Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rotaviry
PříspěvekNapsal: úte kvě 22, 2012 10:17 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 09, 2010 5:03 pm
Příspěvky: 30
Hezkýý den Jardo, moc prosím o radu jak na rotaviry. Děti to chytají tak dvakrát ročně . Čtyřletému chlapečkovi se to právě rozjelo, už 3 X zvracel, bude to pokračovat průjmem už to známe, ale pořád nevíme co s tím.Rotaviry nejsou citlivé na chlor takže MMS na ně nefunguje. Likviduje je alkohol, take nám dospělým pomůže dát si panáka, dětem dávám jen lžíci ale asi je to málo neb rozjetou nemoc to nezastaví. Nemáte nějaký tip. Jak to zlikvidovat? děkuji velmi. Azul


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotaviry
PříspěvekNapsal: úte kvě 22, 2012 10:39 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Azul píše:
Hezkýý den Jardo, moc prosím o radu jak na rotaviry. Děti to chytají tak dvakrát ročně . Čtyřletému chlapečkovi se to právě rozjelo, už 3 X zvracel, bude to pokračovat průjmem už to známe, ale pořád nevíme co s tím.Rotaviry nejsou citlivé na chlor takže MMS na ně nefunguje. Likviduje je alkohol, take nám dospělým pomůže dát si panáka, dětem dávám jen lžíci ale asi je to málo neb rozjetou nemoc to nezastaví. Nemáte nějaký tip. Jak to zlikvidovat? děkuji velmi. Azul

Dobrý večer prajem.Dovolím si napísať,čo nám pomohlo pri črevných problémoch,kým Vám p.Jarda odpovie.
Do 0.5dcl vlažnej vody dáme 15-25 kvapiek 5%jodovej tinktúry/v lekárni by mali pripraviť/ a zapije sa 0.5dcl vody.U detí sa dáva na každý rok veku jedna kvapka tiež do 0.5dcl vody a zapiť tiež 0.5dcl vody.Väčšinou zaberie hneď.Ak nie,možno ešte raz počas dňa zopakovať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotaviry
PříspěvekNapsal: stř kvě 23, 2012 12:38 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
MMS je něco úplně jiného než chlor. Máte ho vyzkoušený a nepomohl?
Jinak by měl určitě fungovat jód.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotaviry
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 8:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Azul píše:
Hezkýý den Jardo, moc prosím o radu jak na rotaviry. Děti to chytají tak dvakrát ročně . Čtyřletému chlapečkovi se to právě rozjelo, už 3 X zvracel, bude to pokračovat průjmem už to známe, ale pořád nevíme co s tím.Rotaviry nejsou citlivé na chlor takže MMS na ně nefunguje. Likviduje je alkohol, take nám dospělým pomůže dát si panáka, dětem dávám jen lžíci ale asi je to málo neb rozjetou nemoc to nezastaví. Nemáte nějaký tip. Jak to zlikvidovat? děkuji velmi. Azul

Tak rad se vám dostalo dost a dobrých, MMS skutečně v těle nefunguje jako chlór, ale jako kyslík a ten funguje vždy a skoro na všechno. Jinak pokud jde o jód, neznám žádného šmejda, kterému by jód svědčil a samozřejmostí je správné pH, to snad zmiňovat ani nemusím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotaviry
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2019 10:05 am 
Offline

Registrován: úte bře 20, 2018 12:14 am
Příspěvky: 26
Zdravím vás! Letos už prodelavame celá rodina druhé kolo v boji s rotaviry. Jsem navíc těhotná a už jsem z toho fakt vysílena. Takže jsem se jala obvolat všechny lékárny ve městě, zda-li mi nepripravi lugoluv roztok nebo jodovou tinkturu. To byl boj. Co magistra, to jiný kec. Líné a protivné baby. Většinou mě odbyly s tím, že to je na předpis, i když jsem se bránila, že to jde přes internet běžně sehnat. Až jedna se mě neptala ani na co to chci, ani jestli mám recept a objednala mi to a zítra bude.
Několik z nich se však zmínilo, že to běžně nemají, protože to má velmi malou stabilitu.

Ptám se tedy, jak dlouho mi to vydrží? Lze obojí používat stejným způsobem? V čem je rozdíl kromě toho, že jedno je ve vodě a druhé v lihu? A pomůže to i po třech dnech srajdy?
Mám doma jen koloidni stříbro, ale to zatím nepomohlo \":(\"

Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotaviry
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2019 6:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
valenta.klara píše:
Zdravím vás! Letos už prodelavame celá rodina druhé kolo v boji s rotaviry. Jsem navíc těhotná a už jsem z toho fakt vysílena. Takže jsem se jala obvolat všechny lékárny ve městě, zda-li mi nepripravi lugoluv roztok nebo jodovou tinkturu. To byl boj. Co magistra, to jiný kec. Líné a protivné baby. Většinou mě odbyly s tím, že to je na předpis, i když jsem se bránila, že to jde přes internet běžně sehnat. Až jedna se mě neptala ani na co to chci, ani jestli mám recept a objednala mi to a zítra bude.
Několik z nich se však zmínilo, že to běžně nemají, protože to má velmi malou stabilitu.

Ptám se tedy, jak dlouho mi to vydrží? Lze obojí používat stejným způsobem? V čem je rozdíl kromě toho, že jedno je ve vodě a druhé v lihu? A pomůže to i po třech dnech srajdy?
Mám doma jen koloidni stříbro, ale to zatím nepomohlo \":(\"

Děkuji!

Komentovat erudici dnešních lékárníků nemá cenu to už nejsou ani prodavači, ale pouze školení podavači drahých nesmyslů a namíchat neumí nebo nechtějí nic. Jinak lugol uchovávaný v dobře uzavřené tmavé lahvičce vydrží do té doby než tu skleničku omylem rozbijete o podlahu, jinak je životnost jedné z nejsilnějších dezinfekcí prakticky nekonečná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotaviry
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2019 3:09 pm 
Offline

Registrován: úte bře 20, 2018 12:14 am
Příspěvky: 26
Jardo prosím vás, v lékárně mi prodali konkrétně toto: SOLUTIO IODI SPIRITUOSA, složení: Iodum 67g/1000g, Kalii iodidum 25g/1000g, aqua, ethanolum 96%.

Chápu tedy správně, že je to jodová tinktura, ne lugolův roztok.
Lze to volně zaměnit? Jak užívat (funguje test na kůži, potírání mandle, případně pár kapek do vody??)
Lze užívat v těhotenství?


Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotaviry
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2019 3:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
valenta.klara píše:
Jardo prosím vás, v lékárně mi prodali konkrétně toto: SOLUTIO IODI SPIRITUOSA, složení: Iodum 67g/1000g, Kalii iodidum 25g/1000g, aqua, ethanolum 96%.

Chápu tedy správně, že je to jodová tinktura, ne lugolův roztok.
Lze to volně zaměnit? Jak užívat (funguje test na kůži, potírání mandle, případně pár kapek do vody??)
Lze užívat v těhotenství?


Děkuji!

Tam není vypsáno celé složení v poměrech, ale obecně lugol je jenom ve vodě, jodová tinktura v lihu a ještě existuje liho vodní verze která se zde vůbec nedistribuuje to je spíše záležitost Ruska a Ukrajiny a patrně máte právě toto, což docela čumím. V zásadě vše lze využít na test, na mandle ten líh asi bude silná káva on bohatě stačí i ten vodní lugol a vystrčíte oči jako šnek a pít by šlo všechno ale každá ta substance má jinou dávku jódu v jedné kapce. Užívat v těhotenství orálně vidím jako hazardování, tam není možno zabránit předávkování, lepší je se tím mazat a tělo si stav ureguluje samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotaviry
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2019 6:41 pm 
Offline

Registrován: úte bře 20, 2018 12:14 am
Příspěvky: 26
Dobře, děkuji \":-)\"
Tak s tím budu velmi opatrná. Nic jiného se mi nepodařilo sehnat bohužel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotaviry
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2019 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
valenta.klara píše:
Dobře, děkuji \":-)\"
Tak s tím budu velmi opatrná. Nic jiného se mi nepodařilo sehnat bohužel.

Já jsem si zrovna nedávno pro nějaké svoje pokusy míchal velice podobné složení co uvádíte, protože dovézt to z Ruska byl problém a dost jsem se navztekal se sháněním toho ostrého lihu to byl opravdu oříšek. Oni Rusové používají takové želé, jmenuje se modrý jód a to je velice zajímavý léčebný prostředek na který je potřeba právě hodně podobná liho vodní verze tinktury.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz