Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:42 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 272 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Alergie
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2009 12:36 pm 
Offline

Registrován: úte dub 14, 2009 12:31 pm
Příspěvky: 2
Krásný den, měla bych dotaz, moje osmiletá dcera trpí alergií na veškerý pyl, dále z potravin na banán, jablko, ořechy a má ekzém v loketních jamkách - tedy vlastně jen v levé. Co by jí mohlo pomoci?? Mockrát děkuji za rady. Rous


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: alergie
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2009 4:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rous píše:
Krásný den, měla bych dotaz, moje osmiletá dcera trpí alergií na veškerý pyl, dále z potravin na banán, jablko, ořechy a má ekzém v loketních jamkách - tedy vlastně jen v levé. Co by jí mohlo pomoci?? Mockrát děkuji za rady. Rous

Naprostá většina alergických reakcí organizmu, stejně jako ekzémy, má příčinu v kyselinami zaneseném organizmu. Odstranit toto zanesení, není zase tak složité, ale moderní medicína se tím vůbec nezatěžuje, neřeší příčiny problému a naopak velice důkladně zkoumá důsledky celého problému. Pacient tím získává mylný pocit, že je o něj pečováno a složitými rozbory se zjišťuje, na co všechno je daný člověk alergický. Tyto potraviny mu doporučují ze stravy a života vynechat, čímž se celá situace dále komplikuje. Například ekzém, téměř vždy zmizí s vynecháním jakéhokoliv mléčného výrobku a já osobně tvrdím, že větší sajrajt, než mléčné produkty, již snad ani neexistuje. Dále významně komplikují situaci jednoduché cukry v kombinaci s moukou a tukem, například různé "Přátelské oplatky" a jiné výborné dětské potraviny. Pokud se do takto zamořeného organizmu dostane normální zdravá potravina, která vyvolává přirozenou detoxikaci organizmu a není otevřen hlavní vylučovací kanál těla, přes udržované tlusté střevo, škodliviny se začnou tlačit přes kůži v podobě různě vážných vyrážek, případně, přes horní cesty dýchací, kde dojde k silnému zahlenění a pálení v krku a očích, spojených mnohdy i s výtokem hnisu. Jediná spolehlivá cesta je udržovat naprosto perfektní trávení, kdy dítě musí chodit spontánně na stolici minimálně 2x denně a stolice musí být formovaná, měkká, téměř bez zápachu a nelepivá. Tento stav, u naprosté většiny dětské populace, je neznámým jevem a mnoho dětí má běžně i nekolikadenní zácpy, nebo řídké průjmy, spojené se zápachem silně připomínajícím tygří výběh v zoo. Za takovéto situace není nic divného, že se stále dokola řeší takové blbosti jako jsou ekzémy, alergie, anemie, nebo špatný stav kostry. Chyba není ani tak v dítěti, to rozum ještě nemá, ale v rodičích, kteří mu dovolí se tímto svinstvem cpát, pak se diví, že má potíže a běhají usilovně po doktorech a neznám, až na naprosté výjimky doktora, který zkoumá, co že vlastně to dítě jí a proč vlastně ten problém má. Ve vyhlášce má předepsat mastičku, tak co jiného by zkoumal, pokud jedna nezabere, tak se zkusí jiná a ono to zase na nějakou dobu přejde a jede se vesele dál. Příčina přetrvává a je jen otázkou času, kdy se potíže znovu ozvou, řešením je odstranění příčin, nikoliv léčba důsledků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: alergie
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2009 8:22 pm 
Offline

Registrován: úte dub 14, 2009 12:31 pm
Příspěvky: 2
hezký večer,čím tedy mohu malou pročistit? Nebo stačí, když přestane požívat mléčné výrobky a oplatky.... atd? Přemýšlím o tom, že každý den budeme pít alespoň litr domácí vymačkané šťávy, myslíte, že to má nějaký smysl? abych nerozjela alergii na nějaké další ovoce či zeleninu? Děkuji a dobrou noc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: alergie
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2009 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rous píše:
hezký večer,čím tedy mohu malou pročistit? Nebo stačí, když přestane požívat mléčné výrobky a oplatky.... atd? Přemýšlím o tom, že každý den budeme pít alespoň litr domácí vymačkané šťávy, myslíte, že to má nějaký smysl? abych nerozjela alergii na nějaké další ovoce či zeleninu? Děkuji a dobrou noc.

Udělat se toho musí celkem dost, rozhodně nestačí, když přestane požívat mléčné výrobky a oplatky.... atd. Doporučuji nasadit laktobacily, optimálně s osmi kulturami, případně Lepicol zelený, který mimo ty kultury obsahuje psylium, což je skvělé prebiotikum a udrží plastickou stolici. Šťávu bych zpočátku dával mrkvovou, ta téměř žádné alergizující ambice nemá a postupně bych přidával okurku, bez omezení a červenou řepu, tak 1 dcl denně a postupně můžete zvyšovat, až na 3 dcl. Pokud nevadí pomeranč, tak ráno mrkev s pomerančem, případně grepem a pro úpravu hladiny hořčíku, můžete přidat a rozmixovat vrchovatou lžičku kakaa. Pokud ji nebudou vadit slunečnicová a dýňová semínka, tak je do toho kakaa rozmixujte také, dodají vápník, zinek, vitaminy E, B6 a další důležité látky, množství tak 2 lžíce slunečnice a 1 lžíce dýně na 0,5 - 1 litr šťávy, záleží jak husté ji to bude chutnat. Mimo to ráno a večer na lačno 1 lžičku dýňového oleje na srovnání zinku a omega 3 mastných kyselin. Jako dobré jídlo můžete vyzkoušet strouhanou mrkev a nakrájeným pomerančem, trochu strouhaného kokosu a posypat kakaem. Pokud se defekace sama nezlepší, je nutné provést opakovaně klystýr a večer dávat do jídla polévkovou lžíci jemně rozemletého lněného semínka. Pokud budete mít jakékoliv pochybnosti, tak se znovu ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2009 9:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Prosím Vás, jestliže jsou oba rodiče alergici, je vysoká pravděpodobnost, že též jejich potomek bude alergický (to netvrdím já, nýbrž lékaři). Jaroslave, prosím, jaký je na toto Váš názor? Jestliže je uvedené tvrzení pravdivé, znamená to, že léčení alergií u takového dítěte bude podstatně méně úspěšné, než u dítěte "normálních", zdravých rodičů?
(Pozn.: Léčením zde nemyslím léčení konvenční medicínou, ale postupy, jež Jardo naznačujete zde uživatelce "rous", tedy přirozenou, vita stravou)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2009 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Prosím Vás, jestliže jsou oba rodiče alergici, je vysoká pravděpodobnost, že též jejich potomek bude alergický (to netvrdím já, nýbrž lékaři). Jaroslave, prosím, jaký je na toto Váš názor? Jestliže je uvedené tvrzení pravdivé, znamená to, že léčení alergií u takového dítěte bude podstatně méně úspěšné, než u dítěte "normálních", zdravých rodičů?
(Pozn.: Léčením zde nemyslím léčení konvenční medicínou, ale postupy, jež Jardo naznačujete zde uživatelce "rous", tedy přirozenou, vita stravou)

Jakákoliv nemoc, se podle mého názoru nedědí jako nemoc, ale jako špatné životní a stravovací návyky z nichž uvedený zdravotní problém vzniká. Mnohdy jde také vysledovat zamoření nějakou patologickou breberkou u všech majitelů příslušné nemoci, alergii nevyjímaje. Zpravidla se dá vyléčit téměř vše, pokud změníme své špatné stravovací návyky a postoje k životu, se současným odstraněním nepřátelských mikroorganizmů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Alergie
PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 4:43 pm 
Offline

Registrován: pon zář 20, 2010 7:32 am
Příspěvky: 10
Dobrý den,
V první řadě bych Vám chtěl pochválit poučné a zajímavé stránky. Proč ale hlavně píšu je kvůli mé přítelkyni, u které si nevím rady a napadlo mě, jestli by jste neměl nějaký nápad. Právě teď stoná s bolavým krkem a silnou rýmou na kterou dostala od tzv. pánů doktorů kapky (Sinupret) a přirozeně ATB na krk. U kapek ji bylo v lékárně řečeno, že první projevy budou zhoršení rýmy, ale prý je to přirozené a pak teprve nastane zlepšení. Tyto problémy jsou ale až na druhém místě, jelikož ji postihli nedávno a myslím, že brzy zase odezní. Píšu hlavně kvůli alergii co ji zjistili (atopický exém to prý není) zhruba na jaře. Projevuje se menšími zčervenalými flíčky na rukou, hrudníku a krku. Je alergická na roztoče, břízu, některé trávy, brambory, soju, tresku a mrkev. Všeobecně má sužší pleť a tak se každou chvíli něčím maže (ambiderman a framykoin). Je to holka z vesnice jako já a dřív problémy s vyrážkou neměla. Myslím, že jsem vyjmenoval všechno. Sama doufala, že je to hlavně z květů a trav, a že s nástupem podzimu vyrážka zmizí, ale bohužel tomu tak není. Sám jsem ji doporučil úpravu jídelníčku, ale vždy to vydrželo bohužel jen chvíli. Je těžké upravovat někomu jídelníček, když je člověk závislí na tom co je doma. Těžké je tvrdit rodičům, kteří se stravují podle mého názoru ještě vcelku dobře, že dcerka potřebuje jen zeleninu, ovoce a ořechy. Byl bych Vám moc vděčný, kdybyste mi dal pár typů.
Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kaapik píše:
Dobrý den,
V první řadě bych Vám chtěl pochválit poučné a zajímavé stránky. Proč ale hlavně píšu je kvůli mé přítelkyni, u které si nevím rady a napadlo mě, jestli by jste neměl nějaký nápad. Právě teď stoná s bolavým krkem a silnou rýmou na kterou dostala od tzv. pánů doktorů kapky (Sinupret) a přirozeně ATB na krk. U kapek ji bylo v lékárně řečeno, že první projevy budou zhoršení rýmy, ale prý je to přirozené a pak teprve nastane zlepšení. Tyto problémy jsou ale až na druhém místě, jelikož ji postihli nedávno a myslím, že brzy zase odezní. Píšu hlavně kvůli alergii co ji zjistili (atopický exém to prý není) zhruba na jaře. Projevuje se menšími zčervenalými flíčky na rukou, hrudníku a krku. Je alergická na roztoče, břízu, některé trávy, brambory, soju, tresku a mrkev. Všeobecně má sužší pleť a tak se každou chvíli něčím maže (ambiderman a framykoin). Je to holka z vesnice jako já a dřív problémy s vyrážkou neměla. Myslím, že jsem vyjmenoval všechno. Sama doufala, že je to hlavně z květů a trav, a že s nástupem podzimu vyrážka zmizí, ale bohužel tomu tak není. Sám jsem ji doporučil úpravu jídelníčku, ale vždy to vydrželo bohužel jen chvíli. Je těžké upravovat někomu jídelníček, když je člověk závislí na tom co je doma. Těžké je tvrdit rodičům, kteří se stravují podle mého názoru ještě vcelku dobře, že dcerka potřebuje jen zeleninu, ovoce a ořechy. Byl bych Vám moc vděčný, kdybyste mi dal pár typů.
Předem děkuji za odpověď.

Zde je problém asi celkem jasný a vše co popisujete, plyne ze špatného stavu tlustého střeva a nějakých kvasinek, nebo plísní. Jak zahlenění, tak alergie reagují velice dobře na úpravu stravy a základem je vynechání pěti bílých jedů ze stravy, což zpravidla stačí. Ve vašem případě bych ještě viděl dobré zlepšit kvalitu defekace a čistotu střeva, za současného zařazení fungicidních potravin a čajů, například lichořeřišnice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 9:24 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jardo souhlasím se všemi zásadami co uvádíte, jen bych nebyl tak optimistický s rychlostí ústupů problémů při vysazení mléčných výrobků. Více jak půl roku nejím žádné mléčné výrobky, nic z mouky, ani cukr, soli pomálu (jen himalájskou) a ekzém je horší než býval touhle dobou před rokem a alergie také přetrvává. Kromě jiného čistím střeva i játra, včetně urinoterapie, dodržuji pitný režim, doplňuji vitamíny a obecně dodržuji většinu zásad z tohoto fóra. Chce to tedy zřejmě větší trpělivost ...

Co se týče mrkve, tam bych byl také opatrný, je to častý alergen a mě syrová například dráždí tak, že mám až křeče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 5:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Jardo souhlasím se všemi zásadami co uvádíte, jen bych nebyl tak optimistický s rychlostí ústupů problémů při vysazení mléčných výrobků. Více jak půl roku nejím žádné mléčné výrobky, nic z mouky, ani cukr, soli pomálu (jen himalájskou) a ekzém je horší než býval touhle dobou před rokem a alergie také přetrvává. Kromě jiného čistím střeva i játra, včetně urinoterapie, dodržuji pitný režim, doplňuji vitamíny a obecně dodržuji většinu zásad z tohoto fóra. Chce to tedy zřejmě větší trpělivost ...

Co se týče mrkve, tam bych byl také opatrný, je to častý alergen a mě syrová například dráždí tak, že mám až křeče.

V tom případě musíte něco dělat špatně a jak to popisujete, tak bych si vsadil na kvasinky. Většinou právě kvasinky a plísně mohou za tyto zdravotní potíže a šel bych do nich kyslíkem. Vhodný prostředek je peroxid hořčíku, který se prodává jako tablety OXY-OXC, ale je dost drahý, nebo si koupíte čistý prášek a musíte si ho natobolkovat do tobolek velikosti 00. Většinou se stav zlepší již po pár dnech a vhodné je tuto léčbu kombinovat se Sanogelem, který jejich toxiny vychytá a odvede z těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 6:50 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Děkuji mockrát za radu, tablety koupím a sanogel jsem měl stejně v plánu. Do svého zdraví jsem nainvestoval už tolik peněz, že nějaká tisícovka se naprosto ztratí.

Pro kvasinky hovoří to, že jsem pár let zpátky u doktora Fildána v Brně prošel očistou, která začínala nějakým přípravkem produkujícím kyslík ve střevech, což zničilo vše a následně se osazovaly laktobacily. Po půl roce terapie jsem měl půl roku naprostý klid, což je u mne nevídané. Tudíž už jednou to fungovalo.
Proti kvasinkám hovoří negativní plivací test a moje protikvasinková opatření - denně česnek, cibule, kokos. olej, lichořešnice, často pálivé věci, zázvor apod plus poslední týden mms kůra. Nevím jestli v součinnosti s urinou může ve mě při těchto surovinách nějaký neřád přežít.

Každopádně vítám každou další možnost takže ještě jednou díky za ni. Mám však pocit, že mám ještě počkat abych toho neplácal moc. Teď kromě výše zmíněného užívám ještě ostropestřec, lepicol, velké dávky hořčíku a zinku, odkyselující směs z DM, patlaninu, tibet. kefír a už při této sestavě mám občas pocit jestli nemám ubrat. Co si o tom myslíte? Počkat třeba dva týdny až skončím mms, lepicol a ostropestřec a pak nasadit OXY-OXC a sanogel nebo brát hned se vším?

Další nepříjemnou zajímavostí je, že kromě toho že se stav ekzémů a alergie nelepší mám pernamentně hodně přesušené rty a jejich okolí a to piji 3-4 litry tekutin denně (hlavně voda). Nemůže tohle něco indikovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 7:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Děkuji mockrát za radu, tablety koupím a sanogel jsem měl stejně v plánu. Do svého zdraví jsem nainvestoval už tolik peněz, že nějaká tisícovka se naprosto ztratí.

Pro kvasinky hovoří to, že jsem pár let zpátky u doktora Fildána v Brně prošel očistou, která začínala nějakým přípravkem produkujícím kyslík ve střevech, což zničilo vše a následně se osazovaly laktobacily. Po půl roce terapie jsem měl půl roku naprostý klid, což je u mne nevídané. Tudíž už jednou to fungovalo.
Proti kvasinkám hovoří negativní plivací test a moje protikvasinková opatření - denně česnek, cibule, kokos. olej, lichořešnice, často pálivé věci, zázvor apod plus poslední týden mms kůra. Nevím jestli v součinnosti s urinou může ve mě při těchto surovinách nějaký neřád přežít.

Každopádně vítám každou další možnost takže ještě jednou díky za ni. Mám však pocit, že mám ještě počkat abych toho neplácal moc. Teď kromě výše zmíněného užívám ještě ostropestřec, lepicol, velké dávky hořčíku a zinku, odkyselující směs z DM, patlaninu, tibet. kefír a už při této sestavě mám občas pocit jestli nemám ubrat. Co si o tom myslíte? Počkat třeba dva týdny až skončím mms, lepicol a ostropestřec a pak nasadit OXY-OXC a sanogel nebo brát hned se vším?

Další nepříjemnou zajímavostí je, že kromě toho že se stav ekzémů a alergie nelepší mám pernamentně hodně přesušené rty a jejich okolí a to piji 3-4 litry tekutin denně (hlavně voda). Nemůže tohle něco indikovat?

Je to sice málo pravděpodobné, ale je to možné, tak proč to nezkusit, zvláště pokud to již jednou fungovalo. Jediné, co se s tím tluče je MMS, ale u toho ostatního to nijak nevadí. Na ty rty bych vyzkoušel pít živou vodu a u těch větších dávek zinku je nutná i měď, čili se po tom podívejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 7:22 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
O mědi jsem Vaše doporučení už několikrát četl a také jsem oběhl asi 15 lékáren. Koukali na mne jako bych chtěl něco z marsu. No budu shánět dál a časem napíši jestli opatření měly úspěch.
Zatím děkuji za Váš a všechny tipy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 8:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
O mědi jsem Vaše doporučení už několikrát četl a také jsem oběhl asi 15 lékáren. Koukali na mne jako bych chtěl něco z marsu. No budu shánět dál a časem napíši jestli opatření měly úspěch.
Zatím děkuji za Váš a všechny tipy.

Pokud to bude neřešitelný problém, tak vám mohu poslat v roztoku chlorid měďnatý i s dávkováním. Je to celkem komfortní a levné, užívá se pár kapek denně do vody a vypít. Pokud budete mít zájem, tak mě napište soukromou zprávu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: sob říj 23, 2010 9:07 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Už jsem si vzpomněl na více detailů ohledně očisty u doktora Fildána, kterou jsem absolvoval cca 10 let zpět a která měla poměrně zásadní, i když dočasný, vliv na zlepšení mého ekzému a alergie.

Celá kůra se tuším jmenovala řízené symbióza tlustého střeva a v počáteční fázi se aplikoval přípravek Ozovit, což myslím bude právě onen peroxid hořčíku. Ve střevě produkoval kyslík a ničil na co přišel. Na organismu se projevoval mírnou nevolností s silným průjmem. Takto měly být zničeny plísně, houby a kvasinky. Poté nastoupili lactobacily v podobě přípravku Hylak a Lactobacilů v tobolkách, dále také přípravky na povzbuzení jater, na jejichž název si už nevzpomenu. Na co si ale vzpomínám bylo, že celá procedura i s několika vyšetřením vyšla finančně na cca dvě tisícovky a Ozovit stál myslím 200-300Kč. Tedy v porovnání si tabletami oxy-oxc jen zlomek ceny. Byl to bílý prášek, který se rozpouštěl ve vodě a pil.

Tablety oxy-oxc a sanogel už mám, možná se však tip na Ozovit bude hodit někomu, kdo s kůrou bude chtít začít a bude chtít ušetřit. Nevím, kde jej však sehnat kromě doktora Fildána v Brně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 272 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz