Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 10:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: sob pro 14, 2013 10:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
petk0 píše:
Zdravim, mal som velke problemy s rukami, obvodna lekarka tvrdila ze ide o karpalny tunel. Praca za PC, krce, bolesti v rukach... Koli inym problemom som sa liecil metodou CDS a behom mesiaca zmizli aj bolesti v rukach. S CDS som pokracoval dalej a postupne sa stratili exemy a mnohe ine problemy, napriklad syndrom tenisoveho lakta. Teraz idem skusat CDS2, kde sa pouziva lepsi aktivator ako pri CDS. Uzivanim CDS sa postupne z tela vyplavi podkozny tuk, nahromadene toxiny a tym sa vycisti aj priestor karpalneho tunela.

Zajímavá informace, že CDS funguje na mnoho problémů to vím, ale v tomto spojení by mě to nenapadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: ned dub 12, 2015 8:17 pm 
Offline

Registrován: pon črc 12, 2010 10:15 pm
Příspěvky: 53
Dobrý den pane Jardo, mému příteli brní obě ruce a nohy již několik let. Zjistili mu vyšetřením EMG karpální tunel na levé a pravé ruce již v pokročilém stadiu tak, že mu doporučili operaci.Dočetla jsem se, že operace trvá tak 30min ambulantně, že to nebolí. Přítel pracuje jako mechanik lokomotiv a vlaků. Má obavy, aby operace dobře dopadla a mohl tuto práci dále vykonávat.Neschopnost může být od 1měs - 3měs. Co kdyby nastaly nějaké komplikace? Jak po operaci probíhá případná rehabilitace, či nějaké cvičení, nebo vodoléčba? Co kdyby na operaci nešel, co se může stát, nebo jestli ještě může situaci napravit jinak?děkuji Alena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: ned dub 12, 2015 8:36 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Podle mého názoru je operace karpálního tunelu mrzačení. Mnoho lidí je na tom po operaci hůř, než před ní. Přitom existují přirozené metody léčby tohoto problému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2015 9:36 am 
Offline

Registrován: pon črc 12, 2010 10:15 pm
Příspěvky: 53
Neznám nikoho osobně, kdo měl operován karpální tunel na rukou, ale co čtu na internetu, tak lidi co prodělali tento zákrok, tak jsou spokojeni. Jak se tedy operaci vyhnout a co s tím dál? Jaká rehabilitace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2015 9:54 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
AlikAlik píše:
Neznám nikoho osobně, kdo měl operován karpální tunel na rukou, ale co čtu na internetu, tak lidi co prodělali tento zákrok, tak jsou spokojeni. Jak se tedy operaci vyhnout a co s tím dál? Jaká rehabilitace?

Stačí trochu hledat na internetu. Zde jeden návod http://www.mimibazar.cz/recept.php?strana=3&id=7867

nebo se to tu již řeší http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=5&t=315&hilit=karp%C3%A1ln%C3%AD+tunel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 6:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
AlikAlik píše:
Dobrý den pane Jardo, mému příteli brní obě ruce a nohy již několik let. Zjistili mu vyšetřením EMG karpální tunel na levé a pravé ruce již v pokročilém stadiu tak, že mu doporučili operaci.Dočetla jsem se, že operace trvá tak 30min ambulantně, že to nebolí. Přítel pracuje jako mechanik lokomotiv a vlaků. Má obavy, aby operace dobře dopadla a mohl tuto práci dále vykonávat.Neschopnost může být od 1měs - 3měs. Co kdyby nastaly nějaké komplikace? Jak po operaci probíhá případná rehabilitace, či nějaké cvičení, nebo vodoléčba? Co kdyby na operaci nešel, co se může stát, nebo jestli ještě může situaci napravit jinak?děkuji Alena

No nevím, já bych do toho nerejpal, většinou stačí elektroléčba, třeba Godzila, na tu vám mohu poslat návod a trochu upravit stravu na protizánětlivě působící a mělo by to stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 6:54 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
AlikAlik píše:
Dobrý den pane Jardo, mému příteli brní obě ruce a nohy již několik let. Zjistili mu vyšetřením EMG karpální tunel na levé a pravé ruce již v pokročilém stadiu tak, že mu doporučili operaci.Dočetla jsem se, že operace trvá tak 30min ambulantně, že to nebolí. Přítel pracuje jako mechanik lokomotiv a vlaků. Má obavy, aby operace dobře dopadla a mohl tuto práci dále vykonávat.Neschopnost může být od 1měs - 3měs. Co kdyby nastaly nějaké komplikace? Jak po operaci probíhá případná rehabilitace, či nějaké cvičení, nebo vodoléčba? Co kdyby na operaci nešel, co se může stát, nebo jestli ještě může situaci napravit jinak?děkuji Alena

Kdysi uz byla znama pripravena jit na operaci karpalu. Pak dala z jineho duvodu pust 21 dni a problemy s karpaly zmizely. Tedy mimo pustu pak jeste presla vice mene na syrovou stravu. je to odhadem 10 let. Bohuzel medicina preferuje co nejdrazsi reseni problemu, ktere navic vetsinou resenim neni, takze vytvari dalsi problemy a dalsi penize za jejich lecbu. To, ze ma pritel uvedene problemy znamena, ze nevede zdravy zivot a zdrave se nestravuje. Takze predpokladam ze ma nebo bude mit dalsi potize. Operece nemusi byt reseni, tyto operace se casto opakuji a stava se i ze je to po operaci horsi. Zmenou stravy a ocistama a zmenou zivotniho stylu lze resit temer jakykoliv zdravotni problem, ale s vyjimkou problemu vzniklych zakroky doktoru, co ti uriznou uz vetsinou nedoroste a co omylem preriznou uz se rovnez tezko spravi. Takze moje rada je zahrabat na internetu a najit prirodni reseni. kdyz jsem se tim kdysi zabyval, tak velice doporucovali ananasy protoze obsahuji bromelain. A urcite by pomohlo nasadit ocisty a zmenit stravu smerem k syrove strave a ten pust. Kdyz to neudela, tak stejne mohou prijit dalsi problemy a horsi. Jinak to, jak dlouho operace trva a jak moc to boli je nezajimave v porovnani s tim, jestli operace opravdu pomuze a jestli naopak neuskodi. Zkus si treba prolitnout tuto diskuzi: http://www.mojestarosti.cz/poradna/zdra ... eraci.html. Tedy je i rada lidi, kteri po operaci problemy nemaji, ale nikdo seriozni nezaruci, ze problemy nemohou nastat. Takze aspon ja, nez bych sel do operace, urcite bych nejdriv zkusil prirodni lecbu stravou a ocistama.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 7:19 pm 
Offline

Registrován: pon črc 12, 2010 10:15 pm
Příspěvky: 53
S přítelem nebydlím a vím, že nic moc se stravuje. Problémy s brněním končetin měl i v době, když jsem ho neznala.Nyní mě řekl, že mu na rtg páteře zjistili zúžený páteřní kanál. Domnívám se tedy, že z těchto důvodů má brnění rukou a o karpály se nejedná. Byl totiž na konzultaci v Hradci Králové a tam mu řekli, že problémy na rukou které má jsou netypické pro karpály,ale že operace přesto bude. Já mu ji vyvracím, aby se ještě pokusil si vše promyslet a snažit se třeba 1/2 roku o jinou stravu než dosud a zjistit tak že došlo ke zlepšení. Co ale může dělat s tím zúženým páteřním kanálem? no asi nic, jedině operace ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 7:38 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 05, 2015 9:23 am
Příspěvky: 29
AlikAlik píše:
Neznám nikoho osobně, kdo měl operován karpální tunel na rukou, ale co čtu na internetu, tak lidi co prodělali tento zákrok, tak jsou spokojeni. Jak se tedy operaci vyhnout a co s tím dál? Jaká rehabilitace?

Lidí, co podstoupili operaci karpálního tunelu je mnoho, ale někteří z nich zůstali po operaci trvale ochrnutí, tady je o tom diskuze: http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=779861


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: sob čer 06, 2015 6:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
AlikAlik píše:
S přítelem nebydlím a vím, že nic moc se stravuje. Problémy s brněním končetin měl i v době, když jsem ho neznala.Nyní mě řekl, že mu na rtg páteře zjistili zúžený páteřní kanál. Domnívám se tedy, že z těchto důvodů má brnění rukou a o karpály se nejedná. Byl totiž na konzultaci v Hradci Králové a tam mu řekli, že problémy na rukou které má jsou netypické pro karpály,ale že operace přesto bude. Já mu ji vyvracím, aby se ještě pokusil si vše promyslet a snažit se třeba 1/2 roku o jinou stravu než dosud a zjistit tak že došlo ke zlepšení. Co ale může dělat s tím zúženým páteřním kanálem? no asi nic, jedině operace ne?

Podle mě by měl hlavně hodně přemýšlet a mnohem méně konat a to vždy jen tak, aby se byl schopen vracet, což po operaci a ještě třeba blbě provedené určitě možné není. Pokud mu ta páteř nyní funguje, tak bych do toho nerejpal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: pon čer 08, 2015 10:30 am 
Offline

Registrován: pon črc 12, 2010 10:15 pm
Příspěvky: 53
Pane Jardo, nemyslela jsem operaci páteře, možná to z té věty tak vyznělo,omlouvám se, do toho by přítel ani nešel. S tím zúženým páteřním kanálem nic neudělá,řekli mu, že jsou to degenerativní změny,ale pokud je problém z té páteře, jak zabrání brnění rukou? Někdy je má až modré. Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: sob čer 27, 2015 1:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
AlikAlik píše:
Pane Jardo, nemyslela jsem operaci páteře, možná to z té věty tak vyznělo,omlouvám se, do toho by přítel ani nešel. S tím zúženým páteřním kanálem nic neudělá,řekli mu, že jsou to degenerativní změny,ale pokud je problém z té páteře, jak zabrání brnění rukou? Někdy je má až modré. Díky za odpověď.

To takto nevykomunikujeme, raději mě zavolejte a vysvětlíme si co a jak. Každopádně jakékoliv změna čehokoliv je ve velké většině případů vratná, nebo minimálně udržitelná v daném stavu, tedy bez progrese. Pokud mu ruce modrají, tak bych ale asi také zkoumal cévy a jejich stav.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2016 12:38 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 20, 2014 11:16 am
Příspěvky: 3
Dobrý den, prosím o radu.
Pro bolesti rukou jsem v roce 2012 absolvovala operace karpálních kanálů a to na obou rukou. Protože bolest neustávala, byla jsem v noru 2013 odeslána na revmatologické vyšetření.

Závěr: vyšetření:Revmatoidní artritida

Typický klinický a RTR obraz

Velmi vysoká aktivita

Na základě tohoto vyšetření jsem byla dne 15. 3. 2013 hospitalizována ve FNHK. Po dobu 5 ti dnů mi byly podávány minipulsy kortikoidů v podobě kapaček a zahájena terapie DMARD (MTX). Od této doby užívám OMEPRAZOL, MEDROL, METHOTREXAT EBEVE, ACIDUM FOLICUM.

V poměrně krátké době jsem přibrala 10 kg na váze. V průběhu léčby mě sice ruce přestaly částečně bolet, ale asi před dvěma měsíci mě začaly bolet ramenní klouby.

|Kromě léků na artritidu užívám denně léky na vysoký krevní tlak PERINDOPRIL ALODIPIN, na tuky LIPANOR a na žíly DETRALEX.
Mohl by jste mě prosím poradit léčbu, která nebude tak devastovat tělo kortikoidy a co změnit, aby tělo dobře pracovalo?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2016 7:10 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2016 5:12 pm
Příspěvky: 61
Francoa Piňon píše:
Dobrý den, prosím o radu.
Pro bolesti rukou jsem v roce 2012 absolvovala operace karpálních kanálů a to na obou rukou. Protože bolest neustávala, byla jsem v noru 2013 odeslána na revmatologické vyšetření.
.

Já si myslím, že je velká chyba, pokud si někdo nechá operovat karpály. Moje známá je měla taky a místo operace dodržovala bezlepkovou, bezmléčnou a nízkosacharidovou stravu a naprosto se uzdravila. Lidé po operaci mají někdy brutální následky. Myslím, že riziko operace karpálů je dost vysoké a je rozumnější využít přírodní léčbu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2016 8:55 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Kytaristi tím trpí docela dosti a operace nebývají nejlepší volba - přecjen chceme ještě hráti.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz