Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 4:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: sob črc 30, 2011 4:41 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
Tak červená řepa je v syrovém stavu excelentní čistič celého těla a určitě pomáhá i na ten zmíněný problém, ale zda stejně funguje i ta krabicová varianta nedovedu posoudit, ovšem pokud vám udrží správné pH, tak by teoreticky fungovat mohla.

Našel jsem recept-syrovou,umytou,neloupanou červenou řepu umel a vař až z ní bude hmota podobná sirupu a několikrát denně 1deci.Vařil jse skoro 2hod.a stále se nic nerozvařilo.A zbude v té řepě vůbec něco pro tělo? Může mi někdo poradit jak a jestli tak řepu vůbec zpracovávat?Děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 6:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Našel jsem recept-syrovou,umytou,neloupanou červenou řepu umel a vař až z ní bude hmota podobná sirupu a několikrát denně 1deci.Vařil jse skoro 2hod.a stále se nic nerozvařilo.A zbude v té řepě vůbec něco pro tělo? Může mi někdo poradit jak a jestli tak řepu vůbec zpracovávat?Děkuju.

Jedná se o vyzkoušený postup, ale určitě existují i jiné postupy vedoucí ke stejným výsledkům, toto mě připadá jako zbytečné blbnutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2011 7:55 am 
Offline

Registrován: úte srp 23, 2011 5:36 am
Příspěvky: 8
Pane Jardo, máte prosím zkušenost, zda již vzniklá křečová žíla po dodržování všech Vašich rad (vyčištění krve, jíl, rutin, jablečný ocet...) opět "zaleze", příp. obnoví funkci? Dle lékařů je poškození takové žíly (chlopně) nevratné a navrhují pouze operaci. Dlouhodobě jsem přepískla cvičení a na stehně se mi vyvalily žilní provazce, které nebolí, ale na pohled opravdu nic moc. Dle vlasové analýzy mám hořčík 0%, vápník +118%. Ca/Mg +260%. Snažím se čistit, pít zeleninové šťávy, potírat jablečným octem, apod. Na odkrvení pomáhá jógová svíčka, ale provazce zůstávají. Dle Vašich stránek se mám stále co učit. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: pon říj 03, 2011 8:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
pohoda píše:
Pane Jardo, máte prosím zkušenost, zda již vzniklá křečová žíla po dodržování všech Vašich rad (vyčištění krve, jíl, rutin, jablečný ocet...) opět "zaleze", příp. obnoví funkci? Dle lékařů je poškození takové žíly (chlopně) nevratné a navrhují pouze operaci. Dlouhodobě jsem přepískla cvičení a na stehně se mi vyvalily žilní provazce, které nebolí, ale na pohled opravdu nic moc. Dle vlasové analýzy mám hořčík 0%, vápník +118%. Ca/Mg +260%. Snažím se čistit, pít zeleninové šťávy, potírat jablečným octem, apod. Na odkrvení pomáhá jógová svíčka, ale provazce zůstávají. Dle Vašich stránek se mám stále co učit. Děkuji.

Ano, většinou po srovnání stavu minerálního zásobení a důkladném změkčení masírováním, zase zaleze a je klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 7:35 am 
Offline

Registrován: úte srp 23, 2011 5:36 am
Příspěvky: 8
Děkuji, dodal jste mi optimismus! Kromě minerálů jsem zavedla jemnou masáž střídavě kokosovým a druhý den olivovým olejem, do kterého jsem naložila květy měsíčku zahradního.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 9:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
pohoda píše:
Děkuji, dodal jste mi optimismus! Kromě minerálů jsem zavedla jemnou masáž střídavě kokosovým a druhý den olivovým olejem, do kterého jsem naložila květy měsíčku zahradního.

Velice dobré je masírování kvalitním jablečným octem, to jsem zde již také popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: úte pro 06, 2011 8:11 pm 
Offline

Registrován: pát pro 17, 2010 4:28 pm
Příspěvky: 17
Dobrý deň,

mal by som ku krčovým žilám tiež otázku. Mám 29 asi pred 6 mesiacmi som prešiel na vita stravu, na ľavej nohe cez stehno až do lýtka mám vystúpenú žilu a na lítku to vyzerá ako výstupený zvazok žíl, proste krčové žily. Už druhý mesiac dodávam horčík, som skoro na celej polievkovej lyžici ktorú dávam zarovno, vacšinou iba ráno, večer na to vždy zabudnem. Pijem dosť zelých štáv, to robím asi posledný mesiac. BMI mám 17.7, stále mi jaksi nejde pribrať čo ma tiež pekne štve. Pred pár dňami som ale začal pocitovať určitý tlak v tých krčových žilách na lítku a myslim že sa to o niečo zhoršilo. Jablkový ocot som ešte neskúšal. Je ešte niečo čo by ste mi poradili? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: stř pro 07, 2011 9:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Longerr píše:
Dobrý deň,

mal by som ku krčovým žilám tiež otázku. Mám 29 asi pred 6 mesiacmi som prešiel na vita stravu, na ľavej nohe cez stehno až do lýtka mám vystúpenú žilu a na lítku to vyzerá ako výstupený zvazok žíl, proste krčové žily. Už druhý mesiac dodávam horčík, som skoro na celej polievkovej lyžici ktorú dávam zarovno, vacšinou iba ráno, večer na to vždy zabudnem. Pijem dosť zelých štáv, to robím asi posledný mesiac. BMI mám 17.7, stále mi jaksi nejde pribrať čo ma tiež pekne štve. Pred pár dňami som ale začal pocitovať určitý tlak v tých krčových žilách na lítku a myslim že sa to o niečo zhoršilo. Jablkový ocot som ešte neskúšal. Je ešte niečo čo by ste mi poradili? Ďakujem

Hořčík z hlediska vstřebávání je nevhodné dodávat najednou, ale má se pít v průběhu celého dne. Jinak nezmiňujete omega 3 mastné kyseliny, na ty se také podívejte a masírování jablečným octem je velice účinné, ovšem chce to trpělivost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: stř pro 07, 2011 1:11 pm 
Offline

Registrován: pát pro 17, 2010 4:28 pm
Příspěvky: 17
Ok, tak ten horcik zmenim aspom na 3-4x denne, octom budem masirovat a na patlaninu sa uz chystam, dodavatela ste mi uz poradil takze zacnem aj s tym. Este som sa chcel opytat na tento produkt MultiOmega 3-6-9 http://www.swansonvitamins.com/SWE036/ItemDetail , mam doma este 2 krabice z minuleho roka, myslite ze to mam dobrat? Je mi to luto vyhodit ale zase ak by to malo skodit alebo co..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: stř dub 04, 2012 4:07 pm 
Offline

Registrován: stř dub 04, 2012 3:44 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň,

Zaujímalo by ma ako postupovať v prípade varikokély - ide tiež o formu kŕčovej žily, ale na semenníku.

Bližšie info tu:
http://www.androcare.cz/neplodnost-10.html
http://www.tribune.cz/clanek/11719
http://www.volny.cz/spnet/textspn002b5.htm

Príčin vzniku podľa toho čo som poprečítal tu bude asi hneď niekoľko:
- pravidelne cvičím (ťažké váhy v posilňovni - ako som sa dočítal je to nevhodné pri tejto diagnóze)
- sedavé zamestnanie (12 hodinové smeny, aj nočné)
- strava zameraná na naberanie svalovej hmoty (bodybuilding klasika - veľa mäsa, ryže, vločiek, vajec, tvarohov..... - proste bielkoviny a sacharidy vo veľkom)

Na operáciu by som išiel nerád, budem vďačný za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: čtv dub 05, 2012 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
jednota píše:
Dobrý deň,

Zaujímalo by ma ako postupovať v prípade varikokély - ide tiež o formu kŕčovej žily, ale na semenníku.

Bližšie info tu:
http://www.androcare.cz/neplodnost-10.html
http://www.tribune.cz/clanek/11719
http://www.volny.cz/spnet/textspn002b5.htm

Príčin vzniku podľa toho čo som poprečítal tu bude asi hneď niekoľko:
- pravidelne cvičím (ťažké váhy v posilňovni - ako som sa dočítal je to nevhodné pri tejto diagnóze)
- sedavé zamestnanie (12 hodinové smeny, aj nočné)
- strava zameraná na naberanie svalovej hmoty (bodybuilding klasika - veľa mäsa, ryže, vločiek, vajec, tvarohov..... - proste bielkoviny a sacharidy vo veľkom)

Na operáciu by som išiel nerád, budem vďačný za rady.

No, mnoho odpovědí tu máte a stále dokola zde píšu, hlavně hořčík a pokud možno ve velkém. Pochopitelně upravit to nesmyslné blbnutí v posilovně, tím si člověk pouze škodí, jděte raději do lesa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 1:59 am 
Offline

Registrován: stř zář 05, 2012 12:28 am
Příspěvky: 0
Dobrý den,
při hledání informací, jak přirozenou cestou na žíly, jsem narazila na toto fantastické fórum, za což moc děkuji. Asi před třemi týdny vše začalo velmi nenápadným šimráním kolem kotníku, které vyústilo v rozšíření a vystoupnutí žíly, která vede přímo přes kotník. Dále následovalo ztěžknutí lýtek, které se postupně prostřídalo s mravenčením, pálením, a to jak pouze lýtek, tak i celých nohou. Vzhledem k tomu, že mám nohy hubeňoučké, žíly mi vždycky prosvítaly přes kůži, ale nikdy se nekroutily a nebolely.
Teď, co se jedna rozhodla vyjít na špacír se k ní přidaly i její kamarádky, a to především na nártech a na holeních. Jak říkám, nekroutí se, nebolí, jen lezou ven víc, než je zdrávo \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: čtv zář 13, 2012 10:32 am 
Offline

Registrován: ned čer 26, 2011 10:09 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den,
už delší dobu mám cca 10cm nad kotníky červené skrvrny, při bližším pohledu je to spousta drobných červených žilek. Včera se mi samovolně spustila z nohy krev. Dnes jsem byla za doktorkou a ta mi řekla, že mám slabé žilní stěny, křehké žíly a žilní nedostatečnost, nicméně závěr byl, že je to dědičné- tzn. normální a mám se s tím smířit, protože už to bude jenom horší (v práci si mám cvičit pod stolem a mazat se Liotonem \":shock:\" ). Ptala jsem se i na vyšetření ohledně zjištění, kterých vitaminů mám nedostatek, na to mi ale řekla, že takové vyšetření není a že popravdě ani neví, kam by mě poslala. Z předchozí diskuze jsem vyčetla, že by byla nejlepší vitariánská strava, pomohl by půst? Teď držím každý týden 1, sem tam 3 nebo 7- dále jsem se zatím nedostala, s prací se to moc neslučuje... Pracuji jako recepční, takže povětšinu dne jsem na nohou.
Díky za odpově'd \":wink:\"

_________________
take care of your body. it's the only place you have to live ;-)....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
[quote="paratasca":1im6mxgw]Dobrý den,
při hledání informací, jak přirozenou cestou na žíly, jsem narazila na toto fantastické fórum, za což moc děkuji. Asi před třemi týdny vše začalo velmi nenápadným šimráním kolem kotníku, které vyústilo v rozšíření a vystoupnutí žíly, která vede přímo přes kotník. Dále následovalo ztěžknutí lýtek, které se postupně prostřídalo s mravenčením, pálením, a to jak pouze lýtek, tak i celých nohou. Vzhledem k tomu, že mám nohy hubeňoučké, žíly mi vždycky prosvítaly přes kůži, ale nikdy se nekroutily a nebolely.
Teď, co se jedna rozhodla vyjít na špacír se k ní přidaly i její kamarádky, a to především na nártech a na holeních. Jak říkám, nekroutí se, nebolí, jen lezou ven víc, než je zdrávo \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
dorothy píše:
Dobrý den,
už delší dobu mám cca 10cm nad kotníky červené skrvrny, při bližším pohledu je to spousta drobných červených žilek. Včera se mi samovolně spustila z nohy krev. Dnes jsem byla za doktorkou a ta mi řekla, že mám slabé žilní stěny, křehké žíly a žilní nedostatečnost, nicméně závěr byl, že je to dědičné- tzn. normální a mám se s tím smířit, protože už to bude jenom horší (v práci si mám cvičit pod stolem a mazat se Liotonem \":shock:\" ). Ptala jsem se i na vyšetření ohledně zjištění, kterých vitaminů mám nedostatek, na to mi ale řekla, že takové vyšetření není a že popravdě ani neví, kam by mě poslala. Z předchozí diskuze jsem vyčetla, že by byla nejlepší vitariánská strava, pomohl by půst? Teď držím každý týden 1, sem tam 3 nebo 7- dále jsem se zatím nedostala, s prací se to moc neslučuje... Pracuji jako recepční, takže povětšinu dne jsem na nohou.
Díky za odpově'd \":wink:\"

Paní MUDr neví kam by vás poslala, ale možná víte kam by jste ji mohla poslat vy. Pochopitelně na dědičné zaklínadlo nevěřte a vyzkoušejte třeba rutin ve stravě, tedy pohanku, rakytník, borůvky, případně skočte do lékárny a kupte Rutin, nebo Askorutin, což cévám dělá velice dobře. Funguje i K2, ale to zde neseženete, nicméně pokud vám bude chutnat třeba miso, tempeh, nebo nato, tam je ho docela dost. Pochopitelně to jsou základní opatření, určitě bych vyladil stravu a přístup k životu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz