Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 2:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 4:14 pm 
Offline

Registrován: úte zář 18, 2012 3:17 pm
Příspěvky: 4
Zdravím,

chtěl by se svěřit a zároveň zeptat jestli tu není někdo kdo má nebo měl stejné potíže jako já. Začnu s mím příběhem a průběhem obtíží. Je mi 25 a téměř před rokem jsem se jednoho rána vzbudil a všiml si, že divně vidím. Vše bylo jiné, takové rozmazené, jako když je člověk opilí \":)\" Ale já nebyl...trošku jsem se z toho vyplašil co to semnou sakra je a pak si řekl, že to asi přejde, že se později vyspím a vše bude zase v pořádku. Opak byl pravdou. Rozmazené vidění trvalo téměř týden, začal jsem být silně nesvůj, stresovat. Pociťval jsem brnění v ruce a noze a doteď nevím jestli to bylo tím stresem nebo co se to dělo, brnění zmizelo. No rozhodl jsem se jít k obvodnímu lékaři, že tam mi pomůžou(haha). U lékařky proběhlo základní vyšetření a obratem mě poslala na neurologii. Na neuru mě poklepala kladívkem a dala žádnaku na MR mozku a krční páteře. Vše v pořádku. Na EEG, vše v pořádku. Na oční, vše v pořádku. Prý jsem zdravý ať jsem v klidu, asi unavený nebo přetažený z práce ať se doma vyspím a vše se srovná \":)\"

V té době jsem pracoval jako grafik(dnes je to minulostí) a musel jsem denně koukat 8-9h do počítače. To jsem ale najednou nezvládal. Světlo mi hrozně tahalo oči, po 15min koukání do monitoru jsem měl oči zarudlé, řezali mě a pálily. Rozostření vidění se po pár dnech zlepšilo, ale pořád jsem si všiml, že to prostě není jako dřív. Začaly se mě objevovat zákalky, jedna černá tečka v levém oku, jedna v pravém. Za 2 měsíce teček bylo víc, ne však černých...dnes mám v očích cuchvalec pavučin a přijde mi že nenápadně přibývají, nejsou černé, ale průhledné a i takové čáry. Oběhal jsem snad nejlepší očaře v ČR. Vždy mi řekli jedno, zákalky jsou neškodné, zvykněte si nic to není. Pomalu ale jistě jsem se s nimi smížil, ale to nebyl konec. Začal jsem vnímat mžitky a zrnění proti obloze. Ze začátku jsem se na ně musel hodně soustředit, ale dnes když se podívám na oblohu mám krásný ohňostroj. Tyto mžitky a zrnění vídím i na bílích stěnách například nebo na bílé ploše monitoru. Dále když se podívám třeba na dům a pak kouknu na oblohu, okamžik vidím stále ještě obrys domu. Zůstává mi jakoby dlouho vypálený obraz. K tomu jsem věčně unavný, mám deprese, nepamatuju si, když jsem se naposled opravdu radoval. Víceméně si už ani nic neplánuji. A skoro jsem smířenej, že s takovým tempem snad oslepnu nebo co se ještě stane \":(\"

Před 2 týdny jsem se nechtěně dostal na tzv. Oberon. Když mě projeli, čekal jsem že mi řeknou něco o očích, ale vůbec. Prý že jsem celkově plný zaplísněný. Mám to v dutinách a vůbec snad všude. No doporučili mi potravinové doplňky od firmy Starlife, v hodně asi 5000,- poděkoval jsem a řekl, že 5000,- za potravinové doplňky nedám a bral jsem to vše jako trošku s nadsázkou. Zpětně ale přemýšlím, co když měli s těmi plísněmi pravdu...pozoroval jsem, že když jsem týdej jedl kustovnici(Goji), zrnění a mžitkyse zlepšilo. Musím vyzkoušet znovu.

Budu rád za každou radu, za někoho koho napadá co by mi mohlo být. Nebo dokonce někoho kdo má/měl stejné problémy.

Děkuji a všem Vám přeji hlavně pevné zdraví!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 5:00 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
eler píše:
Zdravím,

chtěl by se svěřit a zároveň zeptat jestli tu není někdo kdo má nebo měl stejné potíže jako já. Začnu s mím příběhem a průběhem obtíží. Je mi 25 a téměř před rokem jsem se jednoho rána vzbudil a všiml si, že divně vidím. Vše bylo jiné, takové rozmazené, jako když je člověk opilí \":)\" .... Pociťval jsem brnění v ruce a noze a doteď nevím jestli to bylo tím stresem nebo co se to dělo, brnění zmizelo.

Rozostření vidění se po pár dnech zlepšilo, ale pořád jsem si všiml, že to prostě není jako dřív. Začaly se mě objevovat zákalky, jedna černá tečka v levém oku, jedna v pravém. Za 2 měsíce teček bylo víc, ne však černých...dnes mám v očích cuchvalec pavučin a přijde mi že nenápadně přibývají, nejsou černé, ale průhledné a i takové čáry.... (celé zkráceno)

Co parazité či kandida v oku? Popsáno například zde ve vlákně návodů + návod na léčbu. Také je tam o zákalkách a užitečné odkazy.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2012 7:50 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Mrkl bych i zde
http://www.sklivec.wz.cz/index.php?section=projevy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2012 7:03 pm 
Offline

Registrován: úte zář 18, 2012 3:17 pm
Příspěvky: 4
http://sklivec.wz.cz/ znám, mám nastudováno včetně fóra atp. Ale i tak děkuji za tip. Jen nerozumím tomu co mi zároveň řekli i na očním. Že sklivec stárne, skapalňuje a vznikají zákalky. To jsem ho 25 let měl ok a během roku zestárne? \":)\" Myslím, že příčina zákalků bude někde jinde. A hlavně mě víc trápí permanentní mžitky před očima a zrnění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2012 8:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
eler píše:
http://sklivec.wz.cz/ znám, mám nastudováno včetně fóra atp. Ale i tak děkuji za tip. Jen nerozumím tomu co mi zároveň řekli i na očním. Že sklivec stárne, skapalňuje a vznikají zákalky. To jsem ho 25 let měl ok a během roku zestárne? \":)\" Myslím, že příčina zákalků bude někde jinde. A hlavně mě víc trápí permanentní mžitky před očima a zrnění.

Ahoj,
presne rovnake veci vidim aj ja, a ten slkivec to som mal uz ako maly. Neskor sa pridalo aj to ostate. Inak vidim normalne ale viem ze to ma nieco z parazitmi. Zrejme nejaky toxin co pustaju ma na mozok halucinogenny ucinok. Podobne totiz funguju halucinogeny ale v ovela vecom meradle. Nieco zaujimave z jedneho .doc od ing. Blahovej:

Symptomy, vztahující se k filáriím:
- Otoky
- Útvary v očích, rozostřené vidění
- Bouličky pod kůží
- Ječná zrna
- Bušení srdce
- Bolesti kloubů a svalů
- Deprese
- Migrény
- Bolest v prsou- lymfatické cesty, mezihrudní uzliny, plíce –oblíbené destinace mikrofilárií

takze klasika parazity \":)\" Staci sa ich uz "len" zbavit...

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2012 9:07 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Mlhavé vidění a jakoby písek v očích - řezání mi odstranilo kapání koloidního stříbra do oka. Můj 13ti letý pesan začal narážet do věcí a zakalily se mu očka, kapali jsme nějakou dobu KS a zdá se, že stav se zlepšil, už nenaráží. I paraziti v očích prej nesnášej KS, takže asi jak vnitřně, tak i ve formě kapání,na které nedám dopustit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2012 11:30 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
eler píše:
........
V té době jsem pracoval jako grafik(dnes je to minulostí) a musel jsem denně koukat 8-9h do počítače. To jsem ale najednou nezvládal. Světlo mi hrozně tahalo oči, po 15min koukání do monitoru jsem měl oči zarudlé, řezali mě a pálily. Rozostření vidění se po pár dnech zlepšilo, ale pořád jsem si všiml, že to prostě není jako dřív. ..........

Ahoj Elere, jednu cast toho co popisujes jsem zazil a jsem schopny zazit znovu kdykoliv budu opet jist jak prase aspon 14 dni v kuse, tedy jist hodne a blbe. Mam to vyzkouseny.

Pred lety jsem delal mimo domov, domu jsem jezdil jen na vikend. A zivil jsem se tam hlavne konzervama, jedine co jsem v kuchyni umel bylo otevrit a ohrat konzervu. Mne to chutnalo a bylo to pohodlny. A pokud jsem zrovna nejedl konzervy \":lol:\" tak jsem civel do pocitace. Asi tak 14 hodin denne. A po par tydnech jsem mel pocit jako kdyz mam v ocich pisek. A taky byly cele zarudle. Takze jsem si vzal volno protoze delat jsem stejne nemohl a hledal pomoc v Praze, u jedne normalni ocarsky, tchyne meho znameho, a u udajne v te dobe nejlepsi ocarky v Praze, primarky v jedne nemocnici. Jedine co obe vymyslely byly bryle, ze staci pouze po dobu co civim do pocitace. Zkusil jsem to dva dny, kdyz jsem je vecer sundal, byl jsem jak slepej a oci stejne palily. A pak jsem mluvil se znamym, dneska lecitelem, ktery se mne jako jediny ptal jak moc delam, co jim... A zakazal mi konzervy a dal mi par dalsich pokynu. Ktere jsem stejne prilis nedodrzel, nicmene dal jsem sanku a cely tyden jsem jedl jen ovoce, ryzi natural a kysele zeli. A oci byly zas OK. A o vanocich jsem byl 14 dni doma a sezral jsem co nebylo pod zamkem a opet pisek v ocich, ale to uz jsem chapal o co jde, takze konce volna opet sanka a ovoce a zas OK. A bylo to uz fakt davno a bryle jeste stale nenosim a nepotrebuju.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2012 12:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
pv33: Cize si v takom stave ze ked sa zacnes prezierat tak sa to dostavi znova a ked nie tak nie ? Tak to potom to len tlmis tym, ze jes len to k comu ta to dotlacilo. To si myslim tiez nieje bohvieake riesenie problemu. Teda riesenie to je ale nie uplne vyriesenie, lebo zdravy clovek by mal vediet zjest hocico a taketo veci by sa mu stavat nemali .) Treba poriesit tu pravu pricinu, ktora bude zrejme suviset s pecenou a samotnymi ocami, v obidvoch organoch sa parazitom celkom dari. Po antiparazitalkach a hlavne aj po paline vyluhovanej v liehu sa mi zrak celkom slusne zlepsil, do pc kukam denne 10h cca koli praci a v pohode. Ak mas aspon 85hz CRT monitor to je v pohode, naj je 100hz. Lcd monitory niesu moc dobre na dlhu pracu, tahaju oci prilisnym kontrastom, preto je dobre mat aj za monitorom zapnutu malu lampu nie moc silne svetlo aby to ociam ladilo a nemuseli riesit taky kontrast tma svetlo - ked je v izbe tma a zapnuty je len monitor. Zaujimave je aj to ze take to pichanie v ociach alebo rezanie som mal v poslednej dobe viac krat po tej paline. Ta mi pripada ako velmi dobry prostriedok na nicenie tkanivovych parazitov a parazity, ktore su v tele rozhadzane sa po podani davky zacnu ozyvat a clovek okamzite spoznava stare zname problemy ktore sa mu kedysi vyskytli ale nevedel ich riesit tak ich nechal nejako "utriast". A okrem toho, ze clovek za par dni , tydznov podavania zisti kde co ma, pri dlhsom podavani sa tieto problemy aj poriesia. Len vsetko chce cas a nebat sa do seba supnut daco "prirodne".

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2012 4:05 pm 
Offline

Registrován: úte zář 18, 2012 3:17 pm
Příspěvky: 4
KS už je na cestě, zkusím kapat do očí. Bude 15ppm, měl bych ho ředit nebo můžu rovnou tak jak je? Jinak jsem ochoten zkusit téměř cokoliv \":)\" Začnu tedy líp jíst, co jsem tak googlil zaujalo mě jíst takto: http://candida.inetcz.com/view.php?cisl ... 2005122303 Snad je to správná cesta. Napadá vás ještě něco? Jinak děkuji za příspěvky, jsem v uvozovkách "rád" že v tom nejsem sám. Připadal jsem si jak atypickej případ. Možná byla chyba se zaměřovat stále jen na oči. Ale to dělala i moje obvodní lékařka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2012 10:54 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
KS jsem používala 20-25ppm neředěné, děláme si ho sami. Koupila jsem si na to v lékárně origoš lahvičku se skleněným kapátkem. Nakonec jsme zůstali u výroby 20ppm, to je dostačující. Pokud je nějaký problém s nějakým orgánem, samozřejmě se člověk zaměří v první řadě na něj. U očí je dobré zaměřit se i na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2012 10:34 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Já mslím ,že 15 do ocí bohatě stačí větší koncentrace jsou spíše na pokožku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2012 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="eler":3vrkdkl9]Zdravím,

chtěl by se svěřit a zároveň zeptat jestli tu není někdo kdo má nebo měl stejné potíže jako já. Začnu s mím příběhem a průběhem obtíží. Je mi 25 a téměř před rokem jsem se jednoho rána vzbudil a všiml si, že divně vidím. Vše bylo jiné, takové rozmazené, jako když je člověk opilí \":)\" Ale já nebyl...trošku jsem se z toho vyplašil co to semnou sakra je a pak si řekl, že to asi přejde, že se později vyspím a vše bude zase v pořádku. Opak byl pravdou. Rozmazené vidění trvalo téměř týden, začal jsem být silně nesvůj, stresovat. Pociťval jsem brnění v ruce a noze a doteď nevím jestli to bylo tím stresem nebo co se to dělo, brnění zmizelo. No rozhodl jsem se jít k obvodnímu lékaři, že tam mi pomůžou(haha). U lékařky proběhlo základní vyšetření a obratem mě poslala na neurologii. Na neuru mě poklepala kladívkem a dala žádnaku na MR mozku a krční páteře. Vše v pořádku. Na EEG, vše v pořádku. Na oční, vše v pořádku. Prý jsem zdravý ať jsem v klidu, asi unavený nebo přetažený z práce ať se doma vyspím a vše se srovná \":)\"

V té době jsem pracoval jako grafik(dnes je to minulostí) a musel jsem denně koukat 8-9h do počítače. To jsem ale najednou nezvládal. Světlo mi hrozně tahalo oči, po 15min koukání do monitoru jsem měl oči zarudlé, řezali mě a pálily. Rozostření vidění se po pár dnech zlepšilo, ale pořád jsem si všiml, že to prostě není jako dřív. Začaly se mě objevovat zákalky, jedna černá tečka v levém oku, jedna v pravém. Za 2 měsíce teček bylo víc, ne však černých...dnes mám v očích cuchvalec pavučin a přijde mi že nenápadně přibývají, nejsou černé, ale průhledné a i takové čáry. Oběhal jsem snad nejlepší očaře v ČR. Vždy mi řekli jedno, zákalky jsou neškodné, zvykněte si nic to není. Pomalu ale jistě jsem se s nimi smížil, ale to nebyl konec. Začal jsem vnímat mžitky a zrnění proti obloze. Ze začátku jsem se na ně musel hodně soustředit, ale dnes když se podívám na oblohu mám krásný ohňostroj. Tyto mžitky a zrnění vídím i na bílích stěnách například nebo na bílé ploše monitoru. Dále když se podívám třeba na dům a pak kouknu na oblohu, okamžik vidím stále ještě obrys domu. Zůstává mi jakoby dlouho vypálený obraz. K tomu jsem věčně unavný, mám deprese, nepamatuju si, když jsem se naposled opravdu radoval. Víceméně si už ani nic neplánuji. A skoro jsem smířenej, že s takovým tempem snad oslepnu nebo co se ještě stane \":(\"

Před 2 týdny jsem se nechtěně dostal na tzv. Oberon. Když mě projeli, čekal jsem že mi řeknou něco o očích, ale vůbec. Prý že jsem celkově plný zaplísněný. Mám to v dutinách a vůbec snad všude. No doporučili mi potravinové doplňky od firmy Starlife, v hodně asi 5000,- poděkoval jsem a řekl, že 5000,- za potravinové doplňky nedám a bral jsem to vše jako trošku s nadsázkou. Zpětně ale přemýšlím, co když měli s těmi plísněmi pravdu...pozoroval jsem, že když jsem týdej jedl kustovnici(Goji), zrnění a mžitkyse zlepšilo. Musím vyzkoušet znovu.

Budu rád za každou radu, za někoho koho napadá co by mi mohlo být. Nebo dokonce někoho kdo má/měl stejné problémy.

Děkuji a všem Vám přeji hlavně pevné zdraví!!![/quote:3vrkdkl9]
Tak rad se vám dostalo dost a dobrých, osobně bych si dovolil připomenout přežírání, špatný stav střeva a jater a nejspíše to vidím na nějaké breberky jak píše člen Alex. Asi bych začal od střeva, pak

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: stř říj 16, 2013 11:57 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den všem,

zdravím vás a prosím o radu týkající se kapání koloidního stříbra do očí pejska.My máme 12letého oříška - a také se mu trochu zakaluje čočka - zatím vidí - ale chtěli bychom případnému zhoršení předejít - můžete nám poradit v jaké koncentraci koloidní stříbro používat, popř jak často,kolik kapiček a jak dlouhou dobu a kde bychom mohli kapičky sehnat.Matně si vzpomínám, že se na tomto fóru nějaká informace objevila ale marně hledám.
Budu velmi vděčná za radu a předem velmi děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: stř říj 23, 2013 11:59 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Na vině mohou být i parazité, viz
http://www.antihel.estranky.cz/clanky/paraziti.html
(4. Poruchy vidění)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mžitky, zrnění, zákalky.
PříspěvekNapsal: čtv říj 24, 2013 7:24 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
[quote="esie":3lesyofa]Dobrý den všem,

zdravím vás a prosím o radu týkající se kapání koloidního stříbra do očí pejska.My máme 12letého oříška - a také se mu trochu zakaluje čočka - zatím vidí - ale chtěli bychom případnému zhoršení předejít - můžete nám poradit v jaké koncentraci koloidní stříbro používat, popř jak často,kolik kapiček a jak dlouhou dobu a kde bychom mohli kapičky sehnat.Matně si vzpomínám, že se na tomto fóru nějaká informace objevila ale marně hledám.
Budu velmi vděčná za radu a předem velmi děkuji.[/quote:3lesyofa]


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3lesyofa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz