Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:44 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2021 3:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
dzinak píše:
Ďakujem Vám za odpoveď,
Tak hemoroid mi prekáža zvonka. Na chirurgii mi povedali že sa nedá reponovat. Ja si ho viem bezbolestne zatlačiť, ale hneď je to tak ako bolo. Pri užívaní detralexu môžem robiť urinove klistyri, alebo to nie vhodne? Dubovu kôru používam - 30 min denne. Dve polievkove Lizice na 2l vody. Povarim 10 mi. 15min luhujem
Ďakujem

Tak detralex předpokládám nemá žádné kontraindikace při aplikaci klystýrů a pokud to stále okamžitě leze vyzkoušejte kryoterapii https://www.drmax.cz/hemorex-kryo-aplik ... -hemeroidy , chlad mnohdy dovede docela zázraky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2021 10:07 pm 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Tak detralex předpokládám nemá žádné kontraindikace při aplikaci klystýrů a pokud to stále okamžitě leze vyzkoušejte kryoterapii https://www.drmax.cz/hemorex-kryo-aplik ... -hemeroidy , chlad mnohdy dovede docela zázraky.

Dakujem Vam,
Nemyslel som klystiry Ako take, ale pouzitie uriny na klystir a pitie uriny, ked beriem detralex. Myslite zeurinove klystiry budu prospesne na hemoroidy v mojom prípade alebo je to tazke povedat a treba vyskúšať?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2021 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
dzinak píše:
Dakujem Vam,
Nemyslel som klystiry Ako take, ale pouzitie uriny na klystir a pitie uriny, ked beriem detralex. Myslite zeurinove klystiry budu prospesne na hemoroidy v mojom prípade alebo je to tazke povedat a treba vyskúšať?
Ďakujem

Ani v tom bych problém nehledal, ale klystýry obecně moc hemeroidy neřeší jde o problém deficitu hořčíku a zavápnění cév. Pochopitelně hygiena rekta se podílí citelně nicméně to by muselo jít o studené klystýry nebo vymývání studenou vodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2021 8:27 am 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Ani v tom bych problém nehledal, ale klystýry obecně moc hemeroidy neřeší jde o problém deficitu hořčíku a zavápnění cév. Pochopitelně hygiena rekta se podílí citelně nicméně to by muselo jít o studené klystýry nebo vymývání studenou vodou.

Ďakujem za odpoveď. To som teda nevedel. Že klystiry to až tak neriešia.Kryo aplikator som si už objednal. Pangamin bifi a B1. Ešte dobrý zdroj horčíka. Bral som magnerot ale neviem to porovnať s chloridom horecnatym čo sa týka vstrebatelnosti. Otupovať chodím už viac rokov ale asi ide o pôsobenie chladu v rekte? Studenou vodou si to sprchujem ale to stačí len ako hygiena?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2021 10:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
dzinak píše:
Ďakujem za odpoveď. To som teda nevedel. Že klystiry to až tak neriešia.Kryo aplikator som si už objednal. Pangamin bifi a B1. Ešte dobrý zdroj horčíka. Bral som magnerot ale neviem to porovnať s chloridom horecnatym čo sa týka vstrebatelnosti. Otupovať chodím už viac rokov ale asi ide o pôsobenie chladu v rekte? Studenou vodou si to sprchujem ale to stačí len ako hygiena?
Ďakujem

Podstata je vymýt po stolici anální otvor cca 4 cm do hloubky co nejstudenější vodou tedy spojit hygienu se stahujícím efektem studené vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2022 6:41 pm 
Offline

Registrován: pon led 16, 2012 10:19 pm
Příspěvky: 28
Dobrý den.
Hodně zde čtu o "megadávkách" různých vitamínů.
Chci se zeptat, za co se považuje taková megadávka při doplňování hořčíku například tabletami Magnesii lactas 500 mg, kde se na letáku uvádí 1 tableta 2-3x denně.
Kolik dní se doporučuje přijímat megadávky ?
Je to závislé i na tělesné hmotnosti?
Děkuji mockrát, přeji pěkný den a zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2022 12:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ondrej píše:
Dobrý den.
Hodně zde čtu o "megadávkách" různých vitamínů.
Chci se zeptat, za co se považuje taková megadávka při doplňování hořčíku například tabletami Magnesii lactas 500 mg, kde se na letáku uvádí 1 tableta 2-3x denně.
Kolik dní se doporučuje přijímat megadávky ?
Je to závislé i na tělesné hmotnosti?
Děkuji mockrát, přeji pěkný den a zdraví.

Megadávka je vše nad 10 mg / kg váhy / den + to co máte ve stravě. Uvedené tabletky obsahují 50 mg hořčíku, tedy jedna tableta pokryje 10 kg váhy tedy doporučovaných 6 tablet stačí tak s bídou pro 60 kg ženu, ale chlap nad metrák musí hodně přitlačit. Toto dávkování se dá brát poměrně dlouhodobě protože většina lidí s deficitem nemá v pořádku i další položky nutné pro dobré přisvojování hořčíku a tedy ho rychle ztrácejí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: stř zář 28, 2022 9:51 pm 
Offline

Registrován: pon led 16, 2012 10:19 pm
Příspěvky: 28
Pozdravuji vás.

Tak jsem tady zas.

Naposledy jsem vás prosil o rady v tématu „Poruchy trávení – nucená dieta a teď jak dál?“
Obdržel jsem cenné dobré rady, zejména od pana Zajíčka, a s odhodláním jsem se pustil do jejich plnění.
Děkuji každému!
Ve zkratce napíšu, že to bylo dlouhé období, které vyžadovalo hodně trpělivosti a kázne, ale nakonec se to podařilo.
Podařilo se do takové míry, že se mi trávení v podstatě dostalo do normálu.
Povzbuzen tímto úspěchem jsem začal posilovat, neboť mé tělo bylo po dlouhém období zesláblé.
Posilování fungovalo, trávení fungovalo, začal jsem nabírat na váze.
Všechno se mi pokazilo během dlouhého „covidového období.“
Žiji na Slovensku a zde byl velmi přísný režim, na posilování nebylo ani pomyšlení, byla dlouhá období i bez vycházení z bytu, se mi objevily hemeroidy.
Jeden je vnější, ale ten v podstatě nedělá problémy.
Problémy dělají vnitřní.
Bolí.
Hlavně po toaletě. Krev neregistruji

Co se týče stravy, tak jsem ji upravil podle doporučení v tomto tématu.
Pohanka se lněnými semínky, přidám za polévkovou lžíci plodů Goji, plus lžičku lněného oleje. Mixuji.
Dále zeleninu, ovoce, špenát.
Z vitamínů C, B- komplex forte, Magnezium cca 300-450 mg.
Situace je taková, že někdy mám lepší den, někdy horší.
Ale v souhrnu je to takové, že se mi to ani nezlepšuje, ani nezhoršuje.
Díkybohu, krev jsem neregistroval.
Ale ta bolest je devastační.
Doslova mi odsává energii, a když konečně ustane, jsem maximálně ospalý.
Přísně dodržuji očistu po toaletě.
Umývám si to ve studené vodě, snažím se i o vnitřní hygienu prstem.
Dělám jelení cviky, někdy na počet i 30, jindy na čas 1-3minuty.
Koupil jsem si kryoaplikátor z Čech, od firmy Hemorex.
Když mám ty horší dny, tak použiji. Konstatuji že mně to funguje tak, že po odeznění kryoefektu po čase nastoupí opět pocit pálení, ale časem pomalu - pomalu odeznívá.
Zakoupil jsem si čípky Faktu, které také použiji pokud mám ten horší den.

Jak jsem psal, stav je takový, že se nezlepšuje ani nezhoršuje.
Nejvíce mě ničí ta fyzická bolest.
Potom to následně oslabuje celé tělo i celkově je psychika na dně.
Mám pocit, že jsem vyčerpal všechny rady, co jsem se zde dočetl.
Snad ještě kus víc zradikalizovat stravu, ale zjistil jsem, že pokud mám více syrové stravy, tak dochází k plynovatění.
A ještě jeden zajímavý poznatek. Pokud sním pohanku tak jak jsem ji popsal, tak dochází k výraznému zvýšení močení. Nevím, co to způsobuje.

Dnes jsem měl jeden z těch horších dnů, i proto sem píšu.
Víte mi něco poradit ještě?
Děkuji.
Ondřej


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2022 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ondrej píše:
Pozdravuji vás.

Tak jsem tady zas.

Naposledy jsem vás prosil o rady v tématu „Poruchy trávení – nucená dieta a teď jak dál?“
Obdržel jsem cenné dobré rady, zejména od pana Zajíčka, a s odhodláním jsem se pustil do jejich plnění.
Děkuji každému!
Ve zkratce napíšu, že to bylo dlouhé období, které vyžadovalo hodně trpělivosti a kázne, ale nakonec se to podařilo.
Podařilo se do takové míry, že se mi trávení v podstatě dostalo do normálu.
Povzbuzen tímto úspěchem jsem začal posilovat, neboť mé tělo bylo po dlouhém období zesláblé.
Posilování fungovalo, trávení fungovalo, začal jsem nabírat na váze.
Všechno se mi pokazilo během dlouhého „covidového období.“
Žiji na Slovensku a zde byl velmi přísný režim, na posilování nebylo ani pomyšlení, byla dlouhá období i bez vycházení z bytu, se mi objevily hemeroidy.
Jeden je vnější, ale ten v podstatě nedělá problémy.
Problémy dělají vnitřní.
Bolí.
Hlavně po toaletě. Krev neregistruji

Co se týče stravy, tak jsem ji upravil podle doporučení v tomto tématu.
Pohanka se lněnými semínky, přidám za polévkovou lžíci plodů Goji, plus lžičku lněného oleje. Mixuji.
Dále zeleninu, ovoce, špenát.
Z vitamínů C, B- komplex forte, Magnezium cca 300-450 mg.
Situace je taková, že někdy mám lepší den, někdy horší.
Ale v souhrnu je to takové, že se mi to ani nezlepšuje, ani nezhoršuje.
Díkybohu, krev jsem neregistroval.
Ale ta bolest je devastační.
Doslova mi odsává energii, a když konečně ustane, jsem maximálně ospalý.
Přísně dodržuji očistu po toaletě.
Umývám si to ve studené vodě, snažím se i o vnitřní hygienu prstem.
Dělám jelení cviky, někdy na počet i 30, jindy na čas 1-3minuty.
Koupil jsem si kryoaplikátor z Čech, od firmy Hemorex.
Když mám ty horší dny, tak použiji. Konstatuji že mně to funguje tak, že po odeznění kryoefektu po čase nastoupí opět pocit pálení, ale časem pomalu - pomalu odeznívá.
Zakoupil jsem si čípky Faktu, které také použiji pokud mám ten horší den.

Jak jsem psal, stav je takový, že se nezlepšuje ani nezhoršuje.
Nejvíce mě ničí ta fyzická bolest.
Potom to následně oslabuje celé tělo i celkově je psychika na dně.
Mám pocit, že jsem vyčerpal všechny rady, co jsem se zde dočetl.
Snad ještě kus víc zradikalizovat stravu, ale zjistil jsem, že pokud mám více syrové stravy, tak dochází k plynovatění.
A ještě jeden zajímavý poznatek. Pokud sním pohanku tak jak jsem ji popsal, tak dochází k výraznému zvýšení močení. Nevím, co to způsobuje.

Dnes jsem měl jeden z těch horších dnů, i proto sem píšu.
Víte mi něco poradit ještě?
Děkuji.
Ondřej

Asi by bylo lepší si o tom vašem problému popovídat telefonem protože tam je potřeba znát dost podstatné detaily které sem nepíšete. Každopádně obecně bych vyzkoušel ještě dvě věci, jednak si vyrobit čípky s tymiánovým olejem, ty dost solidně znecitlivují rektum a likvidují obdivuhodné množství malých šmejdů kteří ve střevě škodí. Vyrobit se dají snadno tak že si dáte do hrníčku kakaové máslo a kokosák zhruba napůl a po rozpuštění nakapete tymián a nalijete tu hmotu do širokého brčka na pití. Dáte zatuhnout do mrazáku, následně na velice krátkou dobu namočíte do teplé vody a vymáčknete z toho brčka takovou dlouhou tyčku kterou si nožem nakrájíte na válečky se správnou délkou a váhou. Inspirativní video máte třeba zde https://www.youtube.com/watch?v=PdYpjDAEZYw. Na jeden čípek dejte zpočátku 1-2 kapky toho oleje a můžete postupně zvednout až na tři kapky na čípek případně i více pokud to nebude nepříjemné. Dají se aplikovat vícekrát za den a většinou si je klienti pochvalují jak na střeva tak na plíce. Další možnost je vynechat ze stravy oxaláty respektive snížit jejich denní příjem pod 100 mg. Jinak pohanka je poměrně silný detoxikační prostředek tak možná proto to močení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hemoroidy
PříspěvekNapsal: úte led 30, 2024 3:55 pm 
Offline

Registrován: pát říj 28, 2022 3:35 pm
Příspěvky: 11
Dobrý den, asi před týdnem jsem při hygienických procedurách objevil malou bulku u řitního otvoru.
Začal jsem hledat důvod na internetu a viděl jsem tento obrázek s různými typy hemoroidů https://sk.pinterest.com/pin/1059190406098663202/
Myslíte, že by tato bulka mohla být vnější hemeroid? Setkal se někdo s tímto problémem? jak jste byli léčeni?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemoroidy
PříspěvekNapsal: úte led 30, 2024 6:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tomáš_77 píše:
Dobrý den, asi před týdnem jsem při hygienických procedurách objevil malou bulku u řitního otvoru.
Začal jsem hledat důvod na internetu a viděl jsem tento obrázek s různými typy hemoroidů https://sk.pinterest.com/pin/1059190406098663202/
Myslíte, že by tato bulka mohla být vnější hemeroid? Setkal se někdo s tímto problémem? jak jste byli léčeni?

Tak je to možné, pročtěte si vlákno, dejte hořčík a upravte stravu. Velice pomáhá hluboké vymytí konečníku studenou vodou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz