDr. Jonáše). Co se týká tý stravy - zelenina a ovoce vše v syrovém stavu. Doktorka mu nedoporučila ostřejší ovoce a zeleninu. Včera se mu udělaly afty v puse, teplota a zase ho bolí v krku. Měl asi 5 ředkviček a dvě jahody. Myslíte si, že by mu to mohlo stav zhoršit? Nevím, co všechno dělají za testy, ale z jednoho testu se ta infekční mono.. neprokázala, je to možné? Podle přístroje SALVUS (jonáš) - jí tam má. Hrozili i léukémii, předpokládám, že pokud má rozbor krve - krevní obraz, destičky, krvinky v pořádku, že to být nemůže. Vše nasvědčuje mono... i když to neví 100%ně - zase jsem se přesvědčila, že ví kulový. Začínají tím, že doporučujou vyndat nosní mandli a pak je z toho tohle...Děkuji moc za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infekční mononukleóza
PříspěvekNapsal: stř čer 17, 2009 11:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Co se týká toho zinku, mohl by mít i ty tabletky v chelátové vazbě, nebo jste myslel přírodní produkty, třeba dýňové semeno, ve kterém tuším je zinek. Pokud myslíte ty tabletky, nevíte jestli se nebudou "třískat" s homeopatikama (kapky od MUDr. Jonáše). Co se týká tý stravy - zelenina a ovoce vše v syrovém stavu. Doktorka mu nedoporučila ostřejší ovoce a zeleninu. Včera se mu udělaly afty v puse, teplota a zase ho bolí v krku. Měl asi 5 ředkviček a dvě jahody. Myslíte si, že by mu to mohlo stav zhoršit? Nevím, co všechno dělají za testy, ale z jednoho testu se ta infekční mono.. neprokázala, je to možné? Podle přístroje SALVUS (jonáš) - jí tam má. Hrozili i léukémii, předpokládám, že pokud má rozbor krve - krevní obraz, destičky, krvinky v pořádku, že to být nemůže. Vše nasvědčuje mono... i když to neví 100%ně - zase jsem se přesvědčila, že ví kulový. Začínají tím, že doporučujou vyndat nosní mandli a pak je z toho tohle...Děkuji moc za radu

Organizmus člověka, je velice jemný a příliš dokonalý přístroj, aby do něho nějaký doktor prováděl opravy kudlou. Veškeré rekonstrukční procesy, je schopen velice rychle a naprosto dokonale pořídit svépomocí, akorát k tomu musí mít zajištěné podmínky. Takto léčilo mnoho generací antických lékařů, včetně zakladatele současné medicíny Hippokrata a takto se neléčí od momentu, kdy se z neštěstí nemocného, stal super kšeft pro lékaře. Čili, nikdy nic nenechat vyndávat, jen tak z cvičných důvodů, ono i blbé slepé střevo, je životně důležité, akorát se to běžně neví a to samé se týká mandlí. Příroda nám nedala jedinou buňku navíc, neměla k tomu žádný důvod, také je důležité, aby každá buňka byla na svém místě a fungovala, jen tak může člověk být stále člověkem a ne troskou, závislou na doživotní dodávce sraček od farmaceutického průmyslu.
U zinku, je nejlepší brát všechno naráz, z počátku můžete dát ráno a večer na lačno tabletu, do jídla přidejte dýňový olej, ten dětem chutná a v průběhu dne, může chroupat dýňové semínko v rozumném množství. Ani jedno se z ničím netluče, nemusíte se ničeho bát. Pro dobrou přisvojitelnost zinku, je vhodné pít cca 0,5 - 1 litr čerstvé mrkvové šťávy denně. Co to je, ostřejší ovoce a zelenina, Vám také řekla? Já kromě křenu a pálivé papriky, nic takového neznám, ale dobré jídlo pro dítě je například avokádo s banánem a kokosovou moučkou s trochou dýňového oleje, pokud se to bude zdát málo sladké, tak přikrájejte pár datlí. Avokádo kupujte takové, že do něho jde prstem snadno vytlačit důlek, pak je teprve zralé, ale to zpravidla nekoupíte, je vhodné si je nakoupit ve větším množství a doma Vám pomalu dozrají.
Ředkvičky zrovna ideální v tomto případě nejsou, ale zase tak hrozné to není, na afty jsem zde již celkem široce odpovídal, tak to prohledejte, u dítěte bude nejschůdnější cucat hřebíček, dle popsaného návodu.
To že 5 doktorů, zjistí 5 různých diagnóz, není nic nenormálního, ale blbost je již samotná úzce lokalizovaná diagnóza. Nikdy není možné léčit jenom konkrétní orgán, to je vždy jenom důsledek, dobrý lékař se musí zaměřit na funkčnost celého těla a odstranit příčinu potíží. Tam je přesná diagnostika celkem zbytečná, protože pokud je mi blbě, tak mě nezajímá, proč je mi blbě, ale velice ocením, pokud kdokoliv dokáže navodit stav, kdy mi není blbě. Toho potom budu považovat za spasitele i když to bude poslední blb z horní dolní, klidně nemusí mít ani titul a může mít ruce od hnoje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infekční mononukleóza
PříspěvekNapsal: sob čer 20, 2009 8:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Petra píše:
Co se týká tý stravy - zelenina a ovoce vše v syrovém stavu. Doktorka mu nedoporučila ostřejší ovoce a zeleninu. Včera se mu udělaly afty v puse, teplota a zase ho bolí v krku. Měl asi 5 ředkviček a dvě jahody. Myslíte si, že by mu to mohlo stav zhoršit? Nevím, co všechno dělají za testy, ale z jednoho testu se ta infekční mono.. neprokázala, je to možné? Podle přístroje SALVUS (jonáš) - jí tam má. Hrozili i léukémii, předpokládám, že pokud má rozbor krve - krevní obraz, destičky, krvinky v pořádku, že to být nemůže. Vše nasvědčuje mono... i když to neví 100%ně - zase jsem se přesvědčila, že ví kulový. Začínají tím, že doporučujou vyndat nosní mandli a pak je z toho tohle...Děkuji moc za radu


Mononukleóza je mierne prebiehajúce ochorenie lymfatického tkaniva vyvolávané Epsteinovým-Barrovým vírusom, ktoré sa objavuje prevažne u starších detí a mladých dospelých. Objavujú hlavné symptómy, ako horúčka a opuchy lymfatických uzlín, ktoré viedli k označeniu žľazová horúčka. Niekedy obraz ochorenia môže “napodobňovať” obraz chrípového infektu, a síce kašľom, bolesťami hrdla a nevoľnosťou. Po vytvorení opuchu lymfatických uzlín dochádza u cca 80 % pacientov k takzvanej monocytovej angíne. Je to zápal mandlí v dôsledku infiltrácie B-lymfocytov infikovaných vírusmi. Podnebie je červené, tonzily, čiže “mandle”, sú silne opuchnuté a črevené, a často vykazujú šedo-biele povlaky. Tieto zmeny zmiznú väčšinou po 1 až 2 týždňoch. Ku koncu ochorenia, cca v 2. a 3. týždni, dosiahne asi u viac ako polovice pacientov svoje maximum splenomegália, čiže zväčšenie sleziny, aby sa potom pomaly opäť strácala. Diagnóza sa pri výskyte typických hlavných symptómov určuje ľahko. Dodatočnou pomocou je vyšetrenie krvi. Pri ňom sa objaví lymfocytóza, čiže rozmnoženie lymfocytov. Okrem toho môžu byť dokázané heterofilné protilátky, ktoré sú tvorené lymfocytmi B infikovanými vírusom EBV. Pri nezvyčajných priebehových formách môže ďalej pomôcť dodatočné určenie protilátok, napr. protilátok proti EBNA = špecifický nukleárny antigén vírusu EBV. V krvi môže dôjsť k zníženiu počtu zvyšných krvných buniek, napr. červených krviniek anémiou, kvných doštičiek trombocytopéniou, bielych krviniek granulocytopéniou. Takže z krvných testov sa dá pomerne ľahko mononukleóza preukázať a môže ju naznačovať zvýšená hodnota pečeňových testov (ALT, AST, barvivo billirubin) a zmnoženie mononukleárov (druh bielych krviniek - odtiaľ mononukleóza) v krvi. Definitivně však nemoc vyvráti či potvrdí test na špecifické protilátky.
Vírus EBV môže poškodiť funkciu pečene (játra) preto je ju treba šetriť a potom vyčisiť a regenerovať. Liečba trvá asi 6 mesiacov, 2-4 mesiace držať dietu a fyzicky sa šetriť. To, že lekári si nie sú istí, nie je prejav ich neschopnosti, ale zrejme veľmi mierneho priebehu a testov krvi tesne na hranici. Lekárka správne upozornila, že nie je dobré jesť nič dráždivé, zrejme pre istotu, ale to pomôže v každom prípade. Redkvičky a jahody, ktoré si dala, patria presne do tej skupiny, ktoré by sa nemali v rámci ochrany pečene, sleziny a slinivky brušnej jesť. Všetko ovocie, ktoré má malé zrniečka (hrušky, kiwi, rybíz, angrešt, maliny, jahody, čučoriedky-borúvky a pod.) je dráždivé a preto dočasne nevhodné.
Mononukleózu prekonal môj starší syn a ja tiež, tak niečo o tom viem. Kukni na nete čo jesť pri pečeňovej diete. Hľadaj aj pod žlčníková dieta, tá je menej prísna ako pečeňová. Na nete sú tieto diety prevážne orientované na tzv. normálnu stravu, ale dajú sa prispôsobiť aj zdravej výžive. Nepodceňuj tú dietu, je dôležitou súčasťou vyliečenia. Želám skoré vyliečenie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infekční mononukleóza
PříspěvekNapsal: ned čer 21, 2009 5:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Sybilla":3uuyvd96]Vírus EBV môže poškodiť funkciu pečene (játra) preto je ju treba šetriť a potom vyčisiť a regenerovať. Liečba trvá asi 6 mesiacov, 2-4 mesiace držať dietu a fyzicky sa šetriť. To, že lekári si nie sú istí, nie je prejav ich neschopnosti, ale zrejme veľmi mierneho priebehu a testov krvi tesne na hranici. Lekárka správne upozornila, že nie je dobré jesť nič dráždivé, zrejme pre istotu, ale to pomôže v každom prípade. Redkvičky a jahody, ktoré si dala, patria presne do tej skupiny, ktoré by sa nemali v rámci ochrany pečene, sleziny a slinivky brušnej jesť. Všetko ovocie, ktoré má malé zrniečka (hrušky, kiwi, rybíz, angrešt, maliny, jahody, čučoriedky-borúvky a pod.) je dráždivé a preto dočasne nevhodné.[/quote:3uuyvd96]
Odstranit z těla jakýkoliv virus, vlastně znamená, že tělo musí dostat vše potřebné pro optimální funkci imunitního systému. To obnáší prakticky se zříci jakékoliv tepelně upravené potraviny, v tomto případě jednoznačně čehokoliv z mouky v kombinaci s tukem a cukrem, což je téměř vše, co se běžně jí. Osobně bych se zde, mimo výše uvedená opatření, zajímal o zcela neškodné přírodní prostředky na likvidaci virů a posílení imunity, na prvním místě jde o kvalitní koloidní stříbro a veliké dávky vitamínu C.
Uvedené plodiny, proto nepovažuji za zvláště nebezpečné z hlediska ochrany jater a specielně šťávy z nich, dle mého názoru, nijak nebezpečné nejsou. Jedná se o plodiny s velikou čistící a detoxikační schopností a v rozumných dávkách mohou být nejen dle mého názoru prospěšné. Pro ilustraci uvádím i několik dalších pohledů na uvedené plodiny, vztažmo k podpoře jater a imunitního systému.
http://nemoci.abecedazdravi.cz/jatra-jaterni-nemoci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infekční mononukleóza
PříspěvekNapsal: ned čer 28, 2009 3:15 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Důležité je, zříci se koncentrované, denaturované, mastné a sladké stravy, přičemž jediné obilné jídlo, které játrům prospívá, jsou kroupy.


Mate na mysli jacmenne krupy?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infekční mononukleóza
PříspěvekNapsal: ned čer 28, 2009 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Mate na mysli jacmenne krupy?

Ano ječmen a ječmenné kroupy jsou velice dobrý prostředek na regeneraci jater.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Infekční mononukleóza
PříspěvekNapsal: stř srp 03, 2011 2:11 pm 
Offline

Registrován: stř srp 03, 2011 1:56 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu, před týdnem jsem byla u doktorky s tím, že mě bolí v krku. Dala mi antibiotika, že prý to je angína. V pondělí jsem byla na kontrole, ale řekla mi, že je to horší než před týdnem a že mám asi infekční mononukleozu. Dnes sem byla na krvi a čekám na jaterní testy. V tom krku mě nehorázně bolí. Vůbec mi nejde polykat a sotva mluvím. Když sem se jí dneska ptala jestli by mi na ten krk nemohla napsat nějaké léky, protože to strašně bolí, říkala že ne a že mám zkusit cucavé bonbony na bolest nebo zkoušet kloktat. To už pár dní dělám,ale vůbec to nezabírá. Zkouším i mokro-suché obklady, nebo mít hodně čaje,ale nic mi nepomáhá. Nevíte co by na ten krk aspon trochu zabralo a mě se to trochu zlepšilo ? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz