Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2013 12:06 am 
Offline

Registrován: čtv dub 04, 2013 11:53 pm
Příspěvky: 2
Syndromem karpálního tunelu na obou rukou jsem trpěl několik let a pomohla mi až operace z odstupem jednoho měsíce na levé a následně na pravé ruce. Od oprerace je to přesně jeden rok, rána se rychle hojila a v současné době jsem bez obtíží.
Léčba je možná několika způsoby. Jedinou účinnou léčbou je dekomprese karpálního tunelu. Té lze v počáteční fázi dosáhnout udržováním ruky v klidovém stavu, injekcemi kortikoidů a použitím fyzikální terapie. Při plně rozvinutém syndromu je nutné přetětí zápěstních vazů, čímž se tlak na nerv odstraní. Operace se provádí ambulantně při lokální anestezii a trvá asi půl hodiny. O způsobu operace a všech podrobnostech se dozvíte na specializovaných pracovištích neurochyrurgie, já jsem operaci podstoupil v nemocnici v Č. Budějovicích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2013 1:26 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Kdysi jsem s jednou paní také řešila diagnosu karpální tunel:

http://mareklutonsky.blog.zive.cz/2009/ ... e-vyhnuli/

Jinak co vím, tak na karpál je velmi dobrá magnetoterapie, možná v kombinaci s biolampou, co jsem si tak pročítala o biolampě, tak také nutí buňky k regeneraci, tak je to možná s magnetkou srovnatelné, osobně vám nejsem schopna potvrdit účinnost, nemám s tím osobní zkušenosti. Všeobecně bych pojala léčbu jako při zánětu, pomoci od bolesti by mohlo ledování.

Zde také nějaké psaní o účinnosti biolampy, jak na karpát, tak i na tenisový loket - což by mi přišlo docela srovnatelné.
Jo, tak se to dá rozkliknout a přímo je tu návod na karpál:
http://www.svetelna-terapie.eu/cs/syndr ... iho-tunelu

další povídání:
http://www.biolampazepter.cz/clanek/77- ... iho-tunelu

Ještě jsem někde narazila na způsob, jak zkusit, zda jde skutečně o karpální tunel:
neuložila jsem si to, takže to bylo asi tak, že se zatáhne za prostředníček a pokud se objeví bolest směr k lokti, tak je to jasný karpál. Jestli to najdu, ještě to doložím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2013 10:43 am 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2012 8:10 am
Příspěvky: 25
[quote:9qztbmnh]
dakujem, vyskusame,
aloe susene? neda sa pouzit stava?[/quote:9qztbmnh]
Aloe cerstve. Cize stava.

Ja mam recept z "Domaci lekarny", ale narazil som aj na toto -

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2013 11:19 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
jandol píše:
Syndromem karpálního tunelu na obou rukou jsem trpěl několik let a pomohla mi až operace z odstupem jednoho měsíce na levé a následně na pravé ruce. Od oprerace je to přesně jeden rok, rána se rychle hojila a v současné době jsem bez obtíží.
Léčba je možná několika způsoby. Jedinou účinnou léčbou je dekomprese karpálního tunelu. Té lze v počáteční fázi dosáhnout udržováním ruky v klidovém stavu, injekcemi kortikoidů a použitím fyzikální terapie. Při plně rozvinutém syndromu je nutné přetětí zápěstních vazů, čímž se tlak na nerv odstraní. Operace se provádí ambulantně při lokální anestezii a trvá asi půl hodiny. O způsobu operace a všech podrobnostech se dozvíte na specializovaných pracovištích neurochyrurgie, já jsem operaci podstoupil v nemocnici v Č. Budějovicích.

operáciu sme mame navrhovali, ale boji sa toho, barle pri chôdzi potrebuje 2 takže by bola úplne odrovnana, dočasne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2013 11:22 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
jani píše:
Kdysi jsem s jednou paní také řešila diagnosu karpální tunel:

http://mareklutonsky.blog.zive.cz/2009/ ... e-vyhnuli/

Jinak co vím, tak na karpál je velmi dobrá magnetoterapie, možná v kombinaci s biolampou, co jsem si tak pročítala o biolampě, tak také nutí buňky k regeneraci, tak je to možná s magnetkou srovnatelné, osobně vám nejsem schopna potvrdit účinnost, nemám s tím osobní zkušenosti. Všeobecně bych pojala léčbu jako při zánětu, pomoci od bolesti by mohlo ledování.

Zde také nějaké psaní o účinnosti biolampy, jak na karpát, tak i na tenisový loket - což by mi přišlo docela srovnatelné.
Jo, tak se to dá rozkliknout a přímo je tu návod na karpál:
http://www.svetelna-terapie.eu/cs/syndr ... iho-tunelu

další povídání:
http://www.biolampazepter.cz/clanek/77- ... iho-tunelu

Ještě jsem někde narazila na způsob, jak zkusit, zda jde skutečně o karpální tunel:
neuložila jsem si to, takže to bylo asi tak, že se zatáhne za prostředníček a pokud se objeví bolest směr k lokti, tak je to jasný karpál. Jestli to najdu, ještě to doložím.

biolampu mama mala, už však nie, ale magnetoterapiu má možnosť, už som jej o tom povedala, ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2013 11:24 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
[quote="miroj":2e4m65pd]Aloe cerstve. Cize stava.

Ja mam recept z "Domaci lekarny", ale narazil som aj na toto -

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2013 1:13 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 04, 2013 11:53 pm
Příspěvky: 2
Ještě bych chtěl doplnit můj předešlý příspěvěk. Jak již jsem psal, trpěl jsem syndromem karpálu několik let a vyzkoušel jsem opychy, ortézu a nakonec jsem se rozhodl jednoznačně pro operaci a nelituji toho. Operace je otázkou několika minut, kdy operatér přetne vaz, který tlačí na nerv v dlani. Okamžitě ještě týž den se mi ulevilo a rána, která je maximálně 5 cm se mi rychle hojila. Nelze samozřejmě dělat obě ruce najednou, ale já jsem si nechal odoperova obě ruce v rozmezí asi jednoho měsíce. Po 10 dnech mi odstranili stehy a potom už jsem si ránu opečovával mastičkou a jemnou masáží, aby mi nezůsatla jizva, místo operace dnes není vůbec vidět. Opravdu i podle pana primáře MUDr. Vladimíra Chlouby, který mi vše před operací vysvětlil, je operace jediným způsobem, jak se potíží trvale zbavit. Po třech měsících jsem ruce plně zatěžoval a neměl jsem žádné problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2013 3:15 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Tchýně byla na operaci karpálu a má bolesti stejně pořád, jenže věří mudrcům, možná stejně jako Jandol. Tyto stránky a rady nejsou až tak o mudrcech a asi tu nikoho nenadchne věta, že :
... podle pana primáře MUDr. Vladimíra Chlouby je operace jediným způsobem, jak se potíží trvale zbavit.
Většina z nás si je jistá, že léčit lze s úspěchem i bez skalpelu a farmaceutických pilulí \":evil:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2013 5:08 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jani píše:
Tchýně byla na operaci karpálu a má bolesti stejně pořád, jenže věří mudrcům, možná stejně jako Jandol. Tyto stránky a rady nejsou až tak o mudrcech a asi tu nikoho nenadchne věta, že :
... podle pana primáře MUDr. Vladimíra Chlouby je operace jediným způsobem, jak se potíží trvale zbavit.
Většina z nás si je jistá, že léčit lze s úspěchem i bez skalpelu a farmaceutických pilulí \":evil:\"

Naprosty souhlas s Jani. Kdyby byl pan primar seriozni, tak by po pravde rikl, ze ON nedokaze karpaly bez operace vylecit. A ne, ze to nelze.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2013 5:54 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Operace karpálního tunelu je zhovadilost! Operace nejen nevyřeší příčinu, ale navíc nevratně zmrzačí ruku, protože se při ní přeříznou potřebné vazy!!! Ruka s přeťatými vazy je pak slabší a není možné ji zatěžovat jako ruku zdravou. Kolegyni v práci jsem na karpál doporučil týden hladovku, a protože ona měla z operace hrůzu, poslechla mě. Po týdnu byl úplně zdravá, syndrom zmizel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2013 6:39 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ates píše:
Operace karpálního tunelu je zhovadilost! Operace nejen nevyřeší příčinu, ale navíc nevratně zmrzačí ruku, protože se při ní přeříznou potřebné vazy!!! Ruka s přeťatými vazy je pak slabší a není možné ji zatěžovat jako ruku zdravou. Kolegyni v práci jsem na karpál doporučil týden hladovku, a protože ona měla z operace hrůzu, poslechla mě. Po týdnu byl úplně zdravá, syndrom zmizel.

Tak to je stejna zkusenost jak jsem vyse psal ja. Moje znama delala 21 pust kvuli tlaku a pak si nejak uvedomila, ze ji prestaly bolet ruce s karpalama, mela uz planovanou operaci, tak ji zrusila. A dodnes OK. Ale nejak nevedela po kolika dnech hladovky se toho zbavila, protoze resila tlak a ani ji nenapadlo, ze zmizeji karpaly.

Pokud by stacil tyden, tak je opravdu i operace karpalu naprosto nesmysla. Stejne jako vetsina operaci mimo urazu.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 7:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
privitam akekolvek rady, mama ma tento problem, je to vsak velmi zlozite, lebo cely zivot chodi s dvoma barlami, cize velmi pretazene ruky. ako jej pomoct, ulavit?

Nastudujte si Godzilu, je to jednoduché a u tohoto problému celkem funkční.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 7:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Tak to je stejna zkusenost jak jsem vyse psal ja. Moje znama delala 21 pust kvuli tlaku a pak si nejak uvedomila, ze ji prestaly bolet ruce s karpalama, mela uz planovanou operaci, tak ji zrusila. A dodnes OK. Ale nejak nevedela po kolika dnech hladovky se toho zbavila, protoze resila tlak a ani ji nenapadlo, ze zmizeji karpaly.

Pokud by stacil tyden, tak je opravdu i operace karpalu naprosto nesmysla. Stejne jako vetsina operaci mimo urazu.

Souhlas, pokud nejde u následek úrazu, je operace v naprosté většině případů hovadina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 11:29 pm 
Offline

Registrován: stř zář 04, 2013 9:08 pm
Příspěvky: 1
Zdravim, mal som velke problemy s rukami, obvodna lekarka tvrdila ze ide o karpalny tunel. Praca za PC, krce, bolesti v rukach... Koli inym problemom som sa liecil metodou CDS a behom mesiaca zmizli aj bolesti v rukach. S CDS som pokracoval dalej a postupne sa stratili exemy a mnohe ine problemy, napriklad syndrom tenisoveho lakta. Teraz idem skusat CDS2, kde sa pouziva lepsi aktivator ako pri CDS. Uzivanim CDS sa postupne z tela vyplavi podkozny tuk, nahromadene toxiny a tym sa vycisti aj priestor karpalneho tunela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2013 9:57 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Tak to je boží bombice......půst vyléčí i karpály!!!!!
Doporučuji, abyste si stoupli v půl třetí před Škodovku, až budou vycházet servané ženské od pásu a tuto skvělou radu prodávejte za těžký prachy, těm ženským, co v noci nemohou ani bolestí spát, rukou protéká doslova horká láva a pak zase mrazení......Budou vám pak ručičky líbat, jak jste jim krásně poradil.
Dobre ste mi urobil, pobavilo mě to po ránu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz